Preporucite dobru igru ~ Trazite preporuke

Vidim da se povela priča da li je bolji Knights of Honor ili MTW 2 / RTW
Iako sam igrao KOH više nego ove dve igre, nikako se ne mogu porediti. Naravno u korist TW serijala. KOH je lagan, čak previše lagan. TW-ovi ( :D ) su prave strategije, gde stvarno treba razmisliti gde, kako, kada, sa koliko vojnika, sa kim u alijansi(dešavalo mi se da me saveznik izda i iseče kao budalu, dok u KOH-u države ti objave rat i posle dve sekunde prihvate "white peace" koji im nudš, a nekad objave rat i nikada ne napadnu, a mir ne prihvataju).
U stvari, dovoljno je samo pomenuti što u TW serijalu možeš sam da upravljaš vojskom prilikom borbe, opsade ili odbrane zamka. Može i u KOH ali veoma, veoma jadno.
 
omashio si temu :D Mislim da imas temu za pomoc oko igrica :) Inace ne znam..
Sorry

Vidim da se povela priča da li je bolji Knights of Honor ili MTW 2 / RTW
Iako sam igrao KOH više nego ove dve igre, nikako se ne mogu porediti. Naravno u korist TW serijala. KOH je lagan, čak previše lagan. TW-ovi ( :D ) su prave strategije, gde stvarno treba razmisliti gde, kako, kada, sa koliko vojnika, sa kim u alijansi(dešavalo mi se da me saveznik izda i iseče kao budalu, dok u KOH-u države ti objave rat i posle dve sekunde prihvate "white peace" koji im nudš, a nekad objave rat i nikada ne napadnu, a mir ne prihvataju).
U stvari, dovoljno je samo pomenuti što u TW serijalu možeš sam da upravljaš vojskom prilikom borbe, opsade ili odbrane zamka. Može i u KOH ali veoma, veoma jadno.
Pa bas se i ne slazem sa tobom.Tacno je da je TW tezi al brate ponekad je i previse tezak tj. treba voditi racuna o hiljadu sitnih detalja,dok u KOH se vodi racuna o samo par detalja koje nemos omasiti ni kad se potrudis (i ovde se vodi racuna o broju vojnika,....itd.....).Po meni KOH je stoput bolji od TW i zbog toga sto igrica ima neki gameplay koji te jednostavno tera da nastavis (ima "dusu" :-D) sve dok ne predjes,a kad predjes onda ides ispocetka :-D
 
Pa bas se i ne slazem sa tobom.Tacno je da je TW tezi al brate ponekad je i previse tezak tj. treba voditi racuna o hiljadu sitnih detalja
Ovo mi je omiljeno :D

dok u KOH se vodi racuna o samo par detalja koje nemos omasiti ni kad se potrudis (i ovde se vodi racuna o broju vojnika,....itd.....).
Zato je upravo i lagana igra. Dovoljno je da imaš nadudženog generala i pola bitke je tvoje, dok u TW džaba ti general ako ti nemaš neku taktiku za napad

Po meni KOH je stoput bolji od TW i zbog toga sto igrica ima neki gameplay koji te jednostavno tera da nastavis (ima "dusu" ) sve dok ne predjes,a kad predjes onda ides ispocetka
Mene svaka strategija tera da je igram non-stop. Poslednje vreme igram samo Europa Universalis
 
КоХ и RTW (да поредимо њих, јер су у истом месецу изашле) су малтене исте игре по квалитету, још само у КоХ-у да се битке мало боље реше, и дипломатија за нијансу боља да буде, и КоХ 2 има да цепа :cool:
 
jош само у КоХ-у да се битке мало боље реше, и дипломатија за нијансу боља да буде, и КоХ 2 има да цепа

Baš zato je RTW bolji. Bitke u KOH-u su očajne, a diplomatija mi je u prvi mah bila super, ali kad sam počeo igrati strategije koje sam naveo u prethodnih postovima na ovoj temi, shvatio sam da ima i mnogo boljih igara što se toga tiče
 

Back
Top