Протест због акушерског насиља у суботу у Врању

комшија

Stara legenda
Poruka
91.053
1706010789887.png





Protest zbog akušerskog nasilja u subotu u Vranju


1705762685-1705762487808-750x500.jpeg


Autor: Beta 23. jan 2024 12:29

Protesna šetnja zbog akušerskog nasilja biće organizovana u Vranju, u subotu, 27. januara, u 11:55 časova, objavili su lokalni mediji.

„Želimo da pružimo podršku svakoj od nas koja je takvu vrstu nasilja doživela, a posebno onim hrabrim ženama koje su se odvažile da takvu vrstu nasilja prijave nadležnima“, poručile su organizatorke.

Kako se najavljuje, planirana je simbolična šetnja, u tišini, s transparentima, od zgrade Skupštine grada Vranja pored nadležnih institucija do vranjskog porodilišta.

„Pozivamo sve žene Vranja, Pčinjskog okruga i Kosovskog Pomoravlja, koje su bile žrtve ili znaju neku ženu koja je bila žrtva da nam se pridruže. Da nasilje prestane! Da bolnice ne budu klanice! Ovo je skup koji nije politički, ovo je skup na kome će se ćutati, ovo je skup samo sa jednim zahtevom da se stane na put nasilju na mestu gde se rađa život“, saopšteno je.



Završena obdukcija bebe porodilje Marice: „Smrt je nastupila zbog nasilnog porođaja“



Posle prijave policiji protiv dvoje ginekologa Zdravstvenog centra Vranje od strane porodilje S.J., rukovodstvo ZC Vranje saopštilo je da je pokrenulo postupak sprovođenja unutrašnje provere kvaliteta rada u Službi za ginekologiju i akušerstvo Opšte bolnice Vranje.

Porodilja S.J. iz Vranja prijavila je policiji ginekologa u ZC Vranje doktora Z.A., kao i doktorku N.A., takođe ginekologa u vranjskom porodilištu, zbog akušerskog nasilja.

link



У Србији под јармом Чипуљчанина, породилишта су постала кланице. Зато Врање устаје. Браво Врање!!
 
  • Haha
Reactions: PA8
naravno da je ocajno stanje, tako unazad 30 godina
ali satanizacija zdravstvenih radnika tera na povracanje :bljak:

ZAŠTO se ti zdravstevni radnici NE OGRADE od svojih drugara, kumova, rodjaka...koji to rade?
I stanje je očajno unazad, pa jedno 200 godina,
od kako su judeo cincari kupili ovaj deo zemlje, zvan "Srbija" od Turske
da sebi tu naprave državu...
 
ZAŠTO se ti zdravstevni radnici NE OGRADE od svojih drugara, kumova, rodjaka...koji to rade?
I stanje je očajno unazad, pa jedno 200 godina,
od kako su judeo cincari kupili ovaj deo zemlje, zvan "Srbija" od Turske
da sebi tu naprave državu...
Ja se isto pitam za postene svestenike. Kad se nahvata neki pedofil, zasto se cela crkva i svi posteni svestenici ne ograde od takvih, nego ih pokrivaju?
 
Ja se isto pitam za postene svestenike. Kad se nahvata neki pedofil, zasto se cela crkva i svi posteni svestenici ne ograde od takvih, nego ih pokrivaju?

pa jer su i crkvenjaci i lekarnjaci ISTA BANDA svi do jednoga kao i pandurnjaci
nema ni dobrog ni loseg SVI SU ISTI jer da nisu oni bi rekli teraj se od nas
SVI SE POKRIVAJU MEDJUSOBNO i to je to
a najveći deo zapravo ćute ko čkekice i prave se da ništa ne vide!

jer, trebaće im načelnik odeljanja za specijalizaciju!
pa što talasati onda! zaboga!
i tako je U SVAKOJ STRUCI

ARHITEKTE SU SVOJIM POTPISIMA I GENERALNIM PLANOVIMA OD 2000. UNIŠTILE BGD, KG...
i nikom ništa, OSIM BAKIĆA malo ko je digao glas, i par njih iz ASA, eto to je jedino strukovno bunjenje
koje je bilo protiv nemoralnih kolega

zapravo u sudstvu tj medj sudijama još i ima poslednjih časnih ljudi, ako već nisu u penziji
samo im se ne dodeljuju predmeti, kad pogledaš koliko god izledalo sumanuto
sudstvo nam je još i najmanje oštećeno...u odnosu na ostale..
 
