Šarplaninac

th_murdzaha.jpg
th_Kardjorestelicki74smanjenaglava200.jpg
th_FG06-0720274KALJOSg.jpg
th_sapaglava.jpg
th_77E1200.jpg
th_img131g.jpg
th_S-Vlla20i20shapes4g.jpg
th_ludakucka1g.jpg
th_Kontramaska1-1g.jpg
th_kontg.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Idemo redom

Sto se tice zagonetke resio bi je iz cuga al nije fazon.Neka i neko drugi resava zagonetku.

Sto se tice psa sa snimka u TV Politika i poredjenja psa sa slike gde ima nekoliko glava.Pas sa snimka i glava u drugom redu odozgo a u sredini je Karabas sa Politike.Znaci to je ona slika na kojoj pise TV Politika.
A Sapo Saitov je u istom redu sa leve strane,pored Karabasa sa Politike.


Ova slika gde je sivi pas sto lezi a ispod je zuti pas koji je u vodi.E taj zuti pas je Al Kapone.
 
ja licno se u rasu ne razumem mnogo,ali znam da razlikujem sarca od drugih rasa..neka karaman,kavkaz i ostali ostanu po strani,ipak je ovo tema SARPLANINAC.. ;)


Karaman i jeste soj Izvornog Sarplaninca.Kada bude priznat kao zasebna rasa onda nece biti na temi Sarplaninac.Tada ce imati svoju temu.Do tada ima pravo da bude na ovoj temi zajedno sa svim ostalim sojevima Sarplaninca.
I ne vidim razlog da se ne stavljaju slike dobrih pravih Karamana.
Da li slucajno neko nije sablaznjen kada vidi odlicnog Karamana i onda shvati kako treba da izgleda Sarplaninac.Samo da je drugog kolora.

Kavkaz jeste druga rasa i ne treba da bude u ovom albumu slika.
A verujem da Ti ne bi prepoznao mixa KavkazXSarac da stoji pred tobom.a kamoli sa slike. :per:
A takvi psi danas kupe sve titule po izlozbama.Pa je shodno tome moguce da imas iskrivljenu sliku kako treba da izgleda pravi Sarac.
To bi bilo isto kao kad bi ja se trudio da prepoznam da li je cist Staford ili cist Pit ili mix StafXPit.Pa jos sa slike.:whistling:

Nemoj se naci uvredejen ali tako stoje stvari.
Budi mi pozdravljen.:bye:
 
Karaman i jeste soj Izvornog Sarplaninca.Kada bude priznat kao zasebna rasa onda nece biti na temi Sarplaninac.Tada ce imati svoju temu.Do tada ima pravo da bude na ovoj temi zajedno sa svim ostalim sojevima Sarplaninca.
I ne vidim razlog da se ne stavljaju slike dobrih pravih Karamana.
Da li slucajno neko nije sablaznjen kada vidi odlicnog Karamana i onda shvati kako treba da izgleda Sarplaninac.Samo da je drugog kolora.
Ista pricha je i sa tigrastim primercima standard ne priznaje boju,ali ima ih u tipu boljih nego "obojenih po standardu".
imaju i karamani i tigri ,veliko mesto i znacajno ,u svetu Sarplaninaca.
 
@ Van Damme-nisam ni rekao da bi prepoznao mix sarca i kavkaza(napomenuo sam da se ne razumem najbolje u rasu) ,sto se tice Karamana,licno meni je lep pas bas zbog boje,
e sad jedno pitanje;zasto se rade kombinacije sa kavkascima,i sta je cilj da se dobije iz te mesavine?
da li je to nedostatak temperamenta,velicine..ili cega vec?
 
@ Van Damme-nisam ni rekao da bi prepoznao mix sarca i kavkaza(napomenuo sam da se ne razumem najbolje u rasu) ,sto se tice Karamana,licno meni je lep pas bas zbog boje,
e sad jedno pitanje;zasto se rade kombinacije sa kavkascima,i sta je cilj da se dobije iz te mesavine?
da li je to nedostatak temperamenta,velicine..ili cega vec?

Kamo lepe srece da je radjeno miksovanje samo sa Kavkascima.Ima tu svega i svacega.Od Bernardinaca,Njufaundlenda,Nem.Doga,Rotvajlera,Napupljskih mastifa,Spanskih i Tibetskih mastifa,Nem.ovcara,Krasevaca. :dash::dash::dash:

Razlog tih "ljudi" koji su vrsili ekserimente "neznam" i nezelim da znam.
Nezelim o njima da pricam.
Samo cu ti reci da su uproastili rasu.
Dobro pogledaj slike koje je Utvar stavio kao poredjenje.
Dobro ih pogledaj.


Ko je srcaniji.Dobro pogledaj da li Izvornom Sarplanincu fali srcanosti.

I zasto su Rusi na svojim sajtovima o volkodavima(Kavkasci i Azijati) stavili bas ovaj snimak.Snimak Izvornog Sarplaninca,pored svojih rasa ovcara.

Zapitaj se ko ima temperament,srcanost i snagu.
Dobro se zapitaj.
 
Poslednja izmena:
e ovako :
-zenke-ona na donjoj slici je mesanac
-muzjaci-onaj gore je Sarac a onaj dole je isto nekekav mix
one dve prve slike gde su prikazane glave,pas sa jacom glavom (desno) nije cist sarplaninac
Da li sam pogodio? :cool:
 
Da li sam pogodio? :cool:

Ko prstom u :guza: ,zezam se ne ljuti se :hahaha:
ja zaista ne znam zasto i zbog kojih ciljeva je rasa skoro upropastena,sta su nasi veliki odgajivaci time dobili :dontunderstand: i nikada necu razumeti.
danas moze se slobodno reci da se vodi "mali tihi rat" izmedju izvornjaka i ovih (neznam ni kako bi ih nazvao) mutanata,mada bogu hvala pocinje narod malo vise da se budi,da uvidja gresku,da vidi sta je valjano a sta nije,i sve je vise i vise takvih ljudi koji volu cene,postuju i cuvaju to nase staro blago.
Da u pravu je Van Damm,kada je spomenuo da se na ruskim sajtovima NAS sarac predstavlja kao ,kavkaz ili ti sta vec (volkodav),jer jednostavno nema ne postoji ni jedan dokumentovan prikaz tome,moze da se nadje ali sa vise pasa,dok kod sarca to i nije retkost,ali nece ni svaki sarac tako,naprotiv.
SAO,Kavkazac,Kangal...itd. jos nigde nisam video da na vuka ide jedan pas,nigde,dok sarac...
musa20i20vuk.jpg

stari Musa za usta je vuka hvatao,sam.
Evo mu i sina,kod mog drugara,mladji Musa:
musa2.jpg

Pa i unuci,mladi psi od nepune dve godine.
joglic1.jpg

Meda
picture214x.jpg

Tarzan
 

Back
Top