Rad u Inostranstvu!

Nasim ljudima je tezak zivot u inostranstvu ali se isplati.A u Srbiji je zivot bar 5x tezi a nikakvu korist nemas od toga.Uskracujes sebi sve zivo da bi uspeo da ustedis 400evra da imas za more.A tamo je dovoljno 2 meseca,mozda i mesec dana da uskratis sebi sopinga,izlazaka ili luksuzne hrane i da ustedis sigurno 600-700 evra.Jedino sto nasi gastrabajteri grade velike kuce po selima i gradovima,e zato mozda nemate za Spaniju ali se za Crnu Goru uvek nadje.Kad imas 350e platu 100e ti ode za kiriju,150e ti ode na hranu,gorivo i racune i od ovih 100e ne mozes da kupis ni 4 majce u Nike-u/dok je kod nas u inostranstvu ovakva situacija 1450e plata,350e placam stan 200e hrana,gorivo i racuni i ostaje mi 900e da trosim kako zelim odmah saljem mojima u Srbiju da prazive nekako i ostane mi 700e da trosim kako hocu i na izlaske i soping i putovanja.Dosao sam ovde pre dve godine i od kako sam ovde svako leto posecuje Azurnu obalu.Ne bih se vratio za Srbiju nikada jer sam i ziveo i radio i znam kako vam je zemljaci i zato bezite iz te rupe cim vam se ukaze prilika,bez razmisljanja verujte mi na rec.Pozz iz Hamburga ...
 
Nasim ljudima je tezak zivot u inostranstvu ali se isplati.A u Srbiji je zivot bar 5x tezi a nikakvu korist nemas od toga.Uskracujes sebi sve zivo da bi uspeo da ustedis 400evra da imas za more.A tamo je dovoljno 2 meseca,mozda i mesec dana da uskratis sebi sopinga,izlazaka ili luksuzne hrane i da ustedis sigurno 600-700 evra.Jedino sto nasi gastrabajteri grade velike kuce po selima i gradovima,e zato mozda nemate za Spaniju ali se za Crnu Goru uvek nadje.Kad imas 350e platu 100e ti ode za kiriju,150e ti ode na hranu,gorivo i racune i od ovih 100e ne mozes da kupis ni 4 majce u Nike-u/dok je kod nas u inostranstvu ovakva situacija 1450e plata,350e placam stan 200e hrana,gorivo i racuni i ostaje mi 900e da trosim kako zelim odmah saljem mojima u Srbiju da prazive nekako i ostane mi 700e da trosim kako hocu i na izlaske i soping i putovanja.Dosao sam ovde pre dve godine i od kako sam ovde svako leto posecuje Azurnu obalu.Ne bih se vratio za Srbiju nikada jer sam i ziveo i radio i znam kako vam je zemljaci i zato bezite iz te rupe cim vam se ukaze prilika,bez razmisljanja verujte mi na rec.Pozz iz Hamburga ...

@MBenz Znas li neki nacin da se ode kod tebe u Hamburg da se nadje posao na 2-3 meseci? Meni je hitno potreban bilo koj posao da bih pomogao mojima (otplatio kredit) i da bih skupio novac za Cruiser (da radim na brodu). Radio bih bilo kakav posao...imam 20 godina iz Cuprije sam...imam neko iskustvo kao konobar i zelim da radim. Imam pasos imam sve...samo ne posao...delio bih od plate za stan i za hranu...to nije problem...ako mozes na neki nacin da mi pomognes molim te odgovori na e-mail igor91035@hotmail.com ili na fb-u Igor RoGy Milojevic (nosim zelenu majicu sa Super Mariom ) ...
Znaci...NE zelim da odem da radim da bi se vratio ovde kao budala da se ubacujem sa novcem i ostale nego da bi izdrzavao svoju porodicu u kojoj radi samo otac za platu od 120e...
Pozdrav!
 
Ja sam poslovodja u Becu, u prodavnici namestaja, mesecno zaradjujem 3000 eura. Sto ljudi koji zive u Bivsoj Jugoslaviji misle brate pa to je puna kapa. Pa bilo bi jako lepo da je tako, kada ne bi bilo troskova i izdataka koje mi imamo ovde. Stan i ostali troskovi na primer struja i gas, telefon itd iznesu nas oko 1000 eura. A gde nam je za hranu i pice, a gde za izlaz, pa tesim se ako mi ostane 1000 eura da imam za citav mesec, dok ne stigne sledeca plata. Inostranstvo nije luksuz, bar se ja ne luksuziram, i ne padaju mi pare sa drveca,ali jih je i tesko zaraditi ovde.Zato gledam da sto manje sebi ostvarim zelje, da bi mi vise ostalo za opstanak:)

Znam da je tesko , imam i ja iskustva u inostranstvu . Radi se puno
 

Back
Top