Razlozi?

pa sad...zaguljeno je to objasniti..mogu da pokusam..

prvi uvid koji sam imao je poimanje Sebe I svog Ja kao prve prepreke ka bilo kakavoj spoznaji ili znanju..ili bolje receno svesnosti...drugi uvid je bio da je pera..takodje Ja i da pera ispoljava vise zajednickih stvari sa mnom nego sto ih ispoljava razlicitih..

onda sam se zapitao sledece..sta je najmanji zajednicki imenilac mene pere mrava sem sto smo sazdani od iste materije..

to je zivot

dalje..nauka..uspeva da dokaze da je kontinuum ipak bio stvoren u nekoj tacci u proslosti..jednostavnim pracenjem unazad vidi se da je kontinuum sve prostiji i prostiji..

proizilazi da je u tacci stvaranja kontinuum bio savrseno prost..jednostavan..i da se protokom vremena usloznjava..

onda se zapitam..a zasto/kako postojimo mi ljudi ..i sav ostali zivalj?

bez boga svakako da nema smisla..ali sa kakvim bogom ima?

onda su mi negde pale na um one reci
na pocetku bese rec a rec bese u boga i bog rece svetlost i bi svetlost

i poceo da rmisljam o lingvistici..

postavio sam problem ovako..sta ako su ti neki judi znali o cemu pricaju ali nisu umeli to da bolje objasne?

i zamenio rec sa idejom i onda se skolopilo..

taj pasus o stvaranju savrseno ilustruje ono sto danasnja nauka zna o postanju..mislim svemira..

znaci pojavila se ideja?svesnost//pa ideja i svesnost sebe //pa ideja o svetlosti (luciferu???pha) i daljem usloznjavanju..sto mni znaci sledece

bog kao kolektivna svest kontinuuma koja se uslzonjava obogacuje sebe novim iskustvima..i samim tim svrho svega pa i coveka u ovom kontinuumu je da iskusi i time doprinosi ukupnom iskustvu kolektivne svesti..
svakako da jedan kamen u svemiru nema da ponudi neko iskustvo..ali covek kao najslozenije bice itekako ima..

eto rekoh da cu da pokusam..inace ovo je individualna predstava..u tome i jeste glavna poenta..svako treba da nadje svoju..
 
pa sad...zaguljeno je to objasniti..mogu da pokusam..

prvi uvid koji sam imao je poimanje Sebe I svog Ja kao prve prepreke ka bilo kakavoj spoznaji ili znanju..ili bolje receno svesnosti...drugi uvid je bio da je pera..takodje Ja i da pera ispoljava vise zajednickih stvari sa mnom nego sto ih ispoljava razlicitih..

onda sam se zapitao sledece..sta je najmanji zajednicki imenilac mene pere mrava sem sto smo sazdani od iste materije..

to je zivot

dalje..nauka..uspeva da dokaze da je kontinuum ipak bio stvoren u nekoj tacci u proslosti..jednostavnim pracenjem unazad vidi se da je kontinuum sve prostiji i prostiji..

proizilazi da je u tacci stvaranja kontinuum bio savrseno prost..jednostavan..i da se protokom vremena usloznjava..

onda se zapitam..a zasto/kako postojimo mi ljudi ..i sav ostali zivalj?

bez boga svakako da nema smisla..ali sa kakvim bogom ima?

onda su mi negde pale na um one reci
na pocetku bese rec a rec bese u boga i bog rece svetlost i bi svetlost

i poceo da rmisljam o lingvistici..

postavio sam problem ovako..sta ako su ti neki judi znali o cemu pricaju ali nisu umeli to da bolje objasne?

i zamenio rec sa idejom i onda se skolopilo..

taj pasus o stvaranju savrseno ilustruje ono sto danasnja nauka zna o postanju..mislim svemira..

znaci pojavila se ideja?svesnost//pa ideja i svesnost sebe //pa ideja o svetlosti (luciferu???pha) i daljem usloznjavanju..sto mni znaci sledece

bog kao kolektivna svest kontinuuma koja se uslzonjava obogacuje sebe novim iskustvima..i samim tim svrho svega pa i coveka u ovom kontinuumu je da iskusi i time doprinosi ukupnom iskustvu kolektivne svesti..
svakako da jedan kamen u svemiru nema da ponudi neko iskustvo..ali covek kao najslozenije bice itekako ima..

