Rok trajanja....

Možda je mislila da ti on apsolutno više ništa ne znači, pa je onda rešila da se upusti...ili da se "poigra"... Većini devojaka ne bi smetalo da im se drugarica upusti u priču sa bivšim momkom, ako je to stvarno prošlost...meni bar ne bi smetalo... možda i ona nije svesna da ti smeta? ili jednostavno nije dovoljno "osetljiva" na tebe i tvoje emocije?
Tu kod vas dve je vidljiv nedostatak komunikacije.


Nisam nishta preuvelichala, chak sam se iznenadjujuce mirno postavila prema celoj situaciji, a inache bash burno reagujem na sve :).
Mozda jer sam zbog tog nedostatka komunikacije i njene nebrige za moje emocije, pochela da se distanciram od celog tog odnosa.

Taj dechko je stvarno proshlost, a bilo je duge i prilichno gadne istorije tu:neutral: pa mi nekako cela pricha ima gorak ukus.
 
На овако уопштено питање мош да добијеш само одговор: ''Мож да бидне - ал не мора да значи!'' ;):mrgreen:

Нека пријатељства остану вечна, нека не.... Свака прича је посебна. ;)

SLažem se sa ovim, bš sam to htjela reći
Ako je nešto vrijedno. to će i opstati, jer ćemo se boriti da to sačuvamo.
 
Evo razmatram svoju situaciju unazad i skontam da odavno nije bilo dvosmerne komunikacije:think:
Uglavnom je bilo njeni problemi su najveci, iako pravih, stvarnih problema nije imala:neutral: a ja sam mogla danima da sedim i da slusham, a da me ne upita "ej shta ima, je l sve u redu?"
Kako to tek sada vidim:think:

Imala sam i ja ovakvu "drugaricu".
Poznajemo se od malih nogu, bile smo nerazdvojne...
Uvek sam bila tu da je saslusam, da joj pomognem, da joj pruzim podrsku...
Prevario ju je muz - plakala je na mom ramenu...
Razvela se - opet sam ja bila tu za nju...
Ostala je sama sa detetom i bez posla - pomogla sam joj...
I bilo je ok, razumela sam da prolazi kroz tezak period i svoje probleme joj nisam pominjala. Ali sve je proslo, ona opet bila ona stara, vesela, nasmejana, ali nije se nijednom setila da me pita kako sam ja. :think:
Da li mi je tesko, da li mozda i meni treba pomoc, da li je sve u redu sa mojim brakom, sa mojom decom... Ne, nikada to nije pitala... Cak i kad sam pokusavala da joj se poverim, prekidala me je na pola i pitala koji lak za nokte ce joj vise odgovarati uz cipele i slicne gluposti... :eek: :evil:
Shvatila sam da je postala suvise egocentricna i sebicna osoba i naravno kao takva mi ne treba...
 
Imam najbolju drugaricu iz detinjstva, zivimo u istoj ulici.
Pa nemam pojma,ona mi je kao clan porodice, ne znam sta bi to trebalo da se desi pa da se odjednom zauvek udaljimo.Mislim da je to nemoguce. Kao kad bih prestala da komuniciram sa roditeljima jednog dana.
Mislim da bi i meni i njoj zivot bio mnogo prazan i tuzan kad bih se nase prijateljstvo zavsilo, u stvari to mi deluje kao nocna mora. :)
Ne verujem da sva prijateljstva imaju rok trajanja, to je kao da ne verujem ni u ljubav. A verujem. :)
Svako prijateljstvo je prica za sebe.
 
