PROBLEMI BEOGRADJANA

Nervira me ona slomljena zardinjera u obliku zirafe na kruznom toku na Topciderskoj zvezdi. Stoji tamo vec mesecima i niko ni da je popravi ni da je skloni, a ni jedno ni drugo nije neka mudrost jer je ono veoma jednostavna konstrukcija. Blamaza za grad :neutral:
 
10min za parking? Da se preselim na Vrachar? Na Dorcolu NE NADJESH parking.. pogotovo vikendooooooooooooooooooom.. kad se svi sjate u prokletu S.Bana. I onda,idem prevozom,ne pomeram autom,da bi sve dzukele ovog sveta imale gde da se parkiraju...

de ce ti dusa?
pa moraju negde da prosetaju svoje silikone i fejs liftinge....a glupo je da idu prevozom,pa da niko ne vidi da voze novi audi i slichno :)
 
Po meni veliki problemi su demonstracije, štrajkovi (nije da mi nije žao tih ljudi, ali preteraše ga) jer to parališe grad. Kada su takve havarije u gradu ljudi koji žive i rade u Beogradu ne mogu normalno da funkcionišu.
 
10min za parking? Da se preselim na Vrachar? Na Dorcolu NE NADJESH parking.. pogotovo vikendooooooooooooooooooom.. kad se svi sjate u prokletu S.Bana. I onda,idem prevozom,ne pomeram autom,da bi sve dzukele ovog sveta imale gde da se parkiraju...

Upravo... :roll:

I onda 'gadjas' parking 4. red... (kod podvoznjaka, kod Dunavske... ko zna zna ;) )

Na jednom mestu sam cuo:
sta je najveci problem XX veka? Komunikacija i transport.
Zvuci poznato mozda ?!?
Komunikacija se cesto svede na dranje, trubljenje... A za transport lepo rece poneko pre mene - bez jos par mostova ne vredi ni da se prica. A parking... pa pored toga sto je Bg na 39 brda/brezuljaka - niko se nije setio da horizontalno 'udje' u bilo koje brdo i da napravi parking... Nego mora u dubinu, pa taman zakacili po arheoloskim nalazistima... ccc....

Mislim, prvo da moze svako da dodje kad hoce i gde hoce, pa onda da razgovaramo o tome kakve poslove treba da napravi tu gde je stigao...
 
Nekultura.
Rezuletat nekulture su i one žvake na trotoaru, i disanje za vrat u GSP-u i prolivanje kafe sa terase u komšinicine muškatle i sl.
Sledeći problem je signalizacija u saobraćaju koja je blago rečeno užas.
Posle ovoga - cene. Prvo što Beograd ima porez na budale pa je ovde sve skuplje nego u bilo kom drugom gradu. Drugo cene gradskog prevozta su nerealne i zato ne plaćam isti.
 
Nekultura.
Rezuletat nekulture su i one žvake na trotoaru, i disanje za vrat u GSP-u i prolivanje kafe sa terase u komšinicine muškatle i sl.
Sledeći problem je signalizacija u saobraćaju koja je blago rečeno užas.
Posle ovoga - cene. Prvo što Beograd ima porez na budale pa je ovde sve skuplje nego u bilo kom drugom gradu. Drugo cene gradskog prevozta su nerealne i zato ne plaćam isti.

poslušah te danas i koa SC me u'vatila kontrola. :neutral:
 
a voda u podzemnim prolazima? posle svake normalne kiše ne može se proći kroz prolaz (ka pijaci između 63. i 44. bloka), sem u pecaroškim čizmama...
E ono je stvarno katastrofa. Ako ne mogu podzemni prolaz da naprave kako treba kako li su mislili onaj metro o kom su tupili :lol:
Verujem da bi bilo kao u Radovanu trećem sa g**** u mimohodu, samo što kod nas na žalost prozori ne dihtuju baš najbolje :lol:
poslušah te danas i koa SC me u'vatila kontrola. :neutral:
Eeee, ne poznaješ bit švercovanja ;)
 
