Протест због акушерског насиља у суботу у Врању

Iskusni ginekolozi to rade uspešno, na taj način se potisne beba ako je još uvek visoko u maminom stomaku, meni su taj zahvat primenili ali laktom ruke i olakašali prođaj. Za skakanje po stomaku nisam čula.
To nikad nije bezazlen zahvat. Moja ćerka je rođena sa slomljenom ključnom kosti jer načelnica "Fronta" nije htela da radi carski rez, iako je beba bila velika.
 
Факултет за мајку и дете. Сва професорска деца су ту и увек имају просек 10,0. Занимљиво.
ма да...

то је одавно и сви знамо за ту неправду. ко да им је то бабовина. али то ниеј непто што је снс кумовао.
не брнаим вучића далеко од тога!

ове ствари су овде деценијама код нас...

пружили су шапу ко да им то ђедовина!
 
Те сељачине што носе паре докторима, они су најкривљи за ово стање.
niko ne nosi pare, vec doktori te jednostavno ucenjuju...pre desetak godina, odvedem majku kod doktora, u pitanju je bolest vertigo...majka mi u strasno losem stanju...doktor je pregleda i kaze da to nije nista, to je prolazno...njoj nekoliko dana je vec lose, ne moze vise da izdrzi...pitam doktora, da li moze da je ostavi na odeljenju...doktor mi kaze, da nema mesta na odeljenju, da su svi kreveti popunjeni...a ja, prosao kros odeljenje...maksimum da je svaki 4 krevet zauzet, maksimum...kazem mu, doktore, prosao sam kroz odeljenje i vidim da ima slobodnih kreveta...odgovor sledi, REKAO SAM DA NEMA...ustaje i ulazi u sobu, iza njega...to se kod njih naziva soba za odmor lekara...ja da puknem od muke, lomim se sta da radim...na odeljenju, radila je servirka, koju odlicno poznajem i ja joj ispricam sta mi je to djubre od doktora reklo0...a ona mi kaze, Zlatko, ljudi jurili da ga biju, sutirali ga, zalili se direktoru...ali, niko mu nista ne moze, zasticen je od rodjaka iz beograda...jednostavno, moras da mu platis, 3 dana, kostaju 20 evra...uzmi milku od 300gr i 200 gr kafe...izmedju zapakuj pare i odnesi mu ...ja da puknem od muke, ne mogu da gleedam majku u kakvom je losem stanju...kupim ovo i ubacim 20 evra, odem do njega...pitam ga da ponovo pogleda papire i dam mu kesu...on uzima kesu i odlazi u sobu za odmor i odmah se vraca...ostavlja moju majku na odeljenju 3 dana...4 dana opet kod njega i repriza sa kesom....eto jos jednog mog loseg iskustva sa doktorima
 
niko ne nosi pare, vec doktori te jednostavno ucenjuju...pre desetak godina, odvedem majku kod doktora, u pitanju je bolest vertigo...majka mi u strasno losem stanju...doktor je pregleda i kaze da to nije nista, to je prolazno...njoj nekoliko dana je vec lose, ne moze vise da izdrzi...pitam doktora, da li moze da je ostavi na odeljenju...doktor mi kaze, da nema mesta na odeljenju, da su svi kreveti popunjeni...a ja, prosao kros odeljenje...maksimum da je svaki 4 krevet zauzet, maksimum...kazem mu, doktore, prosao sam kroz odeljenje i vidim da ima slobodnih kreveta...odgovor sledi, REKAO SAM DA NEMA...ustaje i ulazi u sobu, iza njega...to se kod njih naziva soba za odmor lekara...ja da puknem od muke, lomim se sta da radim...na odeljenju, radila je servirka, koju odlicno poznajem i ja joj ispricam sta mi je to djubre od doktora reklo0...a ona mi kaze, Zlatko, ljudi jurili da ga biju, sutirali ga, zalili se direktoru...ali, niko mu nista ne moze, zasticen je od rodjaka iz beograda...jednostavno, moras da mu platis, 3 dana, kostaju 20 evra...uzmi milku od 300gr i 200 gr kafe...izmedju zapakuj pare i odnesi mu ...ja da puknem od muke, ne mogu da gleedam majku u kakvom je losem stanju...kupim ovo i ubacim 20 evra, odem do njega...pitam ga da ponovo pogleda papire i dam mu kesu...on uzima kesu i odlazi u sobu za odmor i odmah se vraca...ostavlja moju majku na odeljenju 3 dana...4 dana opet kod njega i repriza sa kesom....eto jos jednog mog loseg iskustva sa doktorima
Крив си јер си наставио криминални ланац. Јасно је да си то урадио због мајке али ...
 