Cak i kad sam pokusavala da joj se poverim, prekidala me je na pola i pitala koji lak za nokte ce joj vise odgovarati uz cipele i slicne gluposti... :eek: :evil:

:roll: omg neshto slichno:roll:
e shto vishe razmisljam, dolazim do zakljuchka da je ova stvar sa bivshim dechkom bila samo kap u punoj chashi....
hocu reci vec duze vreme nemamo zajednichkih tema, pochela sam malo zrelije da gledam na zivot od nje, nisu nam isti prioriteti u zivotu...a to mi je samo kvrcnulo pochetkom ove godine:eek:, ali ja sve rachunam prijateljstvo treba da se neguje kao i svaki odnos, ali dzabe kad se samo jedna osoba trudi:neutral:
 
Nisam nishta preuvelichala, chak sam se iznenadjujuce mirno postavila prema celoj situaciji, a inache bash burno reagujem na sve :).
Mozda jer sam zbog tog nedostatka komunikacije i njene nebrige za moje emocije, pochela da se distanciram od celog tog odnosa.

Taj dechko je stvarno proshlost, a bilo je duge i prilichno gadne istorije tu:neutral: pa mi nekako cela pricha ima gorak ukus.

Sve u svemu, ovo je suština problema, a to sa dečkom je očito samo vrh ledenog brega :(.
 
Pa, prestala sam da je zovem i sačekala da vidim kada će me ona pozvati. Evo nije zvala već... 5 godina :)
Isti slučaj...samo je prošlo 2 godine. A živimo u istom gradu. :(
Patila sam jako jer smo bile nerazdvojne. A sve se desilo kad sam postala majka...Prioriteti nam se promenili i ona više nije imala vremena za mene. Čak ni da nazove... Jer je jako zauzeta karijerom i "nikad" nema slobodnog vremena.
 
Ja nikad nisam kapirala kako bivši dečko može biti problem.
Pa nisam stavila tapiju na njega. Da mi je valjao ne bi bio bivši...
Kakve to ima veze sa prijateljstvom?
Ali očigledno ljudi imaju različito mišljenje po tom pitanju, kao i u svemu...
Možda tako i dođe do pucanja prijateljstva - i jednoj i drugoj strani se nešto podrazumeva, ali se mišljenja ne poklapaju...

Kao u ovom slučaju: prijateljica misli da je bivši stvarno bivši, a tebi je to "poslednja kap". :dontunderstand:
 
Ja imam takvu situaciju sa bivšim, s tim što je on moj drug i što se druži sa svima iz društva. Mi smo se smuvali nakon 6-7 godina druženja, bili zajedno, raskinuli... on se i dalje druži sa mojim prijateljicama i ja tu ne vidim ništa loše. S vremena na vreme izađemo svi zajedno. U početku mi je bilo neprijatno, sad uhvatim sebe da razmišljam - u ebote, ko da se ništa nije desilo :) tako mi je svejedno.

Nikad se nisam ljutila na drugarice što se druže s njim, u stvari, bilo bi mi baš glupo da sad prestanu da se druže. To što smo nas dvoje imali tiče se samo nas i nikog drugog.

Da odgovorim na temu - mislim da neka prijateljstva/drugarstva imaju rok trajanja. Ja imam 3 prijateljice sa kojima sa baš družim i nekoliko drugarica. Ranije ih je bilo više, vremenom smo se razišli, uglavnom bez pompe. Prekinulo se samo od sebe, izgubila interesovanja kao što su fax, ispiti...Neka prijateljstva sam prekinula zbog sebičnosti, egocentričnosti i posesivnosti tih osoba... Svaka priča je posebna.:)
 
Ово је тема о вечним пријатељствима, или о бившим момцима?
Мислим, хиљаду је начина да се прекине пријатељство, не мора бити трауматично.
 
Bash nishta se ni bi moglo isprechiti izmedju vas?

Evo konkretne situacije... drugarica se pochne druziti sa tvojim bivshim dechkom...niko tu ne vidi nishta loshe, pa ni ti, ali ipak...malo je bezveze...ona zna da je to loshe po vashe prijateljstvo, ali ipak nastavlja sa tim iz ko zna kojih razloga...
Eto jedne situacije... da li je to neshto shto ce vas udaljiti od prijateljice, ili cete se boriti za to prijateljstvo?

