Путин пред пола милијарди људи бранио Србију - Вучић одбио да му се захвали

Тачно. Његова кривица је далеко већа, али и колективна кривица српске елите која је подржавала њега, да не буде да је он једини био залуђени Југословен.

Srpska "elita" uvek podržava vlastodršca, kralj, Tito, Milošević, Vučić

Odnosno okupe se oko njege jer im to donosi beneficije, priliku da se bogate, upravljaju...
 
Тачно. Његова кривица је далеко већа, али и колективна кривица српске елите која је подржавала њега, да не буде да је он једини био залуђени Југословен.
Не знам чему то ретро-окривљавање Срба за незнање управљања државом, ваљда да се сопствено изгуби из вида...

Не би он убијен да је био лош за краљевину, чак је Шиптарима претио да ће да окупира Албанију због тероризма шипније на Космету...

Ако је неко бранио Срба на космету то су краљеви... Зато је 45та ван преокрета у свему за Србе - несагледавајућа фантазија и спин
 
Srpska "elita" uvek podržava vlastodršca, kralj, Tito, Milošević, Vučić
Тита није никад... То после су чиновници, а не власт...

И краља су Србски главари условно подржавали, јер им је показао своје државништво Пашићу и екипи распуштањем парламентарне циганије и котераша


Odnosno okupe se oko njege jer im to donosi beneficije, priliku da se bogate, upravljaju...
Само је фукара била уз комунисте, после се сама развијала корупција
 
Не знам чему то ретро-окривљавање Срба за незнање управљања државом, ваљда да се сопствено изгуби из вида...

Не би он убијен да је био лош за краљевину, чак је Шиптарима претио да ће да окупира Албанију због тероризма шипније на Космету...

Ако је неко бранио Срба на космету то су краљеви... Зато је 45та ван преокрета у свему за Србе - несагледавајућа фантазија и спин
И ја сам антикомуниста, али не могу да величам краља који је био за Југославију и који је сахранио Србију, као ни тадашњу елиту која је подржавала то.
Морали су да имају визију будућности, морали су да познају етничке односе на Балкану, па побогу то им је био посао, нису били сељаци који су морали да размишљају како да заврше пољопривредне радове и да преживе.

То што је већинска политичка елита тог времена била за Југославију, не значи да неки Срби попут Ђорђа Карађорђевића нису били против тог антисрпског пројекта.

И на крају крајева, да је он знао да води политику државе како треба, не би дозволио да га убију, јер ипак се испоставило да он није држава и да је држава наставила да постоји и после његове смрти и да није било др.св. рата постојала би до следеће велике светске кризе.
Кнез Павле је такође био неодговоран према држави, јер није довољно што је потписао тројни пакт, већ је морао да сузбије британски утицај и да државу не остави у хаосу др.св. рата.
 
И ја сам антикомуниста, али не могу да величам краља који је био за Југославију и који је сахранио Србију, као ни тадашњу елиту која је подржавала то.
Краљевина СХС је сахранила и надживела њега, стварно не видиш од емоција какве логичке бесмислице хајпујеш

Морали су да имају визију будућности, морали су да познају етничке односе на Балкану, па побогу то им је био посао, нису били сељаци који су морали да размишљају како да заврше пољопривредне радове и да преживе.
Наравно да су знали те односе, не треба да им банализујш памет

То што је већинска политичка елита тог времена била за Југославију, не значи да неки Срби попут Ђорђа Карађорђевића нису били против тог антисрпског пројекта.
У краљевини си имао Србску династију

И на крају крајева, да је он знао да води политику државе како треба, не би дозволио да га убију, јер ипак се испоставило да он није држава и да је држава наставила да постоји и после његове смрти и да није било др.св. рата постојала би до следеће велике светске кризе.
Опет хиперзакључивање и контрадикција... Није он убијен у својој држави где је заводио ред, већ и Сранцуској... То довољно треба да ти каже колики је имо стег код куће

Кнез Павле је такође био неодговоран према држави, јер није довољно што је потписао тројни пакт, већ је морао да сузбије британски утицај и да државу не остави у хаосу др.св. рата.
Ти утицаји се не сузбијају ко у тиранији силом, већ се инструментализују и усмеравају у жељеном правцу...

