Путин пред пола милијарди људи бранио Србију - Вучић одбио да му се захвали

GGA0l-OW4AEK1tl

200w.gif
 
Naravno da daje. Rusija daje novac za hram svetog save

Izgradila je NIS i napravila od njega modernu firmu, od gubitasa kojeg su Srbi Demokrate doveli na rub propasti.

NIS je zahvaljujuci Rusima danas uspesna firma u kojoj rade na hiljade Srba i najveci uplatilac novca u budzet.

Jeste, drogiraš se, tužno zaista

Slušaj, ja ti iskreno želim da Rusi tebe i tvoje imanje unaprede po istom modelu kao NIS

Daj im lepo, za džabe, svu zemlju, šume, kuću i okućnicu. Oni će da je esksploatišu, uzimaju profit, ti ćeš da radiš za njih a od plate ćeš moći da kupuješ drvo za ogrev iz nekada svoje šume i hranu sa nekada svoje njive, normalno po tržišnim cenama. Ionako ti nisi sposoban da vodiš svoje imanje, vidiš da si prolupao.

Tužno je kada mator čovek počne da koristi psihoaktivne supstance i onda lupeta neumereno.
 
Rusija je jedina drzava koja je za racun Srbije ulozila veto u Savetu Bezbednosti UN da spreci rezoluciju protivnu nasim interesima!!

Interesantna stvar, mnogi misle kako nama Rusija pomaže protiv zlog zapada, a ustvari je situacija potpuno drugačija, obrnuta od onoga što se predstavlja. Nas zapad guzi zbog lizanja sa rusijom, i generalno zbog toga prolazimo mnogo gore, čak i sa tim njihovim "pomaganjem".

Prva naša pogrešna stvar je što se uopšte inatimo i zameramo zapadu s obzirom da se lokacijski nalazimo na zapadu, da nam je 95% trgovine sa zapadom i da nam cela dijaspora živi na zapadu. Potpuno je nelogično biti okrenuti istoku iz očiglednog razloga inata. Inat neće ispraviti sporove, mora da postoji saradnja. U Evropi je svako sa svakim ratovao pa su došle nove generacije, počele da srađuju i sad svi žive složno, u miru i standardu. To sve znači da je moguće sporove rešavati i to je put kome treba Srbija da se kreće, ne inat, jer to nema nikakvog smisla. Inat nam recimo neće pomoći da vratimo Kosovo a značajno će nam odmoći jer tako žrtvujemo ostatak Srbije.

Druga stvar, Rusija kao sila nema uticaj na ovim prostorima. Oni su 2003. godine otišli iz KFOR misije (svojom voljom) tako da su potpuno nerevantni na ovim prostorima. Imati kao saveznika nekoga ko nije relevantan je potpuno besmisleno. Mi moramo da tražimo partnere na zapadu. Nije tu stvar da li nam se neko sviđa ili ne, koja mu je vera i slično... već koji su nam interesi. Rusija fakat može da blokira rezolucije ali ništa više od toga. To nije nikakva pomoć. Nisu oni nama pomogli da vratimo Kosovo, niti to mogu. Oni samo mogu da blokiraju neke formalne procedure ali ne mogu da utiču na suštinu. Mi uz njihovu "pomoć" gubimo pa gubimo. Kosovo samo izgubili pa smo izgubili, pre svega serijom svojim loših odluka. Mislim, svakako hvala njima, ali sam ipak pre za saradnju sa zapatom. Prosto, tamo nam je mesto, hteli to ili ne.
 
Jeste, drogiraš se, tužno zaista

Slušaj, ja ti iskreno želim da Rusi tebe i tvoje imanje unaprede po istom modelu kao NIS

Daj im lepo, za džabe, svu zemlju, šume, kuću i okućnicu. Oni će da je esksploatišu, uzimaju profit, ti ćeš da radiš za njih a od plate ćeš moći da kupuješ drvo za ogrev iz nekada svoje šume i hranu sa nekada svoje njive, normalno po tržišnim cenama. Ionako ti nisi sposoban da vodiš svoje imanje, vidiš da si prolupao.

