PROBLEM SA SPARIVANJEM GARDEROBE - NEMAM DARA ZA TO!

maldaneri mozda nisi pronasla svoj stil
da bi izgledala dobro obucena bitni su detalji,vise nego glavna kombinacija,dobro ne bas bukvalno
ali npr farmerke i neka basic majica ce sasvim drugacije izgledati ako obujes sandale,stavis neku narukvicu,kais a drugacije ako obujes patike i poneses ranac
kako iskombinovati?nisa ekspert ali mogu da se snadjem
vise se ne kombinuju cipele i tasna,znaci ne lupaj glavu nego da sve to zajedno izgleda skladno
vazno je da tkanine,boje i stil izgledaju uravnotezeno(vuneni dzemper i svilena suknja ne idu bas :lol: )
u kom si ti fazonu?sta radis?
ja bih ti dala nekoliko saveta ali znam da ce to da pokrene lavinu pa zato bolje daj neke odrednice
ovde ima sjajna emisija change ton look,gde ti dodje neka riba i prekopa ti ormar i nauci te da kombinujes te stvari,kao i kako da kupujes,pa npr obicne farmerke je ona nekoj ribi samo malo podvrnula,umesto patika stavila joj baletanke,na sve to majicu radijatorku i neki lagani sal koji je obmotan jednom oko vrata visio do kolena-jednostavno a efektno


Odrednica stila : htela bih da budem sexi , ne previse moderna ali jako klasicna i elegantna - pantalone , lepe kosulje , cipele sa stiklom ili cizme , haljine ne previse elegantne itd.Onako elegantno ali za svaki dan
 
Maldaneri kao o meni da pričaš! Da nam nije ovo proleće udarilo u glavu:)
Juče sam se radovala toplom vremenu i htela nešto da se skockam itd. onda sam se presvlačila pola sata i na kraju obukla dobru, staru, proverenu kombinaciju...
A da, a jel se i tebi sve završava na:‚‚Ja nemam šta da obučem!!!‚‚? :D:D:D


Ista stvar za juce a i danas imam isti problem!Dakle , stanem ispred ormana koji je pun - ima raznih stvari i promasaja (ne bezim od toga) ali nista mi ne dolazi u glavu sta sa cim.Onda sam se uzasno rastuzila - to je stadijum kad vise nisam ni besna na sebe,obukla neku tuniku (inace jedinu koju imam) , farmerke , cipele i jaknu.Sve to sam nosila 100 puta,a nije da nemam nove stvari nego prosto se drzim ustaljenih iz nemoci da se ukombinujem!
Elem,izasla sam takva,nije bilo lose ...ali znas onaj osecaj kad znas da mozes bolje,da ti treba samo neko malo da te pogura i da ti neke smernice!
 
Pre nekog vremena sam i ja igrom slucaja dosla do negog sajta na kom su prikazali ulicne stilove iz Helsinkija.
Elem, u pitanju su izvesni lovci na trendove koji posmatraju sta se nosi na ulici...
Evo ga link: www.hel-looks.com
Htedoh da potvrdim ono sto je Muvalo rekla.
Nakon sto sam pregledala slike, bas sam se opustila po pitanju kombinovanja, a imala sam povremeno problem kao ti, a mislim da taj problem pre svega ide iz glave, zbog nesigurnosti....
Svasta napisah, a malo toga rekoh!
Elem, opusti se i kao sto su i drugi rekli, nosi ono sto ti prija, bitni su detalji!
I budi sigurna u sebe!



I to stoji da sa prestroga prema sebi!Uvek se ocenjujem mnogo rigoroznije od ostalih devojaka koje vidjam na ulicama.Nekada se bas nasmejem kada ih vidim,a ja se trudila ono....satima!
 
