republika srbija sa kraljevskim grbom na zastavi

svidjaju mi se komentari.
nemo se neki nacionalno uvredi al mene daleko od pamet da nam je na republicku zastavu taj grb pa jos sa krunu. kod nas u parlament sve bele i celave glave i ne videh ni na kome krunu. cak je ni tadic nema.
beli orlovi ajd i nekako. to je onaj uzicki beloglavi sup sa dve glave ajd i to, zivotinja . al kruna , stvarno uopste nije aktuelna. nji mos da vidimo jos samo na istoriski filmovi i u bajke...........i eto kod nas na nasu zastavu.


Cica, jel` moz` ta tvoja zastava, sa tvog avatara?
 
Mozda nesto ovako...
sfrj-zastava.gif
 
Razumem ja da mozda to i nema neke logike, ali glupo je menjati nasu zastavu iz istorije, koja bi po tebi bila idealna zastava?

pa kao i zastava svake zemlje koje su monarhiju i dinastije zamenili sa demokratijom i republikom. daklem samo boje mogu biti simbol neke nacije a te pticurine, kafanski stolnjaci, krune , subare, lavori.............neka ostanu na zastavama u muzejima. tamo im je mesto................na groblju istorije.
 
Poslednja izmena:
Ljudima smeta obeležje monarhije NA SRPSKOJ zastavi.
Mi smo republika.

)što se dvoglavog orla tiče on je najlepši grb na svetu, ali onakav kakav je bio na oznaci Vojske Jugoslavije, a ne ovaj koji su nam nemci uvalili i koji je običan pevac a ne orao)
Какво "обележје монархије"?

Круна је обележје - државности.

(Бар толико био требало да знаш, јер га имају и многе републике, а о птицама да и не говоримо).

Дај све те примере и сликом, с ознаке ВЈ, као и тог ког су нам "Немци увалили", па да видимо.
 
Какво "обележје монархије"?

Круна је обележје - државности.

(Бар толико био требало да знаш, јер га имају и многе републике, а о птицама да и не говоримо).

Дај све те примере и сликом, с ознаке ВЈ, као и тог ког су нам "Немци увалили", па да видимо.

Ali je zato dvoglavi orao obilježje monarhije.
On simbolizira svjetovnu i duhovnu vlast jedne osobe (cara ili kralja).
 
pa kao i zastava svake zemlje koje su monarhiju i dinastije zamenili sa demokratijom i republikom. daklem samo boje mogu biti simbol neke nacije a te pricurine, kafanski stolnjaci, krune , subare, lavori.............neka ostanu na zastavama u muzejima. tamo im je mesto................na groblju istorije.

Pa ovo nije lepo, da vredjas nasu zastavu, pre svega to nije pticurina nego orao, ono nije kafanski stolnjak nego plast, subare i lavore nemamo...I ti drzis nesto nalik srpskoj zastavi kao avatar, a ako je tebi ta zastava normalna, onda ti nisi.
 
Pa ovo nije lepo, da vredjas nasu zastavu, pre svega to nije pticurina nego orao, ono nije kafanski stolnjak nego plast, subare i lavore nemamo...I ti drzis nesto nalik srpskoj zastavi kao avatar, a ako je tebi ta zastava normalna, onda ti nisi.

ko je rekao da je moja zastava normalna. nije. fali cokanj.
ali bre, rekao sam to je moja zastava. a za zastavu srbije bi predlozio da to ipak bude samo ta trobojka bez grb. vidis bre kakav nam je komsiluk oni makedonci samo sto ne stave paprike na zastavu, crnogorci okacili nekakve goblene, bosancima ni danas nije jasno sta im predstavljaju one geometrijske figure na zastavu, hrvati.........da ne govorim, zastava im stvarno ko kafanski carsaf, slovenci okacili onaj njihov grb sa triglav .....nije za diskusiju..................................i mi srbi se ponasamo ko deca u zabavistu. mi smo bar jedini na balkanu ozbiljan narod.
 
ko je rekao da je moja zastava normalna. nije. fali cokanj.
ali bre, rekao sam to je moja zastava. a za zastavu srbije bi predlozio da to ipak bude samo ta trobojka bez grb. vidis bre kakav nam je komsiluk oni makedonci samo sto ne stave paprike na zastavu, crnogorci okacili nekakve goblene, bosancima ni danas nije jasno sta im predstavljaju one geometrijske figure na zastavu, hrvati.........da ne govorim, zastava im stvarno ko kafanski carsaf, slovenci okacili onaj njihov grb sa triglav .....nije za diskusiju..................................i mi srbi se ponasamo ko deca u zabavistu. mi smo bar jedini na balkanu ozbiljan narod.

z:Dz:Dz:D

Jes vala!
 