I da jeste, moja lichna i personalna situacija je u pitanju...:(

Kad se sa nekim druzis jako dugo normalno je da se pojave neke situacije kojje nisu uvek ruzicaste.
Konkretno,da se druzi sa mojim bivsim deckom bolelo bi me uvo jer ja dobro poznajem NJU i sigurna sam da u gradu od dva miliona ljudi ne bi nikada bila sa mijim bivsim deckom.
Jednom dok smo bile mladje,desilo se da sam ja sa jednim deckom bila pred raskidom,a on je poceo da se udvara njoj,uzasno sam bila povredjena,ali nas odnos je iskren,nazvala me,rekla mi za sat vremena da se nadjemo na picu,rekla je da misli da joj se nabacivao i da je sokirana,popile malo i taj decko je od tada bio pluskvanperfekat i za mene i za nju,nikada ga vise nismo spomenule.
Cvrsto verujem da ne postoji taj muskarac,ni bivsi ni sadasnji zbog koga bi dozvolila da izgubim drugaricu kao nju:heart:,ali i nisam taj tip,ne bi se druzila sa bivsim deckom ni neke usputne drugarice,suvise sam emotivna da bi dozvolila da se neko svesno sekira zbog mene:manikir:
 
Ово је тема о вечним пријатељствима, или о бившим момцима?
Мислим, хиљаду је начина да се прекине пријатељство, не мора бити трауматично.


Tema bi trebala da bude o prijateljstvima, preko kojih stvari ne bi preshle chak ni zarad prijateljstva-laganje, olajavanje, smicalice, nebriga za vashe emocije...bla,bla... ?

Da li razlichiti prioriteti u zivotu moraju da utichu na prijateljstva tj. na to da se udaljite od prijatelja, moze to biti posao,dete, muz/momak kojem se ne svidjaju vashe prijateljice... ?

Tema je tako postavljena, ali ode u sasvim drugom smeru:neutral:
Svi se uvatishe situacije sa bivshim dechkom, koji jeste bivshi stvarno, a malo ljudi je primetilo da, bar u ovoj mojoj situaciji, tome je prethodilo vec udaljavanje neko zbog jednosmerne komunikacije izmedju prijateljica, pa konstatacija "kap u vec punoj chashi" se odnosi na to-udaljavanje.
 
Cvrsto verujem da ne postoji taj muskarac,ni bivsi ni sadasnji zbog koga bi dozvolila da izgubim drugaricu kao nju:heart:,ali i nisam taj tip,ne bi se druzila sa bivsim deckom ni neke usputne drugarice,suvise sam emotivna da bi dozvolila da se neko svesno sekira zbog mene:manikir:

postoji

samo je pitanje da li ćeš se naći u takvoj situaciji

ne mora on ničim da uslovi vaše druženje
ne mora ništa loše da govori o njoj

ali...
oseti se kad neko nekome ne prija..

onda te ta druženja sa tom drugaricom neće ispunjavati na taj način...
uvek će biti nečeg tu ..nečeg čemu je teško da ti ime..ali se oseća se...
i vremenom izgubiš volju za balansiranjem između nejga koga voliš najviše na svetu i nje....

samo se nadaj da ti se to neće desiti
 
postoji

samo je pitanje da li ćeš se naći u takvoj situaciji

ne mora on ničim da uslovi vaše druženje
ne mora ništa loše da govori o njoj

ali...
oseti se kad neko nekome ne prija..

onda te ta druženja sa tom drugaricom neće ispunjavati na taj način...
uvek će biti nečeg tu ..nečeg čemu je teško da ti ime..ali se oseća se...
i vremenom izgubiš volju za balansiranjem između nejga koga voliš najviše na svetu i nje....