Крајња Слабост државе после његовог убиства показује колико је био значајни фактор
 
Само је фукара била уз комунисте, после се сама развијала корупција

Prijetelju, ako su tadašnji (u doba komunista i Tita) gradonačelnici, direktori fabrika, direktori bolnica i škola, načelnici državnih organa bili fukara, molim te mi reci šta su ovi danas

U doba komunista gradonačelnik Beograda je bio Branko Pešić ili Bogdan Bogdanović a danas su Šapić i Vesić

Kako možeš prvu dvojicu da nazoveš fukarom i kako možeš drugu dvojicu da stavljaš u istu rečenicu sa njima
 
Prijetelju, ako su tadašnji (u doba komunista i Tita) gradonačelnici, direktori fabrika, direktori bolnica i škola, načelnici državnih organa bili fukara, molim te mi reci šta su ovi danas

U doba komunista gradonačelnik Beograda je bio Branko Pešić ili Bogdan Bogdanović a danas su Šapić i Vesić

Kako možeš prvu dvojicu da nazoveš fukarom i kako možeš drugu dvojicu da stavljaš u istu rečenicu sa njima
Говорио сам за почетке комунизма да је фукара једина била за...

То што су касније нормални и часни људи унутар система проправљали њихову хаотику, треба тада а не у глобалу просматрати после 45те...

Џаба та часна средња чиновничка каста, кад је дно на врху, у врх на дну

Отприлике овако би било виђење моје, чисто да не буде вечито енигмашење како размишљам

 
Znaš kako, u doba komunizma bilo je ipak nekih kriterijuma, nije mogao kondukter da završi fakultet za 3 meseca i postane direktor ili ministar.

Danas je to kao dobar dan
Нисам мислио на Вучићево време, наравно да је данас то као добар дан.
 
pa jel si gledao intervju? ceo svet bi da porazi rusiju, svi bi da ratuju samo dok stisnu petlju, a on nonsalantan, siguran u sebe, bez treme, kao da nije u ratu, bas sam gledao da li cupka nogom,... pa i ja tako cupkam, pa sta? sta bi od bolesti, sta bi od hapsenja, sta bi od svrgavanja, pobune?

nista, sve corci! onda da priznamo da smo mi nemocni, ako on vec nije neki supermen? nista se nije ostvarilo, odoleo je, i jos je mrtav 'ladan, opusten.
odrza nam istorijsku lekciju, i cao djaci.
kao da je profesor! a ne predsednik u ratu!
kaze, mi da smislimo resenje, mi smo krivi. a njega kao da nije briga, mislim hteo bi sta je do njega, ali kao da nije sa ovoga sveta, nego se tu zatekao da resi stvar i ide negde ko zna gde?!

nadji mi nekog na zapadu ko ima slican intervju u posl. 5 godina, pa da uporedimo
sve fatalisti indoktrinirani, samo luduju i glume fjurera, dok razdrazuju svoje narode provocirajuci proteste, a ne ovaj v.v.p.
Naslov Srbin infa je sugestivan i manipulativan i iz njega se poručuje da je Putin branio Srbe i da su Srbi odnosno zvanična Srbija nezahvalna.

Putin nije branio Srbe već svoju poziciju i bivšeg predsjednika Jelcina i ova izjava je bila upućena i ruskoj javnosti u propagandne svrhe.
 
Браћа Руси су били респектабилни заштитници Србије
док нису и себе и своју браћу довели у неизгледну ситуацију.

И то потпуно без везе !

Сад су они слаби у свету (свакако слабији него што су били)
а Србе, Белорусе, Мађаре су зауставили у напредовању.

Да не причам шта су урадили својим али и украјинским младићима
шаљући их у смрт !
 
