rusija izgubila bitku

slavonija:
mislim da vecina gradana Srbije nije svjesna da ce ih ovaj hvalospjev rusima i njihov veto i te kako skupo kostati, a Kosovo ce ionako postati nezavisno...nesto prije ili poslije...a Srbija ce platiti previsoku cijenu Rusima
Хеботе, вама свима као да су - клонирани мозгови.

Сви понављате ту једну исту, већ излизану и досадну мантру, у коју ни сами не верујете, него она доиста личи на текст "извучен на штампачу, у хиљадама копија.

А "оригинал" је смислио неко коме се не свиђају неке ствари из тзв "реал-политике", па упорним понављањем покушава и себе и друге да убеди како је у праву.

А није.
 
Norma Kampl:
Хеботе, вама свима као да су - клонирани мозгови.

Сви понављате ту једну исту, већ излизану и досадну мантру, у коју ни сами не верујете, него она доиста личи на текст "извучен на штампачу, у хиљадама копија.

А "оригинал" је смислио неко коме се не свиђају неке ствари из тзв "реал-политике", па упорним понављањем покушава и себе и друге да убеди како је у праву.

А није.

tko svi? koliko znam, ja sam to prvi put napisala, i mislim da je tocno...
rusija ce se najprije buzdasto dokopati srpskog energetskog sektora cekajuci predstojecu privatizaciju..
doista mislim da postoji realna mogucnost, da Srbija postane ruska gubernija...
samo neznam koliko je to gradanima Srbije pozeljno; to nema veze sa emocijama

inace, nadam se da si u pravu, ali nisi..
 
slavonija:
da, emocije uvijek prave zbrku, to je tocno...
samo, kakve to veze ima sa mojim postom ?
reci cu ti, nikakve...
Ti si ustvari veliki humanista i na Krstaricin forum (Srpski foum) si dosla da bi nama Srbima pomogla da vidimo gde lezi istina...ma daj!
Mojne meni pricas, pa ja sam Slavonka:::znam Hrvate u dusu... :evil:
 
Evo nešto samo za vas:
''Stoput sam se evo zakleo
Pred jutro te prevario
Drugoj ja sam bagrem nosio
Tebe iznevjerio.

Stoput sam se evo zakleo
Pa te prevario
Sad bi dukate od jada
Bas u blato bacio.

A za oblak mi se mjesec skrio
Sakrio mi pute
Uzalud vam trud sviraci
Za drugog su dunje zute.

A ja evo nekad sjetim se
Sta moj caca znao reci je
Sve ti duse, sine, slavonske
Uz pjesmu prebole, al' ne oproste.

Uz pjesmu mi se evo rodimo
Uz pjesmu umiremo
Slavonijo, ko te nije volio
Ne zna sta je izgubio.

A za oblak mi se mjesec skrio
Sakrio mi pute
Uzalud vam trud sviraci
Za drugog su dunje zute.''
 
filatelista:
Misliš kao vaše Nemačkoj i Austriji??
Kako se kaže, dobio na mostu, izgubio na ćupriji...

da tako nekako, otprilike...
samo ja se osjecam malo bolje sto je to EU, a ne Rusija i njeni mafijaski trustovi.
mislim, jedino sto mi mali mozemo da ipak malo biramo...
2,8 mil. Hrvata zivi i radi samo u Njemackoj (podatke za Austriju neznam) i oni znaju pravila igre i demokraciju, mislim da ce ta saznanja prenijeti i nama u Hrvatsku...a kako je sa Rusima..hoce oni uvest i dopustiti demokraciju..
Putin je svako malo u Hrvatskoj, dijeli odlicja Hrvatima...mozda mi imamo malo veci izbor jer rusima ne dugujemo nista, odnosno za nista im nemoramo biti zahvalni...
 
sevilja:
Ti si ustvari veliki humanista i na Krstaricin forum (Srpski foum) si dosla da bi nama Srbima pomogla da vidimo gde lezi istina...ma daj!

