republika srbija sa kraljevskim grbom na zastavi

Inače,

Drzavna_Zastava_Republike_Srbije.jpg


ova zastava je lepa, ali primitivna. Zastave sa mnogo detalja su uglavnom odraz divljačkih zemalja, koje su do juče vatru palile trenjem dva drveta.
Ali, šta ćemo...to je posledica toga što su komunjare uzele da uvode nacionalne simbole.

Zastava treba da je jednostavna i upečatljiva, što bi pružilo stavljanje malog grba (štit sa ocilima) preko trobojnice. A, sam veliki državni grb, možeš da cifraš koliko hoćeš. To je nešto drugo.

Pa jel nije ovo mali grb?

Veliki je koliko ja znam onaj sa plaštom. z:hm:

A ta varijanta sa ocilima je valjda vjerska zastava Srba, zar ne?
A Srbija je sekularna zemlja. z:)
 
Pa jel nije ovo mali grb?

Veliki je koliko ja znam onaj sa plaštom. z:hm:

A ta varijanta sa ocilima je valjda vjerska zastava Srba, zar ne?
A Srbija je sekularna zemlja. z:)

Ne... to je običan grb, a onaj sa plaštom je svečani.

Mali grb je deo velikog, tj. štit sa krstom i ocilima, koji se nalazi na orlu na velikom grbu.

Crkvena zastava je krst jednakih kraka sa ocilima, sve zlatne boje. Dakle, nema štita, a kraci krsta na štitu nisu jednake dužine, i boja krsta i ocila je bela.
 
Ово је ослобођење!
А као што рекох Карађорђевићи су своје завршили 1941 године ,издајом земље.

Karađorđevići nisu izdali zemlju, nego su se sklonili u izbeglištvo. A, zemlju ste izdali vi komunisti 1989. kada ste udarili temelje raspadu iste u krvavom građanskom ratu. E, to se zove izdaja.
 
Vidi sad!? z:shock:

A navodno je nacionalna zastava trobojnica bez ikakvih simbola! z:hm:

Men's'čini da se vi prvo morate dogovoriti neke stvari. z:)

Shta bre ima da se dogovaramo? Taj simbol je star stotinama godina josh od srpskog carstva. To je jednostavno cinjenica, sad shto komunjarama ili shta ti ja znam kome to smeta ne znachi da mogu izbrisati toliko godina tradicije, Otpvali su oni svoje davnoz:shock:
 
Vidi sad!? z:shock:

A navodno je nacionalna zastava trobojnica bez ikakvih simbola! z:hm:

Men's'čini da se vi prvo morate dogovoriti neke stvari. z:)

Ljubo, brkaš stvari. Nacionalna zastava jeste bez ikakvih simbola, ali on ti je rekao da je krst sa ocilima nacionalni simbol. I orao je nacionalni simbol, i trobojnica je nacionalni simbol, i kruna nemanjića je nacionalnio simbol. Svaki od tih detalja, sam ili u kombinaciji sa drugim, nedvosmisleno simboliše srpsku naciju.
 
Ne... to je običan grb, a onaj sa plaštom je svečani.

Mali grb je deo velikog, tj. štit sa krstom i ocilima, koji se nalazi na orlu na velikom grbu.

Crkvena zastava je krst jednakih kraka sa ocilima, sve zlatne boje. Dakle, nema štita, a kraci krsta na štitu nisu jednake dužine, i boja krsta i ocila je bela.

Oprosti prijatelju, ali te klasifikacije na običan i svečani grb ne postoje. z:)

Može biti samo veliki i mali.

Veliki grb jeste crveni štit na kome je, između dva zlatna krina u podnožju, dvoglavi srebrni orao, zlatno oružan i istih takvih jezika i nogu, sa crvenim štitom na grudima na kome je srebrni krst između četiri ista takva ocila bridovima okrenutih ka vertikalnoj gredi krsta. Štit je krunisan zlatnom krunom i zaogrnut porfirom vezenom zlatom, ukrašenom zlatnim resama, uvezanom zlatnim gajtanom sa istim takvim kićankama, postavljenim hermelinom i krunisanim zlatnom krunom.“

Mali grb jeste crveni štit na kome je, između dva zlatna krina u podnožju, dvoglavi srebrni orao, zlatno oružan i istih takvih jezika i nogu, sa crvenim štitom na grudima na kome je srebrni krst između četiri ista takva ocila bridovima okrenutih ka vertikalnoj gredi krsta. Štit je krunisan zlatnom krunom.“
 
Inače,

Drzavna_Zastava_Republike_Srbije.jpg


ova zastava je lepa, ali primitivna. Zastave sa mnogo detalja su uglavnom odraz divljačkih zemalja, koje su do juče vatru palile trenjem dva drveta.
Ali, šta ćemo...to je posledica toga što su komunjare uzele da uvode nacionalne simbole.

Zastava treba da je jednostavna i upečatljiva, što bi pružilo stavljanje malog grba (štit sa ocilima) preko trobojnice. A, sam veliki državni grb, možeš da cifraš koliko hoćeš. To je nešto drugo.

Tacno. Zastava treba da bude sto jednostavnija, ali odmah prepoznatljiva - odlicni primeri su japansko izlazece sunce, britanski union jack ili svajcarski ravnokraki krst. Slovenija, Slovacka, Srbija, Hrvatska i Rusija odmah padaju na tom testu.

Zastave sa gomilom detalja asociraju na africke zemlje i slicnu poludivlju seljanu - svi ti iscrtani zupcanici, kalasnjikovi, macete itd deluju smesno i tuzno.