eto rekoh da cu da pokusam..inace ovo je individualna predstava..u tome i jeste glavna poenta..svako treba da nadje svoju..

reputacija za trud:ok:
a sad se spremi za kanonadu pitanja od strane evolucionista i ateista.
 
reputacija za trud:ok:
a sad se spremi za kanonadu pitanja od strane evolucionista i ateista.
ateisti su posebna prica...:lol:

problem je sto ljudi postavljaju pitanja tj adresiraju na pogresnu adresu..covek treba d krene od sebe i prvo sebi postavlja pitanja..ako postavi pitanje peri dobice perin odgovor..ali ne i svoj odgovor..
 
..covek treba d krene od sebe i prvo sebi postavlja pitanja..ako postavi pitanje peri dobice perin odgovor..ali ne i svoj odgovor..

Jeste,nije da oni veruju jer su dosli do saznanja,trazili su odgovore i dobili ih.
Ne,oni cak smatraju da je greh ako previse zapitkuju,da njihova vera nije dovoljno jaka,sticice ih kazna.
Kako znas u sta verujes ako odbijas da razmisljas o konkretnom predmetu verovanja?
 
daa..jos jedan odgovor..

coveka nije strah od smrti same vec od gubitka sebe ondnosno tog svog Ja..koje se evidentno u smrti mora rastociti..zato je covek izmislo raj i pakao..gde ce "po zaslusi" to njegovo ja da i dalje postoji..

nema Ja nakon smrti..materija koja je bila telo se rastace i reciklira..atomi iz tela postaju atomi neceg drugog...atomi trave koja raste na njegovom grobu recimo..

cak i u smrti covek daje novi zivot
 
Jeste,nije da oni veruju jer su dosli do saznanja,trazili su odgovore i dobili ih.
Ne,oni cak smatraju da je greh ako previse zapitkuju,da njihova vera nije dovoljno jaka,sticice ih kazna.
Kako znas u sta verujes ako odbijas da razmisljas o konkretnom predmetu verovanja?
slazem se..to je pocetna osnova za bilo sta..postavljanje pitanja..ali dabi covek uopste dosao do bilo cega mora da pocne da postavlja prava pitanja na pravu adresu..

ako postavljas pitanja a pitanja su ti pogresna ili upucena na pogresnu adresu dobices pogresne odgovore..
u sustini svako pitanje koje postavis a odgovor te vrati nazad na pocetak..tj zavrti u krug ..to pitanje je pogresno..zapravo i dobijes odgovor..postavio si pogresno pitanje preformulisi se
 
dalje..nauka..uspeva da dokaze da je kontinuum ipak bio stvoren u nekoj tacci u proslosti..jednostavnim pracenjem unazad vidi se da je kontinuum sve prostiji i prostiji.
Nije sve prostiji, nego je drugačiji.



proizilazi da je u tacci stvaranja kontinuum bio savrseno prost..jednostavan..i da se protokom vremena usloznjava..

Šta znači savršeno prost i jednostavan?
Još uvek nije utvrđeno da li je Vaseljena nastala iz singulariteta ili iz oblasti.



bez boga svakako da nema smisla..ali sa kakvim bogom ima?

A zašto nema smisla? :think:



i poceo da rmisljam o lingvistici..

I meni se često to desi. Naročito kada naiđem na virgo, umesto virgo intacta. ;)



postavio sam problem ovako..sta ako su ti neki judi znali o cemu pricaju ali nisu umeli to da bolje objasne?

Odlično pitanje. :ok:
Ono implicira da nisu pisali nadahnuti Svetim duhom. ;)



taj pasus o stvaranju savrseno ilustruje ono sto danasnja nauka zna o postanju..mislim svemira..

