pre 66 godina

?

  • partizani

  • cetnici

  • nedicevci

  • ljoticevci

  • krasnaya armia

  • ustase


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
volunteer:
Konfederacija i jeste pravo resenje! Stvorio bi se jaki region bez medjusobnih sukoba,a sa dosta zajednickih ciljeva...Mozda ces se sloziti samnom da je kraljevina ipak jaca od republike i daje vece dostojanstvo! Parlamentarna monarhija u kojoj kralj nema mnogo ovlascenja i koji bi se birao demokratski iz redova kandidata...
Ma u suštini i nije bitno šta bi bilo, ako će svi narodi biti zadovoljni tom državom!
 
Bošnjak:
Ma u suštini i nije bitno šta bi bilo, ako će svi narodi biti zadovoljni tom državom!
Naravno...Svi bi mi opet zajedno bili integrisani u siru evropsku zajednicu...U kojoj je opet najbitnije bilo da covek bude slobodan i da ima uslova za napredak! Ali tesko je nekim ljudima to objasniti....
 
volunteer:
Naravno...Svi bi mi opet zajedno bili integrisani u siru evropsku zajednicu...U kojoj je opet najbitnije bilo da covek bude slobodan i da ima uslova za napredak! Ali tesko je nekim ljudima to objasniti....
Realnost današnja je da je tako nešto nemoguće ostvariti, ali mi je i dan-danas žao što je onakva Jugoslavija propala...
Možda ćemo u budućnosti biti u nekakvoj Uniji koja neće smjeti ući u EU, šanse su velike, nažalost
 
porin50:
Ova kapa sa tri roga borit ce se protiv Boga!

To je bila partizanska parola.

Antifasizam da. On se i temelji na ljubavi i Bogu.
To i jeste vreme bilo u kojem je nastao kolaps ljudskih vrednosti kao i u svakom ne-vremenu i ratu...Partizane su pokrenuli sovjetski aktivisti,a bilo je tu i dosta jevreja koji su ih finansirali....Cetnici i ustase su 2 strane jedne iste medalje kod kojih je preovladao sovinizam....Nedicevci su bili ljudi koji su zeleli drzavnom sluzbom da sacuvaju ono sto imaju...Dok su se Ljoticevci borili protiv partizana,cetnika i ustasa koji su nanosili veliko zlo narodu(napadajuci nemacke kolone partizani i cetnici su tako otvarali vrata odmazdama u kojima je istrebljivan narod).Zbog toga su mladi obrazovni ljudi,mahom iz Srbije,Crne gore i Slovenije okupili se i organizovali dobrovoljacke odrede,sa uniformama Kraljevine Jugoslavije,i tako krenuli u borbu za bioloski opstanak naroda...Oni nisu bili srecni sto saradjuju sa Nemcima ali su to uzimali kao nuzno,manje zlo kao posledica situacije u kojoj se nasla drzava!Mnogo puta su i osudjivani od strane Nemaca sto nisu izvrsavali njihove naredbe...ali su uzivali tada veliko postovanje u narodu,kako Srba,tako Hrvata i Slovenaca.
 
porin50:
Ova kapa sa tri roga borit ce se protiv Boga!

To je bila partizanska parola.

Antifasizam da. On se i temelji na ljubavi i Bogu.

Мало више читај књиге, и нећеш давати овако паушалне оцене о антифашизму. Јер Бог нема везе ни са антифашизмом, ни са фашизмом, комунизмом либералном демократијом и било којом идеологијом коју је човек претурио преко својих леђа.

Ако волиш пароле црвендаћа ево ти још једна:
"Без Бога за Христа он је први комуниста"
 
volunteer:
To i jeste vreme bilo u kojem je nastao kolaps ljudskih vrednosti kao i u svakom ne-vremenu i ratu...Partizane su pokrenuli sovjetski aktivisti,a bilo je tu i dosta jevreja koji su ih finansirali....Cetnici i ustase su 2 strane jedne iste medalje kod kojih je preovladao sovinizam....Nedicevci su bili ljudi koji su zeleli drzavnom sluzbom da sacuvaju ono sto imaju...Dok su se Ljoticevci borili protiv partizana,cetnika i ustasa koji su nanosili veliko zlo narodu(napadajuci nemacke kolone partizani i cetnici su tako otvarali vrata odmazdama u kojima je istrebljivan narod).Zbog toga su mladi obrazovni ljudi,mahom iz Srbije,Crne gore i Slovenije okupili se i organizovali dobrovoljacke odrede,sa uniformama Kraljevine Jugoslavije,i tako krenuli u borbu za bioloski opstanak naroda...Oni nisu bili srecni sto saradjuju sa Nemcima ali su to uzimali kao nuzno,manje zlo kao posledica situacije u kojoj se nasla drzava!Mnogo puta su i osudjivani od strane Nemaca sto nisu izvrsavali njihove naredbe...ali su uzivali tada veliko postovanje u narodu,kako Srba,tako Hrvata i Slovenaca.