Ne očekujte da vas Vučić ili Putin brane, oni prvenstveno brane sebe, svoje pozicije i interese onih koji su ih doveli na vlast.

Баш толико мали они ?

Ако такво мишљење имаш о председнику државе
и наше и руске,
мој ти је савет да бежиш од политике што даље !

Само се нервираш !

Замисли будалу која верује да се фудбалске утакмице продају,
а гледа, навија, иде на стадион ...
 
Prijetelju, ako su tadašnji (u doba komunista i Tita) gradonačelnici, direktori fabrika, direktori bolnica i škola, načelnici državnih organa bili fukara, molim te mi reci šta su ovi danas

U doba komunista gradonačelnik Beograda je bio Branko Pešić ili Bogdan Bogdanović a danas su Šapić i Vesić

Kako možeš prvu dvojicu da nazoveš fukarom i kako možeš drugu dvojicu da stavljaš u istu rečenicu sa njima
Комунисти су имали обичај да када неко од њихових истакнутих првобораца добије да управља неком фабриком, а сам је нешколован, он запосли пар добрих и проверених стручњака, да им добре плате и станове, а они раде свој посао а он 2-3 пута годишње иде у привредну комору и састанке КПЈ и доноси лову за инвестиције или тражи политички утицај за нова тржишта.
Ово знам из неколико фабрика.
Није баш скроз поштено али у односу на ово данас је далеко боље.
 
Говорио сам за почетке комунизма да је фукара једина била за...

То што су касније нормални и часни људи унутар система проправљали њихову хаотику, треба тада а не у глобалу просматрати после 45те...

Џаба та часна средња чиновничка каста, кад је дно на врху, у врх на дну

Отприлике овако би било виђење моје, чисто да не буде вечито енигмашење како размишљам


Iskreno ne pratim te više,

u početku komunizma borili su se idealisti, oni koji su zaista verovali u to i bili spremni da poginu

Njihova vera je očigledno bila jača od drugih čim su odneli pobedu

Kada su uspostavili vlast nije bilo moguće da *****, lopovi i što ti kažeš fukara zauzmu direktorske i ministarske pozicije, niti je bilo moguće da fabrike vode nepismeni partijski poslušnici koji nemaju veze sa životom. Sve možemo da kažemo za komunizam ali takvu negativnu selekciju radili nisu.
 
Баш толико мали они ?

Ако такво мишљење имаш о председнику државе
и наше и руске,
мој ти је савет да бежиш од политике што даље !

Само се нервираш !

Замисли будалу која верује да се фудбалске утакмице продају,
а гледа, навија, иде на стадион ...
Vučić nije predsjednik moje zemlje ali nije ni Putin ali to je nebitno samo komentarišem temu da ne očekujete pomoć od Vučića i Putina.
 
Комунисти су имали обичај да када неко од њихових истакнутих првобораца добије да управља неком фабриком, а сам је нешколован, он запосли пар добрих и проверених стручњака, да им добре плате и станове, а они раде свој посао а он 2-3 пута годишње иде у привредну комору и састанке КПЈ и доноси лову за инвестиције или тражи политички утицај за нова тржишта.
Ово знам из неколико фабрика.
Није баш скроз поштено али у односу на ово данас је далеко боље.

Svakako da je bilo uhlebljavanja prvoboraca ali se struka cenila.

Nije bilo teorije da polupismena kalakurdija vodi fabrike, bolnice, građevinska preduzeća

Taj i takav komunizma je gradio i izgradio Naserovu branu u Egiptu a danas Vesić i ekipa ne mogu kocke da popakuju na Trg Republike a da to ne propadne za godinu dana. Nekada smo mi radili autoputeve po pustinjama a danas nama prave Kinezi, Turci i Azerbejdžanci.

Pogledajte ko su nam poslanici, ministri, direktori i ambasadori i nađite mi drugu reč sem SRAMOTA da se to stanje opiše
 

Back
Top