Prvi Glas Srbije - 2. sezona

Za koga navijate?

  • Sara Jovanovic

    glasova: 3 11,1%
  • Nevena Bozovic

    glasova: 12 44,4%
  • Mirna Radulovic

    glasova: 12 44,4%

  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .
Jes stvarno, a bolje što nisi i gledala, ali sad imaš prilike i videti. Kakve je samo grimase ispuštala, kako bi išta valjano izvukla iz tog njenog ˇdrugačijegˇ glasa... :lol:

No, ne bih previše o njoj, samo da se zahvalim Dzos-u na snimcima, pošto sinoć nisam pratio emisiju, a gledajući ova dva klipa, baš sam se oduševio i zabavio jer je bila odlična. Ivan, kao i uvek. Ponekad ume i da pretera ali je car kako je isprozivao žiri, što zameraju na nekom ˇskamenjivanjuˇ na sceni a oni su sami još gori. :lol: Ma nema šta, on je totalni kralj! :mrgreen:

Što se tiče izvedbe, majku mu, pa nisu mogli neku žensku pesmu da izaberu kad su već TRI DEVOJKE u superfinalu, oni pevaju Freddie Marcury-ja... :dash: Stvarno, ova Prva ume nekad da bude tako amaterska da je to strašno. A što se tiče pesme, da nije bilo Nevene, bilo bi grozno. I složio bih se sa Dzos-om gore da se glasovi Mirne i Nevene jako lepo uklapaju jer obe imaju tu neku umirujuću i nežnu notu u njima, s tim što Nevena za razliku od Mirne ima i emotivnu, pa je njen glas mnogo lepši i izražajniji. Mogle bi snimiti jedan duet. Dok Sara naravno vidno odskače, ona uvek mora biti posebna, pa je evo i sad, baš je onako... učinila pesmu posebnom :mrgreen:

A što se tiče pobednika sutra, sve tri su pobednice i stekle su ove sezone toliko popularnost da jednostavno, ako bude pameti, sve će tri tu popularnost i nastaviti da poseduju nakon takmičenja, ili će jednostavno nestati, kao svi iz prošle godine, koja je svakako jedno 5-10x gora od ove. Moj favorit je Nevena, ne zato što sam neki njen vatreni obožavalac ili što je volim i za mene je najbolja štagod da otpeva, baš naprotiv. A moje objektivno mišljenje je, da bi Nevena trebala sutra zauzeti sva tri mesta. A, pošto to nije moguće, i ove druge dve se moraju poređati, naravno, ona treba da pobedi. :mrgreen: Jer je to zaslužila, kao niko drugi, uvek je davala svoj maksimum i u svakoj emisiji davala celu sebe u svaki nastup, i bivala sve bolja i bolja, da bi se, pred samo finale, bukvalno približila savršenstvu. Njen glas je dostigao najlepšu i najnežniju boju, kakva se zaista dugo, dugo nije čula na ovim prostorima. Ja navijam za nju, i siguran sam da će žiri sutra biti maksimalno pravedan i da će pobediti glas, i nežnost, a to u ovoj sezoni jeste - Nevena! SAMO NAPRED!!! :hej:

:ok:
Dobro nam dosao! Vidim da si nov na forumu i da ti je ovo prvi post na ovoj temi.
Dobar ti je nick! Svi mi zivimo u nadi....da ce sutra biti bolje! :pivce:
 
Gledajući u ovom klipu samo ponašanje na sceni, za koji je Sara toliko hvaljena, ono što ja vidim je izvođenje koje je prilično nervozno, na momente skoro pa histerično, trudi se iz petnih žila da izvuče nešto iz sebe, kao neku emociju koja će da nas uveri da ona stvarno ali stvarno oseća ovu pesmu, faca joj je krajnje ozbiljna a ruku kojom ne drži mikrofon koristi kako bi naglasila reči, fraze, emocije, šta li već. Mirna i Nevena na sceni izgledaju mnogo samouverenije i ne upinju se kao Sara da uvere nas slušaoce kako su one jaaaako ozbiljne pevačice. Zato je Sara možda eventualno u prednosti samo kad ima osmišljenu koreografiju, u svim ostalim vidovima snalaženja na sceni meni je ona čak i lošija od druge dve devojke.
 
Ceca je postala majka nacije zato sto se pojavila kad je bio vrhunac sunda , kica i seljakluka i bila je udata za kriminalca i imala mali milion veza koji ce da je poguraju iz Zitoradja... mogla je da pjeva i "didudidudidu" isto bi joj bilo, ali je svakako cinjenica da joj je svaka pjesma ja-sam-jaka-zena-s-puno-tuge-u-ocima veliki plus...
.
Ceca je postala zvezda pre nego što je saznala da Arkan postoji.
Veza joj je bila kuma Vera Matović
Pevala je već sa 15 godina po kafanama, pa je uz kumu malko napredovala. Od malena peva ono što voli i peva pesme koje većina ljudi u ovoj zemlji vole da slušaju.
Što se tiče one budalaštine "majka nacije", možda je ti doživljavaš kao majku, ali mislim da je većina ovde doživljava kao dobru pevačicu.

