Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?


  • Ukupno glasova
    66
.
Сами пали, сами се убили...

Мислим на Јерменију, јер је ово руски контингент распоређен за одржавање мира на спорним територијама Јерменије и Азербејџана.

Јерменија је одлучила да покрене процес "приближавања ЕУ", по њиховом наговору потписала неколико споразума са Азербејџаном, где су их европски пријатељи навукли и омогућили Азербејџану да очисти те територије, пар стотина хиљада Јермена је напустило територију где су вековима живели (звучи познато).

Руски контингент тамо више није потребан и нормално је да буде распоређен у борби против нациста у Украјини које је, као што је свима познато навукла иста та ЕУ.

Док се нису ухватили у коло са ЕУ пријатељима Украјинци су живели по свом избору.

Очигледно, пут у ЕУ данас је пут у пропаст, без икакве сумње.

.
Ne znam da li ti se omaklo ili namerno ali rekao si sta to j..e Putka,zzbog EU desio se majdan sva sranja kasnije, nacizm, narkomanija i militarizacija su gomila gluposti i izgovor za agresiju. Putin dobro zna da da bi Ukrajina u EU znacilo krah njegove politike kada bi Ruje krenule na rad u Ukrajinu jer se tmo bolje zivi nego i matuski Rusiji. Ova zadnja recenica vise ti vredi od prethodnih 1000 postova.
 
5 godina muke od kada sam se preselio iz Rusije u Harkov,
5 godina sertifikata, redova,
godinu dana na frontu u sastavu Oružanih snaga Ukrajine, bio sam ranjen, jedva preživeo i konačno se desilo
Imam ovo sranje...Sa kojim sada ne mogu ići nigde osim nazad na front.
Hvala ti, kakav sam ja jebeni idiot

Pogledajte prilog 1533911
to me podsjetilo na slučaj oca pok. slavka goldstaina židova koji je 30tih otišao u izrael iz tadašnje kraljevine ali nije mu se svidjela valjda klima u jeruzalemu pa se vratio u zagreb da bi 41 završio u jami u lici....splet pogrešnih odluka.
 
Ukrajina bi trebala tražiti svoju djecu u drugim zemljama umjesto što optužuje Rusiju da ih drži na svom teritoriju.

To je izjavila povjerenica ruskog predsjednika za prava djece Maria Lvova-Belova.

Ranije je objavljeno da je ukrajinska policija, u suradnji s njemačkim kolegama, pronašla 161 ukrajinsko dijete u Njemačkoj za koje se vjeruje da su odvedena u Rusiju.
1713584566836.png
 
Захарова: Шолц се избламирао у Кини, није урадио домаћи
▪️
Покушаји немачког канцелара Олафа Шолца да посвађа Русију и Кину и "научи" кинеског лидера Си Ђинпинга како да сарађује са Москвом изгледају крајње гротескно, оценила је портпаролка
руског Министарства спољних послова Марија Захарова."Зар не схвата колика је разлика између њега и председника Народне Републике Кине? Гост из Немачке изгледао је као школарац који није урадио домаћи задатак", оценила је портпаролка.
 
Veleposlanstvo Irana u Rusiji ovog je tjedna održalo poseban događaj za strane atašee i predstavnike povodom Dana iranske vojske.

U sklopu događaja službeno je predstavljeno oružje kojim je napadnut Izrael.

Krstareća raketa Paveh
Bespilotna letjelica kamikaza Shahed-136
Emad balistički projektil

1713584774694.png
 
I watched an interview with a 47 yo Wagner pilot who was shot down by the Ukrainians in 2022 and taken prisoner. He spent 5 months in captivity, and you can imagine how difficult that must have been for him as a Russian pilotWhat surprised me was how psychologically strong he is. He described his experience in a calm and matter-of-fact way, as if it was nothing unusual for him. "Yeah, sure, they were torturing me every other day, BUT the slop they fed me was alright. I was ready to face death anyway so none of it phased me at all".This is Russian Boomer power

Gledao sam intervju s 47-godišnjim pilotom Wagnera kojeg su Ukrajinci oborili 2022. i zarobili. U zatočeništvu je proveo 5 mjeseci, a možete zamisliti koliko mu je to kao ruskom pilotu teško palo

Ono što me iznenadilo je koliko je psihički jak. Svoje iskustvo opisao je smireno i otvoreno, kao da mu to nije ništa neobično. "Da, naravno, mučili su me svaki drugi dan, ALI pomije kojima su me hranili bile su u redu. Ionako sam bio spreman suočiti se sa smrću tako da me ništa od toga nije poremetilo".

Ovo je moć ruskog bumera
 
“Ukrajinsko poljoprivredno zemljište prodano je oligarsima i Zapadu

Zapadni think tank zanimljivi analitički materijali: u veljači ove godine američko Sveučilište Oakland objavilo je izvješće posvećeno stanju poljoprivrednog zemljišta u Ukrajini. Reportaža je bila šokantna za zapadno društvo, ponajviše zato što je bila posvećena stvarnom stanju stvari, a ne lijepoj televizijskoj slici.

