Rad u Inostranstvu!

black-devil:
Ja sam poslovodja u Becu, u prodavnici namestaja, mesecno zaradjujem 3000 eura. Sto ljudi koji zive u Bivsoj Jugoslaviji misle brate pa to je puna kapa. Pa bilo bi jako lepo da je tako, kada ne bi bilo troskova i izdataka koje mi imamo ovde. Stan i ostali troskovi na primer struja i gas, telefon itd iznesu nas oko 1000 eura. A gde nam je za hranu i pice, a gde za izlaz, pa tesim se ako mi ostane 1000 eura da imam za citav mesec, dok ne stigne sledeca plata. Inostranstvo nije luksuz, bar se ja ne luksuziram, i ne padaju mi pare sa drveca,ali jih je i tesko zaraditi ovde.Zato gledam da sto manje sebi ostvarim zelje, da bi mi vise ostalo za opstanak:)

Ja nisam poslovodja i ne znam koji jos poslovodja zaradi toliko novca.Radim u BOSCHU u proizvodnji i moj poslovodja zaradjuje 1800 evrica.Sa tom kolicinom novca se moze lepo ziveti i u inostranstvu veoma lepo.Moja plata je 1530 i to je za Austriju iznad proseka a pogotovo za Bec.Znate i sami u ostalom gde su plate najvise u A.
 
vse zavisi od "kapaciteta", kome je koliko dovoljno i sta ko zeli od zivota,ja recimo ne bih otisla preko nema tih para, i sta mi vredi novac i standard u nekoj tudjoj kuci a ne u svojoj, bice i ovde bolje nadamo se :)
 
Nije mi jasno kako mozete porediti Yu sa inostranstvom kako Vas nije stid.I jos nesto ako se tako iscudjavate, kao nas narod nece da radi, kmece ovo ono, sto ste otisli na zapad???Kao bilo vam dobro ovde pa dosli tu da se patite, ccccc, cutite tu sram Vas bilo.
 
black-devil:
moon_flower hvala, ja to pokusavam da objasnim ljudima ali ne shvataju nimalo
Razlika izmedju onih koji su u inostranstvu i onih koji nisu je ta da vi mozete ovamo kad pozelite,a ne ide vam se,a oni koji su ovde ne mogu tamo,znaci,da vam je bas toliko lose,vratili biste se,pa uzivali,kao sto to cini 90% ljudi iz bivse Yu.Ne kazem da je tamo lako,ali u mogucnosti ste da mjenjate mjesto boravka,pa ako mislite da se i ovde moze dobro zivjeti,dodjite,mozda nam svima bude bolje.
 
Tanja:
Nije mi jasno kako mozete porediti Yu sa inostranstvom kako Vas nije stid.I jos nesto ako se tako iscudjavate, kao nas narod nece da radi, kmece ovo ono, sto ste otisli na zapad???Kao bilo vam dobro ovde pa dosli tu da se patite, ccccc, cutite tu sram Vas bilo.

Nas narod je uvek hteo da radi bilo gde i zaista je stidno sto se neki tu prepucavaju i foliraju sa svojim gasterbajterskim misljenjima a ovo malo inteligencije sto je pobeglo u zadnje vreme preko (vecinom, cast izuzecima) i samo vidi koga su ovde zatekli i kakve su ovde skole u odnosu na nasu, zato im nemojte zameriti, iver od klade ne ide daleko
Bora sigurno sprema i trecu gasterbajtersku, tuzno ali istinito.
 
PAN:
Tanja:
Nije mi jasno kako mozete porediti Yu sa inostranstvom kako Vas nije stid.I jos nesto ako se tako iscudjavate, kao nas narod nece da radi, kmece ovo ono, sto ste otisli na zapad???Kao bilo vam dobro ovde pa dosli tu da se patite, ccccc, cutite tu sram Vas bilo.

Nas narod je uvek hteo da radi bilo gde i zaista je stidno sto se neki tu prepucavaju i foliraju sa svojim gasterbajterskim misljenjima a ovo malo inteligencije sto je pobeglo u zadnje vreme preko (vecinom, cast izuzecima) i samo vidi koga su ovde zatekli i kakve su ovde skole u odnosu na nasu, zato im nemojte zameriti, iver od klade ne ide daleko
Bora sigurno sprema i trecu gasterbajtersku, tuzno ali istinito.
 