Nju sam imao prilike da slušam kako uživo peva neke pesme i mogu da kažem da to zaista dobro radi.

Što se tiče fizičkog izgleda, mislim da se upropastila preteranim silikonima - kao "cvetak zanovetak" mi je bila bar simpatična. Ovako mi je ružna i antipatična.

Karleusa je postala najveca zvijezda Balkana zato sto je sada vrhunac voajerizma i egzibicionizma u zemlji, a ona je paznju privukla svojim retardiranim izjavama koje su tako fino izreklamirale sve moguce idiotske novine i TV stanice..... mogla je da pjeva "didudidudi" (mada ona to i pjeva kad se malo bolje zamislis) isto bi joj bilo kao i sad...mada njene pjesme i jesu takve, a cinjenica da prati svijetske trendove sa zakasnjenjem dvije godine u trenutku kada citav prostor kasni jedno minimum pet godina za svijetom, moze biti samo plus,naravno....
Jelena Karleuša je samozvana najveća zvezda Balkana. Sa pevanjem nema blage veze. Pesme joj nisu što bi se reklo srednje žalosne, već su daleko žalosnije od toga. Mislim da niko živi (uključujući i nju samu) nije u stanju da razume šta ona to "peva", tačnije o čemu se to dere. Kada bi nešto (bilo šta) uspela da otpeva to bi za mene bilo veliko iznenađenje.

Što se lepote tiče, za njom bih se okrenuo uz komentar u sebi: "Vidi ovu nakaradu.".

Nema to nikakve veze sa nekom posebnom harizmom...i jedna i druga su u svemu, od izgleda,glasa,muzikalnosti,harizme sasvim prosijecne (Ceca ima bolji glas,ali nikako super glas kako se neki kunu)...poenta je u tome sta narod voli,a narod trenutno voli njih i takvu muziku. I moze se pojaviti srpski MIk Dzeger (ako neko ima harizme to je Mik Dzeger) bez medija, mafije i turskog melosa u glasu, niko nece znati za njega...
.
Nije da tu nema harizme. I kod jedne i kod druge ima toga na pretek. Da neme ni jednu ni drugu niko danas ne bi ozbiljno pominjao.

Meni je Sara nekako postala naprasno draga.Boli me uvo sto je isfolirana, makar je drugacija u toj folirazi nego pola muzickog mejnstrima u zemlji i moze donijeti nesto novo sceni. Otpjevala je Cecin Beograd kao pop pjesmu. To je za mene veliki plus.
Cecin Beograd i sama Ceca peva kao pop pesmu. Sve što je Sara uspela sa tom pesmom je da je totalno učini neprepoznatljivom. Cecu ne volim baš preterano, neke njene pesme mi se dopadaju. Između njih je Beograd. Sarino izvođenje te pesme mi se uopšte nije dopalo.

Što se njene isfoliranosti tiče, ako nastavi tako ima sve predispozicije da postane nova Karleuša.

Neveni mi je isto tako postalo naprasno zao zato sto je narod od potpunog obozavanja (gle cuda,bas neobicno) poceo sa prevelikim pljuvanjem. Niti mislim da je nadmena i prepotentna, mislim da je usamljena zbog cinjenice da su je u takmicenju,a i generalno u zivotu vjerujem,odmah lansirali kao najbolju. U poslednjoj emisiji se bila bas opustila nekako i bila slatka cak, to sto mi se njeno pjevanje ne svidja pored objektivno dobrog glasa, to je druga stvar (previse trilera za moj ukus)

Mirna je najbolja,ali pitanje je da li ce ona donijeti nesto novo. Svakako smatram da bi najbolje bilo da ona pobijedi ,a ove ce se dvije snaci nekako, u to sam sigurna.
Ja Neveni i Mirni nemam šta da zamerim.
Za moj ukus su slatke obe (slatka je i Sara), imaju lepe glasove i lepo pevaju.

Ako nam treba nešto novo... možda je Saška mogla da ponudi nešto novo.
 
Poslednja izmena:

Svaka čast ostalim dobrim pevačima, ali na mene je ovaj nastup do sada ostavio ubedljivo najjači utisak i mogu samo da kažem da mi je mnogo, mnogo žao što Sašku nećemo gledati sutra.

Ih, Saska je ovde pokidala pre svega talentom za improvizaciju sto je mnoooogo vazno za muzicare. Zamislite koliko bi bilo dosadno da je CP. Mi sve to lepo znamo nema sta da se kopira. A ovako udahnula je stvarno novi zivot ovoj pesmi.
 
