Rusija posle izbora, vesti, protesti, komentari i zapažanja

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Moskovska policija uhapsila više od 300 demonstranata posle mitinga, zbog rezultata izbora. Demonstranti su optuživši vlast da je "lažirala" izbore, na kojima je Jedinstvena Rusija osvojila gotovo 50 odsto glasova.

"Uhapšeno je više od 300 ljudi, među kojima političar Ilja Jašin, (poznati pravnik i bloger) Aleksej Navaljni", saopštila je moskovska policija.

Na mitingu se, prema ocenama moskovskih nezavisnih medija, okupilo više hiljada demonstranata, koji tvrde da su rezultati parlamentarnih izbora "lažirani".

Oni su uzvikivali "Vratite nam poštene izbore", "Rusija bez Putina", "Čurov (predsednik Centralne izborne komisije) vrati nam naše glasove", "Centralna izborna komisija - ministarstvo laži" i zviždali na pominjanje imena predsednika i premijera.

Centar Moskve su celi dan obezbeđivale jake policijske snage, a analitičari smatraju da se takav miting, kako zbog broja ljudi, tako i zbog sastava demonstranata koji su se mirno ponašali, u Moskvi nije video od 1993. godine.
.
Opozicione partije i nezavisni posmatrači ocenili su da je tokom jučerašnjih izbora bilo mnogo primera kršenja izbornih pravila, a posmatrači OEBS-a su ocenili da su izbore obeležile i brojne nepravilnosti prilikom prebrojavanja glasova.


"Vesti Krstarice" copy
 
Ne znas da citas.

Ili si glup.

Odluci se....

Odlucio sam....evo ti
AdultSmiley.gif
...

:mrgreen:
 
Moskovska policija uhapsila više od 300 demonstranata posle mitinga, zbog rezultata izbora. Demonstranti su optuživši vlast da je "lažirala" izbore, na kojima je Jedinstvena Rusija osvojila gotovo 50 odsto glasova.

"Uhapšeno je više od 300 ljudi, među kojima političar Ilja Jašin, (poznati pravnik i bloger) Aleksej Navaljni", saopštila je moskovska policija.

Na mitingu se, prema ocenama moskovskih nezavisnih medija, okupilo više hiljada demonstranata, koji tvrde da su rezultati parlamentarnih izbora "lažirani".

Oni su uzvikivali "Vratite nam poštene izbore", "Rusija bez Putina", "Čurov (predsednik Centralne izborne komisije) vrati nam naše glasove", "Centralna izborna komisija - ministarstvo laži" i zviždali na pominjanje imena predsednika i premijera.

Centar Moskve su celi dan obezbeđivale jake policijske snage, a analitičari smatraju da se takav miting, kako zbog broja ljudi, tako i zbog sastava demonstranata koji su se mirno ponašali, u Moskvi nije video od 1993. godine.
.
Opozicione partije i nezavisni posmatrači ocenili su da je tokom jučerašnjih izbora bilo mnogo primera kršenja izbornih pravila, a posmatrači OEBS-a su ocenili da su izbore obeležile i brojne nepravilnosti prilikom prebrojavanja glasova.


"Vesti Krstarice" copy

ssi_7534_novyy_razmer.jpg


Večerašnje demonstracije
 
Svako ima svog Tadica....

Они немају.
На протестима вечерас су Комунисти, Социјалисти и анархисти.

По изборима, последња про западна партија "Јаблоко" пала је далеко испод цензуса.

У парламенту остају само патриотске партије.
 
Они немају.
На протестима вечерас су Комунисти, Социјалисти и анархисти.

По изборима, последња про западна партија "Јаблоко" пала је далеко испод цензуса.

У парламенту остају само патриотске партије.

"Patriotske partije" ....Ne znam zasto, ali one su mi uvek NAJSUMNJIVIJE.......
 
"Patriotske partije" ....Ne znam zasto, ali one su mi uvek NAJSUMNJIVIJE.......

...oni nemaju DSS i SRS.

U stvari imaju samo Putinove, komuniste, Žirinovskog i neku mali socijalističku partiju.

Oni su svi protiv Zapada, slave SSSR i Crvenu Armiju.
Razlikju se samo u tome što utin pokušava da balansira a ovi svi drugi bi daleko oštrije protiv NATO i tajkuna.
 
300 demonstranata u gradu od 10+ MILIONA ljudi i zemlji od 150 MILIONA :dash:

Pa nije ti to Srbijica ni 5.Oktobar da se skupi 2% populacije na nekom mitingu i da srusi drzavu i zayebe ceo narod za vek vekova.

Mrsh u kucicu :D

CIA i MI6 pokazuju da su aktivni ali loše prolaze kod čvrstih ljudi kao što je Putin i čvrstih i jakih država poput NR Kine
 

Back
Top