Љотићевац, колаборација са окупатором се не опрашта. Тако је летнула глава и француском хероју из Првог светског рата Патену.
У добре намере се не улази њима је посут пут до пакла.
Дотични није имао упориште у српском народу ни пре рата осим у два три села око Смедерева, на жалост вас збораша. То што су нанели српском народу мање зла од комуниста није оправдање.
 
Dikan:
Љотићевац, колаборација са окупатором се не опрашта. Тако је летнула глава и француском хероју из Првог светског рата Патену.
У добре намере се не улази њима је посут пут до пакла.
Дотични није имао упориште у српском народу ни пре рата осим у два три села око Смедерева, на жалост вас збораша. То што су нанели српском народу мање зла од комуниста није оправдање.
Trece obracanje Srpskom narodu, Radio Beograd, 3. Avgusta 1941.

"Imas isuvise razloga, rode Srpski, da ne budes zadovoljan svojim sadasnjim polozajem. Potpuno si u pravu kada zelis da iz njega izadjes. Treba samo videti kako ces izaci? Kako izaci, razume se, na bolje, a ne na gore. Neko ti sapuce: ustankom! I ja bih to mogao reci - kada bih bio lakomislen. Zvao sam te na ustanak jos dok si bio u svojoj slobodnoj drzavi, jer sam video da ce nam drzavu razbiti i narod porobiti, ako ne ustanemo, mi, narod koji lezi kao 'covek vezan na pruzi', bespomocno. Zvao sam te na ustanak duhovni, moralni i na budjenje, na otvaranje ociju. Ali tada me je tek po neko cuo, neko tek razumeo. I eto nas sad gde smo. Danas treba da me cujes i razumes, rode Srpski, jer sutra moze za vekove tvoja sudbina da bude zapecacena. Cuj me, dakle! Kad u mraku automobil hoce na put da krene, prvo svetla upali, da put osvetli. Kad ko spava, pa hoce da ustane, on prvo oci otvori. Kako bi mogao krenuti, ako prvo put svoj ne osvetlis mocnim svetlima svoga duha. Kako ti da ustanes, ako oci tvoje siroko ne otvoris?...Ja se bojim samo da ti ne podjes mracnim, neosvetljenim putem, ili da ne ustanes zatvorenih ociju. Sve sto sam kadgod napisao ili rekao, nije bilo nista drugo, vec sluzba tebi: put svoj da osvetlis i oci svoje da otvoris - u ovo najburnije vreme ljudske istorije, ciji smisao ne mozemo shvatiti danas, vec mu samo razvojne mogucnosti mozemo naslutiti. To sam narucito cinio za poslednje dve godine. Video sam: ides u mraku, samom ivicom provalije. Vode te slepi vodje, a graju paklene lazi digli oko tebe ljudi koji ne daju da istinu cujes i da je poverujes. Ali, eto, nisam uspeo da sprecim nasu opstu nesrecu. Pao si, rode Srpski, u mracnu provaliju, punu stenja, a oraslu trnjem i neprohodnim cestarom. Kako sad da izadjes otuda?...Pitas me u ocajanju: dokle ce to trajati? Odgovaram ti: sve dok prvo sunce ne ograne i ne sagledas svoj pravi polozaj. Dotle ne vredi ustajati i kretati se. Poslusas li one koji ti savetuju drugacije, pasces u krajnju provaliju, u bezdan, iz koga se nikad izvuci neces...U mraku si rob provalije i svih stvari koje te okruzuju. Stenje i trnje su ti okovi, kojih se nikako ne mozes osloboditi. Tek svetlost istine razgoni mrak, otkriva tvoj pravi polozaj, upucuje te pravom putu...Prosli put sam ti pomenuo bolnu sudbinu tvoje bracesa one strane Save i Drine. Rekao sam ti da nema zla koje se Srbinu tamo ne nanosi. Kao furije iz podzemlja, besovi otelovljeni, cine pustos nad Srbima. Nikada od pamtiveka niko Srbima nije u toj meri cinio zla, kao sto mu se tamo cini. Znam i sta se cini da se to zaustavi...Ali ne razumem da ovde sada hoce nekoliko moskovskih agenata da ucine, da Srbima s one strane ne bude olaksano, vec i da ovde nastane stanje kao tamo, ako ne i gore. Cuo sam da je jedan tamosnji politicar rekao da su svi Srbi komunisti, pocev od Patrijarha. Takva krupna neistina otkriva dve stvari: s jedne strane treba opravdati pred nekim pocinjena tolika nedela nad Srbima, a s druge strane otkriva zelju da nestane potpuno i Srbije i Srpskog naroda...Da se ne zaboravi: poznati politicki savez iz mitrovackog kaznenog zavoda izmedju ustasa i komunista nije jos raskinut, osobito kad obe strane imaju kakvog interesa da se njime posluze".


