Šarplaninac

Dino je nocas uginuo.Nije bilo nikakvih tragova ni nista.Neznam da li je od starosti,ili srce od toplote (s obzirom da je bio jako debeo) ili ga je pak neko otrovao.Molim vas da mi neko kaze ako zna da li postoji otrov od kojeg ne curi pene na usta?Svi smo u soku i nemogu da verujem da ga vise nema.Cuvajte vase kuce, volite ih, pazite i priustite im sve najbolje.Jednostavno ne mogu da verujem da vise nemam sta da trazim da ovom topicu i da vise nem mog Dikija :sad2::sad2::sad2::sad2::rida::rida::rida:

Jako mi je zao,ne mogu ti ni opisati :sad2:

Vrlo je moguce da je od vrucine jer i moj pas koji inace ima kratku dlaku boluje vec dva dana zbog suncanice.

Ali nemoj napustati temu
 
Dino je nocas uginuo.Nije bilo nikakvih tragova ni nista.Neznam da li je od starosti,ili srce od toplote (s obzirom da je bio jako debeo) ili ga je pak neko otrovao.Molim vas da mi neko kaze ako zna da li postoji otrov od kojeg ne curi pene na usta?Svi smo u soku i nemogu da verujem da ga vise nema.Cuvajte vase kuce, volite ih, pazite i priustite im sve najbolje.Jednostavno ne mogu da verujem da vise nemam sta da trazim da ovom topicu i da vise nem mog Dikija :sad2::sad2::sad2::sad2::rida::rida::rida:

Iskreno mi zao Dina.Svaki gubitak je bolan i veoma tezak.Nosi ga zauvek u srcu,jer ce tako zauvek biti sa tobom stalno.Ali ostavi malo mesta za novoga drugara kojeg ces voleti kao i Dina.
I meni su psi dolazili i odlazili,ali nikad nisam gubio volju da ih gajim i volim.Nemoj da napustas temu nemoj da se razocaras jer zivot je takav.Pun i lepih a i tuznih trenutaka.

Jednom Sarplanindzija zauvek Sarlandzija.
 
Najiskrenije mi je zao,znam kako je izgubiti psa. Jednostavno ne postoje reci utehe.
Postoji i velika mogucnost da je krpelj uzrocnik Dinovog uginuca.
A da nemas...varas se,imas ti sta traziti na ovom topicu.
Ako ikako mogu pomoci,tu sam.
Pozdrav i naj iskrenije zaljenje.
 
Dino je nocas uginuo.
Dugin Most

Ovaj predeo Raja, zove se Dugin Most.
Kada umre zivotinja, nekome posebno draga, odlazi na Dugin Most.
Tamo su brda i doline da se svi nasi voljeni prijatelji mogu igrati i trcati zajedno.
Tamo je obilje hrane, vode i sunca, toplo im je i prijatno.
One zivotinje koje su bile stare i bolesne, ponovo su zdrave i zivahne.
One koje su bile povredjene (i osakacene) su isceljene (i zdrave ponovo),
tamo su bas onakve kakvih ih se secamo u nasim snovima
o danima i vremenima koji su prosli.
Srecne su i zadovoljne, ali ima jedna sitnica:
Svakoj nedostaje neko njima poseban, neko ko je morao ostati iza.
Zajedno se igraju, zajedno trce, ali dodje dan
kada jedna od njih iznenada zastane i pogleda u daljinu.
Nepomicne su njene sjajne oci.
Nestrpljivo podrhtava njeno telo.
Iznenada, u trku, napusta ostale, leti preko zelene trave,
i njene noge nose je sve brze i brze.
To si ti bio ugledan,
i kada se ti i tvoj voljeni prijatelj konacno srecete
ne mozete da se odvojite od radosti sto ste ponovo zajedno,
i sto se nikada vise necete rastati.
Kisa radosnih poljubaca na tvome licu,
tvoje ruke ponovo miluju poznatu glavu,
jos jednom gledas u odane oci prijatelja toliko vremena odsutnog iz tvog zivota,
ali nikada iz tvoga srca....i prelazite Dugin Most zajedno.
 