naravno da je ocajno stanje, tako unazad 30 godina

ali satanizacija zdravstvenih radnika tera na povracanje :bljak:
za operaciju ramena, moji rodjaci mi trazili pare...moj brat od strica, pa njegov zet i prijatelj, inace hirurzi u Nisu...a mogao bih da napisem i o lopurdama u Krusevcu...sve sama licna iskustva, od strane djubradi, koja se nazivaju lekarima
 
za operaciju ramena, moji rodjaci mi trazili pare...moj brat od strica, pa njegov zet i prijatelj, inace hirurzi u Nisu...a mogao bih da napisem i o lopurdama u Krusevcu...sve sama licna iskustva, od strane djubradi, koja se nazivaju lekarima
evo, kako me je moj brat od strica, odmah ohladio...A NE IDE TO TAKO BURAZERU...posle je sledio nastavak...trazili mi pare djubreta jedna, a imam takvih zasluga, koje ne mogu da mi plate...kada sam ja trebao njma, tada je bilo,BURAZERU, MOLIMO TE, NEMAMO NIKOG BLIZEG OD TEBE, NASI SMO...bas je tako bilo, ovakve reci koje sa napisao
 
Cekamo da dodju SNS botovi da pocnu pricu kako je tako bilo i za vreme zutih :D
па јесте било. било је и прије њих. нови сад је био рецимо крајем седамдесетих и осамдесетих поготово град са убедљиво највише ''смртних'' случајева беба које су потом продаване како у држави тако и ван границе...


ред је да се породилишта упристоје. нови сад је дуго имао старо потом је направњено ново 2000те па су у новом оперисане старе жене а у старом се порађале породиље, тотална глупост... потом су породиње пребачене у нови део али се користи и стари...

друго у свим градовима су тоалети породилишта ужасни !


а ниеј тајна да сваки отац носи по 500 евра пре порођаја или одмах после порођаја!

како би се о детету водила пажња (редовно доношено на подој, превијано (у случају да није уз мајку а нијесу сви једносатвно нема толико соба за то...

и у тих 500 јура је део доктору наравно највећи а и сестрама...

ако не даш, ужасно дрско односе... а то није тајна

дакле више деценијско сра.ње да простиш се дешава по породилиштима од крађа беба до ових случајева са тоалетима кој ису хорор са пдомићивањем особља.... то је узело одавно маха

но то не значи дај едном мора доћи крај свему томе!

знаш ли ти да ми у новом саду немамо ни данас ГРАДСКУ БОЛНИЦУ!

имамо покрјаинску, у коју долазе за операције сва околна села па и и из кикинде зрењанина вршца врбаса куле, апатина...

захваљујући београдској банди која то не допушта...

знаш ли рецимо да у београду борци , ветерани и и нвалиди, имају право од 1993 да 50 % мање плаћају инфо стан !!!! од 2010 је то смањено на 30 % а у новом саду ни дан данас тога нема! дакле 31 годину београдски борци плаћају мање од нас из новог сада који немамо попуст!


а знасе да су вуковар највише покривали резервисти новог сада и новосадски корпус.

дакле ми смо грађани нижег реда и борци ?


кажу то није до београда већ до новог сада тј локалне власти. дакле неће локална власт да поштује борце своје јел де?

па ко је деведесетих био на власти у нс када се то дало беогрдским борцима?
био је спс као и у београду!

и данас је снс као у београду!


али београдски борци имају умањење а новосадски не...

тако да много тога смрди одавнина ....
 
Uhh,koliko sam losih iskustava za 20 godina imao sa doktorima,pa to je nenormalno i zalosno.Ja sam bar umeo da se bunim i grdim,a koliko je jadnih ljudi lose proslo koji nisu smeli nista da kazu,vec da trpe gmazove.Opet se ogradjujem,ima dobrik doktor,samo je problem doci do njih.Dok naletis na njih ode i mozak i srce.
 
Pogledajte prilog 1486953




Protest zbog akušerskog nasilja u subotu u Vranju


1705762685-1705762487808-750x500.jpeg


Autor: Beta 23. jan 2024 12:29

Protesna šetnja zbog akušerskog nasilja biće organizovana u Vranju, u subotu, 27. januara, u 11:55 časova, objavili su lokalni mediji.

„Želimo da pružimo podršku svakoj od nas koja je takvu vrstu nasilja doživela, a posebno onim hrabrim ženama koje su se odvažile da takvu vrstu nasilja prijave nadležnima“, poručile su organizatorke.