Da ne bi bilo zabune - komuniste u bunar, Srbiji kralja.
 
Ljubo, brkaš stvari. Nacionalna zastava jeste bez ikakvih simbola, ali on ti je rekao da je krst sa ocilima nacionalni simbol. I orao je nacionalni simbol, i trobojnica je nacionalni simbol, i kruna nemanjića je nacionalnio simbol. Svaki od tih detalja, sam ili u kombinaciji sa drugim, nedvosmisleno simboliše srpsku naciju.

Pardon, moja greška.

Mislio sam na narodnu zastavu. z:)
 
Oprosti prijatelju, ali te klasifikacije na običan i svečani grb ne postoje. z:)

Može biti samo veliki i mali.

Veliki grb jeste crveni štit na kome je, između dva zlatna krina u podnožju, dvoglavi srebrni orao, zlatno oružan i istih takvih jezika i nogu, sa crvenim štitom na grudima na kome je srebrni krst između četiri ista takva ocila bridovima okrenutih ka vertikalnoj gredi krsta. Štit je krunisan zlatnom krunom i zaogrnut porfirom vezenom zlatom, ukrašenom zlatnim resama, uvezanom zlatnim gajtanom sa istim takvim kićankama, postavljenim hermelinom i krunisanim zlatnom krunom.“

Mali grb jeste crveni štit na kome je, između dva zlatna krina u podnožju, dvoglavi srebrni orao, zlatno oružan i istih takvih jezika i nogu, sa crvenim štitom na grudima na kome je srebrni krst između četiri ista takva ocila bridovima okrenutih ka vertikalnoj gredi krsta. Štit je krunisan zlatnom krunom.“

Ma, pusti ti, Ljubo, tumačenja simbola koje su ozvaničili demokomunisti. ja ti govorim o tradicionalnim simbolima. E, tu se malim grbom uvek smatrao štit sa krstom i ocilima, a varijacije velikog grba,manje ili više nacifrane, su u biti nebitne. Važno je da imaju osnovne detalje, a da li će to neko da nacifra plaštom, ovim onim, nebitno je.

Jel vidiš koliko ovi demokomunisti ni ne znaju šta su stavili na grb koji su usvojili? Vele oni "...krunisan zlatnom krunom". Seljačine! Mnogo važnije od toga da je zlatna, je činjenica da je to kruna Nemanjića. Eto, baš u tome se ogleda sva tragikomedija uvođenja nacionalnih simbola od strane istih onih koji su ih decenijama zabranjivali i potirali, od *********.
 
Poslednja izmena:
svidjaju mi se komentari.
nemo se neki nacionalno uvredi al mene daleko od pamet da nam je na republicku zastavu taj grb pa jos sa krunu. kod nas u parlament sve bele i celave glave i ne videh ni na kome krunu. cak je ni tadic nema.
beli orlovi ajd i nekako. to je onaj uzicki beloglavi sup sa dve glave ajd i to, zivotinja . al kruna , stvarno uopste nije aktuelna. nji mos da vidimo jos samo na istoriski filmovi i u bajke...........i eto kod nas na nasu zastavu.

Најстрашније је када неко као што си ти који нема благе везе са хералдиком постави овакву тему. Циљеви су, нормално, сасвим другачији.

Иначе да имаш било каквог појма о хералдици знао би да је грб изабран као континуитет и веза са 1804. годином.

Наш грб предложио је и радио признати и уважени стручњак из те области г.Ацовић. А твоје примедбе су ван памети - и срачунате на нешто сасвим
друго...
 
Ma, pusti ti, Ljubo, tumačenja simbola koje su ozvaničili demokomunisti. ja ti govorim o tradicionalnim simbolima. E, tu se malim grbom uvek smatrao štit sa krstom i ocilima, a varijacije velikog grba,manje ili više nacifrane, su u biti nebitne. Važno je da imaju osnovne detalje, a da li će to neko da nacifra plaštom, ovim onim, nebitno je.

Jel vidiš koliko ovi demokomunisti ni ne znaju šta su stavili na grb koji su usvojili? Vele oni "...krunisan zlatnom krunom". Seljačine! Mnogo važnije od toga da je zlatna, je činjenica da je to kruna Nemanjića. Eto, baš u tome se ogleda sva tragikomedija uvođenja nacionalnih simbola od strane istih onih koji su ih decenijama zabranjivali i potirali, od *********.

Оваква тема и јесте само наставак "рада" демокомуниста тј. ДА УНИШТЕ, ПОНИШТЕ И ИЗБАЦЕ СВЕ ШТО ПРЕДСТАВЉА БИЛО КАКАВ НАЦИОНАЛНИ СИМБОЛ - то су и радили од када постоје до данас, у разним варијантама и у разним камелеонским обилицима АЛИ УВЕК СА ИСТИМ АНТИНАЦИОНАЛНИМ ЦИЉЕМ.
 
U heraldici kruna nema veze sa drzavnim uredjenjem

pa dobro kako ondak da ja tumacim krunu. kakve veze ima kruna sa danasnju republiku srbiju? i ona ocila.....pa doklem bre? srbija 3156 godine kaci zastavu na svoj svemirski brod jugo-satl na intergalakticka putovanja a na zastavu u brodu , orlovi koji izumrli pre iljadu godina i ocila koja vec danas lice na kamenu sekiru zagora te neja. dobro da ne stavismo na zastavu resavsku pecinu a iznad nekakav pterodaktil sa krunu.
primitivni smo ko racingerova svajcarska garda u vatikanu koja jos nosi gace iz 12 vek.
 

Back
Top