Pregrevanje motora

Dark moon koliko može najbrže da ti ide u prvoj? Jesi probao?
Menjac nije nesto podesen da se nateze u prvu i nikad ne vozim tako, druga je solidna , treca mi je dobra ali zbog potrosnje i ekonomicnosti u 4 vozim najvise mada i u 4 sasvim lepo moze da se pretice, 5 samo otvoren put. Mene na 205 najvise odusevljava ponasanje u voznji, taj osecaj na volanu..ne znam kako to da opisem ...vozio sam ja i novija kola ali nekako mi to umrtvljeno na vecinu auta.
 
Као неко ко има искуства са слабим моторима, могу да кажем следеће:

Ухвати залет пред узбрдицом. Нпр. терај 100 км/ч и на успону вози 80 или 70 км/ч у четвртом степену преноса. Мислим да би тај 1.4 мотор могао то да извуче.

На дужим успонима мотор креће да се прегрева, ако је мала брзина и ако је термостат лош.
Ako je dobar termostat i uopste sistem za hladjenje....a auto se vozi bez previse naprezanja ne bi trebalo da bude problema bez obzira i ako je duzi uspon.
 
Menjac nije nesto podesen da se nateze u prvu i nikad ne vozim tako, druga je solidna , treca mi je dobra ali zbog potrosnje i ekonomicnosti u 4 vozim najvise mada i u 4 sasvim lepo moze da se pretice, 5 samo otvoren put. Mene na 205 najvise odusevljava ponasanje u voznji, taj osecaj na volanu..ne znam kako to da opisem ...vozio sam ja i novija kola ali nekako mi to umrtvljeno na vecinu auta.
Kod mene sem prve koja je vise polazna brzina, sve brzine mogu da se voze na niskim obrtajima a po potrebi i da se potegne kad zatreba tako je podeseno.
Iz druge mogu da podjem bez problema.
 
Menjac nije nesto podesen da se nateze u prvu i nikad ne vozim tako, druga je solidna , treca mi je dobra ali zbog potrosnje i ekonomicnosti u 4 vozim najvise mada i u 4 sasvim lepo moze da se pretice, 5 samo otvoren put. Mene na 205 najvise odusevljava ponasanje u voznji, taj osecaj na volanu..ne znam kako to da opisem ...vozio sam ja i novija kola ali nekako mi to umrtvljeno na vecinu auta.
205 i 206 imaju sličnosti iako ih razvdaja solidno dugo razdoblje. Isto tako prva vrlo kratka( kao i u Sandero), druga duža, a treću i četvrtu se može solidno razvlačiti. Takodjer i taj osjećaj za volanom, imam osjećaj s ovim klasičnim servo volanom kao da znam u milimetar kuda se kreće auto.obil, nije kao ovi novi elektro servo koji je lakši ali nije vozački orijentiran. 206 je zabavno voziti, stražnji kraj može bježati ali vrlo lako se ispravi. U 207 se ugradjivao ovaj motor prve dvije godine proizvodnje, tu se pokazao loš posto je 207 težak automobil, slaba vozna svojstva a potrošnja velika. Takodjer zbog mase 207 nije ni za vozački užitak.
 
Sto se tice tog servo volana, meni se nekad, jako retko, desi da volan naglo oteza, moram da upotrebim svu snagu da upravljam i to traje jako kratko par sekundi, pa onda naglo olabavi ono postane brutalno lagan. Proveravala sam servo volana, sve ok, ne znam sta bi to moglo biti, da li prekid te elektronike.
Cini mi se da su auta bez elektronskih dragunlija bila mnogo pouzdanija, ovo sad sve nesto moderno a traje kolko lanjski sneg.
 

Back
Top