republika srbija sa kraljevskim grbom na zastavi

Zastava+YU1+500x.GIF


Treba da postujemo i budemo ponosni na sve nase zastave i grbove, sve je stvarao nas narod i ginuo za njih kroz istoriju.
 
Evo vam i grb Republike Mađarske sa sve krunom svetog kralja Ištvana (Stevana).

60px-Coat_of_Arms_of_Hungary.svg.png


Razlika između nas i Mađara je u tome da njima ne smeta njihova kruna na grbu, jer su Mađari pod sovjetskom čizmom bili komunisti, i čim su se Sovjeta rešili, sav komunizam je iščileo iz te zemlje i tog naroda, kao da ga nikada tamo bilo nije.
Kod nas je drugačiji slučaj. Srbe niko nije terao da budu komunisti. Oni su to drage volje hteli i voleli, a sada ne mogu da prežale što tpg sistema nema. Ali, ne daju se oni. Ostali su zadojeni (otrovani) boljševizmom, i smeta im sve nacionalno.
 
Evo vam i grb Republike Mađarske sa sve krunom svetog kralja Ištvana (Stevana).

60px-Coat_of_Arms_of_Hungary.svg.png


Razlika između nas i Mađara je u tome da njima ne smeta njihova kruna na grbu, jer su Mađari pod sovjetskom čizmom bili komunisti, i čim su se Sovjeta rešili, sav komunizam je iščileo iz te zemlje i tog naroda, kao da ga nikada tamo bilo nije.
Kod nas je drugačiji slučaj. Srbe niko nije terao da budu komunisti. Oni su to drage volje hteli i voleli, a sada ne mogu da prežale što tpg sistema nema. Ali, ne daju se oni. Ostali su zadojeni (otrovani) boljševizmom, i smeta im sve nacionalno.

Veruj mi, i kod nas bi nestalo komunizma za sva vremena da je bio kao u SSSR-u ili u Madjara.
 
Evo vam i grb Republike Mađarske sa sve krunom svetog kralja Ištvana (Stevana).

60px-Coat_of_Arms_of_Hungary.svg.png


Razlika između nas i Mađara je u tome da njima ne smeta njihova kruna na grbu, jer su Mađari pod sovjetskom čizmom bili komunisti, i čim su se Sovjeta rešili, sav komunizam je iščileo iz te zemlje i tog naroda, kao da ga nikada tamo bilo nije.
Kod nas je drugačiji slučaj. Srbe niko nije terao da budu komunisti. Oni su to drage volje hteli i voleli, a sada ne mogu da prežale što tpg sistema nema. Ali, ne daju se oni. Ostali su zadojeni (otrovani) boljševizmom, i smeta im sve nacionalno.

To nije istina.
 
Evo vam i grb Republike Mađarske sa sve krunom svetog kralja Ištvana (Stevana).

60px-Coat_of_Arms_of_Hungary.svg.png


Razlika između nas i Mađara je u tome da njima ne smeta njihova kruna na grbu, jer su Mađari pod sovjetskom čizmom bili komunisti, i čim su se Sovjeta rešili, sav komunizam je iščileo iz te zemlje i tog naroda, kao da ga nikada tamo bilo nije.
Kod nas je drugačiji slučaj. Srbe niko nije terao da budu komunisti. Oni su to drage volje hteli i voleli, a sada ne mogu da prežale što tpg sistema nema. Ali, ne daju se oni. Ostali su zadojeni (otrovani) boljševizmom, i smeta im sve nacionalno.
Добрим делом тачно.

Али, треба разумети одакле то, заправо, потиче.
Од оног радикалског (а и не само њиховог, али под њима нарочито разрађеног) демагошког популизма, "Србије гуња и опанка", и Србије тимочкобунске.

На то су се идеје комунизма лако накалемиле.

Наравно, свему кад придодаш и недовољно одговорне владаре, и сво странчарење током дуго времена, и директни утицај титоизма-комунске власти, као и неке спољашње неизбежне факторе, добијеш ово што имамо данас.
 
