Pregrevanje motora

Ja to ne mogu da sredim dve godine ,jer niko nece da se bakce s necim sto oduzima puno vremena a ne zna gde moze biti,naravno da sam pitao na 20 mesta,neko se malo posveti ali je prica ista
Nema mnogo stvari, zamijenis hladnjak a tvoj prodas, pa isto uradis i sa malim hladnjakom, vodenu pumpu mijenjas na veliki servis...

Ako i dalje bude problema onda kazes majstoru da ti zamijeni crijeva i racve.

Ako i dalje bude problema onda je do motora, dihtunga.
 
Nema mnogo stvari, zamijenis hladnjak a tvoj prodas, pa isto uradis i sa malim hladnjakom, vodenu pumpu mijenjas na veliki servis...

Ako i dalje bude problema onda kazes majstoru da ti zamijeni crijeva i racve.

Ako i dalje bude problema onda je do motora, dihtunga.
Uvek je bilo do creva i senzora a ima ih tona koje menjam kad konkretno iscuri na nekom delu
 
Kad ti upali lampicu, staneš, uigasiš motor, sačekaš 20-tak sekundi, daš kontakt, ne pališ motor.
Ako lampica ne svetli, menjaj senzor temperature, 100% je on.
Ako lampica još uvek svetli, otvoriš haubu, uzmeš neku krpu i (pažljivo) odviješ poklopac posude za vodu,
ali stvarno pazi, ako je prokuvao, može da ti izleti i para i voda.
Ako nemaš neki preterani pritisak (određeni pritisak mora da postoji), onda je verovatno opet senzor.
Ako imaš toliki pritisak da ti izleće i para i voda, onda imaš (veliki) problem sa motorom ili pumpom
za vodu.
 
Nisam imala nikakav problem prilikom otvaranja posude sa tecnoscu, nije izlazila voda i para. Samo se cuo ventilator i za par minuta je prestao sa radom.
A setih se sad da sam na kratko osetila miris paljevine iz grijanja ali to znatno pre nego se lampica pojavila, moguce da je bilo nesto spolja ne verujem da bi tek tako nestalo.
 
Prosle nedelje sam vozila medjugradsku voznju i prilikom prelaska nekih pedesetak km upali se meni lampica za rashladnu tecnost i obavestenje na led ekranu high temperature, engine stop. Inace, na mom citroen c3 modelu nema pokazivaca temperature vec ovako upozorava na pregrevanje motora. Zaustavim se ja, sacekam malo da se ohladi masina i proverim antifriz kad ono na minimumu, dolijem tecnost i nastavim dalje. U povratku, na isto nekom pedesetom km, mi se desi isto ali se nisam zaustavljala vec sam vozila do odredista.
Povedem ga kod majstora i on kaze da neka racva iza vodene pumpe pusta i da zbog toga gubim tecnost. Kupim ja tu racvu i sad posto majstor nije imao termina a ja sam morala neodlozno opet da putujem do tog grada, ja uspem antifriz i krenem racunajuci sad sam ga dolila nece se pojavljivati lampica, a i ako se pojavi dolicu opet nije problem. Vozim sve normalno tih osamdesetak km i parkiram auto dok zavrsim posao. Kad sam trebala da krecem rekoh da mu dolijem jos tecnosti za povratak, kad vidim tecnosti ima dovoljno (usuh za svaki slucaj i cini mi se preko max da je preslo u posudi). I krenem racunajuci ima dovoljno tecnosti kad ono opet na nekih pedesetak km lampica i temp high, engine stop upozorenje. Zaustavim se ja na pumpi mislim iscurela mu tecnost da dolijem, kad ono posuda puna. Zbunjena nalih ipak jos malo i normalno krenuh.
Sad sam zbunjena jer prethodnog puta jeste tecnost bila smanjena pa razumem da se upozorenje pojavilo ali zasto se sada pojavilo isto kada je bilo i vise tecnosti nego sto treba? Rece mi jedan momak da to sto mi se cinilo da tecnosti ima dovoljno ne mora da znaci jer valjda dolazi do sirenja tokom voznje pojma nemam sta mi je napricao ali nelogicno mi je. Ima li ko da objasni ovo :bye:
kupi neki stari jugo il keca pa nece imas nikaki problemi.
 
Svako paljenje crvene lampica za temperaturu ili možda ulje je svakako razlog za zabrinutost. Ukoliko se upali lampica za temperaturu treba se na siguran nacin isključiti iz prometa i ugasiti automobil. Nakon što malo odstoji provjeriti nivo antifriza, ako ga nema ili jako malo uliti bilo što i nastaviti oprezno do servisiranje
 
Ja sam s P 206 iz 2000- e imao nekoliko problema s temperaturom. Prvo sam 2013- e primijetio da mi ventilator radi gotovo neprestano a vani prohladno, provjeri antifriz kad ono masan čep, naravno ulje završilo u antifriza i antifriz izgubio svoja svojstva. To je popravljeno, sljedeći problem se dogodio 2020, nakon teškog uspona s niz serpentina na oko 900 m nadmorske visine(krenuo s 0 m) počelo dimiti iz motora kad sam stigao na odredište. Otvorio sam haubu i vidim ekspaziona posuda pravo vrije. Kad se malo ohladilo vidili smo da čep ne stoji dobro. Već tada sam znao da mi termostat ne valja, tj ostao je zatvoren što je ta posljedicu imali da se ne ni približio radnoj temperaturi. Nakon jedno 10 dana upalila se crvena lampica za temperaturu i lampica STOP. Srećom bio na pustoj cesti i odmah što. Gotovo da nije bilo antifriza, nali vode šta sam ima u autu i sljedeći dan kod mehaničara. On mi je promijenio termostat, štete na motoru nije bilo, gubio je na termostatu( bio neispravan barem po godine) i isprica to još na planini. Mislim da sam imao srece:super:
 
18122023351.jpg

Evo ti kod mene cep antifriza bez ikakvog ciscenja, nasi motori su identicni samo sto tvoj ima noviji tip ubrizgavanja.
 

Back
Top