Interesantno je da je u večerašnjoj retrospektivi ovog serijala prikazano svako ispadanje, uz komentar svakog od članova žirija, samo nekim čudom nije prikazano i prokomentarisano ono najinteresantnije i najčudnije, prošlo ispadanje kada je Sara posle loma i krša u svom grlu ostala u takmičenju. A, baš sam odgledao celu emisiju čekajući da to dođe na red, pa da čujem šta ono troje mlatimuda imaju da kažu o svojoj visokomoralnosti i preciznosti u ocenjivanju pevanja.
 
Nisi gledala Bojsija? E, bruko.

Koliko kapiram, to su skoro promenili, mada mi nije jasno zašto. To je imalo smisla raditi dok je malo falilo da Boris i Sanja uđu u prva tri, ne znam zašto sad.

ko je to uopste? Boris?? :S

meni dva scenarija padaju na pamet:
1. na kraju ostanu samo Nevena i Mirna... ziri izabere jednu od njih ili jos bolje obe, narod ostrascen protiv Sare bude zadovoljan, PGS ima publiku i za sledecu sezonu
2. ostanu Sara i Nevena, ili Sara i Mirna... ziri proglasi za pobednika onu koja nije Sara, narod odahne, dobro pobedi zlo, a ziri odjednom postane otelotvorenje spore ali dostizne pravde

:think:

ne navijam za Saru (za Mirnu navijam:)) ali ovo usputno menjanje pravila mi se cini kao osiguravanje da ona ne pobedi, sto je glupo
imali su priliku u prosloj emisiji da je izbace, vec je narod poceo da je hejtuje, Sara je rekla da je zadovoljna postignutim i bila spremna da izadje, ali oni su izgleda procenili da im se vise isplati da je zadrze i u samom finalu zbog glasova i gledanosti, a zatim njoj na stetu cini mi se promenili pravila
 
Interesantno je da je u večerašnjoj retrospektivi ovog serijala prikazano svako ispadanje, uz komentar svakog od članova žirija, samo nekim čudom nije prikazano i prokomentarisano ono najinteresantnije i najčudnije, prošlo ispadanje kada je Sara posle loma i krša u svom grlu ostala u takmičenju. A, baš sam odgledao celu emisiju čekajući da to dođe na red, pa da čujem šta ono troje mlatimuda imaju da kažu o svojoj visokomoralnosti i preciznosti u ocenjivanju pevanja.

Nije da ih opravdavam ali mislim da je emisija snimana pre toga, ali svakako da je bilo neko debilno obrazlosenje.
Nisam gledao onaj duel kad je prosla ona mala Jovana, ono je bilo uzas, a Gerorgiev tako se prepotetno poneo da je to jezivo.
 

Pa, ovo je strašno. Prvo što je izabrala recitaciju sa vrlo malo pevanja, a i to malo je bilo kazna za uši. Ali to ni tada, kao ni sada, Aleksandri ne smeta. Da li je Sara njena učenica ili je u nekakvoj drugoj kombinaciji finansijsko-interesnoj sa njenim tatom? Očigledno je ko je ovde najviše gura. Što reče (napisa) Marija Šerifović na Twiteru, posle one Sarine katastrofe od izvođenja njene pesme, "ili ovde neko nekom nešto dođe ili neko nema sluha".
 
Poslednja izmena:
Ima logike da je ovo urađeno da Sara ne pobedi. Ali sa druge strane nju su prečesto hvalili u momentima u kojima je verovatno ni rođena majka ne bi hvalila tako da se ja bojim da je ovo ipak urađeno da bi se osigurala njena pobeda.

Što se tiče toga da je zadovoljna postignutim, koliko pamtim, meni je zapravo baš delovalo da je bila u fazonu ''Kako mislite, ako sad ispadnem? Ja da ne pobedim???''

AAAAAAAAAAAAAAAA.... Kakvo pitanje... Pa, Bojsi, hbt... legendarni Bojsi...

Dete.
 
ko je to uopste? Boris?? :S

meni dva scenarija padaju na pamet:
1. na kraju ostanu samo Nevena i Mirna... ziri izabere jednu od njih ili jos bolje obe, narod ostrascen protiv Sare bude zadovoljan, PGS ima publiku i za sledecu sezonu
2. ostanu Sara i Nevena, ili Sara i Mirna... ziri proglasi za pobednika onu koja nije Sara, narod odahne, dobro pobedi zlo, a ziri odjednom postane otelotvorenje spore ali dostizne pravde
:think:

Ako je ova druga mogucnost bila motiv, onda imam razumevanje za promenu pravila u superfinalu mada nikako to ne podrzavam.
Ali, ako u prvom slucaju ne postupe prema broju glasova, onda ce izgubiti svaki legitimitet ovakva odluka. Jer, nisu mogli da se odluce izmedju njih dve u duelu pa bi bilo najnprmalnije da sada odluku prepuste publici posto je njima valjda svejedno.
No, videcemo koji je scenario u pitanju. Mozda bas onaj treci???
 

Back
Top