samo se nadaj da ti se to neće desiti

i na ovako neshto sam mislila:neutral:
imam jednu drugaricu, ajde da je tako nazovemo, iz srednje...ona, ja i josh dve drugarice smo bile nerazdvojne, ali njenom momku-sadashnjem muzu jedna od nas nije pasovala i sada je prekinula kontakt sa sve tri zbog njega :( nije nas ni ni na venchanje pozvala:( kao nema mesta za sve 3(!), pa da ne zove nas dve, a da se ova treca onda ne uvredi:roll:
 
i na ovako neshto sam mislila:neutral:
imam jednu drugaricu, ajde da je tako nazovemo, iz srednje...ona, ja i josh dve drugarice smo bile nerazdvojne, ali njenom momku-sadashnjem muzu jedna od nas nije pasovala i sada je prekinula kontakt sa sve tri zbog njega :( nije nas ni ni na venchanje pozvala:( kao nema mesta za sve 3(!), pa da ne zove nas dve, a da se ova treca onda ne uvredi:roll:

i to treba razumeti...
stavi se u njen položaj
 
:dontunderstand:
i to treba razumeti...
stavi se u njen položaj

:dontunderstand:
valjda kad prihvatiš nekog za devojku/momka, prihvatiš i sve njegove prijatelje....prijatelji vremenom postaju deo ličnosti jer ...nekako i prijatelji su deo mene
kad bi meni mm branio da sedružim sa nekim, naročito ako se sa nekim družim godinama ozbiljno bih se uvredila
on jednostavno ne mora da se druži sa njom
al da ne dođe na venčanje:(
 
:dontunderstand:

:dontunderstand:
valjda kad prihvatiš nekog za devojku/momka, prihvatiš i sve njegove prijatelje....prijatelji vremenom postaju deo ličnosti jer ...nekako i prijatelji su deo menekad bi meni mm branio da sedružim sa nekim, naročito ako se sa nekim družim godinama ozbiljno bih se uvredila
on jednostavno ne mora da se druži sa njom
al da ne dođe na venčanje:(


:( znam... bash smo se ruzno osecale...
ona vishe nema prijateljica i to mi je najtuznije...ima njega i njegove prijatelje, a svojih prijatelja vishe nema uopshte:(

pokushavala sam da se stavim u njenu poziciju, odnosno kada me neshto muchi, prvo se stavim u tudju kozu(koliko mogu)... i nekako ne mogu da je razumem, jer nisam do sada imala situaciju da me dechko uslovljava sa kim cu se druziti:eek:, bar ne shto se tiche drugarica...ako je i bilo nekih uslovljavanja, to je bilo vezano za drugove i bilo je zbog nesigurnosti, ali mislim da se dogovorom sve moze reshiti.... odlutah sa teme sopstvene...
 
Bash nishta se ni bi moglo isprechiti izmedju vas?

Evo konkretne situacije... drugarica se pochne druziti sa tvojim bivshim dechkom...niko tu ne vidi nishta loshe, pa ni ti, ali ipak...malo je bezveze...ona zna da je to loshe po vashe prijateljstvo, ali ipak nastavlja sa tim iz ko zna kojih razloga...
Eto jedne situacije... da li je to neshto shto ce vas udaljiti od prijateljice, ili cete se boriti za to prijateljstvo?

I da jeste, moja lichna i personalna situacija je u pitanju...:(


Mene bi udaljilo...fizički. Mislim, ostala bih joj ista prijateljica kao i pre, ne daj bože neke nevolje, ali - bivše (prijatelje, momke, muževe) jednostavno ne želim da susrećem. Možemo nas dve da se čujemo i vidimo, ali bez njega... Naravno, izuzimaju se formalni događaji, kada smatram da neke stvari treba makar "odraditi". toliko mogu da "izdržim", nije smak sveta ako baš moram da kontaktiram sa bivšima, ali to nije način na koji želim da provodim prijatne trenutke slobodnog vremena.:)
 
