Rok trajanja....

Imam prijateljicu iz djetinjstva.Ne zivimo u istom gradu, ne dopisujemo se, ne cujemo se telefonom, a opet, kad se vidimo dva tri put godisnje sve je kao da smo non stop zajedno.Zna sve tajne moje duse, kao i ja njene.Jednostavno, ne opterecujemo jedna drugu tokom godine i kad se vidimo to je pravo iskreno nesebicno prijateljstvo.Zakljucak, postoji prijateljstvo za cijeli zivot.Ovdje da dodam, da smo razlicite nacionalnosti i vjere.
 
Imam prijateljicu sa kojom se družim od 8.razreda, nekoliko puta sam se selila i kad smo konačno ostali u ovom gradu, počela sam da stičem nove prijatelje.Nas dve smo potpuno različite ličnosti,ali smo se uvek dobro razumele, zato nam prijateljstvo traje već nekih 15 godina.Ona se udala mlada, sa 19 godina, odmah posle srednje škole, ja sam u međuvremenu studirala, družila se sa raznim ljudima, ali smo uvek bile u kontaktu, čak i kada se ne vidimo dugo, uvek bi se čule telefonom.Tako je i danas, retko se viđamo, ali smo u kontaktu, nikad se nismo svađale, nismo se mešale jedna drugoj u život, a uvek smo bile bliske.Mislim da je to suština prijateljstva, ne treba se mešati u tuđe odluke, jer svako živi život onako kako mu odgovara i kako najbolje ume.
 

Back
Top