Prvi Glas Srbije - 2. sezona

Za koga navijate?

  • Sara Jovanovic

    glasova: 3 11,1%
  • Nevena Bozovic

    glasova: 12 44,4%
  • Mirna Radulovic

    glasova: 12 44,4%

  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .
:ok: Osim ovo za Marinu Tucakovic. Dok ne cujem tekstove i pesme, unapred nikome ne dajem ni prednost ni "minus". Pogotovo sto se zna da Marina ne pise vec kupuje tekstove od anonimusa za male pare a onda ih prodaje za velike zbog svog potpisa. Mozda je tako kupila dobar tekst i za ovu pesmu?;)
Da, to je opšte poznata stvar. Lično poznajem jednu ženu čiji je tekst kupio neki poznati autor, ne sećam se ko tačno. Da li Marina Tucaković ili Željko Joksimović. A svakako joj je dala/o neke mizerne pare. To je danas uobičajene a ti ljudi su zaista glupi. Nikad im ne bih dao, već sve dok neko ne čuje za mene i dok se kao autor ne probijem, držao bih tekstove u fioci. Makar crkao od gladi, to je zaista pravo poniženje. Da svoj rad i svoju poeziju prodaješ za siću.

Ne znam koje je kupovala a koje nije, svakako znam da je Tucakovićka tvorac jednih od najdovratnijih tekstova na našoj muzičkoj sceni. Istina, ranije je i ona bila jako dobra, kao i svi drugi autori, dok nije došlo vreme da pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati...

P.S. Ovo je zaista super atmosfera. Jedva čekam Beosong i nastup tri gracije. Čak mi sve više i Sara postaje simpatična. Jer ipak se toliko ne eksponira još uvek, kako sam mislio da hoće. Mada nikad nije kasno :lol: Njih tri će zaista postati velike zvezde i sada su stvarno velike nade naše muzičke scene, i one je mogu spasiti. Ako one ne uspeju, ne verujem da će iko u narednih 10 godina. One imaju veliki kvalitet, one su otkrovenja! :)
 
Evo, ja bih rado prodala tekstove Marini za mizerne pare.

Ne bih nikad nesto do cega mi je zaista stalo, ali da se ne lazemo, mnogi od tih tekstova su zaista losi i sticu popularnost ne zbog njih samih vec zato sto ih je potpisala Marina. Pa eto, ja cu da skarabudzim nesto pa moze od mene da kupi za mizerne pare, ne bih se zalila. :P

Inace, ne, ne dopada mi se sto idu sa Marininim (ili pseudo-Marininim) tekstom, ali sta da se radi.
 
Evo, ja bih rado prodala tekstove Marini za mizerne pare.

Ne bih nikad nesto do cega mi je zaista stalo, ali da se ne lazemo, mnogi od tih tekstova su zaista losi i sticu popularnost ne zbog njih samih vec zato sto ih je potpisala Marina. Pa eto, ja cu da skarabudzim nesto pa moze od mene da kupi za mizerne pare, ne bih se zalila. :P

Inace, ne, ne dopada mi se sto idu sa Marininim (ili pseudo-Marininim) tekstom, ali sta da se radi.
Da, imamo toliko odlicnih tekstopisaca, a njima "pise" Marina... ali dobro, mozda je ime vazno a ne kvalitet...
 
Mislim da je problem mnogo dublji. Njih tri definitivno nisu jedine tri talentovane pevačice kod nas, a verovatno nisu ni najtalentovanije. Mislim da ovde postoji kriza talenata koji stvaraju pesme, a ne onih koji ih pevaju.

Pa jesu najtalentovanije od onih koje su trenutno tu i dosad su izašle iz ˇanonimnostiˇ.

Naravno, pa to je glavni problem. Ima toliko kvalitetnih pevača, pa kad bi bilo isto toliko i autora, mi bi danas bili makar dostojni one muzičke scene od pre dvadesetak-tridesetak godina. Ne bi bili ovako tragični.

A kad bi se ti autori podigli, anonimusi, novi, mladi talenti (ja se ne sećam kad sam za takvog čuo kod nas a da je uspeo, već 20-tak godina čitam iste autore), kad bi se pobunili protiv ovoga što spremaju i što rade ˇpoznatiˇ autori, kad bi otvoreno ponudili saradnju kvalitetnim pevačima, za ne veliku cenu, jer bi svakako to za njih bila korist samo zato što će se čuti za njih, i tek će onda zarađivati, a ovo će biti samo početni kapital, kad bi otvoreno rekli koji autori su i koliko samo tekstova i autorskih pesama kupili... mi bi procvetali...

Evo, ako neko nije video... najkomičniji i najtragičniji primer na kome se može videti sva lepota poezije naših priznatih autora Gorana Bregovića i Marine Tucaković... :lol:


Ali ipak ćete se ismejati! :lol: :rotf: :mrgreen:
 
549391_490660474305062_374814471_n.jpg

Moja najbolja drugarica... ;) Ironija, lici na Saru ! :lol:
 

Back
Top