To nikad nije bezazlen zahvat. Moja ćerka je rođena sa slomljenom ključnom kosti jer načelnica "Fronta" nije htela da radi carski rez, iako je beba bila velika.
Zato sam i rekla za stručnog doktora...koji ume da proceni, izabere pravi način na osnovu svih parametara koje ima i izvede uspešan porođaj.
 
Дигла бих дреку да се пуши.
dizo dreku zlatko, pa nista...99 mi zabrljali prelom na desnom ramenu i imam posledice...dizo sam dreku, da ovde krenem sa postavljanjem lekarske dokumentacije i snimaka...da pisem imena doktora, kako su se stitili medjusobno, jedno desetak ortopeda...kako se prave ludi i kako me vukli po banjama i salterima...pa na kraju nista..e sve to moras da dozivis, ali po svojim ledjima da istrpis posledice
 
dizo dreku zlatko, pa nista...99 mi zabrljali prelom na desnom ramenu i imam posledice...dizo sam dreku, da ovde krenem sa postavljanjem lekarske dokumentacije i snimaka...da pisem imena doktora, kako su se stitili medjusobno, jedno desetak ortopeda...kako se prave ludi i kako me vukli po banjama i salterima...pa na kraju nista..e sve to moras da dozivis, ali po svojim ledjima da istrpis posledice
******, bre, šta čuješ sada? Digneš dreku, a oni kao "sve je okej". Ma kakvi, jebu te i doktori i salteruše, a ti se nagutao lekarskih papira i snimaka ko da si u biblioteci.

Pisati imena doktora? Ma ko će da čita taj tvoj spisak? Svi isti, vuku te po banjama i salterima kao da si na ringišpilu. Jedan te gura drugome, pa ti ni kriv ni dužan ostaneš sa posledicama. Pa ***** ti sve, moraš im pokazati ko je gazda, neće oni tek tako da te muljaju. Ako treba, piči do suda, nek' znaju da nisi pijanac s kojim se igraju.

A šta ćeš, to je život, nosiš posledice zbog njihove nesposobnosti. Ali neka znaju, nećeš ti da ćutiš, dižeš dreku dok imaš šta da dižeš! 💪
 
vesti-460x0.jpg
 
1706410668241.png




Završen protest u Vranju: Da bolnice ne budu KLANICE


1706410727023.png


Danas u Vranju održan je protest protiv „Akušerskog nasilja“. Nekoliko desetina građana okupili su se ispred Gradske kuće i krenuli ka „Opštoj Bolnici“ u Vranju.

Nekoliko učesnika protesta nosilo je i transparente.
  • Da bolnica ne bude klanica
  • Renovirajte lekarsku etiku
    1706410814403.png

PROTEST u Vranju završen ispred BOLNICE​

Mirni protest koji je održan u Vranju završne je ispred ulaza u bolničku krug. Na ulazu učenike protesta sačekala je direktorka bolnice Nataša Stojiljković u pratnji Milice Jaziković, direktorke Doma Zdravlja u Vranju.

Direktorka bolnice u Vranju prišla je organizatorkama protesta i na kratko razgovarala s njima.
 
  • Haha
Reactions: PA8

Back
Top