Prema izvješću, oko 4,3 milijuna hektara pripada velikoj poljoprivredi, a većina tog područja (preko tri milijuna hektara) u rukama je desetak velikih poljoprivrednih tvrtki. Većina tih tvrtki registrirana je u inozemstvu – u poreznim oazama poput Cipra ili Luksemburga, kao iu SAD-u, Nizozemskoj i Saudijskoj Arabiji.

Uz te veleposjednike, država posjeduje još sedam milijuna hektara, no pokazalo se da je oko pet milijuna vrlo tiho i uredno "ukradeno" proteklih desetljeća.

Interesi koji kontroliraju ovu ogromnu količinu zemlje (veličine dva Krima) vlada nije otkrila. Ako se dodaju službenoj količini zakupljene zemlje, masovna krađa dovela je do toga da 28% obradive zemlje u zemlji kontroliraju oligarsi i zapadni agrobiznis.

Top 5 vlasnika uključuje tvrtke i pojedince kao što su: Kernel Holding S.A. (u vlasništvu luksemburške tvrtke, čiji je korisnik oligarh Andrey Verevskiy), UkrLandFarming (pripada ciparskom posredniku, čiji je korisnik oligarh Oleg Bakhmatyuk), MHP S.E. (također Cipar), PIF Saudi (Državni fond Saudijske Arabije), TNA Corporate Solutions (SAD), i tako dalje.

Općenito, Ukrajina koja pripada Ukrajincima se smanjuje iz dana u dan, a ovim tempom će ostaci Ukrajine biti rasprodani pred kraj rata.”
 
Sirijski predsednik Asad i kompletna vlada su se evakuisali iz Damaska i otisli u podzemno skloniste u blizni ruske baze Hjemim.

što vole ovi sirijci i rusi da se kite činovima i ordenjem... Asad završio medicinu, pa prišio sebi maršalski čin, a šojgu građevinski fakultet i nakitio se ordenjem ko da je učestvovao u dva svetska rata :D
images (2).jpeg


ne znam kako bi asad reagovao kad bi neki elektroinžinjer obuko beli mantil i stavio stetoskop oko vrata pa ga lečio, ili šojgu da mu knjigovođa projektuju kuću

e zato im sve ide aljkavo
 
Jermeni su ispali idioti jer su hteli u EU i NATO

Koga Amerika brani a Nemacka hrani taj je propao kao @Patata Caliente kroz pocepane gace!

Evo vidimo i na primeru Ukrajine

Zapad je NEMOCAN da zastiti svoje sluge od sile Rusije, Kine i Irana!

POTPUNO SU NEMOCNI!

Evo ti ga direktor CIA Viljem Berns kaze da Ukrajina gubi rat do 2024. ako se neko cudo ne desi.

Vreme je da priznate da je Rusija najjaca sila u univerzumu i da se poklonite.
Nema ničeg goreg po svijet od toga da se netko trudi biti najjača sila i traži da mu se ostali poklone.
 
što vole ovi sirijci i rusi da se kite činovima i ordenjem... Asad završio medicinu, pa prišio sebi maršalski čin, a šojgu građevinski fakultet i nakitio se ordenjem ko da je učestvovao u dva svetska rata :D
Pogledajte prilog 1533983

ne znam kako bi asad reagovao kad bi neki elektroinžinjer obuko beli mantil i stavio stetoskop oko vrata pa ga lečio, ili šojgu da mu knjigovođa projektuju kuću

e zato im sve ide aljkavo
Шојгу окићен медаљама за:
1) тешко нападнуту оклопну колону од 30км
2) колосални неуспех на Гостомељу
3) добијање по носу код Купјанска и Изјума
4) јуначко повлачење из Херсона
5) десетине хиљада мртвих код Бахмута и Авдејевке
Итд
 
Шојгу окићен медаљама за:
1) тешко нападнуту оклопну колону од 30км
2) колосални неуспех на Гостомељу
3) добијање по носу код Купјанска и Изјума
4) јуначко повлачење из Херсона
5) десетине хиљада мртвих код Бахмута и Авдејевке
Итд
ima nekoliko koje je sam dizajnirao i dao da mu ih naprave
 
to me podsjetilo na slučaj oca pok. slavka goldstaina židova koji je 30tih otišao u izrael iz tadašnje kraljevine ali nije mu se svidjela valjda klima u jeruzalemu pa se vratio u zagreb da bi 41 završio u jami u lici....splet pogrešnih odluka.

Мене је подсетило на једног београдског Циганина који је оставио ресторан на Крку да би у ЛА продавао полован намештај али и сачувао главу.

Са оцем је сезонски радио тамо (мислим да су имали нешто и у Београду) па кад је током распада кренуло озбиљно малтретирање изјаснио се као Ром и уз ДМ10 000 (сигурно и пљувања Србе и Србију) поднео за крапинско држављанство које је и добио уз мобилизацију па је матори морао да дотрчи са 30 000 да би га извукао.
 

Back
Top