Ruska plava mačka

može to neko i d ati pokloni. Moj drugar ima mačora: jede grožđe. I još luđe: sisa limun :shock:
Strašno pametan ali nadrkan
vere se gd ehoće
sluša samo onu koja ga hrani! Nikoga ne zarezuje, ali je odbar samosvojan mačak.
A, da - tuče se sa komšijskim psima! (i pobeđuje)
 
Ima jedan prekrasan macan te rase koji visi ispred radnji pored ceske ambasade...ja umiljatiju macku nisam videla u zivotu, krenes rukom da ga pomilujes a on se propne na zadnje noge i tako pohrli u susret ruci...
 
Stvari su malo komplikovanije, odnosno nisu albino macke po defaultu gluve. Kod macaka inace postoji pet alela za albinizam (prave albino imaju rozikaste oci). Sve u svemu fora je u istim celijama iz kojih nastaju melanociti, onaj deo oka koji deluje jezivo crven kada okine blic i sloj celija u uhu…
 
Uh, ja govorim o ruskim plavim macama koje sam videla kod te zene (ona ih prodaje). Veoma su lepe, ali nekako neprirodno mirne ( moje mace su "dzukele" ali su jako vesele) i ona mi je objasnila da je to zato sto su gluve. Oci im nisu crvene, ali su mozda plave, nisam bas zagledala.Mnogo su lepe i otmene.Nisu bele, nego pepeljesto-plavo-sive.Plasljive su prilicno.
 
Ja sam imala bele mace sa plavim ocima, ali, hvala bogu, nisu bile gluve! A sto je zanimljivo, majka im je bila prava odzacarka (mnogo ruzna, ali dobra...obozavala sam je) Verovatno im je otac bio neki dobar baja.
Nego, mene brine ono sto je neko rekao za hranu....Ja imam dva macora i cesto im kupujem u pet-shopu onu suvu hranu. Jel moze neko da mi kaze koja je najzdravija?
 
Imam resenje za tebe,samo malo je dalje.
U Boru se poklanjaju mlade mace ruskih plavih,samo neznam kako bi ti to preuzela.
Ako ti nesto znaci telefon je 030/422-680.Inace taj oglas je izasao u Timockim oglasima ove nedelje.
cao!!!
 
Pročitala sam neke od prethodnih poruka i zapazila sam da su
nekima od vas mačori prerano uginuli, uglavnom od problema
vezanih za bubrege i bešiku. Takođe neko je napomenuo da se
mačkama nipošto ne daje slana hrana, s čim se apsolutno slažem.
Imam dve mace, stariju od 14 godina i mlađu (njenu ćerku) od 12
godina. Smatram da su moje mace ovako dugovečne i zdrave, pre svega
zbog načina ishrane, koji se sastoji od barenih junećih srca, barenih
bubrega svinjskih ili junećih, barenih papalina i barene piletine, ponekad
dobiju svežu džigericu. Retko kad, samo kad nemam vremena da im kuvam,
ih hranim veštačkom hranom i mačijim keksićima, jer smatram da je ta
hrana veoma nezdrava za mačke, kao kad bi se ljudi hranili isključivo
suhomesnatim proizvodima.
Ako volite svoje mace i želite da dugo žive i budu zdrave, nemojte da vas
mrzi da im barite meso.
 
Znam da Marina Tucaković gaji (i prodaje) ruske plave mačke, čak sam iz obilčno nepouzdanih izvora saznala da je veliku lovu tim sistemom uzela. Pošto kupila - po to prodala, mislim na ovu moju izjavu. Ako me neko tuži MA SVE ĆU DA POREKNEM!
 
ivana bg:
Ja sam imala bele mace sa plavim ocima, ali, hvala bogu, nisu bile gluve! A sto je zanimljivo, majka im je bila prava odzacarka (mnogo ruzna, ali dobra...obozavala sam je) Verovatno im je otac bio neki dobar baja.
Nego, mene brine ono sto je neko rekao za hranu....Ja imam dva macora i cesto im kupujem u pet-shopu onu suvu hranu. Jel moze neko da mi kaze koja je najzdravija?



Ja imam mačku koja je ludja nego ja (a veruj mi, to je veoma veliki nivo), ponaša se kao kuče i sve nosi u zubima. Inače je mutant (belo, crno, žuto - pravilo je 6 očeva). A u vezi nošenja u zubima, spremam se ja u varoš i ostavim 2 novčanice po 50 evra onako sklopljene na sto, izidjem u predsoblje, vratim se - A ONA BARABA IH ZGRABILA U ZUBE I TRČI SA ASTALA! Milina jedna. Inače je grozno razmažena i nevaspitana, ali u vezi ishrane, gospodjica jede ISKLJUČIVO Whiskas, one male kesice po 100 grama, to je kao govedina u želeu. Raspoznaje im boju, gad jedan - kad nema kod mene u kraju te govedine, ja joj ponudim istu takvu piletinu - neće ni da pogleda. Šta ću - uveče kad idemo na spavanje ja je ščepam i ćušnem ispod pokrivača, i isprva nisam mogla da verujem, ali ona je apsolutno prva mačka koja ostane u istoj pozi dok se ujutro ne razbudimo. Sada ima 2 i po godine i veoma je zdrava. Ja mislim da bi me bacila kroz prozor da joj ponudim Royal Canine ili Purinu ili takvo nešto...nema veze šta ja klopam, Her Royal Majesty comes first. Pa posle kažu Ciga lud... :lol:
 
Necu da trubim sada o tome zasto neko pored toliko zivotinja u azilu i macica koje ljudi dave i bacaju u kontejner hoce da kupi rasnu macku. Mogu to da razumem, i ruske plave su prelepe.
Ali bar ne pricaj o trgovini zivotinjama, malo je bezveze, stvarno.
 
Odgajani su u kući, rasli su slobodno (ne u kavezu!) tako da su već razvijeni, razigrani i spretni. Kvalitetno hranjeni, vakcinisani i revakcinisani Nobivac vakcinom, redovno su dobijali dodatak vitamina (uz nadzor veterinara). Imaju pun pedigre, otac je Evropa šampion (najviša titula u mačijem svetu). Nismo profesionalni odgajivači već enormni ljubitelji, prioritet nam nije novac. Drugim rečima - dođite da vidite mačiće, da se upoznamo i, ako procenimo da možete mačićima da pružite ono na šta su navikli (ljubav, pažnju i dobre uslove za život)... U svakom slučaju, dobrodošli ste!!!
Tel. 064/ 230 39 76 Miroslav
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    67,2 KB · Pregleda: 127
  • DSCF6280.JPG
    DSCF6280.JPG
    62,1 KB · Pregleda: 159

Back
Top