Tužno je kada mator čovek počne da koristi psihoaktivne supstance i onda lupeta neumereno.
Занимљива пузећа трансформација од "објективног аналитичара" тип Ђуре, ка потпуно сврстаном када су околности кренуле "низа страну" за древне Укре и Дивљи Запад. "Не пада снег да покрије брег, него да свака зверка покаже свој траг"! Имаш лиценцу за простаклуке, унапред ти је опроштено, пошто аргумената више немаш.
 
Занимљива пузећа трансформација од "објективног аналитичара" тип Ђуре, ка потпуно сврстаном када су околности кренуле "низа страну" за древне Укре и Дивљи Запад. "Не пада снег да покрије брег, него да свака зверка покаже свој траг"! Имаш лиценцу за простаклуке, унапред ти је опроштено, пошто аргумената више немаш.

A šta ovde konkretno nije tačno

To da ni jednoj strani ne odgovara kada se govori "ni po babu ni po stričevima" mi je poptpuno jasno, navikao sam

Ja nikada nisam podržavao ruski rat u Ukrajini, ali to ne menja činjenicu da Ukrajinci nisu trebali da dozvole sebi rat sa Rusima i da će ga na kraju izgubiti.

To što jedna strana želi da rat predstavi kao pravedno ispravljanje istorijskih grešaka jer im je Putin juče to objasnio plastično od Vladimira Monomaha do današnjih dana je samo njihovo problem

To što druga strana želi da veruje da će Zapad pobediti Rusiju u proksi ratu i da će Ukrajinci proterati rusku vojsku sa otcepljenih teritorija je opet njihov problem i zabluda.

Reći popu pop a bobu bob je retka privilegija koje ne planiram da se odreknem
To je prednost ljudi koji imaju mogućnost da misle svojom glavom a ne onako kako im Putin, Bajden, Vučić kažu da treba da misle.

Žao mi je što nemaš takvu mogućnost pa se posledično slabo razumemo
 

Путин пред пола милијарди људи бранио Србију – Вучић одбио да му се захвали​


У емисији медијских кућа „Србин.инфо” и „Центар”, „Прелиставање штампе”, коју воде и уређују Дејан Петар Златановић (гл. и одг. уредник Србин.инфо) и др Драган Петровић, једном недељно, без цензуре, прелистава се дневна штампа уз коментаре на најактуелније друштвено-политичке догађаје.​



Путин није случајно поменуо Србе у интервјуу Карлсону, поручио је Америци да…​

10:10 10.02.2024.
2

У интервјуу Такеру Карлсону, Владимир Путин није случајно поменуо Србе – била је то прилично јасна алузија да ће у случају потребе Русија помоћи нашој земљи. Путин је једино Србе поменуо као братски православни народ који је прошао кроз велике тешкоће и коме ће Русија увек бити спремна да помогне.​


Према речима политиколога др Душана Пророковића, помињање Србије у интервјуу је изненађење. Имајући у виду све проблеме између САД и Русије, он, како каже, није очекивао да ће се у разговору двојица саговорника позабавити и нашим простором. Путин се, при томе, на Србију осврнуо кратко, пробраним речима.

Саботирана дехуманизација Путина

Путин Србе у интервјуу није поменуо за бадава, сматра гостујући професор на Московском институту за међународне односе др Стеван Гајић, јер наш народ није поменут само директно, већ и индиректно, када је руски председник говорио о погубном утицају Аустро-Угарске на идентитете словенских народа.

„Он је говорио о руском случају, али исто се односи и на нас – говорио је како се хабсбуршка политика „завади, па владај“ односила на Русе, а то се односи и на Србе“, објашњава Гајић.


За њега је веома важно што је Карлсоновим интервјуом саботирана политика дехуманизације Владимира Путина.

„Он није магловити непријатељ – овде је то човек са лицем који се прилично пријатељски обраћа западној јавности и говори о коренима проблема. Битно је што је почео „од Кулина бана“, од генезе проблема и руске државности и шта Кијев заправо значи Русима. И наравно, закључак је најбитнија ствар – да ће се уједињење руског народа и руских земаља свакако десити. Мислим да је то прилично јасна порука“, каже Гајић.


