Pregrevanje motora

Preuzeh auto. Rekao mi je da propratim jer valjda auto ima vise tih racvi i creva da jos neko ne popusti, rekoh pa jeste li pregledali ostale racve i creva kaze jesam, sad ne znam zasto je rekao da se ne desi i sa drugim racvama slicno. Uglavnom testiracu ga, videcemo. Sutra slikam cep da vidite.
Zato što plastika ima vek trajanja. Tehnolozi mogu u dan da predvide trajanje pa ti je zato rekao da propratiš. U principu ja bi ih sve promenio jer su vrv od istog proizvođača. Pošto su to francuzi ja bih svejedno to pratio jer je i hladnjak delom od plastike. U suštini zato su francuskim automobilima niže cene upravo zbog ovakvih gluposti i nebuloza auto posle nekog vremena postane nepouzdaniji od konkurencije što utiče na tržišnu vrednost.
 
Ti PSA bezin motori znaju bas da zezaju ..Ja sam osedio dok sam jednog napravio..Samo kvar za kvarom na kraju vari glavu ravnaj menjaj dizne i 101 stvar a auto prešlo 100k km ..On i Suziki Swift koji mi se pokvario na parkingu su mi ostali u secanju kao auta koja ne treba kupovati..Vidim da i tebe zeza malo malo pa neki problem.. ali bolji su od ovih novih PSA bezinaca tako da sve njih treba izbegavati u sirokom luku..
 
Zato što plastika ima vek trajanja. Tehnolozi mogu u dan da predvide trajanje pa ti je zato rekao da propratiš. U principu ja bi ih sve promenio jer su vrv od istog proizvođača. Pošto su to francuzi ja bih svejedno to pratio jer je i hladnjak delom od plastike. U suštini zato su francuskim automobilima niže cene upravo zbog ovakvih gluposti i nebuloza auto posle nekog vremena postane nepouzdaniji od konkurencije što utiče na tržišnu vrednost.
Da, steta bas zbog takvih nekvalitetnih delova jer motor je stvarno dobar.
 
Inace mali servis je odradjen pre mesec dana ne znam kako nisu primetili to sa racvom mada mozda to ne gledaju ili se olabavila kasnije
Daj bre, pusti te priče nabeđenih majstora - račva pušta, a auto ne gubi vodu?
Upali ti lampicu za temperaturu, a nivo vode normalan, nema čak ni pritiska u sistemu?


Traži tvom "majstoru" da ti pokaže diplomu, sumnjam da je uopšte ima. :dash:

P.S.
Ako je prevarant, kao što mislim da jeste, verovatno je zamenio i senzor temperature, a tih
400-500 dinara ti je uračunao u račvu i ruke.
 
Došla, plavuša kod "majstora".
-Majstore, upalio mi je ovu crvenu lampicu, ne znam šta je...
-Auuu, baš crvenu? -Pa to je ozbiljan kvar, moraćete da ostavite auto u servisu.
Dolazi plavuša posle par dana, majstor kaže da je bilo do alternatora, sredili su to.
Pita ona kad joj je rekao cenu:
-Ijuuu, pa jel to bio toliko skup deo?
Majstor:
-Pa nije baš toliko skup, ali morali smo da zamenimo oba...
 
Ovo je prisustvo korozije ja to zovem kaljuga. Kada si poslednji put menjao antifriz ali komplet? Ne dosipao neki bućkuriš? Moj ćale je uvek ladu terao samo sa vodom i izgledalo je upravo ovako - braon.

Ja kada to vidim odem bez priče i ispustim sve pa sipam antifriz u propisanoj meri. Kada ispuštam da ne veruješ kakav braon gnoj tj glib izlazi na kraju. Bude ko med gusto.
Nije braon nista, antifriz je crvene boje.
Posuda nije nikad oprana i zbog toga deluje braon, to kad budem menjao komplet antifriz morace da se ispere.
 
Zato što plastika ima vek trajanja. Tehnolozi mogu u dan da predvide trajanje pa ti je zato rekao da propratiš. U principu ja bi ih sve promenio jer su vrv od istog proizvođača. Pošto su to francuzi ja bih svejedno to pratio jer je i hladnjak delom od plastike. U suštini zato su francuskim automobilima niže cene upravo zbog ovakvih gluposti i nebuloza auto posle nekog vremena postane nepouzdaniji od konkurencije što utiče na tržišnu vrednost.
Sto noviji automobili to sve vise plastike, nije to samo za francuske automobile nego za sve.
Stariji Francuzi su imali po mogucnosti sto vise metalnih delova, na clia sam imao plasticnu granu dok na 205 je gusana.
 