Mojne meni pricas,

pa ja sam Slavonka:::znam Hrvate u dusu... :evil:

drago mi je da si slavonka...ja sam iz Osijeka...znaci mentalitet nam je slican...velikodusna, bogata slavonska ravnica...i normalno je da znas Hrvate u dusu, samo pitanje je koje i kakve
 
slavonija:
da tako nekako, otprilike...
samo ja se osjecam malo bolje sto je to EU, a ne Rusija i njeni mafijaski trustovi.
mislim, jedino sto mi mali mozemo da ipak malo biramo...
2,8 mil. Hrvata zivi i radi samo u Njemackoj (podatke za Austriju neznam) i oni znaju pravila igre i demokraciju, mislim da ce ta saznanja prenijeti i nama u Hrvatsku...a kako je sa Rusima..hoce oni uvest i dopustiti demokraciju..
Putin je svako malo u Hrvatskoj, dijeli odlicja Hrvatima...mozda mi imamo malo veci izbor jer rusima ne dugujemo nista, odnosno za nista im nemoramo biti zahvalni...

Pa i Rusi su ljudi, a zamisli tek kad nastane pakt izmedju Rusa, Kineza i Indije, pa gde ce im biti kraj, ne bune se zapadnjaci zato sto se ne plase, vec upravo obrnuto...eto, nama su oni blizi, i nikada nas nisu ubijali, sto je mozda i najbitnije!
A sta ti mislis da ce vama Nemci da daju nesto, pretvorice vas u koloniju i kraj price.
U Nemackoj ( u kojoj trenutno boravim), smatraju vas gradjanima drugog reda!
Nas Rusi ne posmatraju na taj nacin, to je bar jasno!
 
sevilja:
Pa i Rusi su ljudi, a zamisli tek kad nastane pakt izmedju Rusa, Kineza i Indije, pa gde ce im biti kraj, ne bune se zapadnjaci zato sto se ne plase, vec upravo obrnuto...eto, nama su oni blizi, i nikada nas nisu ubijali, sto je mozda i najbitnije!
A sta ti mislis da ce vama Nemci da daju nesto, pretvorice vas u koloniju i kraj price.
U Nemackoj ( u kojoj trenutno boravim), smatraju vas gradjanima drugog reda!Nas Rusi ne posmatraju na taj nacin, to je bar jasno!

gluposti, naravno da su ljudi, dapace meni izrazito dragi, pogotovo knjizevnici..

ali mi govorimo o ruskoj nomeklaturi i nacinu vladanja i njihovoj demokraticnosti...
pakt izmedu Rusije i Kine?????znas li ti uopce kakvo je stanje u njihovim medusobnim odnosima, vec stoljecima...?
ja nemam nista protiv da su vam rusi najblizi ili blizi, rekla sam , vlastiti izbor..ja ih, u vlastitom dvoristu nebih htjela..
sto mislis sta su Rusi oslobodioci radili po Beogradu i oslobodenom podrucju ?

ova tvoja konstatacija pokazuje samo jednu stvar ( kad vec zivis u Njemackoj) a to je da ili ti nije uspijelo integrirati se u drustvo u kome zivis, jer ga uopce ne poznajes (sto je vjerojatno - inace nebi pisala ovakve nebuloze) ili pak patis od srboidne naduvenosti i nisi u stanju da vidis realno stanje i cinjenice i zbog toga lazes samu sebe da ti bude lakse..i vjerojatno se u Njemackoj ni ne usudis reci da si Srpkinja( osim samo u uzem krugu)
 
Karlito Brigante:
Činjenica je da je tako.Ljermontov je u ''Junaku našeg doba'' dao neko viđenje odnosa Rusa i Srba,koje se nije mnogo promenilo.Smatraju nas za braću,šta god im to značilo.

