Savjet za rad

Nesto na crno u Njemackoj recimo? Sezonski nesto. Za Austriju ne moze. Najbolje sezonski nesto, jer su ti poslovi teski. Cuo sam da nase firme odvode sezonski na 8 mjeseci u Njemacku? Ako nemas kakve prijedloge molim te nemoj pisat. Pomoc je dobro dosla.

Како да ти да приједлог, ако не зна основне ствари, као што су шта би да радиш, где и који су ти циљеви?
 
Како да ти да приједлог, ако не зна основне ствари, као што су шта би да радиш, где и који су ти циљеви?
Gradjevina, pomoc u kuhinji, ciscenje kuca, govna NE, radio bih ja i na aerodromu al ide izvlacenje, branje voca ( prijavio sam se za UK), dakle bez vjestina a nemojte pisati majmun jer sam bio nadaren i mogao i na biohemiju, zavisio od brata a on me zlostavljao a nisu me oduzeli u dom posto valjda ovdje na Majevici i u RS trebaju zrtvu, zato mi je narod uvijek poturivao da spomognem brata, sad cu i otvorit tu temu. Nesto fizicki dakle ali ne da radim sad 5 godina zaredom.
 
Gradjevina, pomoc u kuhinji, ciscenje kuca, govna NE, radio bih ja i na aerodromu al ide izvlacenje, branje voca ( prijavio sam se za UK), dakle bez vjestina a nemojte pisati majmun jer sam bio nadaren i mogao i na biohemiju, zavisio od brata a on me zlostavljao a nisu me oduzeli u dom posto valjda ovdje na Majevici i u RS trebaju zrtvu, zato mi je narod uvijek poturivao da spomognem brata, sad cu i otvorit tu temu. Nesto fizicki dakle ali ne da radim sad 5 godina zaredom.
"na crno" u Nemackoj, ne savetujem da ides da radis jer nemas nikakva prava, ako te ne isplate nikom-nista, nemas kome da se zalis, a platili bi te verovatno manje od zakonskog minimuma. pogledaj onu grupu "Gastarbajter" na FB, tamo cesto budu poslovi za nekvalifikovane, moras samo da prikupis sve papire i predas za vizu, pa kad te izvuku za termin, preko te grupe mozes sigurno da nadjes bilo kakav posao, samo da odes (poslovi su kao te koje si opisao).
to pravilo da moze da se ide u Nemacku bez kvalifikacija traje vec godinama i zavrsava se za par meseci, tako da nemas puno vremena... mozda je i vec prekasno, ali vredi pokusati.
 
Sta znam ..Tragedija da je neko ulagao u sebe da dobije neku kvalifikaciju pa onda završi kao NK radnik ..Ne zavrsavajte te skole tipa ekonomija pravo i sl ako želite ići van ..Bolje završiti neki zanat ..

Nzn sta bi konkretno mogao sa radiš najlakse ti je poloziti za kamion i da vozis tu bar ima dosta posla a neće te izrabljivati neko za 4-5€/s ..Za Dansku imaš portal na ENG mozes da pogledaš koja je potraznja ..

https://www.workindenmark.dk/
 

Back
Top