И за уредника на бањалучкој телевизији АТВ Давора Станковића, помињање Срба у интервјуу био је један од најјачих утисака. Он напомиње да је Путин поменуо и Кину и чланице БРИКС, али у смислу привредне сарадње – Србе је поменуо као пријатељски народ.

Зашто је интервју важан

Сам интервју не разликује се много од неких других Путинових медијских иступа, поготово не од његових годишњих обраћања, каже Пророковић. Карлсон је интервју систематизовао на другачији начин, али поруке које је руски председник послао су идентичне као и претходних пута. Ипак, на Западу интервју представља изненађење, јер је интервјуисање Путина тамо забрањено.

Путин и није могао да каже ништа ново, али смисао интервјуа и није био у томе, сматра професор Факултета политичких наука, др Часлав Копривица.

Његов смисао је у томе да се пробије медијска блокада која се продубила са почетком специјалне операције у Украјини. Он повлачи паралелу садашњег доба и доба Хладног рата.

„У оно време, за медије са Запада била је посластица да добију интервју неког од највиших руководилаца са друге стране Гвоздене завесе. То је била једна врста раритета, будући да су се они подсмешљиво односили према том степену погрешне перцепције реалности која је била доминантан наратив у источном блоку“, објашњава наш саговорник и додаје да у доба Хладног рата, на Западу није постојао никакав проблем да се чује глас друге стране.

„Сада, међутим, Запад се на сваки начин, кршећи елементарне норме на којима почива неколико стотина година, труди да се не чује глас друге стране. Једино разумно објашњење је да то што друга страна говори, у овом случају у лику Владимира Путина, јесте да тај говор несамо да је убедљив, већ разара неке од основних постулата наратива Запада, не само када је реч о војном сукобу на подручју некадашње Украјине, већ и када је реч о новој светској констелацији коју Запад одбија да призна“, истиче Копривица.

Ако бисмо повукли историјску аналогију, сада је потпуно јасно да време не ради за онога који мора да ућуткује другу страну, као и да у данашњем свету који је неупоредиво интегрисанији и у технолошком и у духовном смислу него у доба Хладног рата није могуће зачепити уста другој страни. Тај ће глас продрети на Запад и постаће јасно да је његов доминантни наратив застарео, објашњава Копривица.

Путин је сигуран у позиције Русије

Први и најважнији утисак након интервјуа је да Путин одаје утисак човека који је потпуно опуштен и који контролише ситуацију на много ширем подручју него што је Украјина о којој се највише говорило, каже аналитичар и консултант Бранко Павловић.

„Путин је, дакле, потпуно сигуран у укупне позиције Русије у новонастајућем свету. Он уопште не види да може бити било каквог изненађења по интересе Русије“, констатује Павловић.

Друга занимљива ствар, према његовим речима, била је Путинов одговор да зна да Запад тражи излаз из украјинске кризе тако да се не обрука.

„Наравно, биће веома тешко из реалности каква је сада на терену изнаћи модел који би Западу оставио трунку достојанства и успешности. Поготово у изборној години“, сматра он.

За препариране Американце интервју је негледљив

Павловић, али и Станковић наглашавају значај интервјуа и његов утицај на америчку јавност. Станковић је, како каже, пратио реакције либералне Америке на друштвеним мрежама и у медијима. Једино што им је остало је, да Карлсона називају екстремним десничарем и да умање његову улогу у медијском животу САД.

„Надам се да ће што већи број Американаца погледати интервју и само размислити о чему се заправо ради“, каже Станковић.

Са друге стране, Павловић је прилично песимистичан када говори о утицају интервјуа на просечног Американца. За њих је, каже, интервју потпуно негледљив, јер се и Путин и Карлсон обраћају људима који хоће да озбиљно да разговарају, што су речи којима је интервју практично и почео.