Uh, brate.... U prvi mah sam pomislio da je ovo jos jedna tema koja udara na sve sto je Srpsko, ali mislim da ima i dobru stranu, s tim sto se i meni ne svidja zastava Srbije, tj. delimicno, ali je i ovako lepa, i ako se ne bi menjala kako bih ja zeleo, ovakva bi i trebala da ostane.... z:)

Kao sto znamo, ovaj Grb Nemanjica je u celini prelep (onaj koji je postavio Hectorius), ali mi ovako u zvanicnoj zastavi Drzave bas i ne "lezi" ona "unutrasnjost" Grba i cetiri S (C), Tj. mnogo je lepse bilo da da Grb ima zutu/narandzastu unutrasnjost sa cetiri ocila, nego belu, dakle, Vizantijski Grb je mnogo lepsi:

A kad bi se to sjedinilo sa onim Grbom koji nazalost vise nije takav koji je pomenuo mislim Aleksandar: Zamislite, bila bi PRELEPA zastava!!!


E, sad, ja uopste nisam za Dvoglavog Orla iako je to mitoloska ptica, vec sam pre za Grb koji bi oslikavao Beloglavog supa u letu nad cetiri ocila,. npr. ili pak zamisljam mnogo lepse Grb sa VUKOM, u kome bismo bili jedinstveni i neponovljivi, jer mislim da nijedna zemlja, cak ni ona sa vise vukova nego Srbija, nema takav grb, a kao sto znamo, mi imamo stvarno puno vukova u nasoj zemlji i vrlo mi je zao sto ih ne cuvamo vec ih bedni lovci cim naidju pobiju, ali dobro, to nije stvar, stvar bi bila kada bi Grb Srbije bio neki slican vuku koji stoji na vrhu planine, i siguran sam da bi to bio PRELEP GRB, ovako nesto, da vam predocim, samo ne sa Mesecom, naravno:

E, sad, to je moje misljenje i znam i siguran sam da ce ostati samo moje, kao i moja zelja, ali mi je ipak najrealnije bilo kad bismo promenili grb nekada, to bi jednostavno MORAO biti spoj onih gore koje sam postavio, inace ne bi trebalo da menjamo grb, jer smo postali prepoznatljivi po njemu, ali bih ga ja ipak kao zvanicni postao u celini, OVAJ:


P.S. Uzaludne su price koje pricate, jer je svaka zemlja otprilike postavila grb sa nekim mestom/zivotinjom/obelezjem po kojem je prepoznatljiva, tako smo i mi, po Dvoglavom Orlu, kao i dinastiji Nemanjica i jednom lepom periodu za Srbiju, a vecina je i postavljala grbove iz lepih perioda Drzava/Monarhija!
 
Nije na 3 strane mogao da se izjasni sve jedan "boljsevik" Srbije o ovome.

Svi mi volimo svoje, nije u redu takvo podcenjivanje.

Pa cije ce da vole ako ne svoje? I oni su deo istog naroda, iste kulture, iste tradicije i istorije.

Pa, jel vidiš da ne vole svoje? Orla, najstariji simbol slovenstva, oni nazivaju kokoškom i sl., a od krune, koja simbolizuje državnost, njima pripada muka, jednako kao njihovim očevima i8 dedovima od ikone u roditeljskoj kući.
Sve je to isti duh - boljševički.
 
Добрим делом тачно.

Али, треба разумети одакле то, заправо, потиче.
Од оног радикалског (а и не само њиховог, али под њима нарочито разрађеног) демагошког популизма, "Србије гуња и опанка", и Србије тимочкобунске.

На то су се идеје комунизма лако накалемиле.

Наравно, свему кад придодаш и недовољно одговорне владаре, и сво странчарење током дуго времена, и директни утицај титоизма-комунске власти, као и неке спољашње неизбежне факторе, добијеш ово што имамо данас.

Kako god...znamo na kakav tip (ne)ljudi mislimo.
 
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?

Nije normalno ali estetski je lepo z:shock:
 
Inače,

Drzavna_Zastava_Republike_Srbije.jpg


ova zastava je lepa, ali primitivna. Zastave sa mnogo detalja su uglavnom odraz divljačkih zemalja, koje su do juče vatru palile trenjem dva drveta.
Ali, šta ćemo...to je posledica toga što su komunjare uzele da uvode nacionalne simbole.

Zastava treba da je jednostavna i upečatljiva, što bi pružilo stavljanje malog grba (štit sa ocilima) preko trobojnice. A, sam veliki državni grb, možeš da cifraš koliko hoćeš. To je nešto drugo.
 

Back
Top