pre 66 godina

?

  • partizani

  • cetnici

  • nedicevci

  • ljoticevci

  • krasnaya armia

  • ustase


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
cash:
onda idem i ja;)

a zašto misliš da mi je dijalog sa tobom teži?

što je sugovornik kulturniji meni je lakše;)

Ma naravno da ti je lakše jer ti pametniji kaže da ti treba infrastruktura, vodovod, kanalizacija a ti samo odradiš...


E tako je to kad se pruža otpor pameti...
Pozdravi partnera u federaciji :wink:
 
eej omasiste bre temu za otprilike kilometar

ja bi aprila 1941 posto sam svaba iz srema verovatno pristupio 7 ss princ ojgen

mada licno,verovatno bih bio vrlo napaljen tim nasim pocetnim uspesima pa se nebih zezao po jugu srbije i bosanskim vrletima,vec bi onako napaljen,ko vecina nasih otisao na istocni front,tamo bih se posteno isfriskao i verovatno oladio glavu:):) i nebi bilo cudo na onoj zimi...ali jbg bez gvozdenog krsta se nebi vracao,bilo u komadu bilo u kesi :)
 
ljuta_mamba:
eej omasiste bre temu za otprilike kilometar

ja bi aprila 1941 posto sam svaba iz srema verovatno pristupio 7 ss princ ojgen

mada licno,verovatno bih bio vrlo napaljen tim nasim pocetnim uspesima pa se nebih zezao po jugu srbije i bosanskim vrletima,vec bi onako napaljen,ko vecina nasih otisao na istocni front,tamo bih se posteno isfriskao i verovatno oladio glavu:):) i nebi bilo cudo na onoj zimi...ali jbg bez gvozdenog krsta se nebi vracao,bilo u komadu bilo u kesi :)
http://www.imdb.com/title/tt0074695/
 
znam film,u prvom delu dzejms kolburn u drugom ricard barton.....znas postoji prica da su nemci iz voshe bili veliki junaci u rusiji,vecina je dobijala najvece ordene...tako se prica,celo banatsko novo selo,tj momci koji su poslati u rusiju dobili su gvozdene krstove...zarobili su ih u sloveniji,ono kad i lera i postreljali:(
 
Cetnici ili nedicevci. O Milanu Nedicu sam uvek imao dobro misljenje. Steta je samo sto su oko njega bio sve sam olos, on je bio veliki patriota koji je samo zeleo da spase narod i to je cinio koliko je god mogao, a da on nije bio kvisling Pavelic bi vladao Srbijom. Spasao je oko 400.000 SRBA iz Krajine.
MRZIM SESELJA OD KADA JE NAPAO DJINDJICA GOVORECI DA ON ZELI DA BUDE NOVI NEDIC.

COVEK KOJI JE DOKTOR I "TOLIKO ZNA" JE ILI APSOLUTNA BUDALA ILI IZDAJNIK (USTASOID) KADA JE MOGAO TAKO NESTO DA KAZE.
 
i ti isto ko i ja vidis ustase,siptare i balije....vidim ih i ja,naravno ne ko ti budan,to se zove shizofrenija...ja ih nazalost vidim kad zaspim....dugo mi je trebalo da prestanem da ih se secam,a svaka grupa ostavila svoj pecat na neki drugaciji nacin....negde sanjam vatru,negde cujem jauke,negde vidim unakazena tela.....vrlo je ruzno vidjati ih u snu....kako li je tebi kad ih prividjas na javi?
 
ljuta_mamba:
i ti isto ko i ja vidis ustase,siptare i balije....vidim ih i ja,naravno ne ko ti budan,to se zove shizofrenija...ja ih nazalost vidim kad zaspim....dugo mi je trebalo da prestanem da ih se secam,a svaka grupa ostavila svoj pecat na neki drugaciji nacin....negde sanjam vatru,negde cujem jauke,negde vidim unakazena tela.....vrlo je ruzno vidjati ih u snu....kako li je tebi kad ih prividjas na javi?