da, procitala sam ulomke iz te knjige...samo koliko je to za generalizirati ? jos uvijek mislim (naravno nemora tako da bude, nada umire posljednja) da ce vam rusi to bratstvo i potporu skupo naplatiti
 
Original postavio slavonija
ali mi govorimo o ruskoj nomeklaturi i nacinu vladanja i njihovoj demokraticnosti...
pakt izmedu Rusije i Kine?????znas li ti uopce kakvo je stanje u njihovim medusobnim odnosima, vec stoljecima...?
ja nemam nista protiv da su vam rusi najblizi ili blizi, rekla sam , vlastiti izbor..ja ih, u vlastitom dvoristu nebih htjela..
sto mislis sta su Rusi oslobodioci radili po Beogradu i oslobodenom podrucju ?
Izvini, ali moram te obavestiti o nekim stvarima, posto vidim da si potpuno neobavestena.
Odnosi izmedju Rusije i Kine su sad vise ne go odlicni i tako je vec duze vreme.
Jel znas da su 2005. u avgustu i jos mnogo puta posle tad imali zajednicke vojne vezbe. Konkretno te od avgusta 2005. je hteo i Vasington da posmatra, a zajedno su im odgovorili i to zvanicno najeksplicitnije NE! Nema ko sta da trazi na njihovim vojnim vezbama!!
Jel i posle ovoga treba da mislim da su u losim odnosima??

A to sto se pripisuje oslobodiocima, svodi se na pojedinacne slucajeve!. Kao sto rekoh i ponovicu, nas Rusi nisu ubijali, kao nekad saveznici na kraju II svetskog rata ili kao neki u Jasenovcu, ili kao neki u Gospicu, Bratuncu, ili kao neki '99-te!
 
Original postavio slavonija
ova tvoja konstatacija pokazuje samo jednu stvar ( kad vec zivis u Njemackoj) a to je da ili ti nije uspijelo integrirati se u drustvo u kome zivis, jer ga uopce ne poznajes (sto je vjerojatno - inace nebi pisala ovakve nebuloze) ili pak patis od srboidne naduvenosti i nisi u stanju da vidis realno stanje i cinjenice i zbog toga lazes samu sebe da ti bude lakse..i vjerojatno se u Njemackoj ni ne usudis reci da si Srpkinja( osim samo u uzem krugu)
Mozda je tebi draze da verujes u iluzije, ali to su cinjenice.
Za Nemce su svi oni koji nisu Nemci, gradjani drugog reda.
Ja kao . doktor, ovde sam cenjena, ali sam i dalje Srpkinja! Mada, istina je da jako cene obrazovanje i da mi to momentalno otvara sva vrata, ali sam i dalje Srpkinja!
Nema tu ni govora o neintegrisanosti u drustvo.
Razumes li? Tako je sa svima i sa Poljacima, koji im lizi bulju i sa Italijanima, koji su im uvek bili prijatelji...Nemci su takav narod- narcisoidan!
Sta mislis, zasto je bas kod njih uspela da zazivi Hitlerova zamisao o nacizmu??
 
slavonija:
sto mislis sta su Rusi oslobodioci radili po Beogradu i oslobodenom podrucju ?

Опет неко "цеђење", на силу бога, да би се по сваку цену доказало оно што се доказати не може.

Руси,су, доиста, то радили само у појединачним случајевима.

Зна се ко је тада чинио злочине, , пљачке, отимачину имовине - комуњаре, Титове.

А, тзв. "савезници", пре свега "Амери" и "Енглези", су нас и - бомбардовали '44-5.

(Да тренутно не помињем и '99, иако и то има везе, али на други начин)
 
slavonija duso i ako postane nezavisno sta onda
jel sve gotovo zauvijek ?
citava Srbija je bila "nezavisna" od Srba kad su je Turci preuzeli i s njom zavladali pa sta bi poslije kad Turci odose i sa Srbima i s Albancima??
 

Back
Top