Ovo je rekao Ljotic....
 
Dikan:
Мало више читај књиге, и нећеш давати овако паушалне оцене о антифашизму. Јер Бог нема везе ни са антифашизмом, ни са фашизмом, комунизмом либералном демократијом и било којом идеологијом коју је човек претурио преко својих леђа.

Ако волиш пароле црвендаћа ево ти још једна:
"Без Бога за Христа он је први комуниста"
Ajde malo manje da krivo pises,

Antifasisticki pokret je jedno, a rezultat njega je drugo.

Komunizam je na istoku bio rezultat antifasistickog pokreta.
Primjerice nije imao slobodu vjerskog izrazavanja.
Postojali su politicki zatvorenici.
Represija u nekim zemljam i sl. To
su cinjenice.

Zato partizanski pokret priznajem kao antifasisticki i postujem
kao humani proizisao iz naroda.

Ali SFRJ koju su stvorili nije bila slobodna po gornjim pitanjima.
Postojali su goli otok i sl. ustanove.
Rezultat partizanskog otpora je upitan, ne sam pokret
 
Dr Dimitrije Mita Ljotić
--------------------------------------------------------------------------------
"Zar niste čuli da ima krajeva izvan Srbije u kojima što je bolji čovek, to teže prolazi! Zar ne znate kakve su Hristove patnje mnoge naše braće izvan Srbije? Nije moguće da to niste čuli. Pa zar to već nije dovoljno da svoj položaj smatrate teškim i preteškim?...A stanje može biti crnje od crnjega, teže i od težeg - i to ne samo izvan Srbije, već i ovde kod nas, gde je do sada najbolje. Zar niste čuli šta se dešava preko Drine? Zar ne znate, zaista, za stvari koje izgledaju neverovatne, kad vam hiljade izbeglih svedoka ne bi to i posvedočilo? Zar niste čuli stvari koje ni jedno srce ne mogu ostaviti mirnim i ni jedne oči suvim? I na drugim mestima pati naš nesrećni narod, ali preko Drine i Save su patnje bez mere. To zaustavlja dah i samu misao koči. Zar niste čuli, da tamošnji govore o Evropi i njenoj kulturi koja, izgleda, po njima prestaje na Drini i Savi! Na ove reči ne treba da odgovaramo mi. Mesto nas govore o toj kulturi događaji koji po svojoj jezivosti narod naš, valjda, nikada do sad nije doživeo. I vi me još pitate: zašto crno gledam? A znajte, hoće li biti svetlije ili crnje, to od nas zavisi: od naše mudrosti, ljubavi i snage. Ako mesto mudrosti ludost, mesto ljubavi mržnju, mesto snage slabost pokažemo, znajte da položaj naš može biti još teži i jos crnji..."

(Radio Beograd, 17. jula 1941.)
Ovo nisu reci jednog kolaboracioniste,niti fasiste....
A ima i neke druge analogije Dikanu.... :wink:
 
porin50:
Ajde malo manje da krivo pises,

Antifasisticki pokret je jedno, a rezultat njega je drugo.

Komunizam je na istoku bio rezultat antifasistickog pokreta.
Primjerice nije imao slobodu vjerskog izrazavanja.
Postojali su politicki zatvorenici.
Represija u nekim zemljam i sl. To
su cinjenice.