„Просечни Американац је већ препариран да има „ријалити систем“, неке огромне надражаје на које треба да реагује петнаест-двадесет секунди. Када кренете да дубље објашњавате историјске корене, хронологију политичких догађаја, то је за њих апсолутно негледљиво“, закључује Павловић.





https://srbin.info/svet/putin-pred-...io-srbiju-vucic-odbio-da-mu-se-zahvali-video/

https://srbin.info/svet/putin-nije-slucajno-pomenuo-srbe-u-intervjuu-karlsonu-porucio-je-americi-da/

Putin je pred pola milijarde ljudi, u svom intervjuu pomenuo i Srbiju kao ruskog tradicionalnog prijatelja i saveznika sa kim Rusija ima najblize duhovne nacionalne i kulturne veze.

Vucic je odbio da mu se zahvali zbog toga .
Речима је лако бранити Србију, а хоће ли Путин који влада већ 25 година да по први пут у својој владавини нешто конкретно да помогне или се рачуна само помоћ у интервјуима и празним речима.
 

Путин пред пола милијарди људи бранио Србију – Вучић одбио да му се захвали​


У емисији медијских кућа „Србин.инфо” и „Центар”, „Прелиставање штампе”, коју воде и уређују Дејан Петар Златановић (гл. и одг. уредник Србин.инфо) и др Драган Петровић, једном недељно, без цензуре, прелистава се дневна штампа уз коментаре на најактуелније друштвено-политичке догађаје.​



Путин није случајно поменуо Србе у интервјуу Карлсону, поручио је Америци да…​

10:10 10.02.2024.
2

У интервјуу Такеру Карлсону, Владимир Путин није случајно поменуо Србе – била је то прилично јасна алузија да ће у случају потребе Русија помоћи нашој земљи. Путин је једино Србе поменуо као братски православни народ који је прошао кроз велике тешкоће и коме ће Русија увек бити спремна да помогне.​


Према речима политиколога др Душана Пророковића, помињање Србије у интервјуу је изненађење. Имајући у виду све проблеме између САД и Русије, он, како каже, није очекивао да ће се у разговору двојица саговорника позабавити и нашим простором. Путин се, при томе, на Србију осврнуо кратко, пробраним речима.

Саботирана дехуманизација Путина

Путин Србе у интервјуу није поменуо за бадава, сматра гостујући професор на Московском институту за међународне односе др Стеван Гајић, јер наш народ није поменут само директно, већ и индиректно, када је руски председник говорио о погубном утицају Аустро-Угарске на идентитете словенских народа.

„Он је говорио о руском случају, али исто се односи и на нас – говорио је како се хабсбуршка политика „завади, па владај“ односила на Русе, а то се односи и на Србе“, објашњава Гајић.


За њега је веома важно што је Карлсоновим интервјуом саботирана политика дехуманизације Владимира Путина.

„Он није магловити непријатељ – овде је то човек са лицем који се прилично пријатељски обраћа западној јавности и говори о коренима проблема. Битно је што је почео „од Кулина бана“, од генезе проблема и руске државности и шта Кијев заправо значи Русима. И наравно, закључак је најбитнија ствар – да ће се уједињење руског народа и руских земаља свакако десити. Мислим да је то прилично јасна порука“, каже Гајић.


И за уредника на бањалучкој телевизији АТВ Давора Станковића, помињање Срба у интервјуу био је један од најјачих утисака. Он напомиње да је Путин поменуо и Кину и чланице БРИКС, али у смислу привредне сарадње – Србе је поменуо као пријатељски народ.

Зашто је интервју важан

Сам интервју не разликује се много од неких других Путинових медијских иступа, поготово не од његових годишњих обраћања, каже Пророковић. Карлсон је интервју систематизовао на другачији начин, али поруке које је руски председник послао су идентичне као и претходних пута. Ипак, на Западу интервју представља изненађење, јер је интервјуисање Путина тамо забрањено.

Путин и није могао да каже ништа ново, али смисао интервјуа и није био у томе, сматра професор Факултета политичких наука, др Часлав Копривица.

Његов смисао је у томе да се пробије медијска блокада која се продубила са почетком специјалне операције у Украјини. Он повлачи паралелу садашњег доба и доба Хладног рата.