Primećujem da mnogi korisnici foruma obilato korist epitet "savršen", pri čemu se iz konteksta vidi da taj termin, ne samo da nije primenljiv na pojam o kome se diskutuje, nego ni onaj koji ga upotrebljava nije baš sasvim siguran šta tačno znači.
Ako Postanje već "savršeno" ilustruje nastanak svemira, zbog čega nije pogodilo redosled kako treba? :thumbdown:



znaci pojavila se ideja?svesnost//pa ideja i svesnost sebe //pa ideja o svetlosti (luciferu???pha) i daljem usloznjavanju..sto mni znaci sledece

bog kao kolektivna svest kontinuuma koja se uslzonjava obogacuje sebe novim iskustvima..i samim tim svrho svega pa i coveka u ovom kontinuumu je da iskusi i time doprinosi ukupnom iskustvu kolektivne svesti.

Prijatan, osvežavajući stav koji mi se dopada iako ga ne delim. :ok:



svakako da jedan kamen u svemiru nema da ponudi neko iskustvo..ali covek kao najslozenije bice itekako ima..

A čovek je najsloženije biće tačno po čemu? :think:



eto rekoh da cu da pokusam..inace ovo je individualna predstava..u tome i jeste glavna poenta..svako treba da nadje svoju..

Gospodine, zbog ovog poslednjeg pasusa aplaudiram u vašem pravcu, iako ste izneli neke stvari sa kojima se kategorički ne slažem.
:klap:
 
Ljudi koji nisu sposobni da sebe prihvate, i ljudi koji nisu sposobni da sebe nametnu drustvu, neprihvaceni i odbaceni, cesto se prikljucuju gomili i postaju njen clan, s nadom da ce tu biti prihvaceni.

Iz ugla jedinke svejedno je da li ona ostvaruje sebe kao osobu vrednu postovanja u grupi navijaca ili u litiji za svetog savu.
Iz ugla drustva bolje je ovo drugo, samo zbog manje agresivnosti...
...mada kad se setim krstaskih ratova i inkvizicije...

Svako se trudi da postane osoba vredna postovanja. Ako to ne uspe, prikljucice se ideji i svako ko postuje ideju ce indirektno postovati i njega. Iako je to laz, njemu je to dovoljno da bude samozadovoljan.
 
Ljudi koji nisu sposobni da sebe prihvate, i ljudi koji nisu sposobni da sebe nametnu drustvu, neprihvaceni i odbaceni, cesto se prikljucuju gomili i postaju njen clan, s nadom da ce tu biti prihvaceni.

To je treci razlog zasto je ljudima potrebna religija i Bog.
Dakle...
Besmisao,
strah od smrti,
potreba za prihvatanjem,tj. socijalni nagon.
 
Nije sve prostiji, nego je drugačiji.

jednostavniji prostiji sa manje elemenata..manje mehanike fizike..reci drugaciji ama bas nista ne odredjuje niti pak sta znaci


Šta znači savršeno prost i jednostavan?
Još uvek nije utvrđeno da li je Vaseljena nastala iz singulariteta ili iz oblasti.

znaci da poseduje samo jednu komponentu
o jeste..naime ne moze da postane iz oblasti a vec je dokazano da kvarkovi nastaju ni iz cega i nestaju u nista..tj iz plankovih konstanti





A zašto nema smisla? :think:

zato sto nema niceg drugog da drzi kontinuum na okupu..



I meni se često to desi. Naročito kada naiđem na virgo, umesto virgo intacta. ;)

meni narocito kad se igram gluvih telefona;)



Odlično pitanje. :ok:
Ono implicira da nisu pisali nadahnuti Svetim duhom. ;)

pojam svetog duha je uveden da bi se objasnio njime uvid nekih ljudi u postojanje onog prostora odredjenog plankovim konstantama..znas namanje gradivne jednice vremena i prostora..




