• Forum Krstarice neće biti dostupan u periodu od 10:00 do 11:00 časova zbog planiranog tehničkog održavanja. Hvala na razumevanju.

Preliminarni rezultati popisa U CG

Ово је сјајно, пребачили смо 35 %, има нас више него прошли пут и друга смо по бројности заједница. Дивно, заиста :) :D
Податке Нове српске демократије треба узети за озбиљно јер су они обично најпрецизнији.
Један једини промил изнад 31.99 % колико нас је било прошлу пут, биће велики повод за велико славље Срба, будући да нас и у независној Црној Гори има више него у државној заједници са Србијом.
 
Ово је сјајно, пребачили смо 35 %, има нас више него прошли пут и друга смо по бројности заједница. Дивно, заиста :) :D
Податке Нове српске демократије треба узети за озбиљно јер су они обично најпрецизнији.
Један једини промил изнад 31.99 % колико нас је било прошлу пут, биће велики повод за велико славље Срба, будући да нас и у независној Црној Гори има више него у државној заједници са Србијом.

Biće zanimljivo kada bude statistika koliko je pravoslavanih među Srbima, a koliko među Crnogorcima. Cijenim da će broj vjerskih manjina među Crnogorcima biti poražavajuće velik.Od Crnogorske nacije, ne osta ništa...

Ovo se mora proslaviti večeras...
 
crnogorski kao jezik ne postoji


tako je,.crnogorci kao jedna od grana Hrvatskog naroda, zbori Hrvatskim,naturlemo.to cak i srpska struka priznaje..

n1qkk1.jpg
[/IMG]
 
I kakve to sada ima veze dali Srba ima 33% ili 35% kada i oni glasaju za Crnu Goru u EU i DPS ih sve uvek razbije na izborima :think:

Па битно је да ти људи знају ко су и шта су! Ни један србин није непријатељ Црне Горе,али не треба да буду Милове присташе па да пишу латиницом и измишљеним језиком који су измислили један хрват и један турчин!
 
Evo šta postuje aktivista(?) DPS-a na CDM-u:

Цитат:

Pošto mi neki ovdje govore da sanjam a mi nikada ne sanjamo nego smo veoma praktični ponudiću svakom opkladu u vezi popisa naravno sa 1-2% moguće greške jer nije obradjena kompletna CG. Znači Crnogorci od 47-50%, Srbi 32-35% a ostali sem Albanaca i Hrvata bilježe rapidan pad(njih nemam u evidenciji ali a obzirom na nacionalnu strukturu po gradovima imamo približne cifre). Jezik Srpski(nevjerov atno ali kao nacionalnost Crnogorci 47-50%), crnogorski 41-44% i ostali. Suština popisa je da smo mi izgubili jedan mali dio crnogorskih pravoslavaca ali smo zato u crnogorsku nacionalnost dobili mnogo više gradjana islamske vjeroispovjesti . Srbi su dobili jedan mali dio Crnogoraca, a Bošnjaci a posebno Muslimani su neuporedivo manje zastupljeni nego prije. Kod jezika isto.Crnogorski je maksimalno podržan od gradjana islamske vjeroispovjesti uz bar 32-34% Crnogoraca pravoslavaca. I naravno postoji i dalje jedan dobar dio Crnogoraca koji pišu srpski a najbolji primjer je upravo Nikšić kao klasičan pravoslavan grad. Po procjenama- Crnogoraca će biti oko 63%, Srba oko 30% dok će srpski jezik biti oko 50%,crnogorski oko 43%. Znači skoro 1/3 pravoslavnih Crnogoraca iz Nikšića govori srpski. Znači ,multikonfesion alnost DPS-a je bila presudna kada se stvarala država ali sada kada je trebalo malo više potencirati crnogorstvo došlo je do izražaja upravo ta naša nenacionalna isključivost. Dok su drugi na sva zvona propagirali srpstvo, potpomognuti i iz Srbije mi jednostavno zbog naše gradjanske orjentacije nijesmo mogli potencirati jadnu nacionalnost u odnosu na druge. Mislim ipak da će i kroz ovaj popis ljudi shvatiti da je jedina istinska gradjanska partija DPS jer su u njoj i Crnogorci,Srbi, Bošnjaci,Muslim ani,Hrvati,Alba nci.M i smo Crna Gora u ,,malom". Nijedna druga partija nema zastupljne sve narode kao DPS!Vjerujte mi da je srećna zemlja koja ima ovakvu multikonfesiona lnu, multikulturalnu partiju.A vi koji sumnjate u moje izvore, izvolite sa vašim procjenama pa ćemo na kraju vidjeti ko je u pravu.Ali, ponavljam iza mene stoji praktičan rad a ne neka pusta filozofija!