„У оно време, за медије са Запада била је посластица да добију интервју неког од највиших руководилаца са друге стране Гвоздене завесе. То је била једна врста раритета, будући да су се они подсмешљиво односили према том степену погрешне перцепције реалности која је била доминантан наратив у источном блоку“, објашњава наш саговорник и додаје да у доба Хладног рата, на Западу није постојао никакав проблем да се чује глас друге стране.

„Сада, међутим, Запад се на сваки начин, кршећи елементарне норме на којима почива неколико стотина година, труди да се не чује глас друге стране. Једино разумно објашњење је да то што друга страна говори, у овом случају у лику Владимира Путина, јесте да тај говор несамо да је убедљив, већ разара неке од основних постулата наратива Запада, не само када је реч о војном сукобу на подручју некадашње Украјине, већ и када је реч о новој светској констелацији коју Запад одбија да призна“, истиче Копривица.

Ако бисмо повукли историјску аналогију, сада је потпуно јасно да време не ради за онога који мора да ућуткује другу страну, као и да у данашњем свету који је неупоредиво интегрисанији и у технолошком и у духовном смислу него у доба Хладног рата није могуће зачепити уста другој страни. Тај ће глас продрети на Запад и постаће јасно да је његов доминантни наратив застарео, објашњава Копривица.

Путин је сигуран у позиције Русије

Први и најважнији утисак након интервјуа је да Путин одаје утисак човека који је потпуно опуштен и који контролише ситуацију на много ширем подручју него што је Украјина о којој се највише говорило, каже аналитичар и консултант Бранко Павловић.

„Путин је, дакле, потпуно сигуран у укупне позиције Русије у новонастајућем свету. Он уопште не види да може бити било каквог изненађења по интересе Русије“, констатује Павловић.

Друга занимљива ствар, према његовим речима, била је Путинов одговор да зна да Запад тражи излаз из украјинске кризе тако да се не обрука.

„Наравно, биће веома тешко из реалности каква је сада на терену изнаћи модел који би Западу оставио трунку достојанства и успешности. Поготово у изборној години“, сматра он.

За препариране Американце интервју је негледљив

Павловић, али и Станковић наглашавају значај интервјуа и његов утицај на америчку јавност. Станковић је, како каже, пратио реакције либералне Америке на друштвеним мрежама и у медијима. Једино што им је остало је, да Карлсона називају екстремним десничарем и да умање његову улогу у медијском животу САД.

„Надам се да ће што већи број Американаца погледати интервју и само размислити о чему се заправо ради“, каже Станковић.

Са друге стране, Павловић је прилично песимистичан када говори о утицају интервјуа на просечног Американца. За њих је, каже, интервју потпуно негледљив, јер се и Путин и Карлсон обраћају људима који хоће да озбиљно да разговарају, што су речи којима је интервју практично и почео.

„Просечни Американац је већ препариран да има „ријалити систем“, неке огромне надражаје на које треба да реагује петнаест-двадесет секунди. Када кренете да дубље објашњавате историјске корене, хронологију политичких догађаја, то је за њих апсолутно негледљиво“, закључује Павловић.





https://srbin.info/svet/putin-pred-...io-srbiju-vucic-odbio-da-mu-se-zahvali-video/

https://srbin.info/svet/putin-nije-slucajno-pomenuo-srbe-u-intervjuu-karlsonu-porucio-je-americi-da/

Putin je pred pola milijarde ljudi, u svom intervjuu pomenuo i Srbiju kao ruskog tradicionalnog prijatelja i saveznika sa kim Rusija ima najblize duhovne nacionalne i kulturne veze.

Vucic je odbio da mu se zahvali zbog toga .
Kruške ne rastu tako visoko, za takve narod voli dud, pa kaže "ovi iz srbin.info su pali s duda, pravo u svinjac" i nikako da se iskobeljaju dok im šugavi botovi pružaju motke i štapove oni se i dalje valjaju u blatu....
 
