Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

Pa brate ono.Mnogo smara sto se tice vezba,radis ko da si u prvom razredu osnovne ,nema ono da ti posle 10 min zagrevanja da loptu.Objasnjava neke elementarne stvari 20 min.A lopta samo pred kraj,i ponekad ceo cas. Inace zna da udavi bas.Po meni bi bilo bolje ono da ti loptu i to je to,ima ona neku svoju filozofiju.Sto se tice ocena,svi su se plasili ( koji su losijih fizickih sposobnosti) da ce imati katastrofalne ocene,jer stvarno mnogo trazi ,pa sam ja i mozda jos par njih uspeli ono bas to da postignemo , al na kraju je ipak dala skoro celom razredu petice . Sve u svemu ,bolje da ti neko drugi predaje,bili bi ti zanimljiviji casovi . Ti planiras da upises?

Da, čitajući o Prvoj i pričajući sa par (bivših) učenika odlučio sam da je stavim kao prvu želju, pa ako uspem, da nju i upišem :)
A to fizičko će me uništiti s' obzirom da sam ionako užasan kad su vežbe u pitanju...
 
Dobra je skola,samo nemoj da se zajebes ,kreni od pocetka sve da ucis ,tako ti je najbolje.Nemoj da budes kampanjac :D A nadam se da ces upisati.Sto se tice vezbi,imas celo leto pa kreni lepo da vezbas,nista nece da ti fali .Izadji ujutru na trcanje,malo trbusnjaci,sklekovi,zgibovi,napravi sebi plan.Ja treniram aktivno odbojku vec 5 godina ,a pre toga sam trenirao basket i fudbal.Sad sam uzeo sipku,sad mi je to extra ,samo sto nemam puno vremena.Sve najbolje ;)
 
Ako se dvoumis, izaberi Prvu! Svuda ces morati da ucis i da se trudis i svuda ces nalaziti zle (ili ce ti se, barem, tako ciniti) profesore, ali ako zbog necega vredi upisivati ovu gimnaziju onda je to zbog drustva, dobrih profesora koje jednostavno ne smes da propustis i znanja koje ce ti biti preneto. Naravno da ima profesora koji nisu ok, ali ima i dosta dobrih...
Mihajlo Culum (predaje istoriju) - ruka ce ti verovatno otpasti dok zapises sve beleske, ali on je pravi car! Njemu je vazno da iz skole izadjes kao covek, uvek ga zanimaju problemi ucenika i uvek je tu da pomogne.
Risto Dilparic (predaje geografiju) - njegovi casovi su uglavnom opsta kultura, mada ce neke price ponavljati po 100 puta. Uvek ima smeha i dobrog raspolozenja kod njega, sem nekih trenutaka pred kraj polugodista kada mu zatrebaju ocene i onda mora da proziva.... tada ume da bude opasan, ali na kraju je uvek sve ok :)
Engleskinja(B.Arsic), biologicarka(D.Domazetovic), srpkinja(K.Krnetic), psihologicarka(V.Radovic) to su profesori koji rade ne samo na predmetima koji predaju, vec i na tebi, spremni su na salu i da pomognu kada mogu... Ne shvatam uopste glupe komentare koje cujem po hodnicima i forumu (to su verovatno oni koji ne rade nista, pa se zale)...
Drustvo je raznoliko i to ga cini sladjim! Nikada ne bih menjala svoje odeljenje!
Zbog toga vredi upisati Prvu!
ps. Na drustvenom smeru sam...
 
Heh hvala na rečima utehe :D

Potrudiću se da učim redovno, već sam sebi to zacrtao. Ali pošto sam do sada uvek učio samo pred kontrolni (Idem u muzičku, na engleski imamo stalno neke probe za predstavu) pa ću se valjda nekako naviknuti o_o

Drago mi je da vidim da profesori nisu toliko loši, jer vidim svi ih različito komentarišu.

Pozdrav svima i vidimo se u septembru :D
 
Heh hvala na rečima utehe :D

Potrudiću se da učim redovno, već sam sebi to zacrtao. Ali pošto sam do sada uvek učio samo pred kontrolni (Idem u muzičku, na engleski imamo stalno neke probe za predstavu) pa ću se valjda nekako naviknuti o_o

Drago mi je da vidim da profesori nisu toliko loši, jer vidim svi ih različito komentarišu.

Pozdrav svima i vidimo se u septembru :D

Samo je bitna organizacija vremena i sve se može. Baš ti govorim iz iskustva, jer ja uporedo sa Prvom idem i u srednju muzičku, čak sam i prve dve godine išla na takmičenja iz klavira, pobrala neke nagrade, svirala u Beogradskoj Filharmoniji, tako da nemoj da te to brine. ;)
 
Ne bih da ova tema nestane sa prve strane :)
Pa da pitam: Čitao sam da fizičko predaje izvesna Dara Vukajlović, ako se nevaram, i nisam pročitao baš lepe komentare o njoj.
Moje pitanje je da li postoji šansa da mi neko drugi predaje fizičko, jer ionako sam očajan što se tiče trčanja itd. pa ne bih da mi fizičko kvari ocenu :mrgreen:
 
Hvala :)
Ne dopada mi se što se fizičko ocenjuje, u redu, dobro je biti fizički aktivan između časova sedenja u klupi ali ipak nisu svi sposobni da npr. urade ne znam ni ja koliko zgibova...
U svakom slučaju hvala, videću da li mogu da budem oslobođen :D
Potpuno se slazem sa tobom. Pa nisu svi obdareni za sportove! Pogotovo je apsurdno sto na onim baterija testovima(ili kako se vec zovu) postoje granice koliko treba za koju ocenu.... Treba da bacis medicinku toliko metara,da 100m istrcis za ne znam koje vreme...... Nevidjena glupost!!! :rtfm:
 
Nisu svi jednako sposobni za fizičko, volim fizičko kada se ne ocenjuje, što mislim da je i poenta.
Nemoj :roll: , naravno da ne škodi, ali ja npr. mogu koliko hoću da se trudim, ali ne mogu da uradim stoj na rukama...

Tako da molim da ne govoriš da se više trudim. :roll:

Možeš. Svako može. Jedino ako imaš 100 kila...

Potpuno se slazem sa tobom. Pa nisu svi obdareni za sportove! Pogotovo je apsurdno sto na onim baterija testovima(ili kako se vec zovu) postoje granice koliko treba za koju ocenu.... Treba da bacis medicinku toliko metara,da 100m istrcis za ne znam koje vreme...... Nevidjena glupost!!! :rtfm:

A kako misliš da dobiješ ocenu? :lol:
 
Heh nemam sto kila :D Barem ne još o_o
Za fizičko ako baš treba da se ocenjuje, neka se ocenjuje aktivnost i angažovanost na času, ne bacanje medicinke i tako to...
Fizičko jeste dobra ideja da se aktiviramo, ali ocena... jeste motivacija ali ipak mi se to ne dopada... Naročito ako ti pokvari uspeh na kraju godine što se možda meni na kraju i desi D:
 
Meni predaje Dara,u toku polugodista svima je pricala da ce isto tako davati lose ocene,ali na kraju skoro svi su imali petice i poneko cetvorku .Potrudi se malo,vezbaj kod kuce,ako vec imas slobodnog vremena,samo se trudi i ja mislim da ti nece uticati na ocenu . Ne znam kakvi su ti baterija testovi,nama je dala probu u prvom polugodistu.Moja 2 druga i ja stigli smo do 11 levela,i tu nas je prekinula,ostali nisu izdrzali.Taj test iskreno nimalo nije lak koliko god bio fizicki aktivan :)
 

Back
Top