PUDLE

ja-2-1.jpg
 
Potrebna zenkica za parenje slatkom crnom decku:
Ime: King - Kong - Kica , toy pudla

Dlaka - duga,

Ostenjen: 06.02.2004. godine

Pol: muski

JR 71872 Tp

Otac: Dgentli Bon Skazochny Malchik (5)

Majka: Louise Arbour Von Apalusso (5)

Dedovi: Golden Erosj V.D.Bochkhoh (rkf 0019789 ch rus, lat cw)

Dgentli Bon sun Golden (rkf 0016925)

Osmanthus Kashaja-N-multi CH (INT.CH YU CH HCH SLOCH)

Trassa (CAC CACIB BOB)
 
Dozvoljene kombinacije su:
Crna - crna, bela i braon
Bela - crna i bela
Braon - crna i braon
Apriko - apriko
Srebrna - srebrna

Bela boja je recesivna u odnosu na crnu. Crna pudla moze dati belo stene sa belom pudlom ako joj je neko od predaka beo, ako nije sva stenad ce biti crna.
Dve crne mogu imati i bele stence ako oba roditelja imaju bele predke.
Dve bele mogu dati samo belu stenad.

U nasem leglu su dede bele pudle pa je otud bela devojcica. :)
 
U praksi (a i po FCIu) pare se sve boje medusoblo osim sto se izbegava parenje bele i apriko jer stenci dobijaju neku prljavu boju (ni belu ni apriko).
Stenci obicno dobiju boju tamnijeg roditelja.
Meni je iz kombinacije belog muzijaka i srebrne zenke okotila 4 siva i dva crna steneta(verovatno na nekog dedu ili pradedu:(
 
U praksi (a i po FCIu) pare se sve boje medusoblo osim sto se izbegava parenje bele i apriko jer stenci dobijaju neku prljavu boju (ni belu ni apriko).
Stenci obicno dobiju boju tamnijeg roditelja.
Meni je iz kombinacije belog muzijaka i srebrne zenke okotila 4 siva i dva crna steneta(verovatno na nekog dedu ili pradedu:(

Ovo je moguce ako je siva kod pudli ustvari crna sa dilute genom ( kao plava boja kod staforda) pa su stenci sivi tj. crni na jednog roditelja ali u tom slucaju mora da postoji i dilute gen kod belog roditelja ( zbog sivih stenaca). :think:
Mnogo se bolje snalazim kod staforda sa bojom iako je komplikovanije.:roll:
 
Hej, samo da vas pozdravim! :bye::bye: Bila sam na odmoru, pa me zato nije bilo.
Baš mi je drago da nas sada ima dosta više. Moraću posle detaljnije da čitam ono što sam propustila :manikir:
Širli je 12 septembra napunila 1 godinu. Međutim pošto tada nisam bila tu (ali dobila je poklone za rođendan :lol:), moraćemo sada da proslavimo i pravimo tortu.
Htela sam da vas pitam za savet. Mislila sam da obarim piletinu i iseckam na komadiće i dodam pirinač, odozgo nemasni sremski sir i preko one pedigreove keksiće u obliku koskice. Imate li neki predlog bolji ili predlog za još neki sastojak?

Moram i da je slikam i okačim slike, postala je pravi brundavi meda koliko joj je narasla dlaka :heart:
 
Baš me je zbunilo ovo pitanje, obzirom na Vaše iskustvo. Našoj Djuliji je mama bela, a otac crn!!!:think:

I ona je crna na tatu:D, sto je bila i verovatnija varijanta, mogla je biti bela samo ako joj tata ima belog pretka.
Ali moze dati bele stence jer 100% nosi beli gen (od mame nije mogla drugi dobiti) sa belim muzjakom ili crnim ukoliko nosi beli gen ( neko od predaka mu je beo).
 
Bili smo u Lazarevcu, dobili smo CAC.
Ja sam bila istraumirana, skroz i ocekivala sam da cu se saplesti i ugnjeciti psa u nekom trenutku. Ja se nisam saplela ali mi se Leo, u stilu pravog majmunceta, uzverao na rama kada je sudija trebao da ga pregleda. Do tada je mirno pozirao na stolu na kome sam ga cesljala a ko god je proshao bi ga pipkao. Shta se njemu desilo, to stvarno ne znam. Posebno shto uopshte nije plashljiv!!!

P9190019-1.jpg


P9190020-1.jpg
 

Back
Top