Puder - tečni, kompaktni, mineralni...

...Nijedan puder ili BB krema ne pruza dovoljnu hidrataciju izrazito suvoj kozi i treba ih kombinovati sa odgovarajucim hidratantnim ili, ukoliko je potrebno (posebno tokom zimskih meseci), hranljivim kremama kao osnovom...Problem sa blagom rosacea-om moze se resiti na vise nacina: Primer-om (zelene nijanse), kombinovanjem BB kreme sa korektorom/kamenim puderom na kriticnim mestima, ili puderom vece moci prekrivanja...Prilikom izbora proizvoda, najbolje je rukovoditi se naznakom na samom proizvodu (kakvom tipu koze je namenjen), konsultovati online iskustva potrosaca, pitati prodavca za preporuku i svakako probati proizvod na kozi, a za kupovinu se odluciti tek narednog dana, kada su utisci kompletni...Srecno!...

Jos jednom hvala :)
 
Im li neko preporuku pudera za masnu, tj. mjesovitu kozu, a da pri tome puder dobro pokriva crvenilo koze ? Dakle, kriticna T-zona, uvijek se nakon nekog vremena zacaklim.
Trenutno koristim Maybelline affinitone i zadovoljna sam pokrivanjem, ali jedino to sto zasjajim je grozno. Svako malo moram da matiram lice puderom u prahu.
Hvala :)
 
Im li neko preporuku pudera za masnu, tj. mjesovitu kozu, a da pri tome puder dobro pokriva crvenilo koze ? Dakle, kriticna T-zona, uvijek se nakon nekog vremena zacaklim.
Trenutno koristim Maybelline affinitone i zadovoljna sam pokrivanjem, ali jedino to sto zasjajim je grozno. Svako malo moram da matiram lice puderom u prahu.
Hvala :)

Revlon Colorstay. Ne postoji bolji tecni puder za masnu-mesovitu kozu, ne deluje kao maska i ne presijava se cak ni nakon 8h, ne treba matirati lice kamenim puderom. Malo mu je jaca cena ali duze traje nego recimo Affinitone jer je gusci i mnogo bolje prekriva, dosta je manje od njega. Perfektan je za masnu kozu i za masnu t-zonu.

Malo vise o puderu i slike:
http://www.makeupandmore.net/blog/tecni-puder-revlon-colorstay/
 
Poslednja izmena:
Koristila sam njihov tečni puder, ne taj, već jedan drugi tečni.

Pokrivao je dobro, ali je bio težak čak i kada se pažljivo nanese u tankom sloju, gušio me i mirisao nekako čudno.

Ne ružno, ali nije mi bilo svejedno.

- - - - - - - - - -

Nakon sjajnog iskustva sa L'orealom ne bih ni pogledala gorepomenute pudere, a za promenu sam danas odabrala Bourjois, koji je takođe pobrao simpatije kod mene. :)

941849_503421466373555_967920863_n.jpg
 
Moram da pohvalim Oriflame Age Defying tecni puder, stvarno je odlican - deluje skroz prirodno, koza bude mekana i izgleda zdravo. Srednje prekriva. Mislim da je jedini puder iz Oriflame-a ili Avona sa kojim sam stvarno zadovoljna. Imam samo tester, koristila sam ga vec 3x (bas su dali dosta) ali mislim da cu jednom da kupim proizvod i redovno kad mi bude trebao.

giordani-gold-age-defying-foundation-337-p.png
 

Back
Top