PROBLEMI BEOGRADJANA

bajagi donet zakon da u blizini skola ne sme biti kladionica/kockarnica

jutros videh u mom komsiluku,znaci tek osvanula nova 'radnja'...u ulici hajduk veljkov venac bio lokal modne marke 'gastra'...sad vidim kladionica i kockarnica 'imperijal' (odmah do lily-ja)...
a to je na minut,ili ako više volite-na pljuckometar od oš 'radojka lakić'....

pa vi mi sad recite ko je sad ovde lud a ko zbunjen???
Kocka je veliko zlo.Kako se radi o kockarnici blizu osnovne skole roditelji mislim da su jos u mogucnosti da sprece kockanje svoje dece.Kada dete dostigne tezinu svoga roditelja tada je kasno.
 
zgrada iza palate pravde.
covek stanovao sa porodicom u vesernici,i dobije saglasnost nekoliko stanara da gore nadogradi jos jednu sobu do vesernice.
cova nadogradjuje ni manje ni vise nego 11 manjih stanova.problem je sto,kad pada kisa,bukvalno se spoljni zid natapa...i kad se pogleda spolja,tacno se vidi koliko je natopljen zid.
povrh toga,bila sam kod zene koja je na petom spratu i ispod njenog prozora spolja,vidi se da je pukao zid a na nekim mestima joj se i odvojio (za sada malo) od rama prozora.deo zida/fasade gde se vidi ta vlaga,cak je i otpao na jednom mestu (valjda nikoga nije pogodilo dole).
stanari su zvali inspekciju koja mu je napismeno zabranila gradnju.
medjutim,gradi i dalje.

kako je ovo moguce?razumeli se ko u ove stvari?
 
Kao vozač, primetio sam još jedan veliki problem.
Zašto bre jurcate pored škola?
Stanem da propustim decu na pešačkom prelazu, a neki magarac me obiđe sa desne strane.Umalo da ih pobije.
Pa obesio bih ga na sred Terazija za primer.

Za to trajno oduzimanje dozvole i ogromna globa...a i robija brate..pa neka se ceskaju posle..

a vrh mi je kada deda koji u jednoj ruci drzi stap a u drugoj drzi unuce ili praunuce (toliko je mator) i prelazi ulicu mimo pesackog...i skace pod tockove...jednom sam tako jednom dedi svasta rekla..da je senilac..kreten i da su jadni roditelji tog deteta koje su mu ostavili na poverenje..toliko sam bila ljuta i besna..da sam izasla iz kola i siktala na njega iz sve snage..:) eto..i sada se najezim kada se toga setim
 
Ne znam za Vas....ali ja se grozim od bolesnih, da ne kazem besnih pasa lutalica!
Zapravo, ne znam sta je strasnije:
1. Pas koji slobodno trckara parkom bez korpe na njusci...plasi decu dok vlasnik sedi na klupi i divani,ili
2. Pas koj je nekada davno bio neciji, ali vise nema dom, ni vlasnika...verovatno besan ili u najmanju ruku bolestan!
Npr. setaliste iza YU biznis centra i setaliste kod SIV-a (prilicno puno dece, mladih i odraslih) ne vezano za vremenske uslove;
Npr. Karaburma / spomenik kod SI marketa i stara okretnica gde copor broji bar 10/ak pasa. Mozda ne poznajete svi taj kraj, pa cu Vam pojasniti - spomenik i brdasce kod SI marketa je omiljeno decje igraliste i klizaliste zimi, a ispod je osnovna skola i vrtic na 100m! Kod stare okretnice gde je durgi veliki copor napustenih pasa/lutalica je takodje osnovna skola i taj deo je prilicno prometan!
Strasno je....strasno videti da majka ne moze da smiri deciji vrisak (zbog pasa naravno) u 8h ujutru kad ga sanjivog vodi u vrtic! STRASNO!!!
 
Beograd bi, da broj stanovnika samo zavisi od prirodnog priraštaja, smanjio broj stanovnika za 23 hiljade u prethodnih 6 godina. Međutim, zahvaljujući migracionom prilivu od preko 11 hiljada stanovnika godišnje Beograd je povećao broj stanovnika za 45 hiljada.

