Samizad... da ili ne?

Ju ju ne znam zasto tolika (prikrivena dodouse) histerija u vezi mog komentara jessa?!Zaista mi nije bila namera da se raspravljam koji javni servis ima vise seljakluka pink ili b92.Mislim da su od pamtiveka izdavacke kuce bile orjentisane ka odredjenoj vrsti literarture pa tako i samizdat vuce na neku stranu(nebitno koju).Nije tacno da osporavam sve knjige koji oni izdaju a i da jeste tako mislim da bi na osnovu vec vidjenog (citanog) imala prava da generalizujem.
e da....cemu smajliji sa cvikercicima...mislim kao smekerski..jel to kao fora kad mislis da si ispao pametan? :) ja se drzim standardnih :) :) :)
 
Zar je toliko bitno ko izfdaje nije li bitnije shta se izdaje...ja chitam trenutno Tesla chovek van vremena,M.Chejni,od tog izdavacha i knjiga obecava...a kad sam kupovao-osnovni kriterijum je bio da ne trazim beletristiku vec shto realnije informacije o dotichnom geniju...
 
ghost in the shell:
Zar je toliko bitno ko izfdaje nije li bitnije shta se izdaje...ja chitam trenutno Tesla chovek van vremena,M.Chejni,od tog izdavacha i knjiga obecava...a kad sam kupovao-osnovni kriterijum je bio da ne trazim beletristiku vec shto realnije informacije o dotichnom geniju...

Tacno tako,neznam zasto je nekom palo na pamet da postavi ovu temu? :confused: :confused:
 
Jao sto volim(ne, ne obozavam) kad neko tako nesto lupi,onako kao suptino,kratko pa misli da je ispao pametan a ni ne zna sta je reko:):):)Za ime bozije jessa nije ti ovo tema "marko vidojkovic" ne moras ovde da se prepucavas....uostalom nemam dovoljno snage a imam dovoljno dostojanstva da se ne prepucavam sa osobom koja ceni marka vidojkovica.zato ti udri,pisi i naravno budi pametna a ja se odjavljujem sa ove teme.
pozz
 
nisu mi neshto njihova izdanja
forsiraju neke savremene pisce koji, barem po mom ukusu, nikako nisu zadovoljavajuci
skoro sam dobio "Paraziti poput nas" od Adama Dzonsona iz samizdatovog arsenala
vece sranje od knjige skoro nisam chitao
 
Zar su uopste bitni (???) svi ti koji su u stanju da se svojom ljigavom nemoci dotaknu svega! Samizdam?!? cist fol ukrali su jednu lepu ideju Nikolaja Glazkova koji je skovao naziv SAMIZDAM i time dao najlepsi opis onih ruskih pesnika koji su gotovo ostali nepoznati...sastavljali su jedva kraj sa krajem, pisali i objavljivali za sebe, okupljali se po kucama citajuci svoje pesme, i mada nisu kao ovi danasnji govorili velike istine sve sto su rekli istina je...
 

Back
Top