Zato partizanski pokret priznajem kao antifasisticki i postujem
kao humani proizisao iz naroda.

Ali SFRJ koju su stvorili nije bila slobodna po gornjim pitanjima.
Postojali su goli otok i sl. ustanove.
Rezultat partizanskog otpora je upitan, ne sam pokret

Све је то у реду али не мешај љубав према Богу и антифашизам. Највећи противници фашизма су либерални капитализам с једне стране и комунизам с друге. Љубав према Богу је лична ствар појединца и не мења се у зависности од идеологије.Ни једни ни други ни трећи се не обазиру много ни на човека а још мање на Бога.
 
volunteer:
Dr Dimitrije Mita Ljotić
--------------------------------------------------------------------------------
"Zar niste čuli da ima krajeva izvan Srbije u kojima što je bolji čovek, to teže prolazi! Zar ne znate kakve su Hristove patnje mnoge naše braće izvan Srbije? Nije moguće da to niste čuli. Pa zar to već nije dovoljno da svoj položaj smatrate teškim i preteškim?...A stanje može biti crnje od crnjega, teže i od težeg - i to ne samo izvan Srbije, već i ovde kod nas, gde je do sada najbolje. Zar niste čuli šta se dešava preko Drine? Zar ne znate, zaista, za stvari koje izgledaju neverovatne, kad vam hiljade izbeglih svedoka ne bi to i posvedočilo? Zar niste čuli stvari koje ni jedno srce ne mogu ostaviti mirnim i ni jedne oči suvim? I na drugim mestima pati naš nesrećni narod, ali preko Drine i Save su patnje bez mere. To zaustavlja dah i samu misao koči. Zar niste čuli, da tamošnji govore o Evropi i njenoj kulturi koja, izgleda, po njima prestaje na Drini i Savi! Na ove reči ne treba da odgovaramo mi. Mesto nas govore o toj kulturi događaji koji po svojoj jezivosti narod naš, valjda, nikada do sad nije doživeo. I vi me još pitate: zašto crno gledam? A znajte, hoće li biti svetlije ili crnje, to od nas zavisi: od naše mudrosti, ljubavi i snage. Ako mesto mudrosti ludost, mesto ljubavi mržnju, mesto snage slabost pokažemo, znajte da položaj naš može biti još teži i jos crnji..."

(Radio Beograd, 17. jula 1941.)
Ovo nisu reci jednog kolaboracioniste,niti fasiste....
A ima i neke druge analogije Dikanu.... :wink:

Ти се сине спрдаш са мном. Поред Слободана Јовановћа, Љубе Давидовића, Стојана Протића, Драже Михаиловића, Милана Грола, Николе Пашића... ти се ухвати баш за Љотића.
А говор је леп. А о човеку суде дела а не речи.
Што се тиче Чедомира он је миљама далеко од свих наведенх. Он је човек који ради за интересе свих, само не свог народа. Ваљда је плаћен за то.

Како мириш Љотићев верски фундаметализам и ЛДПовску мржњу према СПЦ?
 
Dikan:
Ти се сине спрдаш са мном. Поред Слободана Јовановћа, Љубе Давидовића, Стојана Протића, Драже Михаиловића, Милана Грола, Николе Пашића... ти се ухвати баш за Љотића.
А говор је леп. А о човеку суде дела а не речи.
Што се тиче Чедомира он је миљама далеко од свих наведенх. Он је човек који ради за интересе свих, само не свог народа. Ваљда је плаћен за то.

Како мириш Љотићев верски фундаметализам и ЛДПовску мржњу према СПЦ?
U medjuvremenu prijatelju moj desilo se 60 godina komunizma...to je jako puno...za to vreme menjao se mentalitet naroda...los kadar svestenicki je ulazio u nju,kvario se je...zato dolazi vreme za neku drugu politiku.Ja nemam nameru da mirim nicije stavove,svako vreme nosi svoje ideje,stavove pa i ljudska razmisljanja...
 