Problemi u saobracaju su definitivno jedni od najvecih:
-nema dovoljno parking mesta, pa su vozila parkirana na trotoaru i nema prolaza za pesake koji onda idu ulicom;
-parkirana vozila na ulici sa upaljena 4 svetla, pa se napravi jos veca guzva;
-nervozni vozaci koji odmah sviraju ako neko u hiljaditom delu sekunde ne krene kad se upali zeleno svetlo ili sviraju kad su velike guzve misleci da ce taj magican zvuk ubrzati saobracaj;
-rupe na ulicama, koje ce ko zna kad biti sanirane;
i da ne nabrajam...
Onda izgradnja narocito u centralnim gradskim opstinama:
-gradi se po meni vise spratova nego sto bi trebalo, tako da ti delovi grada postaju pre-prenaseljeni, mesto za parking je utopija;
-svako gradi u stilu i boji koja mu se svidja bez obzira sto nastaje sarenis koji se ne uklapa u okolinu;
-nove zgrade su tik uz ulicu kako bi se iskoristio svaki mm², a sto izduvni gasovi ulaze u spavacu sobu nema veze;
-gradi se na svakom mogucem mestu, tako da se smanjuju zelene povrsine
(ovo oko gradnje je primetio i Fatal error)
itd...
Pasazi koji mirisu na amonijak :thumbdown:
 
Ne znam da l' ste culi... Al nece graditi dunavski most nizvodno od Pancevca...

Al hoce nesto drugo, potpisuje se ove godine, radovi pocinju sledece... Pravice se dunavski most Zemun - Borca... u saradnji sa kineskom vladom. Djilas se nesto silno vec dogovara, a u maju Tadic ide u Kinu da potpise posao.
Ako bih slobodno razmisljao, mozda nije slucajno sto su smenili vlast u Zemunu... videcemo... ovo nije tema za politiku. Svakako ce most da bude korisna stvar, nezavisno od toga ko je opstinski gazda.
 
Vidim da su vec vise puta otvarane teme o problemima u Beogradu, zeleo sam da ih objedinim.
Ovde prevashodno mislim na dugorocne probleme a ne na one koji skupljaju politicke poJene.
Pa, da pocnemo...
Градом се ваља 800.000 кубика шута


Нема надлежних за грађевински отпад. – Само девет градских општина потписало уговор са комуналцима за ванредно уклањање отпада, утврдили републички инспектори
Од 136 општина у Србији, чак 83, међу којима је и осам београдских, није одредило локацију за депоновање грађевинског отпада ни неколико месеци пошто им је ту обавезу задао Закон о управљању отпадом. Колико таквог ђубрета има, не зна се, али у главном граду, процењују у „Градској чистоћи”, разбацано је око 800.000 кубних метара шута, што је половина целокупне количине смећа. Отпад са бројних градилишта махом завршава на прилазима граду, где га свака придошлица може видети, или, у бољем случају, на скрајнутим пољанама, свугде само не на депонији. Проблем није, како се испоставља у разговору са људима из те струке, у томе што је уклањање грађевинског отпада превише скупо, као што је, на пример, збрињавање хемикалија. Један камион натоварен шутом и упућен у Винчу не кошта грађевинце више од хиљаду динара, али многи су тај трошак сматрали сувишним оптерећењем за бизнис чак и пре економске кризе, која је безмало блокирала грађевинску индустрију.


http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Gradom-se-valja-800_000-kubika-shuta.sr.html
 
Кладионице у комшилуку сваке друге школе

У најближем комшилуку 76 осмолетки и средњих школа послује 118 локала у којима се организују игре на срећу, што је утврђено проверавањем непосредног окружења 265 престоничких кућа знања. У сенци готово сваке друге школе угнездили су се такозвани слот клубови и места на којима се могу уплатити тикети.

