RANJENA VENERA

Patnja slaba rec. Patnaj za sve sto se vezuje za ljubavni zivot, pa otuda nepoverenje, pa strah, pa time upraskas, i svaku novu mogucnost, pa i postojecu vezu i sve u krug. A njima bas treba psihijatar, majke mi!
Moj dečko ima ubijenu i Veneru i Mesec od Saturna.
Sva sreća pa se pomalo razumem u astrologiju, inače bih ga davnih dana ostavila.
Nikad ni kod koga nisam videla takve mehanizme odbrane od zaljubljivanja.Naravno, imao je loa iskustva, još je njemu Venera u 5. i plus je vladar 5-og. A ja ga puštam strpljivo. Lija, lija, pa dolija...i on će tako.:-D
I stalno iznova ponavlja ''možda meni ne bi smetalo kad bi me više mazila'', i sve u tom stilu, hoću reći- stalno traži potvrde od mene- ako je meni stalo, onda je to znak da može da se opusti.
 
Ma da! Njega su neke bas nagazile. Nego se trudi da ga ne ubijas u pojam, ne daj Boze da ga ponizavas, sto mu se dogadjalo u proslosti. 'Oladices ga ko hladnim tusem. Nece se otkraviti za * vijek vijekova * Pokusaj da izbacis sarkasticne komentare i slicno. Jako je uvredljiv, pa sve shvati previse licno pa cak i da se nije odnosilo na njega ( Mesec- Saturn) , moras da biras reci. :D
 
astro_ack_01_mela_s_hp4786425064-1.gif
 
planet sign degree motion
Sun Gemini 18°46'12 in house 11 direct
Moon Gemini 24°47'35 in house 11 direct
Mercury Gemini 19°31'37 in house 11 retrograde
Venus Leo 3°53'14 in house 1 direct
Mars Aries 14°50'23 in house 10 direct
Jupiter Aries 18°25'19 in house 10 direct
Saturn Cancer 18°02'30 in house 12 direct
Uranus Libra 28°39'52 in house 4 retrograde
Neptune Sagittarius 10°11'23 in house 5 retrograde
Pluto Libra 6°29'39 in house 3 retrograde
True Node Sagittarius 0°55'25 in house 5 retrograde

House positions (Placidus)
Ascendant Cancer 28°55'53
2nd House Leo 17°58'43
3rd House Virgo 11°05'01
Imum Coeli Libra 11°02'39
5th House Scorpio 18°25'24
6th House Sagittarius 26°49'33
Descendant Capricorn 28°55'53
8th House Aquarius 17°58'43
9th House Pisces 11°05'01
Medium Coeli Aries 11°02'39
11th House Taurus 18°25'24
12th House Gemini 26°49'33

Major aspects
Sun Conjunction Moon 6°01
Sun Conjunction Mercury 0°45
Sun Sextile Mars 3°56
Sun Sextile Jupiter 0°21
Moon Conjunction Mercury 5°16
Moon Sextile Jupiter 6°22
Moon Trine Uranus 3°52
Mercury Sextile Mars 4°41
Mercury Sextile Jupiter 1°06
Venus Square Uranus 5°13
Venus Sextile Pluto 2°36
Venus Conjunction Ascendant 4°57
Mars Conjunction Jupiter 3°35
Mars Square Saturn 3°12
Mars Trine Neptune 4°39
Jupiter Square Saturn 0°23
Uranus Square Ascendant 0°16
Neptune Sextile Pluto 3°42
 
Prilično je nepregledno :?
Zato, za ostale - neka ubuduće ostavljaju slike sa astro.com-a kao ove koje vipcurlic postavlja, s jedne strane tabela, s druge karta na kojoj se jasno vide i napisani su stepenovi.
 
Ne znam šta te zanima, inače, pošto koliko vidim ti Venera nije naročito loše postavljena. Jedino ima kvadrat sa Uranom koji je separacioni tako da ipak nije toliko strašno.

Pošto ti je Venera na Asc-a u vladar je 4. polja, rekla bih da je neko od roditelja dosta vezan za tebe, moguće obostrana vezanost kao i da dosta fizički ličiš ili podsećaš na jednog od roditelja.
Imaš dosta smisla za umetnost samo ne znam da li se time baš baviš u životu. Ima osnova za dosta stvari kod tebe, ne mora biti umetnost (iako vrlo lako može biti) već i bilo koja kreativna delatnost, zatim sve što podrazumeva komunikaciju, odnose sa ljudima. Ako sama ne pišeš, pretpostavljam da voliš da čitaš, makar.

Hm, tema je Ranjena Venera, nije baš da si tipičan primer ... :wink:
 
Ja sam ovde komentarisala samo ono što je vezano za Veneru ... nisi prokomentarisala ništa konkretnije.

Venera-Uran kvadrat može da donese nagle ulaske u vezu i prekide, ali to je jedan od faktora.
 
Pa ne znam koliko si pratila dosadašnje postove na ovoj temi, pre svega se misli na Veneru koja je u natalnoj karti loše postavljena.

Tranzitni Mars će tek tokom sledeće godine preći preko tvoje Venere, pre toga ne gradi neke bitnije aspekte s njom. Osim toga, ne može tranzitna planeta ugroziti neku planetu više nego što je ona ugrožena u natalnom horoskopu, ne znam da li me razumeš.
 
Ja mislim da ti je to bas extra! Mislim tvoja Venera. Tako je postavljena da ces morati da vladas ili scenom ili pozornicom na neki simbolican nacin. Kao predavac ili advokat ili nesto drugo cega se setis. A da pritom koristis svoju harizmu koja je ponekada vise u prvom planu nego sama situacija :-D

milsim da mozes lako da nadjes posao :lol:
 
npr moja venera..
inace vladar podznaka..
je u XII kuci u ovnu!!
:(
i jos u opoziciji s Pl I trigon sa NE
sve sudbinski, idealizovano, previse temperamentno i strastveno!!
ma grozno, verujte...
ljubavi nikada, nigde i nista..
a inace sam mnogo leppppaaaa

treptrep!

ta VE zna da upropasti zivot samo tako...
 
Mene interesuje, da li Venera uvek bas mora da se vezuje za ljubav, ili moze i za umetnost, na primer? Odnosno, aspekti koje Venera pravi, da li vaze samo za ljubav, ili mozda i za jos nesto drugo?
 
ZvezdanKa i majo - ne tumači se ništa bez natalne karte.

ILO - sve što si navela je u simbolici Venere, znači ne govori ona samo o ljubavi nego o još mnogim stvarima. :wink:
 
hvala elle!
:)
vec sam 100 puta ostavljala kartu ovde, stvarno vise nema smisla..
ti si mi objasnila vec milijardu stvari... koliko si nesebicna...ja sam se malo napila pa je ova venera iz XII kuce isplivala..
 
ali sve sto se tice moje venere je bas to..
apsolutno je zanemarena..u zivotu...
valjda ova xii kuca ne da da ispliva...
jeste krijem emocije, i imam tajne veze..i kad se nadam da nece biti tajne..ispadne nekako ...hm...TAJNO...
sem kad se napijem, malo...ovaj ne U VII..me tera na poroke...
 

Back
Top