Ko je poznavao tog čoveka, morao ga je voleti. On je bio ideolog, svetski, široke duše, lav u hrabrosti a jagnje u krotkosti. Govorio je: “Ako učinim sve narode srećnim, bićemo i mi srećni. Čedo Milić veliki mostarski junak, rekao je: “Još sam video junaka, ali junaka kao Ljotića nigde.” O njemu će se zato pisati knjige. Pisaće ne samo Srbi, nego i svi Evropljani koji su ga poznavali...
Dimitrije Ljotić je iscrpno dokazivao i pokazivao da Milan Stojadinović niti može niti hoće ono što je ZBOR hteo. Stojadinović je pokušavao da podržava fašizam i nacionalsocijalizam, ali sa pogrešnom procenom, pošto oni nisu nastajali, kao pokreti, dekretima odozgo, nego su izrasli i jačali odozdo. Kada se u maju 1937. godine spremao Stojadinović da ide u Rim i Berlin da prouči Musolinijevo i Hitlerovo delo. Ljotić je pisao: "Mi nismo fašisti. Ni naša misao fašizam. Sto puta smo to kazali i dokazali. Iako Stojadinović ide u Rim da kopira fašizam, ili u Berlin da kopira hitlerizam, on našu misao ne uzima, već tuđu." Stojadinović je, u međuvremenu, preko režimske štampe, Ljotića etiketirao kao čoveka koji na skupovima glumi firera i, kako on kaže, "kada bi još samo imao političku uniformu sa remenom i znakom "LJ" potpuno bi imitirao Hitlera." Ljotić mu je na svojim zborovima uzvraćao nazivajući ga vođom nenarodne vlade i optužujući ga da je i on učestvovao u zaverii protiv kralja Aleksandra.

Ne moze se nikako zakljuciti da je imao retrogradne ideje za svoje vreme a kamoli da je bio fasista....kojem ga je proglasila komunisticka propaganda.
 
volunteer:
Ko je poznavao tog čoveka, morao ga je voleti. On je bio ideolog, svetski, široke duše, lav u hrabrosti a jagnje u krotkosti. Govorio je: “Ako učinim sve narode srećnim, bićemo i mi srećni. Čedo Milić veliki mostarski junak, rekao je: “Još sam video junaka, ali junaka kao Ljotića nigde.” O njemu će se zato pisati knjige. Pisaće ne samo Srbi, nego i svi Evropljani koji su ga poznavali...
Dimitrije Ljotić je iscrpno dokazivao i pokazivao da Milan Stojadinović niti može niti hoće ono što je ZBOR hteo. Stojadinović je pokušavao da podržava fašizam i nacionalsocijalizam, ali sa pogrešnom procenom, pošto oni nisu nastajali, kao pokreti, dekretima odozgo, nego su izrasli i jačali odozdo. Kada se u maju 1937. godine spremao Stojadinović da ide u Rim i Berlin da prouči Musolinijevo i Hitlerovo delo. Ljotić je pisao: "Mi nismo fašisti. Ni naša misao fašizam. Sto puta smo to kazali i dokazali. Iako Stojadinović ide u Rim da kopira fašizam, ili u Berlin da kopira hitlerizam, on našu misao ne uzima, već tuđu." Stojadinović je, u međuvremenu, preko režimske štampe, Ljotića etiketirao kao čoveka koji na skupovima glumi firera i, kako on kaže, "kada bi još samo imao političku uniformu sa remenom i znakom "LJ" potpuno bi imitirao Hitlera." Ljotić mu je na svojim zborovima uzvraćao nazivajući ga vođom nenarodne vlade i optužujući ga da je i on učestvovao u zaverii protiv kralja Aleksandra.

Ne moze se nikako zakljuciti da je imao retrogradne ideje za svoje vreme a kamoli da je bio fasista....kojem ga je proglasila komunisticka propaganda.

Идеологија која
1)не пропагира расну, верску,идеолошку и националну нетрпељивост и дискриминацију
2)не ограничава слободу, мисли,говора и јавног и политичког деловања и организовања ако ове наведене ствари нису у супротности са 1)
3)штити лична права појединца и обезбеђује му равноправност
није лоша

Ако Љотићеве идеје су у складу са тим онда нису лоше.
Нисам за разлику од тебе познавалц његовог живота и дела па нећу ни да судим, суди ти.
Не можеш пропагирати неку ретроградну идеологију из прошлости сада у 21. веку. Ево ти на пример исламизам који је настао у средњем век, ако је ригидан кочи развој муслиманских земаља.
По мени су све идеологије маса лоше и увек истичем у први план појединца.
Политичке револуције доносе више зла него добра, ја сам више за еволуцију. Постепени развој.
А ЗБОР и ОБРАЗ су ми помало екстремни и мислим да доносе више штете него користи. Као и ЛДП екстремизам.