Primećujem da mnogi korisnici foruma obilato korist epitet "savršen", pri čemu se iz konteksta vidi da taj termin, ne samo da nije primenljiv na pojam o kome se diskutuje, nego ni onaj koji ga upotrebljava nije baš sasvim siguran šta tačno znači.
Ako Postanje već "savršeno" ilustruje nastanak svemira, zbog čega nije pogodilo redosled kako treba? :thumbdown:

savrsen znaci da se moze usavrsavati do beskonacnosti..ako je zavrsen konacan odredjen nije savrsen




Prijatan, osvežavajući stav koji mi se dopada iako ga ne delim. :ok:

ima tu jos



A čovek je najsloženije biće tačno po čemu? :think:

po tome sto je jedino bice sposobno da postavlja glupa pitanja i po neko pametno :p:lol:



Gospodine, zbog ovog poslednjeg pasusa aplaudiram u vašem pravcu, iako ste izneli neke stvari sa kojima se kategorički ne slažem.
kakvo novo iskustvo mi mozemo da steknemo ako i dalje prebiramo po starom?
:klap:
eto tako
 
Poslednja izmena:
jednostavniji prostiji sa manje elemenata..manje mehanike fizike..reci drugaciji ama bas nista ne odredjuje niti pak sta znaci

Ne bih se usudio da kažem da ima manje fizike. :think:
Naprotiv.
Reći da je drugačiji je odrednica, makar i ne toliko informativna kao neka druga.



znaci da poseduje samo jednu komponentu

Samo jednu? :think:
Ne bih se usudio da tvrdim tako nešto.



o jeste..naime ne moze da postane iz oblasti a vec je dokazano da kvarkovi nastaju ni iz cega i nestaju u nista..tj iz plankovih konstanti

Prostor Plankovih konstanti još uvek nije tačka. Pre bih govorio o dimenzijama.



zato sto nema niceg drugog da drzi kontinuum na okupu..

A kontinuum je potrebno držati na okupu? :think:



meni narocito kad se igram gluvih telefona

Zavisi kako je i da li je poruka shvaćena. ;)




pojam svetog duha je uveden da bi se objasnio njime uvid nekih ljudi u postojanje onog prostora odredjenog plankovim konstantama..znas namanje gradivne jednice vremena i prostora..

Hrabro, zanimljivo, i potpuno neutemeljeno. :think:
Svejedno, dopada mi se. :ok:



savrsen znaci da se moze usavrsavati do beskonacnosti..ako je zavrsen konacan odredjen nije savrsen

A "usavršavanje" je definisano kako? :think:



po tome sto je jedino bice sposobno da postavlja glupa pitanja i po neko pametno

Više puta mi je skrenuta pažnja da ne postoje glupa pitanja.
Osim toga, koliko ja znam i drugi oblici života su u stanju da postavljaju pitanja.;)




kakvo novo iskustvo mi mozemo da steknemo ako i dalje prebiramo po starom?

Ako smo ga sveli na nivo belog šuma, odnosno izvukli sve informacije iz istoga, više nikakvo. Međutim, ukoliko nismo... šta li smo onda propustili? :think:




Baš tako? :lol:
 
ja bih se usudio..kontinuum u svom prvom pocetnom stadijumu posedovao je samo jednu komponentu..postojanje

drugaciji je zavisna odrednica..

ja bih govorio o prostoru i vremenu kao osnovnim gradivnim elementima kontinuuma..

pa biblijski sveti duh ima sposobnost da stvori nesto ni iz cega..uostalom kvarkovi kao najmanje gradivne jedinice materije su fluktacije nastale u kvantnoj nuli..ili kako se drugacije naziva opsi plankovih konstanti..i imaju vise zajednickog sa energijom nego sa materijom..tako da se slobodno moze reci da je materija zapravo oblik energije

svako definisanje je samo opis trenutnog stanja

o da..postoji mnogo mnogo vise glupih pitanja..nego onih pametnih
a koja to bica? psi ? macke? mravi?

ne mozes nikad izvuci SVE informacije iz proslosti jer deluje nacelo neodredjenosti..a najociglednije deluje u percepciji i zapisivanju proslosti od strane ljudi..enivej proslost ne postoji kao ni buducnost..
 
pada mi na pamet da je osnovni razlog religioznosti kao i ateizma zapravo strah ali ne od smreti vec od nepoznatog..
uostalom da nije religije ni ateizma ne bi bilo tako da su to medjuzavisne odrednice..ili bolj ereceno ateizam zavisi od religije..
enivej verovanje sputava coveka da trazi odgovore..da istrazuje..uostalom i religije su stvorili ljudi koji su ipak imali hrabrosti da zagrizu u nepoznato..
 

Back
Top