PROBLEM SA SPARIVANJEM GARDEROBE - NEMAM DARA ZA TO!

Eh sad... novac nema veze sa stilom, to je tacno, ali nije na odmet :) Mislim, postoje stvari koje su jeftine a lepe, ali bogami kada imas love - sto tek onda ima lepih stvari... Recimo, tesko je improvizovati sa cipelama/cizmama itd. Nije nemoguce, ali nije bas uvek lako...

Ja mislim da postoji masta.Ili ne postoji. I to je sve.
Naravno kada je rec o stilu. Da, za kvalitetan materijal treba izdvojiti vise novca, ali da li je vaznije na sebi imati nesto skupo a nemati stila, ili imati nesto sto znas da izneses...bilo to kupljeno, napravljeno...dobijeno ...
Ne znam...
Znam samo da kada bi mi neko ponudio da biram , izmedju - imati love ili prosto imati "ukusa" , uvek bih pre izabrala ovo drugo.
 
Ja mislim da postoji masta.Ili ne postoji. I to je sve.
Naravno kada je rec o stilu. Da, za kvalitetan materijal treba izdvojiti vise novca, ali da li je vaznije na sebi imati nesto skupo a nemati stila, ili imati nesto sto znas da izneses...bilo to kupljeno, napravljeno...dobijeno ...
Ne znam...
Znam samo da kada bi mi neko ponudio da biram , izmedju - imati love ili prosto imati "ukusa" , uvek bih pre izabrala ovo drugo.

I ja. Ali postoji jos jedan faktor (na zalost): konvencija. Zavisi u kojoj si bransi - u nekim profesijama je vazno kako izgledas, i nije dovoljno da se svidas samoj sebi, da imas stila ili maste, nego moras - ako hoces da te shvate kao profesionalca - da imas odredjenu vrstu gardereobe, odredjene cipele, sat, sta god... prosto, moras da odises situiranoscu :lol: I to mora da se plati - ako si medju snobovima, oni vrlo dobro znaju da li su to cizme iz ove ili prethodne sezone, ili su to neke "smesne" babaDesine cizme iz sezdesetih...
 
I ja. Ali postoji jos jedan faktor (na zalost): konvencija. Zavisi u kojoj si bransi - u nekim profesijama je vazno kako izgledas, i nije dovoljno da se svidas samoj sebi, da imas stila ili maste, nego moras - ako hoces da te shvate kao profesionalca - da imas odredjenu vrstu gardereobe, odredjene cipele, sat, sta god... prosto, moras da odises situiranoscu :lol: I to mora da se plati - ako si medju snobovima, oni vrlo dobro znaju da li su to cizme iz ove ili prethodne sezone, ili su to neke "smesne" babaDesine cizme iz sezdesetih...

U pravu si. Imam srecu da nisam medju snobovima. :heart:
 
E, da. I ja sam uglavnom medju normalnim svetom... ali ponekad zalutam - poslovno - u snobovske vode... i mrzim kada me neka po mom misljenju skorojevicka bez stila snimi onako od glave do pete i apsolutno je jasno da nismo gledale iste filmove i citale iste knjige, al' nekako ja ispadnem kreten, jer sam se obrela u njenom svetu... tako da sam malo (vise) investirala za takve prilike - cisto da ne gubimo vreme u nemom preziru.
 
E, da. I ja sam uglavnom medju normalnim svetom... ali ponekad zalutam - poslovno - u snobovske vode... i mrzim kada me neka po mom misljenju skorojevicka bez stila snimi onako od glave do pete i apsolutno je jasno da nismo gledale iste filmove i citale iste knjige, al' nekako ja ispadnem kreten, jer sam se obrela u njenom svetu... tako da sam malo (vise) investirala za takve prilike - cisto da ne gubimo vreme u nemom preziru.
Potpuno razumem.
Jezim se takvih tipova.:-|
 
Slazem se sa svim.Ipak verujem da je sa parama lakse sve pa i oblacenje i biranje.Nekada bih bas lepo spojila nekim komadom nesto sto vec imam ali je skup a zamenu jeftiniju ako nadjem ona ne izgleda tako dobro.Slazem se i za cipele da se na njima ne sme stedeti jer su dobre cipele i lepa tasna osnova svega...
U novom cosmu (hrvatko izdanje) , ima odlican tekst o kupovini u kojem jedna devojka opisuje svoje dve frendice kako biraju garderobu i sta kupuju .Elem,jedna ima para dosta a druga onako.Prva kupi par komada jaakooo skupih i uklopi ih bez problema u svoju garderobu,dok druga kupuje ogromne kolicine trendi stvari zbog kojih njena garderoba izgleda kao hrpa krpa.E pa ja sam taj slucaj-gomila stvari i stvarcica koje su jednosezonske i jeftine a nista dobro i za duze nosenje.Da ne bih vise davila,resila sam da promenim sve pa makar to znacilo da vise od pola stvari bacim.Tri kombinacije - tri,ali bar da su sjajne.Poljubac i hvala svima na komentarima:heart:
 

Back
Top