Izvor RZS
 
Девојчице с оне стране закона


Занемариване и злостављане у најранијем детињству крећу путем криминала. – Склоне су пићу, дроги, туку се, краду. – Самоповређивање као вапај за помоћ
domske-devojke.jpg
Неповерљиве и веома затворене

„Ма, ту малу из шестог три сам пребила јер сам чула да је причала нешто о мени. Као, ја сам глупача која има крш оцене. Ма истресла сам је насред игралишта. Нико није смео да приђе да је брани. Сад кад ме види, само спусти главу. Не сме, бре, ни ћао да ми каже. Нек’ се зна ко је главни. И опет ћу да бијем, само ако чујем да неко каже нешто за мене. А ону из седмог два сам дохватила јер ми је ишла не живце. Мрзим позерке. Глуме добре рибе, а у ствари су сто пута горе од мене. Ништа није урадила, нервирала ме је...”
Тако Ј. М., ученица седмог разреда, објашњава новинарима „Политике” због чега бар једном месечно претуче неку од ученица школе коју похађа или девојчицу из краја. Безначајна чарка брзо прерасте у физички обрачун, а често није потребан разлог. За трен ока прораде песнице и нокти, а одмах уследи и шутирање и чупање за косу.
„Дисциплиновала” је, каже, барем десет девојчица до сада. И не каје се. Била је увек у праву, тврди. Свако вече је у граду. Пије пиво. Обрадовала се што је захладнело. Може да обуче омиљену кратку, уску јакну са капуљачом. Тамна шминка око очију је обавезна. Не скида патике „најки двојка”.
– Од ћалета сам једва искукала 12.000 за њих – добацује.
Књиге не чита. Каже да су смор. Повремено погледа филм. Омиљен јој је „Осми путник”. Воли хорор акције.
– Није то само крв. Глупаче које бијем не могу да разумеју такав филм – појашњава.
Живи са оцем и старијим братом. Мајку није упознала. Не жели о њој ни да прича.
Углавном није имала проблема због испада. Једном ју је само ишамарала мајка девојчице којој је поцепала мајицу.
– Нисам смела да кажем ћалету. Пребио би ме да зна. Али зато ми старији брат увек држи страну. Штити ме кад год ми нека старија риба прети – каже Ј. М.


http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Devojchice-s-one-strane-zakona.sr.html

Mozda je ovaj problem univerzalniji od Beograda i javlja se i u drugim mestima u Srbiji ali nekako je ovde otudjenje izrazenije.
Procitajte ceo tekst, mislim da mi je temperatura pala za nekoliko stepeni kada sam procitao...zar je moguce toliko siromastvo duha?
 
a vrh mi je kada deda koji u jednoj ruci drzi stap a u drugoj drzi unuce ili praunuce (toliko je mator) i prelazi ulicu mimo pesackog...i skace pod tockove...jednom sam tako jednom dedi svasta rekla..da je senilac..kreten i da su jadni roditelji tog deteta koje su mu ostavili na poverenje..toliko sam bila ljuta i besna..da sam izasla iz kola i siktala na njega iz sve snage..:) eto..i sada se najezim kada se toga setim

To što se dereš na starije opravdava tvoj nadimak. :ok:
 
Ада Хуја загушена отпадом
Овај део Палилуле кубури са нелегалним истоваром отпада, а да би се томе стало у крај, општина је започела сарадњу са државним институцијама и невладиним сектором
Процењује се да се дневно истовари око 100 тона шута (Фотодокументација „Политика”)

Када је општина Палилула пре два дана потписала протокол о очувању Аде Хује са 50 невладиних организација, покренуто је питање о стању у коме jе ово излетиште. Из општине поручују да је крајње време да се реше проблеми нелегалног одлагања шута и отпада, а како би се тај процес убрзао, почели су сарадњу са надлежним државним и градским институцијама. Процењује се да се на овом месту дневно истовари око 100 тона шута.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Ada-Huja-zagushena-otpadom.sr.html

Vezano za ostavljanje nezakonitog otpada, neki dan sam imao priliku da prodjem parkicem kod kruga bolnica iznad Slavije. Tamo gde je meteoroloska stanica.
Veci broj izmeta na stazama verovatno ne postoji nigde u svetu.
Ko su ti ljudi i kakav je njihov mentalni sklop?
 