Kolko vidim ti si Dunavski Švaba. Uvek uz svoj narod i u dobru i u zlu. To cenim. :D
Nego reci ti meni kako vam je bilo u Kraljevini Jugoslaviji.
Tada ste bili najbrojniji u Vojvodini posle Srba.
Je li je bilo nekih pritisaka, odgovori mi onako iskreno.
 
moj Dikane,iskreno....pa naravno da nije,niko nije dirao nemce pre rata...pa ni posle kolonizacije,oni koji su ostali nisu imali vecih problema,zapravo,cim su zacelile rane maltene nikakvih,od tamo,pocetka 50-tih godina,stvari su legle na svoje mesto.

cinjenica jeste,onako iskrena da su nemci prvi dirali srbe,maltene uvek,i u prvom i u drugom ratu,a i pre a evo i posle toga.
srbi su po meni,iako su sada satanizovani,zaslugom budala,veruj mi,bas zaslugom budala,dobri ljudi su satanizovani,a srbi su po meni jedini narod u svetu koji je toliko saren...mislim drzava srbija,i ta vojvodina,toliko ima nacija,jezika cuda nekih,i sci imaju prava i na nikoga se nevrsi pritisak,iskreno,mislim da su u miru srbi najbolji narod za suzivot,jer nikoga ne diraju prvi...e sad posle 1991 narod je podivljao ali opet ako pogledas po srbiji,ima svih mogucih fela i nacija i svi plivaju
btw jedini ste prihvastili cigane,i oni to oecaju,da ih nedirate i ne sikanirate,zato ih ovde i u rumuniji delom ima najvise

ja se osecam srbinom,i tako se i ponasam,nisam verski opredeljen,ateista sam,ucesnik sam bivsih ratova na strani srba,tako da mislim da ti to sve govori

eto,iskreno
 
ljuta_mamba:
i ti isto ko i ja vidis ustase,siptare i balije....vidim ih i ja,naravno ne ko ti budan,to se zove shizofrenija...ja ih nazalost vidim kad zaspim....dugo mi je trebalo da prestanem da ih se secam,a svaka grupa ostavila svoj pecat na neki drugaciji nacin....negde sanjam vatru,negde cujem jauke,negde vidim unakazena tela.....vrlo je ruzno vidjati ih u snu....kako li je tebi kad ih prividjas na javi?

Прочитао сам више твојих постова и овде очигледно је у питању неспоразум.
ИЗВИЊАВАМ СЕ.
Мени је одлично, ја се тиме ни не оптерећујем.
Само, знам ко је био Нојбахер, а ОВО МИ ЈЕ ИЗГЛЕДАЛО КАО ПРОВОКАЦИЈА.
А и НАДИМАК ЉУТА (или Црна) МАМБА ме довољно асоцира на нешто.
Одлично спавам.

НА ШТА СИ МИСЛИО КАДА СИ ГОВОРИО О НОЈБАХЕРУ????????
 
Dikan:
Ma mislio sam da znaš onaj vic kad pitali cigu šta će da radi ako bude smak sveta
a on odgovorio
''Pa ništa, pakujem kofere pa begam u Nemačku''
А ја знам ону варијанту, кад одговори:

-Како шта, па остајем овде, у Србију.

-А зашто?

-Ту ионако све дебело касни, па рачунам, ће и тај смак света"
 
Cossack:
Прочитао сам више твојих постова и овде очигледно је у питању неспоразум.
ИЗВИЊАВАМ СЕ.
Мени је одлично, ја се тиме ни не оптерећујем.
Само, знам ко је био Нојбахер, а ОВО МИ ЈЕ ИЗГЛЕДАЛО КАО ПРОВОКАЦИЈА.
А и НАДИМАК ЉУТА (или Црна) МАМБА ме довољно асоцира на нешто.
Одлично спавам.

НА ШТА СИ МИСЛИО КАДА СИ ГОВОРИО О НОЈБАХЕРУ????????


Nojbaher je bio okupacioni komandant srbije...i reci mi,nije li se Nedic sastajao sa njim?

i kakav je to utisak ostavljalo na ljude koji su se borili protiv agresora,bilo u cetnicima bilo u partizanima
 

Back
Top