Kako se najavljuje, planirana je simbolična šetnja, u tišini, s transparentima, od zgrade Skupštine grada Vranja pored nadležnih institucija do vranjskog porodilišta.

„Pozivamo sve žene Vranja, Pčinjskog okruga i Kosovskog Pomoravlja, koje su bile žrtve ili znaju neku ženu koja je bila žrtva da nam se pridruže. Da nasilje prestane! Da bolnice ne budu klanice! Ovo je skup koji nije politički, ovo je skup na kome će se ćutati, ovo je skup samo sa jednim zahtevom da se stane na put nasilju na mestu gde se rađa život“, saopšteno je.



Završena obdukcija bebe porodilje Marice: „Smrt je nastupila zbog nasilnog porođaja“



Posle prijave policiji protiv dvoje ginekologa Zdravstvenog centra Vranje od strane porodilje S.J., rukovodstvo ZC Vranje saopštilo je da je pokrenulo postupak sprovođenja unutrašnje provere kvaliteta rada u Službi za ginekologiju i akušerstvo Opšte bolnice Vranje.

Porodilja S.J. iz Vranja prijavila je policiji ginekologa u ZC Vranje doktora Z.A., kao i doktorku N.A., takođe ginekologa u vranjskom porodilištu, zbog akušerskog nasilja.

link



У Србији под јармом Чипуљчанина, породилишта су постала кланице. Зато Врање устаје. Браво Врање!!
Pa dobro bre, šta je ovo, ******? Čuj, protest protiv akušerskog nasilja u Vranju. A jel' moguće da smo došli do toga da moramo da šetamo zbog toga što ljudi koji treba da čuvaju život pretvaraju porodilišta u neke klanice?
Ove hrabre žene se dižu i ćuteće šetaju od zgrade Skupštine grada do porodilišta sa transparentima. Da se stavi tačka na ovo nasilje gde se rađa život. Nekako mi čudno zvuči, kao da su morali organizovati protest da bi normalno rađanje postalo stvarnost.
Onda čujemo da je beba umrla zbog nasilnog porođaja, i sada se tuča oko dvoje ginekologa koji su uvaljeni u celu priču. Pa šta se ovo dešava u Srbiji, bre? Klasična slika pod jarmom Čipuljićanina, kako kažu, gde porodilišta postaju klanice. Brate, bravo za Vranje što ustaje! 🤦‍♂️
 
Molim za više info. jel u pitanju pogrešno urađen porođaj? ili ubistvo bebe? u kom smislu klanica?

Mene su recimo bili stavili na indukciju da ubrzaju porođaj i da nije bilo ginekologa kojem sam imala br mobilnog pa je doveo načelnicu, koja je pregledavši me rekla im K
ako ste stavili na indukciju kad glava ne može da prođe zbog uzanih kostiju?! odmah na carski. Ko zna šta bi bilo.

Ali zanima me konkretan slučaj. nesavesno lekari? ili nemaju pojima?
 
Molim za više info. jel u pitanju pogrešno urađen porođaj? ili ubistvo bebe? u kom smislu klanica?

Mene su recimo bili stavili na indukciju da ubrzaju porođaj i da nije bilo ginekologa kojem sam imala br mobilnog pa je doveo načelnicu, koja je pregledavši me rekla im K
ako ste stavili na indukciju kad glava ne može da prođe zbog uzanih kostiju?! odmah na carski. Ko zna šta bi bilo.

Ali zanima me konkretan slučaj. nesavesno lekari? ili nemaju pojima?

Nije samo jedan slucaj u pitanju, lavinu je pokrenula jedna grudva sa vrha planine, a to je smrt bebe u S. Mitrovici, i po najnovijem saznanju (obdukcija), smrt je nastupila usled nasilnog porodjaja, tacnije takozvanog "skakanja", odnosno guranja kolenom stomaka, kako bi istisnuli da beba izadje.

A prica se prosirila na bezbroj drugih slucajeva koji nisu ni procesuirani, niti ista, zatim se prosirila ne generalno uzasne uslove u porodilistu, na lose tretiranje porodilja od strane osoblja, itd, itd.
 
Nisu svi doktori takvi, mi smo narod sklon generalizaciji čim se desi ovako nešto. Problem je što nismo vaspitani da preuzmemo krivicu, lično a ne da se odmah svima nalepe etikete nesavesnih doktora. Kada naučimo da je krivična odgovornost pojednica nešto šta treba zakon da sankcioniše a ne ulica, kada prvi ministar bude dao ostavku jer je nesavesno obavljao svoj posao, tek onda možemo pričati i o ostalima...od vrha ne daju primer kako se odgovara za nesavesnost.
 