forum.cafemontenegro.com/showthread.php?61361-Novi-popis-stanovni%C5%A1tva-2011./page53

Zaključni citat DPS aktiviste povodom stistističkih saznanja:

Oni su do sada imali uvid u popisne spiskove odnosno mogli su da kumulativno sabiraju te 3 glavne stavke.Pošto sada više neće imati uvid sve ostaje na MONSTATU a ja sam ubjeđen da će on to odraditi kao treba, u interesu CG---šalim se naravno..rekli su nam da neće zloupotrijebiti to što ostaju sami na brojanju.
Rezultate izgleda ne znate samo vi sa ovog foruma ili se folirate.Pa svi smo na isti način dobijali podatke , kako bi inače znali.Što se tiče Srba rekao sam da je od 32-35% njihovo stanje a naše blizu 50% i ne vidim da je tu nešto loše.Meni je bitan i jezik, e tu je bitno da srpski ne pređe 50% jer je blizu.Pa pozovite, ako imate nekoga u DPS-u ili SDP-u i svi će vam reći isto jer imamo iste podatke.Nema to veze sa projekcijama nego naši iz popisne dobiju materijal kao i njihovi i samo ih prosledjuju mobilnim telefonima putem poruke.Do sada su svi imali kompletan uvid..ponavljam ne u ime i prezime nego u zbir te tri glavne stavke u popisu.
Srbi su rekli 35% jer je ostao značajni dio sjevera gdje očekuju rast.
Glavni reper za pravoslavnu sredinu im je Nikšić gdje će broj Srba biti veći za 4-5%.Tako tretiraju i pravoslavne djelove na sjeveru.Ma to je sve lagano.Znači ponavljam podatke imaju svi, neki ih objavljuju jer smatraju da su dobri dok drugi odnosno mi zbog gradjanskog karaktera ne možemo kao Srbi da se busamo da smo skoro nadpolovična većina u CG.Mi ćemo to fino da ispratimo kao gospoda!

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?61361-Novi-popis-stanovni%C5%A1tva-2011./page55
 
Poslednja izmena:
Mada ovo je vec vidjen scenario kod nas, Mandic sa ovim predvidjanjima se unaprijed priprema kako bi mogao da kaze kako je popis namjesten. Ista prica kao poslije svakih izbora. No mi je krivo sto se uopste i petljaju. Nijesu vo izbori, ovdje je sve javno kako se ko izjasnio i svakome je ostavljena kopija popisne liste.
 

Svaka njemu cast,ali zvanicni podaci su zvanicni podaci...zar je toliko tesko strpeti se i videti a ne ovako histericno jos pre zavrsetka popisa siriti nepotvrdjene informacije.
 
Svaka njemu cast,ali zvanicni podaci su zvanicni podaci...zar je toliko tesko strpeti se i videti a ne ovako histericno jos pre zavrsetka popisa siriti nepotvrdjene informacije.

Pa dobro, ali mislim da je taj tip u pravu jer evo i ja živim u Cg, i znam ljude iz raznih političkih partija, koji se skoro svi slažu sa procjenama gore iznesenim...procentualno rast Srba i Crnogoraca i skoro nestanak muslimana kao nacionalne manjine...strašno.
 
Interesantno ce biti pogledati koliko je ljudi odbilo da se nacionalno izjasni - sto zbog straha od problema na poslu , sto zbog prezira prema nedemokratskoj atmosferi koja je pratila ovaj popis ..

Za sada je samo sigurno da je Slavica Djukic Dejanovic usred popisa izjavila za crnogorske medije da je naciono Crnogorka i tako se grubo umesala u proces popisivanja i izvrgla ruglu Srbe u Crnoj Gori ...
 
Ja ne stavih tamo srpski... to se valjda podrazumijeva :mrgreen: A ionako nije moglo da mi stane, dali kreteni izbor za samo 3 strana jezika

A to su stavili upravo zbog toga :lol: A i ne mogu jezici sa ex-yu prostora, pitao sam djevojku koja me je popisivala, rekla je sa osmjehom da mi ona moze staviti sprski ili hrvatski kao strani jezik ali da mi nece priznati komisija :lol:

Ista je stvar i za vjeroispovijest, ono sto zaista osjecam nije vjeroispovijest vec teolosko tumacenje, zato sam pod vjeroispovjest stavio pravoslavac.
 

Back
Top