Ljudima smeta obeležje monarhije NA SRPSKOJ zastavi.
Mi smo republika.

)što se dvoglavog orla tiče on je najlepši grb na svetu, ali onakav kakav je bio na oznaci Vojske Jugoslavije, a ne ovaj koji su nam nemci uvalili i koji je običan pevac a ne orao)

Srpska zastava - srpski mnarhisticki simboli .

Opet se odlicno slazete sa hrvatima .


Istorija Srpskog naroda , je svojim vecim delom bila monarhisticka .

Mi smo srecom , za razliku od drugih , imali svoje kraljeve . Oni nisu i to im smeta . A ovde kod nas , smeta samo komunistima , i nikom vise .
Sad , potpuno je drugo pitanje , da li su ti Srbi svesni da zastupaju komunisticke teze i ideje , ili ne .
Za mene je bitno , sto je to srpska kruna , a ne neka druga .
 
Poslednja izmena:
Грб Русије данас је двоглави орао.

:snesko5:

Znam.

Rusija je prije 500 godina preuzela bizantskog orla kao svoj grb kako bi istaknula bizantsko nasljeđe i to ne samo po pitanju vjere.

Vidiš, interesantno je kako Rusi nimalo nisu opterećeni ideologijama.

Imaju carski grb i sovjetsku himnu! z:lol:

I na taj način su postigli nacionalno jedinstvo. Svaka im čast!
 
Lažeš !

Evo nemačke zastave sa grbom:

800px-Flag_of_Germany_(state).svg.png


Austrijski grb:

grb-austrije.jpg


Ima krunu, srp i čekić a Austrija je nekomunistička republika.

Albanija:

albanija3-prevajanje-zastava.gif


Rusija:

24476.jpg


Ima krunu sa krstom.

Albanija, Austrija, Nemačka i Rusija su republike.



Austrijska pregorela kokoska ima krunu, jer je Austrija bila monarhija, carevina kao i Rusija, Nemacka isto...
A ova res pecena siptarska kokoska mi nije jasna...dobili je valjda od Austrijanaca...
 
narode, jel vama to normalno? jesmol mi republika il monarhija?
cak ni monarhije kao holandija, danska, svedska itd..nemaju nikakav grb na zastavi. kolko sam primetio te familijarne dinastijske grbove u svetu jos imaju samo poprilicno zaostale zemlje.
nemo neko da se sada nakaci na lihtenstajn, andoru, san marino.................to su muzej drzavice i svakako nisu primer za jednu drzavu tipa srbija.
ja bih vratio srpsku trobojku jer nekako se ne osecam bas demokratski i civilizovano kad mi se nad glavu vijori necija privatna porodicna zastava.
a vi?

U heraldici kruna nema veze sa drzavnim uredjenjem
 
Srka zastava - srpski mnarhisticki simboli .

Opet se odlicno slazete sa hrvatima .


Istorija Srpskog naroda , je svojim vecim delom bila monarhisticka .

Mi smo srecom , za razliku od drugih , imali svoje kraljeve . Oni nisu i to im smeta . A ovde kod nas , smeta samo komunistima , i nikom vise .
Sad , potpuno je drugo pitanje , da li su tio Srbi svesni dazastupaju komunisticke teze i ideje , ili ne .
Za mene je bitno , sto je to srpska kruna , a ne neka druga .

Ovaj ne bih da mracim al Hrvati su imali kraljeve mnogo pre nas
 
Какво "обележје монархије"?

Круна је обележје - државности.

(Бар толико био требало да знаш, јер га имају и многе републике, а о птицама да и не говоримо).

Дај све те примере и сликом, с ознаке ВЈ, као и тог ког су нам "Немци увалили", па да видимо.

Ne vredi, Milunka, komunistima, pa još onima koji nigde iz svog atara mrdnuli nisu, bilo šta objašnjavati.
 
Ali je zato dvoglavi orao obilježje monarhije.
On simbolizira svjetovnu i duhovnu vlast jedne osobe (cara ili kralja).

Ljubo, dvoglavi orao kod Slovena je postojao i pre bilo kakvih monarhija. To je mitološka božanska ptica, kojoj su bogovi dali zadatak da motri na materijalni i duhovni svet.
Jeste da ste se prešaltali na šahovsku tablu, ali kao Sloveni biste neke stvari trebali znati.
 

Back
Top