Nisu svi doktori takvi, mi smo narod sklon generalizaciji čim se desi ovako nešto. Problem je što nismo vaspitani da preuzmemo krivicu, lično a ne da se odmah svima nalepe etikete nesavesnih doktora. Kada naučimo da je krivična odgovornost pojednica nešto šta treba zakon da sankcioniše a ne ulica, kada prvi ministar bude dao ostavku jer je nesavesno obavljao svoj posao, tek onda možemo pričati i o ostalima...od vrha ne daju primer kako se odgovara za nesavesnost.

A to je kod nas nemoguca misija.
 
Да ли је ово легитиман медицински захват, заиста ми делује невероватно да неко скаче по стомаку?

Ne znam, sto je najgore mislim da nije eksplicitno zabranjen.

Postoje zahvati pomaganja guranja bebe, ali se rade sa maramom, i to izvodi doktor a ne tehnicar. Radi se tako sto se siroka marama postavi odozgo preko stomaka, doktor je dole, uhvati sa obe ruke maramu i polako vuce ka sebi. Pri tome, doktor je dole, vizuelno vidi koliko je zena otvorena i zna koliku silu da primeni. I to je okej jer preko marame ti nanosis veoma ogranicenu silu guranja.

Zahvat kolenom je tako sto doktor stane odozgo, objase trudnicu sa boka, postavi koleno sa potkolenicom iznad stomaka i gura/naskace. To je, po meni, malouman zahvat. Niti ima uvid da vidi kako se otvara, niti moze da kontrolise silu koju primeni.
 
Да ли је ово легитиман медицински захват, заиста ми делује невероватно да неко скаче по стомаку?
Iskusni ginekolozi to rade uspešno, na taj način se potisne beba ako je još uvek visoko u maminom stomaku, meni su taj zahvat primenili ali laktom ruke i olakašali prođaj. Za skakanje po stomaku nisam čula.
 
Pogledajte prilog 1486953




Protest zbog akušerskog nasilja u subotu u Vranju


1705762685-1705762487808-750x500.jpeg


Autor: Beta 23. jan 2024 12:29

Protesna šetnja zbog akušerskog nasilja biće organizovana u Vranju, u subotu, 27. januara, u 11:55 časova, objavili su lokalni mediji.

„Želimo da pružimo podršku svakoj od nas koja je takvu vrstu nasilja doživela, a posebno onim hrabrim ženama koje su se odvažile da takvu vrstu nasilja prijave nadležnima“, poručile su organizatorke.

Kako se najavljuje, planirana je simbolična šetnja, u tišini, s transparentima, od zgrade Skupštine grada Vranja pored nadležnih institucija do vranjskog porodilišta.

„Pozivamo sve žene Vranja, Pčinjskog okruga i Kosovskog Pomoravlja, koje su bile žrtve ili znaju neku ženu koja je bila žrtva da nam se pridruže. Da nasilje prestane! Da bolnice ne budu klanice! Ovo je skup koji nije politički, ovo je skup na kome će se ćutati, ovo je skup samo sa jednim zahtevom da se stane na put nasilju na mestu gde se rađa život“, saopšteno je.



Završena obdukcija bebe porodilje Marice: „Smrt je nastupila zbog nasilnog porođaja“



Posle prijave policiji protiv dvoje ginekologa Zdravstvenog centra Vranje od strane porodilje S.J., rukovodstvo ZC Vranje saopštilo je da je pokrenulo postupak sprovođenja unutrašnje provere kvaliteta rada u Službi za ginekologiju i akušerstvo Opšte bolnice Vranje.

Porodilja S.J. iz Vranja prijavila je policiji ginekologa u ZC Vranje doktora Z.A., kao i doktorku N.A., takođe ginekologa u vranjskom porodilištu, zbog akušerskog nasilja.

link



У Србији под јармом Чипуљчанина, породилишта су постала кланице. Зато Врање устаје. Браво Врање!!
porodilišta su bile klanice i još ih drže kriminalci DSS, G17 i ostalih dosmanlija i baš je dobro da "gradjani" sami traže da se očisti to ruglo "nauke" i "medicine" da država ima opravdanje pred fašistima EU što im sklanja pulene....
 

Back
Top