Речима је лако бранити Србију, а хоће ли Путин који влада већ 25 година да по први пут у својој владавини нешто конкретно да помогне или се рачуна само помоћ у интервјуима и празним речима.
podrzace svaku vlast u Srbiji i sve njene odluke...eto. Srbija potpisala briselski sporazum i sprovodi ga...podrzace to VVP, sami izdajemo svoju drzavu...mrzi me da piskaram o tome...boli VVP, njegov pokojni vrsnjak za Srbe i Srbiju
 
E jbga. Eto, sad kad Putin pobedi mozes preko ove tvoje ekipe Ziloti United da trazis da vam Rusija da neku donaciju
Ђуро, зилоти су антикомунисти... Аман не знаш да им је центар у Њујорку, и да су га Руси из Београда расадили по целом Западу..

Ти ко Беба Поповић, сам себи сечеш антикомуњарску грану на којој седиш, због неког атеистичког секташења и увредљивости за личну глупост и брбљарије
 
Занимљива пузећа трансформација од "објективног аналитичара" тип Ђуре, ка потпуно сврстаном када су околности кренуле "низа страну" за древне Укре и Дивљи Запад. "Не пада снег да покрије брег, него да свака зверка покаже свој траг"! Имаш лиценцу за простаклуке, унапред ти је опроштено, пошто аргумената више немаш.
Јадно је да гађаш личну жицу и слабости, пошто видим да претендујеш на објективност а не на емоцијоналност и патетику....

А да, на игнору сам:cool:
 
podrzace svaku vlast u Srbiji i sve njene odluke...eto. Srbija potpisala briselski sporazum i sprovodi ga...podrzace to VVP, sami izdajemo svoju drzavu...mrzi me da piskaram o tome...boli VVP, njegov pokojni vrsnjak za Srbe i Srbiju
Вућић јесте лопов, узурпатор државе и институција и штеточина, али није он једини кривац за предају КиМ.
Свако је учествовао у томе од српских комуниста, преко Милошевића, ДОСа, Тадића и Вучића.
Највећи проблем су Руси који су нас предали западном блоку и пре Јељцина, а праве се као да се нешто питају на Балкану.
Зато Путин прихвата сваку власт у Србији.

Наш проблем је што нисмо знали са западом који је овде власт, и са Русијом која је није чак ни опозиција.
 
Вућић јесте лопов, узурпатор државе и институција и штеточина, али није он једини кривац за предају КиМ.
Свако је учествовао у томе од српских комуниста, преко Милошевића, ДОСа, Тадића и Вучића.
Највећи проблем су Руси који су нас предали западном блоку и пре Јељцина, а праве се као да се нешто питају на Балкану.
Зато Путин прихвата сваку власт у Србији.

Наш проблем је што нисмо знали са западом који је овде власт, и са Русијом која је није чак ни опозиција.

Budimo iskreni i vratimo se na sam koren problema

Jedini ko je apsolutno mogao da reši srpsko pitanje na Kosovu (i još mnogo srpskih pitanja) jeste Kralj Aleksandar 1918.

Sve što je tada propušteno da se uradi stiglo nas je 100 godina kasnije.

Ipak, Aleksandru je sve drugo bilo važnije osim Srbije, da se on pitao ni Vojvodina ne bi ušla prvo u sastav Srbije pa tek onda u SHS, nego srećom pa su naši ljudi tamo bili pametniji od alavog i kratkovidog kralja.
 
Budimo iskreni i vratimo se na sam koren problema

Jedini ko je apsolutno mogao da reši srpsko pitanje na Kosovu (i još mnogo srpskih pitanja) jeste Kralj Aleksandar 1918.

Sve što je tada propušteno da se uradi stiglo nas je 100 godina kasnije.

Ipak, Aleksandru je sve drugo bilo važnije osim Srbije, da se on pitao ni Vojvodina ne bi ušla prvo u sastav Srbije pa tek onda u SHS, nego srećom pa su naši ljudi tamo bili pametniji od alavog i kratkovidog kralja.
Тачно. Његова кривица је далеко већа, али и колективна кривица српске елите која је подржавала њега, да не буде да је он једини био залуђени Југословен.
 

Back
Top