Ima na www.elle.com slika u rubrici koja se zove "ulicni sik" - tu slikaju devojke na ulicama Milana, Pariza, Londona i Njujorka - e, tu ima sve i svasta! Kad vidis sta sve hvale ti stajlisti, kakve neverovatne kombinacije, opustices se :) Srecno!
e jbga, muvalo, sad se osećam straaašno debelom.. kakve bre ovo devojke šetaju ulicama svetskih metropola =(
Odrednica stila : htela bih da budem sexi , ne previse moderna ali jako klasicna i elegantna - pantalone , lepe kosulje , cipele sa stiklom ili cizme , haljine ne previse elegantne itd.Onako elegantno ali za svaki dan
ovo ti nije baš neka odrednica stila.. ae iskopaj neku sliku pa postavi da se vidi na šta misliš.
 
ee predobre su one slike sa ulica helsinkija,ima bas blesavih kombinacija koje mi se svidjaju : ) a i sekndhendovi su super,ali oni evropski a ne starudija koju najcesce kod nas prodaju.

sto se stila tice,mislim da je najbitnije da se sama osecas dobro u tome a ne da te zanima sta drugi misle o tvojoj kombinaciji...

licno,nasla sam se u veselim bojama,sarenim kombinacijama,salovima i upadljivim ogrlicama...sta ja znam da zamislim npr neke moje drugarice u tome izgledale bi smesno,ali meni sasvim pristaje...sta misle prolaznici i da li se neko smeje zaista mi nije bitno,bez obzira sto mi forumasi ne veruju : )
 
ma šta ja znam, meni bi ipak bilo neprijatno da kupujem u seknd hendovima.. mislim da sam rada da žrtvujem originalnost ako je to cena. nego se ovih dana rešavam da sama počnem da pravim sebi asesoare, i to je jedan put..

Ne mozes nista dobro da nadjes u seknd hend sopovima. Ulazila sam, gledala sta imaju i nikad nista nisam u njima kupila. A i nema ih vise, pozatvarali su seknd hend sopove.
 
Odrednica stila : htela bih da budem sexi , ne previse moderna ali jako klasicna i elegantna - pantalone , lepe kosulje , cipele sa stiklom ili cizme , haljine ne previse elegantne itd.Onako elegantno ali za svaki dan
pa eto vidis da znas
crne pantalone uvek mozes da iskombinujes sa bilo cim
ako zelis sexy elegantno za pocetak zaboravi patike,tj nosi ih samo kad znas da ces mnooogo da pesacis.kad se naviknes na patike imaces naviku da trazis "laksu" varijantu i da navuces ono sto ti je najudobnije
najlakse da pocnes je da obuces jednu boju a detaljima da ponavljas neku drugu (kais rajf ogrlica tasna).tako izgledas fino a nije neki trud
ajd ti nam ufotkaj svoju garderobu a mi da spajamo :D
 
a ljudi zasto se opterecujete tako.Draga moja,braticino :) uzmes prosto jednu kosuljicu (belu.crnu,crvrnu ili koju vec imas)uske pantalone tj,cigaret farmerice tamni taksas i onda lepo krenes sa cipelama sada su u trendu neke lakovane pa mozes za male parice da kupis razlicite boje onda to lepo ukombinujes sa lakovanim kaisem iste boje i na kraju stavis nakit(*** imas sigurno nesto crveno ili zuto zar ne?)E sada sredis na sve to kosu uglavnom trebalo bi da bude fenirana i ravna pustena ako ti je klasicna kosuljica bez nekih kragni i tako toga i da mozes da daskopcas 1,2,3 dugmenceta zavisi sve .....
A ako ocs klasicniju kombinaciju na farmerice i kosulju onda uzmes baletanke ili na ovo lose vreme polu cizme ili cizme crne crni kais neku zanimljivu ogrlicu lep mantil ili duzu jakunui sprema si za setnju na to mozes izvesti za prepodne popodne i uvece samo dodaj ili oduzmi neki detalj.Nije velika mudrost samo ti treba par LONA dobrih i PAR MAJCICA SA DOBRIM PRINTOM RAZLICITIK BOJA I DEZENA onda samo kombinujes...Pa javi se po nekad

Rvoja tetka
:)
 
Ja mislim da novac ima veze sa stilom i konkretnim sparivanjem garderobe.Naravno da uvek mozes da se obuces za male pare ali to ce se i videti.Ja uvek biram varijantu da je manje vise.Kupim kvalitetniju majicu ali jednu ili dve ,a ne deset jeftinih koje tako i izgledaju a i raspadnu se.Znam da mnogi ne misle kao ja ali meni to znaci.Prosto,vidi se klasa stvari... u nekoj knjizi sam procitala (parafraziracu) - ne oblacimo se onako kakvi smo,vec kakvi zelimo da budemo. Tu se uklapa ovaj moj deo o "klasi" ....:heart:
 

Back
Top