Šarplaninac

Ja se nekladim,a pogotovu ne sa nekim ko ima lokaciju u "hotelu".
A sto se Restelice tice....e tu mi nemoj nista pricat,vidis samo na slikama i klipovima i odma znas sve,vatas boga za onu stvar.
 
Ja se nekladim,a pogotovu ne sa nekim ko ima lokaciju u "hotelu".
A sto se Restelice tice....e tu mi nemoj nista pricat,vidis samo na slikama i klipovima i odma znas sve,vatas boga za onu stvar.

Nemoras da se kladis i odmah se vidi da si neki pocetnik u odgaivanju Saraca...
A sto se Restelice tice necu da trosim reci za nekog ko ih nije vredan...
 
zasto sarplanincu pise u standard da poraste 62cm i tezi 45kila kad je to premalo za onakve kakve gledam u dvoristima od nekih ljudi...pa kad sam rekao jednom coveku sto je imao sar(Zeka) samo se nasmejao i rekao da je njegov u selo Zeko ima 80kila ako ne i vise...
 
zasto sarplanincu pise u standard da poraste 62cm i tezi 45kila kad je to premalo za onakve kakve gledam u dvoristima od nekih ljudi...pa kad sam rekao jednom coveku sto je imao sar(Zeka) samo se nasmejao i rekao da je njegov u selo Zeko ima 80kila ako ne i vise...

"Visina:
Visina grebena muzjaka iznosi prosecno 62 cm, a kuje prosecno 58 cm. Pozeljni su visi psi. Psi ispod 56 cm i kuje ispod 54 cm iskljucuju se od pozitivne ocene. prosecna tezina odraslog psa u radnoj kondiciji iznosi 35-45 kg, a kuje 30-40kg
"

Nije izricito da je ta visina,standard sluzi da se procita i da se nesto iz njega ,nauci.
a bas bih zivo voleo videti tog od 80kg.:eek:
PS. pitaj tog drugara,koliko je siguran da ima "Sarplaninca"?
 
"Visina:
Visina grebena muzjaka iznosi prosecno 62 cm, a kuje prosecno 58 cm. Pozeljni su visi psi. Psi ispod 56 cm i kuje ispod 54 cm iskljucuju se od pozitivne ocene. prosecna tezina odraslog psa u radnoj kondiciji iznosi 35-45 kg, a kuje 30-40kg
"

Nije izricito da je ta visina,standard sluzi da se procita i da se nesto iz njega ,nauci.
a bas bih zivo voleo videti tog od 80kg.:eek:
PS. pitaj tog drugara,koliko je siguran da ima "Sarplaninca"?

Sarplaninac 100% tezak je bio oko 80 kila taj covek je stariji i vodio ga je jednom da ga izmere ali imas i klip na yutube od nekog bosanca Sarplaninac isto tako kila ima...
 
I dalje tvrdim,to nije sarplaninac.
a2sarpladinac.jpg

a3sarkazac.jpg

a4sarkazdinac.jpg

b1mastinosarplanino.jpg

b2sarmastino1.jpg

b3sartweiller.jpg


Na kojeg sa ovih gornjih slika,lici?
Ali po kilazi sigurno ne moze biti,ovakav:
izvormladi3.jpg
 
Видим да је овде нека бесмислена расправа о величини (тежини) шарпланинца. Зашто је немогуће да шарац има 80 kg? Па има и људи од преко 200 kg! Само нашта то личи ! Мој шарац од 15 месеци је висине 75 cm и тежине 66 kg (мерено код ветеринара), с тим што је у доброј кондицији и није дебео. На дебитантској изложби у Београду је добио CAC у зрелима. Понављам, могуће је да дотични има толико кила, али вероватно личи на сумо рвача :)
 
Koliko ja poznajem sarplanince, a vrlo ih dobro znam, jer ih imam njih 9 i imam odgajivacnicu. Oni nisu psi za borbu, i osoba koja bih ih ucila za to nije osoba koja voli pse, vec bi bio unistitelj pasa.
SARPLANINAC JE HRABAR PAS, BORAC DO SMRTI U ZASTITI VLASNIKA, ali ne i pas koji je za bobru protiv drugih pasa....
 
Po pravilu nijedan pravi sarlaninac ne bih trebao da ima belilo na sapama,a slike koje sam videla na ovom sajtu, pokazuju da to nije cist sarplaninac, vec je ukrscen sa Kavkaskim ovcarom... I to je bas na slici malog steneta koji je postavljen na slici jedne odgajivacnice....
 

Prilozi

  • S5003199.JPG
    S5003199.JPG
    80,3 KB · Pregleda: 26
staraslika.jpg

Ovo je fotografija koja datira od onda kada su psi sa planine doneseni u urbanu sredinu radi potrebe vojnog odgoja.To su rodonacelnici vojnih pasa.

serbianarmyshars.jpg

Posle nekog vremena od tih pasa ,selekcijom dobiveni su ovi.Lice li s aonim gore tipski i svakako drugacije :?: Cak su i delimicno veci ,sto znaci da je vojska prosek visine u svom odgoju podigla selekcijom jer su joj trebali visi psi u odnosu na one koji su sa planine doneti ,pa su njihovi tadasnji psi nesto visi od predaka .
 

Back
Top