Da istina je da nepostoji rec utehe ali ipak je lepo kada znas da neko deli tugu sa tobom.Hvala vam puno.Jos uvek placem i nemogu da dodjem sebi.Jeste da imam jos dva psa ali iskreno njega sam najvise volela jer je stvarno bio pravi pas.I neznam da li cu ikada imati hrabrosti da opet uzmem sarca. :rida:
 
Uzmi Sarca pod obavezno i pod hitno.Tako ces lakse da prebolis gubitak jer jedino Sarac moze da zameni jedan drugog.
Svaki je prica za sebe ,neponovljiv i nezamenljiv,a druzenje sa njima oplemenjuje coveka.
Nemoj da propustis priliku da zavolis nekog novog malog Sarca koji ce ti sigurno ulepsati zivot.
 
Male barabice
FueUUJty819HbT6j.jpg
 
Dino je nocas uginuo.Nije bilo nikakvih tragova ni nista.Neznam da li je od starosti,ili srce od toplote (s obzirom da je bio jako debeo) ili ga je pak neko otrovao.Molim vas da mi neko kaze ako zna da li postoji otrov od kojeg ne curi pene na usta?Svi smo u soku i nemogu da verujem da ga vise nema.Cuvajte vase kuce, volite ih, pazite i priustite im sve najbolje.Jednostavno ne mogu da verujem da vise nemam sta da trazim da ovom topicu i da vise nem mog Dikija :sad2::sad2::sad2::sad2::rida::rida::rida:
Iskreno mi je žao tvog psa.Iza njih uvek ostaje praznina koja se teško da popuniti.Samo onaj ko čuva i iskreno voli pse zna koliko je to bolno .Meni su dva otrovali, ničim izazvani.Zavist neka ili samo obest, ko bi to mogao znati.Nadam se da ćeš nabaviti drugog koji će ublažiti bol, ali nikada neće nadomestiti onog koji ugine.
 
Mozda i nabavim drugog sarca ali ne u skorije vreme.Ali tako mi je tesko jer je on imao deset godina i bio je kao clan porodice.Tu su dolazili i odlazili drugi psi,a on je nekako uvek bio tu.I nikad nisam govorila da je on bio pas on je za mene Dino,a ne pas.
 
Kolega UTVAR

Slika lobanje odaje utisak da je zagriz klestast ili predgrizac.To sve na osnovu ugla slikanja.Imas li sliku koja je iz profila da se bolje vidi jer se moze steci pogresan utisak.
Klesta su standardom dozvoljena ali su mana a predgrizac je diskvalifikaciona mana- ujedno i anatomska greska.Naravno to ne umanjuje ukupnu vrednost psa da obavlja neki posao ali mu utice na izlozbenu i priplodnu karijeru.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Kolega UTVAR

Slika lobanje odaje utisak da je zagriz klestast ili predgrizac.To sve na osnovu ugla slikanja.Imas li sliku koja je iz profila da se bolje vidi jer se moze steci pogresan utisak.
Klesta su standardom dozvoljena ali su mana a predgrizac je diskvalifikaciona mana- ujedno i anatomska greska.Naravno to ne umanjuje ukupnu vrednost psa da obavlja neki posao ali mu utice na izlozbenu i priplodnu karijeru.

Hvala unapred.

Odlicno zapazanje,svaka cast....nemam drugu sl. lobanje,ali pogledaj sliku ispod "lobanje"...taman kako treba.
 
Pogledao sam i video istog momenta makazast zagriz koji je prozeljan i predvidjen standardom.Nisam hteo nista da komentarisem jer se radi o ispravnom i potpunom zubalu sa prednje strane tj sekuticima.Barem onom sto slika pokazuje.

Ajde baci jos koji mamac.
 

Back
Top