Tanja,ja zivim i radim u YU i nisam mafijash,al se da zaraditi.PAN,samo se delimicno slazem s tobom.Ovde se moze zaraditi,naravno da je u inostranstvu to teze,ali se zato zaradi.Ipak procitajte jos jednom sta sam napisao.
Sticajem okolnosti znam kako rade i kolko zaradjuju nasi(ne volim tu rec GASTARBAJTERI,mada cenim BORU))))]ali znam i kako i zaradjuju te novce.E sad,kolke su zaista plate,to vec do u cent ne bih znao reci.Znam da e recimo Sima Crnogorac sa svojom diskotekom GRODONIJA bas dobre pare zaradjuje.Al covek radi...Radi se i ovde,al se ovde josh uvek druga pesma peva kad je odnos prema radu u pitanju.Naravno da inteligencijabezi jer nije stimulisana,ali zato je kriv neko drugi,dajmo malo sanse mladoj drzavi,pa cemo onda pricati.
 
ja sam otishla kad sam imala 4 god. nije me stid da kazem bila sam u yu i videla,a videla sam i ove shto su se pre nekoliko godina doshli u inostranstvo shta rade po inostranstvu ,dobili su stanove i poslove a oni idu i kradu umesto da rade i sramote celu yu,ovde imaju mogucnosti ali nece ,a tako je i dole, neka idu na sela i rade onda i neka svi se profinili.. grrr ovo naravno ne vazi za sve.. Tanja.
 
zaboravila sam da kazem Tanji ja ne uporedjujem YU sa inostravstvom vec ljude i radne navike .Zasto je meni bilo potrebno 3 meseca da izvadim jedan obican pishljivi dokument u Yu?..Zato sto niko ne radi cas su na rucku na kafi na dorucku i ko zna gde svuda su samo na radnom mestu nisu .... vidim da me mnogi ne razumeju ali ja ne misilm nishta loshe , hvala DON na podrshci ti si jedan primer da se i u YU moze lepo ziveti i ici na odmore ....znaci ko radi taj i ima...Ivana zadavicu te shto si zapocela ovu temu:))))))))
 
Hahahha..moon_flower,znas da nervoza utice na tvoj ten:P Nemoj mi se nerviras vise:PPPPPppPPPPP
Ne branim ja nikog.Ja samo kazem kako stvari stoje.
I naravno,to si dobro rekla ima i onih koji "zaradjuju" u inostranstvu isto ko i ovde.Leva ruka desni dzep...e takvi...hmmmmmm
 
Svetlana ja zelim da dodjem sada u YU ali ne mogu , godisnje imam 20 dana odmora , zbog posla ove godine necu ni ici , inace radim svaki dan i vikendom od 10 -21h bez ijednog dana slobodnog, tako je vec od avgusta proshle god, Blago meni samoj sebi zavidim.
 
Svejedno je ziveli napolju ili ovde.Ako gledate kao strucnjak trenutno je ovde lakse zaraditi gomilu novca nego preko, dok je preko lakse zaraditi malo novca nego ovde.Bilo gde da sam ne mogu zaraditi dosta novca ako radim u baru ili cak vodim neku prodavnicu kompjutera ili namestaja.

Moram ostro da kazem da su glupi oni ljudi koji misle kako je ovde lose..kako ne moze nista da se zaradi...a ovamo svi hoce da rade slepe poslove (gde ih nista osim toga sto radi ne zanima) , ne misle da prosire svoje obrazovanje da postavljaju nove standarde da se unose u detalje i da biraju da rade ono sto je profitabilno i sto moze da se siri i napreduje i za nesto za sta ima mesta na trzistu.Nego se svi nesto istripuju i misle da ce sve lako.

Evo cak i kad neko pocinje svoj posao sto je veci stepen nego kad si zaposlen kod nekoga.poludeo sam..u trznom centru kod mene gde se prodaje hrana ima oko 50 radnji, jedna ogromna radnja prodaje grickalice na meru i jedna srednje velicine i one su podelile to lokalno trziste i SAD pojave se dva tri idiota koji otvore radnju od 4k metra da prodaju to isto.Posto ne okrecu mnogo robe imaju vecu cenu i sad kako oni misle da zarade nesto...niti se lokalno oglasavaju...i sta sad neko treba da gleda u pasulj da sazna da je kikiriki jeftiniji i bolji kod njih...oce malo sutra..i normalno da su propali i to su i zasluzili.Kulminacija je bila kada sam usao u jednu os tih prodavnici i pitao ih zasto vi mislite da ce neko da dodje da gupi te stvari bas od vas..a dobio sam odgovor: zasto da ne.Onda sam im rekao da procitaju neke knjge iz gerilla marketinga na sta sam dobio odgovor da oni sve to znaju i nema potrebe..a posle dve nedelje zatvorili radnju i izgubili ko zna koliko para..
Ova pricica najbolje pokazuje duh poslovanja i onda mi se neko zali zasto nema para.A nece da nauci kako se zaradjuju.
 

Back
Top