Problem za osnovnu skolu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Javila nam je Mica na teleprinter da su joj roditelji konfiskovali komp. Kaze da ce joj ga dati kada resi problem koji ih je zatekao. Naime, njeni roditelji su dobili u paketu iz Rusije dva kanapa. Kada se zapale gore tacno jedan sat.Medjutim, ne gore ravnomerno. Na pojedinim delovima malo brze, na nekim malo sporije. A oni su dobili zadatak da izmere tacno 3/4 sata. Roditelji naravno ne znaju, nisu Atematicari, pa su pribegli ovom nacinu da dodju do resenja. Mica kaze da resenje ima ali zeli da ga posada resi i time potvrdi njeno resenje. Ako posada resi ovaj problem Mica se odmah pojavljuje na ladji.
Hajde, pomozimo joj da nam se ponovo pridruzi!
 
v.v.ilic:
Javila nam je Mica na teleprinter da su joj roditelji konfiskovali komp. Kaze da ce joj ga dati kada resi problem koji ih je zatekao. Naime, njeni roditelji su dobili u paketu iz Rusije dva kanapa. Kada se zapale gore tacno jedan sat.Medjutim, ne gore ravnomerno. Na pojedinim delovima malo brze, na nekim malo sporije. A oni su dobili zadatak da izmere tacno 3/4 sata. Roditelji naravno ne znaju, nisu Atematicari, pa su pribegli ovom nacinu da dodju do resenja. Mica kaze da resenje ima ali zeli da ga posada resi i time potvrdi njeno resenje. Ako posada resi ovaj problem Mica se odmah pojavljuje na ladji.
Hajde, pomozimo joj da nam se ponovo pridruzi!

Hm, mozda mogu da iseku kanape na sitne delove i da ih tako "uprosece", pa onda da izmere 3/4 mase. To bi trebalo da gori za 3/4 sata...
 
Pozdrav najdrazoj posadi na svetu. Uspela sam malo da se domognem kompa. :wink: Vidim da je ladja poodmakla. Nemam mnogo vremena da pisem.
V.V ilicu, hvala na brizi. Nadam se da ce posada uspeti da resi problem i bez mene :wink: pa da se trajno docepam kompa. :lol: :lol: :lol:
Da li mogu malo da pomognem. :wink: Ja u stvari ne znam kako da izmerimo 3/4 sata. Pretpostavljam da treba paliti krajeve kanapa. Sada cu da razmisljam pa cu se javiti ako uspem da se opet docepam ove masine. :wink: Idem sada malo da pogledam nas Tajni Dnevnik. Ako uspem da se upisem eto me tamo.
Hemicari, hvala na brizi i pitanju za moje zdravlje. :lol:
 
Ladja je pusta.

too_sad.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top