Na tako neshto sam mislila, ako cemo uopshteno... Mislim prijateljstva zapocheta u detinjstvu, pa nastavljena godinama posle srednje shkole...
Ali kada, ako ste imali takvo iskustvo, kada vas je lupilo posred chela pitanje "Shta pricha/radi ovaj chovek/zena?" ako kontate shta hocu da kazem:mrgreen:


Nisam sigurna da sam baš pravilno shvatila pitanje; Imala sam neki slučaj - prijateljica iz srednje škole - udaljavanje - ponovno, još veće zbližavanje na radnom mestu u istoj firmi - kumovanje - trajalo 20 godina, svakodnevno porodično druženje, podrška, sve... A onda - bum! Nož u leđa, pljuvanje čak i po mojoj deci, njeni neuspešni pokušaji da ostanem bez posla.... Nikada nisam shvatila šta sam to tako strašno učinila (nisam ništa svesno), a ona nije htela da mi kaže... I tako evo, već 20 godina.:neutral: A druga, koja je bila prijatelj u svako doba, bez obzira da li se viđamo svakodnevno ili se nismo videle ili čule mesecima . umrla...prerano...:( I tako...
 
:dontunderstand:

:dontunderstand:
valjda kad prihvatiš nekog za devojku/momka, prihvatiš i sve njegove prijatelje....prijatelji vremenom postaju deo ličnosti jer ...nekako i prijatelji su deo mene
kad bi meni mm branio da sedružim sa nekim, naročito ako se sa nekim družim godinama ozbiljno bih se uvredila
on jednostavno ne mora da se druži sa njom
al da ne dođe na venčanje:(


Treba da je razumeš - i žališ - što se našla u vezi sa tako lošom osobom. Ne moraš se družiti sa njom dok traje takva situacija, ali, ako dođe dan da ona shvati svoju situaciju i pokuša da je reši, treba da joj pružiš podršku - ona jednostavno trenutno nema snage da mu se suprotstavi, ali nemoj misliti da joj ne nedostajete. Prijateljstvo se ogleda i u davanju, ne samo u primanju - dakle, sada joj treba dati slobodu da sama shvati šta joj se dešava i odluči šta će sa tim. Ako smo pravi prijatelji, povući ćemo se ako to od nas zahteva prijateljstvo, iako to ne znači da više ne volimo tu osobu.
 
Moja najbolja prijateljica iz detinjstva zivi u istom gradu kao i ja. Zivele smo u istoj ulici, u kuci do kuce. Zajedno smo posle u prvi razred, cuvale jedna drugoj ljuljasku u parku, ucile da vozimo bicikle, zaljubljivale se, izlazile, zajedno smo zapalile prvu cigaretu, stavile maskaru po prvi put, razumele smo se cuteci u mojoj (ili njenoj) sobi, slusajuci muziku sa kasetofona, godinama se smejale istim salama, zajedno bile buntovne u pubertetu, zajedno prosle transformaciju iz devojcuraka u devojke i zene.
Moj zivot se odvijao u jednom pravcu, mnogo sam putovala, njen se odvijao u drugom, bogato se udala i odabrala da bude domacica.
Prijateljstvo je i dalje trajalo, ona je mene i dalje prihvatala kao sanjara, ja nju volela sa njenim svakodnevnim usisavanjima kuce po tri puta.
Onda je pocela da farba zidove u zlatnu boju.
Poslednji put smo se cule i videle letos - sin i ja smo dosli do nje, deca joj nisu bila kuci i rekla je mom detetu da izadje na ulicu da se igra (ulica u kojoj nikoga ne pozna, nema drugara, nista), jer je upravo spremila kucu, pa da se ne kvari (moje dete je od onih mirnijih, recimo).
Ustala sam, pozdravila je i otisla.
Nema drame.
Ne mogu biti prijatelj nekome ko vise voli svoje tepihe od prijatelja.
I tako je ona ostala sa svojom kucom sa zlatnim zidovima, a ja sa ljudima.
Al se i dalje pitam sta se desilo sa onom buntovnom devojcicom, koja je umela da se smeje.
 

Back
Top