Sahrana...

Da Kinezi nisu imali slicne obicaje, mi nikada ne bi pronasli ovakvo blago

Terracotta_Army_Pit_1_-_2.jpg

Никада се не зна да ли Монголи вребају и са друге стране. :mrgreen:
 
Licno mi je to odbojno, ali svako ima prava da organizuje sahranu kako smatra da treba.

Moj prijatelj je na sahranu svog oca doveo bend koji je svirao "What a wonderful world" od Armstronga, jer je to bila očeva omiljena pesma. I bilo je vrlo svečano, vrlo dirljivo.
Možda bi se ožalošćena familija iz uvodnog posta zgrozila nad takvim ispraćajem?

Groblja su nam puna kič spomenika, a o sahranama na kojima se preko svake mere jede i pije i da ne pričamo. S druge strane, neko misli da baš tako treba. Pa pustimo ih neka misle da tako treba.

Mrzim taj običaj što se jede na groblju. Hiljadu puta sam to rekao.

Ljudima je teško jer tu osobu neće videti (u skorije vreme), možda je u neku ruku dobro da se odsvira omiljena pesma, ali ne znam, zaista, i ne želim o crnim stvarima da razmišljam.

Ono ciganisanje sa građenjem, nemam reči. To je greh.
Bolje te pare da su dali deci sa potrebnim potrebama ili u neke druge dobrotvorne svrhe.
 
Kao da ce to pokojniku trebati. Bolje da su nesto korisno uradili sa tim parama.

Veliki broj religija smatra da to upravo treba pokojniku.
Na primer:

Ancient-Egypt-Pyramids.jpg


pyramids-of-giza-gzgrtpy.jpg




Da neka rade sta hoce sa svojim novcem.....
Ali od verskih objekata (ma koje religije) bice koristi, ljudi ce imati duhovnu korist, ali kakvu korist taj pokojnik/pokojnica ima od svega toga...

Poenta je u tome što oni koji obavljaju običaj koji te zgražava smatraju da će od istog biti duhovne koristi, a od verskih objekata svakako ima koristi, ali materijalne. :per:



sahrane postaju sve morbidnije i prepune kica....ovo nema veze ni sa obicajima ni sa verom....a ima ga sve vise i vise...

B07.jpg


Bronze age chariot grave at Kriove Ozero, Siberia (just n. of Kazakhstan). Contains 1) horse skull, three pots, two bridle cheek pieces, points of spears or arrows; 2) charioteer; 3)bone cheekpieces; 4) stains of rotting wood outline wheel and axel fragments, hubs over axel terminals; 5) yellow lines mark location of spokes and exteriof of a hub. C. 2100-1700 BC, Sintashta-Petrovka culture, ancestor of Androvno Horizon, which was the first prehistoric culture to extend from Urals to Tianshan. This in cluster of sites on upper Tobol R., southeast of Magnitogorsk. These two-wheeled chariots like those described in Rig Vedas; designs on cheek pieces similar to those found at Mycenae (1650-1100 BC). But this culture predates the Mycenaean (Bones dated to average of 2026 BC.) Archaeology, March/April 1995, 39.



Ono ciganisanje sa građenjem, nemam reči. To je greh.
Bolje te pare da su dali deci sa potrebnim potrebama ili u neke druge dobrotvorne svrhe.

Po njihovoj veri greh je to ne učiniti, kao i u mnogim drugim religijama (vidi priložene slike).
Pare koje se daju na gradnju crkava i manastira i za usluge koje vrše sveštenici avramskih religija takođe se mogu dati deci sa posebnim potrebama ili u neke druge dobrotvorne svrhe.
 
Zar nije sv.Josip 1.maja, da zajedno slavi sva radnička klasa ?

U pravu si izgleda da sam se zabrojao. :hahaha:
SVETI JOSIP RADNIK
Godine 1955. uveo je u crkvenu godinu blagdan sv. Josipa Radnika veliki papa Pio XII. Odredio je da se taj blagdan slavi 1. svibnja, na dan "koji je svijet rada izabrao kao svoj praznik". Godine 1889. tzv. Druga internacionala odlučila je da će 1. svibnja slaviti kao svjetski praznik radništva. Iste godine papa Leon XIII. izdaje svoju encikliku o svetom Josipu Quamquam pluries, te u njoj "radnike i sve ljude skromnih životnih prilika 'upućuje na sv. Josipa' kao uzor i primjer za nasljedovanje".

Sveto pismo Novog zavjeta samo na jednom mjestu spominje Josipovo zanimanje. Sveto pismo spominje Josipa poimence više od 12 puta, a samo jedanput govori o njegovu zanimaju. Ne navodi nam također ni jednu jedinu njegovu riječ niti što kaže o svršetku njegova života. Uvođenjem blagdana sv. Josipa Radnika Crkva želi upozoriti na onu božansku odrednicu koja kršćanskog radnika najviše uzdiže i usavršuje. On radeći "pridonosi povijesnom ostvarenju Božje zamisli".:pop2:
 
Licno mi je to odbojno, ali svako ima prava da organizuje sahranu kako smatra da treba.

Moj prijatelj je na sahranu svog oca doveo bend koji je svirao "What a wonderful world" od Armstronga, jer je to bila očeva omiljena pesma. I bilo je vrlo svečano, vrlo dirljivo.
Možda bi se ožalošćena familija iz uvodnog posta zgrozila nad takvim ispraćajem?

Groblja su nam puna kič spomenika, a o sahranama na kojima se preko svake mere jede i pije i da ne pričamo. S druge strane, neko misli da baš tako treba. Pa pustimo ih neka misle da tako treba.

"Kada meni dođe čas da mreti treba,
Bože, daj da umrem u jesenje noči.
Nasmejan i vedar, u mladačkoj moći,
Pod raskošnim sjajem septembarskog neba".
..................................................................
.................................................................
"O, umreti tako bez piske bez sveta,
Bez dosadne, glupe komedije smrti ,
Nečujno, ko miris uvenulog cveta,
I život i dugo očajanje strti."
....................................................
....................................................
 

Back
Top