pozlilo je komsinici.hitnu pomoc smo zvali bukvalno 30 minuta...aparat kaze `dobili ste hitnu pomoc,budite na vezi`...i opet i opet.
na zalost,umrla je.
zaista sam zgranuta,zasto se zovu hitna pomoc ako ih je nemoguce dobiti
 
Разбојници најчешће нападају жене
Лепши пол пресрећу у парковима, забитим улицама, мрачним местима...
Ташне су најлакши плен (Фото Д. Јелен)

Суграђанка која се пре петнаестак дана шетала Кнез Милетином улицом није ни слутила шта ће је за само неколико минута снаћи. Изненада јој је с леђа пришао непознати мушкарац и из руку покушао да истргне цегер. Бранећи торбу, она је пала и повредила руку и ногу, а разбојник је са цегером, у коме је био њен штап, побегао. Ово није усамљен случај – протеклих месец дана најмање осам жена нападнуто је на сличан начин. Мета насилника и лопова биле су пензионерке при повратку из поште, жене које су излазиле са посла или биле у друштву пријатељица, политичарке...

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Razbojnici-najcheshce-napadaju-zene.sr.html

Sta mislite, da li je ovakav problem moguc i u manjim mestima? Ili je tamo teze otimati na ovaj nacin obzirom da je u pitanju sredina u kojoj se mnogi, ako ne i svi, poznaju medjusobno?
Da li je u pitanju nemar policije, sudstva, zakonodavna regulisanost u vidu malih kazni...?
 
REĆI ĆU KO UBIJA TORLAK
REĆI ĆU KO UBIJA TORLAK
Takozvani uvoznički lobi, "kontroverzni biznismeni", pojedini ljudi iz vlasti i nelojalna konkurencija, već pet godina neprestano rade na gašenju Instituta za imunologiju i virusologiju "Torlak". Zbog takve destrukcije mnogi pogoni su odavno ugašeni, a njihova navodna obnova smišljeno se oteže, tvrdi dr Ranko Dakić, direktor te ustanove.
Posle svega što je "Torlak" preživeo poslednjih godina ovaj rukovodilac više ne veruje u opstanak ove ustanove, koja je ne tako davno spadala među pet najuglednijih proizvođača vakcina i seruma u svetu, i za to direktno optužuje vlasti u Srbiji koje mirno posmatraju njeno čerupanje. Čak, mišljenja je Dakić, "držanjem po strani" država direktno učestvuje ili podupire beskrupulozne rušitelje, a za "Vesti" još ekskluzivno kaže:

http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=11780

Odlican prilog, treba ga prociteti pa videti sta se iza nasih ledja desava dok mislimo da nam je ruku u dzep zavukao neki gremlin a ne vlast....
 
moguce je i umanjim mestima.davno sam zivela u jednom malom mestu,i videla kad omanji decko iz ruku istrze zeni pare.kusur...i pobeze,naocigled svih ljudi (blizu pijace,puno ljudi,pijacni dan)
znam jos par primera otimanja tasni,otimanja ogrlica,obijanja stanova i sl.
i opet jedna `zanimljivost`...niko nista nije video,niti cuo.
dakle,desava se,naravno ne u meri kao i ovde
 
– U Srbiji se na silu promovišu uvozne vakcine, pa tako „nema hleba” za nas. Tržište vakcina nikada nije bilo neorganizovanije. I sam se pitam kako će „Torlak” da preživi još jednu sezonu bez učešća na domaćem tržištu. Godinama se ilegalno koriste vakcine za difteriju i tetanus, a ne „Torlakova” trokomponentna vakcina koja je bila dobra 40 godina. Naša procena je da oko 40 odsto roditelja prihvati savet dečjeg lekara da ne uzmu „otrovnu, torlačku, već pravu uvoznu” vakcinu. Posle takve priče ljudi su spremni da daju poslednji dinar. Pedijatri to rade zbog koristi, novca, putovanja na kongres, drugih beneficija… Pogledajte spisak putnika u avionima kada se održavaju svetski kongresi o vakcinama. Puni su naših vrlih stručnjaka iz bilo koje oblasti medicine gde se troše lekovi i vakcine. Čekam da vidim ko će u maju 2009. godine ići na Kubu – ogorčen je dr Dakić.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Uvozne-vakcine-ubijaju-Torlak.lt.html

Ma jednostavno....Terazije, javno....
 

Back
Top