Problem za osnovnu skolu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema nam novih "osnovaca" na ladji... Nedavno sam razgovarala sa nekim drugarima u skoli o nasoj ladji... ostavila sam ima par problema za resavanje i dopalo im se! Mislim da ce nam se uskoro pridruziti...:)

Inace, sto se tice problema:
Zapalimo oba kanapa: jedan sa oba kraja, a drugi na jednom kraju. Kada onaj <obostrano zapaljeni> sagori, proslo je pola sata, i na onom <dopola sagorenom> "ostane" pola sata - zato odmah posto je prvi sagoreo zapalimo drugi kanap i na drugom kraju, i dobijemo jos 15 min. Jel to u redu?:roll:
 
Dru:
Nema nam novih "osnovaca" na ladji... Nedavno sam razgovarala sa nekim drugarima u skoli o nasoj ladji... ostavila sam ima par problema za resavanje i dopalo im se! Mislim da ce nam se uskoro pridruziti...:)

Inace, sto se tice problema:
Zapalimo oba kanapa: jedan sa oba kraja, a drugi na jednom kraju. Kada onaj <obostrano zapaljeni> sagori, proslo je pola sata, i na onom <dopola sagorenom> "ostane" pola sata - zato odmah posto je prvi sagoreo zapalimo drugi kanap i na drugom kraju, i dobijemo jos 15 min. Jel to u redu?:roll:
Dru je resila problem!
a040.gif

Sada ce nam Mica biti cesce na ladji. Tako su bar rekli roditelji.:lol:
 
Dru, sada si me zaista obradovala. Moci cu da dolazim cesce na palubu. Onako u stilu zakletve koju sam dala. :wink: Ja cu u skoli pokusati da pridobijem takodje nekog osnovca. Da nam paluba bude punija. Ima na njoj jos mnogo mesta.
Primecujem da Joca ima problema na vezama. Bambika se ne javlja. Nepenthes nas je izgleda napustila. Bojim se da nije u istrazivanju okeana ostala negde na dnu i pridruzila se sirenama. Ako, po nekad cemo valjda cuti njenu pesmu.
Ili joj treba pomoc. V.V. Ilicu idi na teleprinter i pogledaj da nema nekih vesti o njoj.
 
Mica me je zamolila da odem na teleprinter. Nepenthes se izgubila. Na teleprinteru pise da je duboko pod okeanom i sa sirenama resavsava jedan zadatak. DkJm - u nece biti dosadno. Naime Nepenthes je nasla list papira na kome fale neko brojevi. Voda ih je izbrisala. Treba ispuniti brojeve koji nedostaju i Nepenthes ce sigurno isplivati na porsinu. Evo lista papira:
... 11 ... | 35
... ... 13 | 19
... ... 12 | 22
..4 ... ... |...
... ..7 ... | 20
19 ... 64 |120
 
Ljudi, da vas pozdravim sve skupa, posto se javljam sa faxa, sta cete , vecernja skola!:)

Da vas pitam samo nesto, da li josneko od vas vidi u svakom postu na krstarici neku mapu ili je to nesto od morske bolesti, na koju izgleda nisam imun!:):)

Nemam bas vremena za zadatke,osim sad malo, ali prvom prilikom....

a sad ovako na brzinu samo, jedino u zadatku sto se odma da uociti je da su clanovi poslednje kolone veci od zbirova svih ostalih ,poznatih,clanova u njihovim redovima!
 
Baltazare, da li je zbir svih clanova (osim poslednjeg) u jednom redu/koloni jednak poslednjem clanu u redu/koloni? a onda, zbir svih clanova u poslednjoj koloni /redu jednak 120?

Sada bih to probao da uradim, ali i to zahteva vremena koje nemam sad, ali to mi je jedina ideja!
Eto, ako neko misli da je mozda ovo nacin, neka proba!:)
 
joca111:
Baltazare, da li je zbir svih clanova (osim poslednjeg) u jednom redu/koloni jednak poslednjem clanu u redu/koloni? a onda, zbir svih clanova u poslednjoj koloni /redu jednak 120?

Sada bih to probao da uradim, ali i to zahteva vremena koje nemam sad, ali to mi je jedina ideja!
Eto, ako neko misli da je mozda ovo nacin, neka proba!:)
Da....
 
Ako su ono ujedno i svi uslovi koji postoje, onda zadatak ima vise resenja, jer ima vise nepoznatih nego jednacina!
Evo jednog koje ispunjava sve gore navedene uslove:
2...11...22./.35
4...2...13./..19
4...6...12../..22
4...11...9.../.24
5....7....8.../.20
19..37..64../120
 
Joco, javio mi se v.v.ilic na email. Ne moze da udje na Forum. Pogledao je tvoj odgovor i kada je hteo da prokomentarise Krstarica mu nije poslala odgovor. Evo, napisacu ti sta mi je rekao.

Resenje si dao dobro. Ali, sirene nece da puste Nepenthes. Sada su postavile uslov. Brojeve koji nedostaju treba rasporediti od onih koji su ostali od 1 - 15. Ni jedan ne sme da fali niti neki sme da se ponovi dva puta. Za zbir od 120 si pravilno resio.
Ala sam ovaj odgovor zbrzila. :-(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top