А хвалоспева има увек. Човеку је у свести да идеализира, а не критички да проматра. А ствари су најчешће црно беле. Тако и о историјским личностима
 
volunteer:
Naravno...Svi bi mi opet zajedno bili integrisani u siru evropsku zajednicu...U kojoj je opet najbitnije bilo da covek bude slobodan i da ima uslova za napredak! Ali tesko je nekim ljudima to objasniti....
pogotovo srbima kada je u pitanju kosovo......vojvodina....i možda sandžak?;)
 
Dikan:
Идеологија која
1)не пропагира расну, верску,идеолошку и националну нетрпељивост и дискриминацију
2)не ограничава слободу, мисли,говора и јавног и политичког деловања и организовања ако ове наведене ствари нису у супротности са 1)
3)штити лична права појединца и обезбеђује му равноправност
није лоша

Ако Љотићеве идеје су у складу са тим онда нису лоше.
Нисам за разлику од тебе познавалц његовог живота и дела па нећу ни да судим, суди ти.
Не можеш пропагирати неку ретроградну идеологију из прошлости сада у 21. веку. Ево ти на пример исламизам који је настао у средњем век, ако је ригидан кочи развој муслиманских земаља.
По мени су све идеологије маса лоше и увек истичем у први план појединца.
Политичке револуције доносе више зла него добра, ја сам више за еволуцију. Постепени развој.
А ЗБОР и ОБРАЗ су ми помало екстремни и мислим да доносе више штете него користи. Као и ЛДП екстремизам.

А хвалоспева има увек. Човеку је у свести да идеализира, а не критички да проматра. А ствари су најчешће црно беле. Тако и о историјским личностима

ti mene nisi razumeo ja ne propagiram njegovu ideologiju u 21. veku!Mislim da je to krajnje smesno danas zastupati takve stavove,ali isto tako mislim da u ono vreme je to bilo jako napredno shvatanje politike...
A sasvim se slazem sa tobom da pojedinac mora uvek biti u prvom planu pa tek onda narod,nacija ili sta vec.U losim vremenima umerene struje u politici su fatalne po drzavu,zato na scenu stupa extremizam koji politiku kasnije uvodi u mirnije tokove.A takav je LDP danas i ZBOR pre 3/4 veka....
 
cash:
pogotovo srbima kada je u pitanju kosovo......vojvodina....i možda sandžak?;)
Zapamti da kapital,znanje i informacija buse tamo gde burgija nece! ;) Mislim da je glupo da u 21. veku pricamo o nekim fiktivnim granicama iz 19. veka.Daj da stvorimo institucije i kapital i bice sve ok. Nismo mi ni Rusija ni Amerika da bi trazili interes preko sile.
 
volunteer:
Zapamti da kapital,znanje i informacija buse tamo gde burgija nece! ;) Mislim da je glupo da u 21. veku pricamo o nekim fiktivnim granicama iz 19. veka.Daj da stvorimo institucije i kapital i bice sve ok. Nismo mi ni Rusija ni Amerika da bi trazili interes preko sile.
imali smo zajedništvo i suživot zadnjih 90 godina.....gdje nas je to dovelo?;)

a ti bi da nastavimo i dalje.....ali ja uopće ne mogu da vidim niti jedan razlog da bih se složio sa tobom;)
 
cash:
imali smo zajedništvo i suživot zadnjih 90 godina.....gdje nas je to dovelo?;)

a ti bi da nastavimo i dalje.....ali ja uopće ne mogu da vidim niti jedan razlog da bih se složio sa tobom;)
dovela nas je dotle losa politika,koja je sama sebi bila cilj,narod niko nije pitao.Ne da nastavljamo dalje,nego da krenemo ispocetka u stvaranju dobrih i prisnih odnosa koji u dubini nasih naroda oduvek postoje samo je ih politika zakopala...
 
cash:
tako je.i vrijeme je da se ta politika promjeni i da svako krene svojim putem.mi da imamo nezavisnu državu hrvatsku,a i vi da imate srbiju....ma kolika bila;)
Ok tvoje misljenje,ali meni je draza srcu Kraljevina Jugoslavija nego Srbija,ma kakva ona bila.....uzgred Srbin sam pravoslavac.
 

Back
Top