Када је градоначелник Драган Ђилас најавио ригорозну акцију затварања кладионица обзнанио је да је 14 њих отворено на мање од законом прописаних 150 метара удаљености од школа. Двадесет дана касније, тј. јуче, из Скупштине града потврђено је да је број играчница чији је рад под знаком питања готово осам и по пута већи. Највише локала угрожава ђачко окружење у Новом Београду, где од 24 проверене основне и средње школе десет окружује 19 кладионица.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Kladionice-u-komshiluku-svake-druge-shkole.sr.html

Jos jedan veliki problem...
 
Kao vozač, primetio sam još jedan veliki problem.
Zašto bre jurcate pored škola?
Stanem da propustim decu na pešačkom prelazu, a neki magarac me obiđe sa desne strane.Umalo da ih pobije.
Pa obesio bih ga na sred Terazija za primer.
 
evo rečnika stanodavaca (mada sama reč 'stanodavac' nema veze s istinom):

Savremeni rečnik stanodavaca

Gotovo svako, ko je makar jednom u životu tražio stan, je naišao na niz nelogičnosti. Prilikom razgovora sa stanodavcem, saznajemo da je to stan vrhunskog kvaliteta, sa svim potrebnim uređajima za normalno životno funkcionisanje, dok prilikom susreta "oči u oči" sa stanom, kapiramo da bi to bio sjajan prostor...za štalu. Zajeb se sastoji u sledećem: stanodavci NE LAŽU u vezi sa svojim stanovima, oni samo imaju poseban žargon, koji ostali ljudi pogrešno tumače.

1. sprat = prizemlje
prizemlje = suteren
suteren = atomsko sklonište ( super je ako bude bombardovanje )
novogradnja = građen neposredno posle 2. svetskog rata
stan je malo stariji, ali očuvan = Obrenovići još vladali
stan je osvetljen = ima jedan prozor sa severne strane
stan nije zagušljiv = krepavaju pacovi
stan nema vlagu = buđ, mahovina i lišajevi
stan je komforan = prčvarnik
dvosoban = jednosoban
jednosoban = garsonjera
garsonjera = ne postoji reč za ovo, deminutiv prčvarnika
centar grada = 2 km od centra
periferija = selo
kod Vuka = kod Đerma
kod Đerma = kod Cvetka
kod Cvetka = kraj Ustaničke
kraj Ustaničke = Kaluđerica ( eventualno Mali mokri lug )
dobra pokrivenost linijama GSP-a = ima jedan autobus koji ide na pola sata
komšije su divni ljudi = neizlečeni pajdoman, ratni profiter i puštač narodnjaka u 7 ujutru
kupatilo je kompletno opremljeno = bojler i slavine cure, vodokotlić visi
veš mašina = **** d'izbiješ oči
televizor = crno beli, EI Niš sa 9 programa, uključuje se na stabilizator, nema daljinski
klima = ventilator
telefon = dvojnik
kablovska = vidi pod "veš mašina"
internet = bežični, na divljaka, 2 dana ga imaš, 3 dana nemaš, poželećeš dial-up
cena po dogovoru = kako gazda kaže
računi i kirija se plaćaju od 1-10 u mesecu = plaćaju se isključivo 1-og
ako nešto crkne samo od sebe, plaća gazda = plaćaš ti. Ne sviđa ti se? Traži drugi stan.
200 evra = 250 evra
depozit = depozit ( e da, ovo se ne razlikuje )
 
bajagi donet zakon da u blizini skola ne sme biti kladionica/kockarnica

jutros videh u mom komsiluku,znaci tek osvanula nova 'radnja'...u ulici hajduk veljkov venac bio lokal modne marke 'gastra'...sad vidim kladionica i kockarnica 'imperijal' (odmah do lily-ja)...
a to je na minut,ili ako više volite-na pljuckometar od oš 'radojka lakić'....

pa vi mi sad recite ko je sad ovde lud a ko zbunjen???
 

Back
Top