Ti motori prolaze pola miliona km ko od sale ako se odrzavaju kako treba, ne znam za 206 ali na 205 idu i do milion km a dizeli i preko.
A valjda, mada ovaj recimo već ima povećanu potrošnju ulja, nekih 3 dcl na 1000km. Antifriza ima dovoljno ali neki vrag se čuje prilikom pokretanja automobila i u oštrim zavojima, huk vode. Svi viću mali hladnjak ali 206 grije unutrasnjost a to se čuje već neke 3 godine :think: Čuo sam da je moguće da je voda u karoseriji u nekom odvodu:think:
 
Nije nego ti lepo prospi taj krš isperi par puta ceo sistem od blata koje se nakupilo pa nov antifriz. Rizikuješ da ti se zapuše svi kanali u glavi i bloku motora da ne pričam o hladnjacima i sitnijim crevcima. Braon mutna boja rashladne tečnosti je znak opake korozije bloka motora a pojava bronzanog ili srebrnog trunja je znak raspadanja bakra ili aluminijuma(hladnjak)i ostalih legura.
 
A valjda, mada ovaj recimo već ima povećanu potrošnju ulja, nekih 3 dcl na 1000km. Antifriza ima dovoljno ali neki vrag se čuje prilikom pokretanja automobila i u oštrim zavojima, huk vode. Svi viću mali hladnjak ali 206 grije unutrasnjost a to se čuje već neke 3 godine :think: Čuo sam da je moguće da je voda u karoseriji u nekom odvodu:think:
Meni trosi oko 100ml na 1000km motor nije u cvetu mladosti ali moze da gruva jos, moja pretpostavka je da je prosao oko 400 000km.
 
Došla, plavuša kod "majstora".
-Majstore, upalio mi je ovu crvenu lampicu, ne znam šta je...
-Auuu, baš crvenu? -Pa to je ozbiljan kvar, moraćete da ostavite auto u servisu.
Dolazi plavuša posle par dana, majstor kaže da je bilo do alternatora, sredili su to.
Pita ona kad joj je rekao cenu:
-Ijuuu, pa jel to bio toliko skup deo?
Majstor:
-Pa nije baš toliko skup, ali morali smo da zamenimo oba...
Hajde mi posalji na pp o cemu se radi.Sramota me da i ovi drugi procitaju da nisam skontao vic.
Ti ces imati razumjevanja i neces me ismijavati.Znas da sam bosanac.
 
Nemam pojma kod mene auto radi normalno, ja sam ga i doveo u normalno stanje, prethodnoj vlasnici ne bih dao ni ovce da cuva.
Može li se znati koliko si uložio? Ja se mislim bi li uložio neka malo veća sredstva u 206- icu, prvenstveno u lakiranje cijelog automobila. Ima nekih ogrebotina, a i lak je propao straga i počelo pomalo na krovu. Inače karoserija je zaista odlična, unatoč kojoj ogrebotini, suncu, a i stajanju pokraj mora ponekad, nema točkice hrdje. Zabrinjavaj me potrošnja ulja, tj sredim ga i ulickam a kad ono moram motor srediti :zper: Inače osim nešto poveće potrošnje ulja nema nikakvih drugih simptoma, ne dimi, dobro prima gas i prolazi iz prve na eko testu.

Nego i kod tebe je 1.4? Ja mislio da je 1.9 GTI:think:
 
Može li se znati koliko si uložio? Ja se mislim bi li uložio neka malo veća sredstva u 206- icu, prvenstveno u lakiranje cijelog automobila. Ima nekih ogrebotina, a i lak je propao straga i počelo pomalo na krovu. Inače karoserija je zaista odlična, unatoč kojoj ogrebotini, suncu, a i stajanju pokraj mora ponekad, nema točkice hrdje. Zabrinjavaj me potrošnja ulja, tj sredim ga i ulickam a kad ono moram motor srediti :zper: Inače osim nešto poveće potrošnje ulja nema nikakvih drugih simptoma, ne dimi, dobro prima gas i prolazi iz prve na eko testu.

Nego i kod tebe je 1.4? Ja mislio da je 1.9 GTI:think:
U 205 za 2 godine oko 800-900 evra, doveden je u neko solidno stanje naravno ima tu jos da se rade neke stvari ali nista toliko skupo, na kraju ostavljam oko sredjivanja farbe i imam na dve meste ostecen lak, krov i hauba, sad razmisljam da li ja to da odradim kad bude doslo vreme, a najverovatnije da hocu.

Kod mene je 1.4 TU sa oko 80 konja posto mu je skinut katalizator i ima monopoint sistem ubrizgavanja, ide on sasvim dobro posto auto nije tezak, mada da je sa dvogrlim karburatorom isao bi jos brze skoro kao Gti 1.6 e sad gledam i raspitujem se da li moze da se odradi neki chip tuning koji bi mu podigao snagu za nekih 7-8 konja i da li se to uopste isplati posto ima motorni racunar.

A sto se tice kod tebe, treba da vidis zasto ti troskara ulje, mogu da budu i gumice ventila i one znaju da troskare, ali svakako treba da proveris kakva mu je kompresija motora, naravno proveris i svecice, sistem paljenja, dizne, filteri da se menjaju po servisu, ulje kvalitetno i ima da ide lepo.

Nemaju oni rdju pogotovo ako nisu lupani, 205 je isto pocinkovana skroz kao i 206.
 

Back
Top