Православна Црква епископа Хризостома солунског

Црква су зилоти (истински православни) јер држе учење Цркве од Христа до данас.
Ako je kriterijum "od Hrista", onda su recimo protestanti veći rišćani od vas, jer se drže samo biblije, a ne prihvataju naknadne amandmane koje su uneli sveti oci. :mrgreen:
 
A zasto je on veci pravoslavac od mene? Ja slavim Slavu, a je l' treba da prestanem?
Чија су дела већа, он је већи Православац(под условом да држи правилну веру). Нпр. неки када виде цигане и инвалиде како просе, из немара не дају ни 20 динара, неки се стиде да застану да дају иако имају барем толико, неки их терају, псују и ''саветом'' терају да раде(иако посла нема ни за белце), док ће се прави Правосалвац зауставити и дати барем нешто, барем 20 динара.

Исто тако, неко кад га увреде или игноришу, дури се, гневи и злопамти годинама, а прави Православац гледа да се што пре измири, знајући да је ђаво закувао чорбу код једног или обојице, лошим помислима или сентименталним нерасуђивањем.

Треће и најбитније је ОЧУВАЊЕ ВЕРЕ. Неко ће пустити да му веру кроје по мери данашњег безакоња, неким јадним и бљутавим разионализацијама и сентименталношћу из шпанских сапуница, док ће други пре дати своју главу него што ће ућутати када му непријатељи упропаштавају Православну цркву јеретичким учењима.

Зато треба слушати најделатиније и богоносне Православце, Свете Оце који кажу:

''Заштита вере Христове већа је, цењенија и славнија од свих добродетељи!
+Свети Григорије Богослов+
 
Poslednja izmena:
Evo sam obećao Barbiki da nećem da se svađam, pa mislite da sad svašta možete da mi kažete nekažnjeno. :)

Ili ste poverovali da se iza mog nicka krije Hrizostom Solunski, pa vam se čini da ne spamujete, jer je tema o njemu. :D
Да, Владан ИПХ је рекао истину у вези тебе али му је Барбара обрисала тај део поста, тако да не брини, нису ти ускраћена права.

А теби одговарамо јер ти пишеш на овој теми. Па зар би више волео да те игноришемо?
 
Ako je kriterijum "od Hrista", onda su recimo protestanti veći rišćani od vas, jer se drže samo biblije, a ne prihvataju naknadne amandmane koje su uneli sveti oci. :mrgreen:
Протестанти криво тумаче Библију и није тачно да се држе само Библије већ имају и своје књиге и часописе које су писали њихови оснивачи и руководиоци, који у њима погрешно тумаче Библију. Свети оци постоје од Христа па све до данас и легитимни су наследници апостола јер од њих потичу, и правилно тумаче Библију а протестанти су постали тек у 16 веку од Мартина Лутера који се одвојио од римокатолика (великим делом и због политичких разлога) и пао још дубље у јерес од њих. А од Лутеранаца је до данас настало неколико десетина хиљада протестантских секти (нарочито у САД) који сви различито и погрешно тумаче Библију.
 
Протестанти криво тумаче Библију и није тачно да се држе само Библије већ имају и своје књиге и часописе које су писали њихови оснивачи и руководиоци, који у њима погрешно тумаче Библију. Свети оци постоје од Христа па све до данас и легитимни су наследници апостола јер од њих потичу, и правилно тумаче Библију а протестанти су постали тек у 16 веку од Мартина Лутера који се одвојио од римокатолика (великим делом и због политичких разлога) и пао још дубље у јерес од њих. А од Лутеранаца је до данас настало неколико десетина хиљада протестантских секти (нарочито у САД) који сви различито и погрешно тумаче Библију.

Ako je pak, kriterijum nastanak sekte, vaša sekta nije postojala pre 1923. godine kada su Grci prihvatili Gregoreijanski kalendar. :hahaha:
 
Мудро збориш. Из неког разлога ми не даје да ти дам репутацију (каже морам да дам другоме репутацију јер сам наводно дао теби задњем) иако јесам задњу репутацију дао другом форумашу, а предзадњу теби.

Него да модератор ЛБарбара неби ти брисала постове реци нешто уско везано за тему, тј. шта мислиш о исповедању Хризостома солунског и његовим верницима Еноху и Авакуму и њиховом исповедању са сајта правоверје.цом.

Већ сам неколико пута рекао шта мислим на другим темама , чак ми ни на задњи пост са теме матејеваца ниси одговорио а тиче се вашег исповедања Христа, Његове личности и Његове несливено спојене две природе. Али не мари.

Сматрам да тема никако није за шири аудиторијум и да ће направити контраефекат, ако почне опет да се бави догматиком, јер обични људи те високе ствари нису ни дужни да разумеју, то је посао свештенства и епископата а не мирјана. Плус су овде и заштићени провокатори.

Већ ти рекох да се бављењем тим темама без јаких и чврстих основа(молитве, поста и милосрђа), та ревност изокреће у неплодном правцу, тако кажу Оци и Христос. Држимо се малих(основних) ствари у вери да би смо били удостојени спознаји великих.

Моја лична стремљења су на укрупњавању фронта свих старокалендараца(и флоринаца и матејеваца Грка, затим Руса и осталих) против екумениста, наравно у истини и коригивањем канонских преступа хиротесијама. Да би до тога дошло потребна је искрена молитва Господу и свим Светима за тако нешто. Јер скупоцени хитон Христов има највећу могућу вредност за сва верна чеда Његова и до Његовог цепања долази и ударима с'лева (екуменизмом) и с'десна (ревношћу не по разуму, ревности без чврстих темеља). На том исправљању грешака из прошлости треба порадити искључивим уздањем у Христа, а не у неке духовне ауторитете, јер таквих данас дај Боже да има петоро на планети.
 
Poslednja izmena:
Ako je pak, kriterijum nastanak sekte, vaša sekta nije postojala pre 1923. godine kada su Grci prihvatili Gregoreijanski kalendar. :hahaha:
Грчка православна Црква се од Христа држала старог, светоотачког, православног јулијанског календара. Патријарх Мелетије Метаксакис (који је био и масон највишег 33. степена) и архиепископ Грчке Цркве су 1924. године незаконито пребацили Грчку Цркву на нови, папски, григоријански календар. Они који су остали верни старом календару су легитимни наследници Грчке православне Цркве, дакле грчки старокалендарци (зилоти) потичу од Христа па до данас. А то што су грчки новокалендарци отпали у раскол и престали бити Црква то није наш проблем, увек је било кроз историју Цркве оних који су отпадали. А то што Грчка држава и неке друге помесне православне "Цркве" подржавају више грчке новкалендарце него истинску грчку Цркву (старокалендарце, зилоте) то је зато што су и они у јереси, прелести, духовној обмани, и под утицајем безбожника, безбожних тајних друштава које владају светском политиком, римског папе, итд.

Ето тако лепа питања и такве коментаре везане за тему постављај и биће добро.
 
Грчка православна Црква се од Христа држала старог, светоотачког, православног јулијанског календара. Патријарх Мелетије Метаксакис (који је био и масон највишег 33. степена) и архиепископ Грчке Цркве су 1924. године незаконито пребацили Грчку Цркву на нови, папски, григоријански календар. Они који су остали верни старом календару су легитимни наследници Грчке православне Цркве, дакле грчки старокалендарци (зилоти) потичу од Христа па до данас. А то што су грчки новокалендарци отпали у раскол и престали бити Црква то није наш проблем, увек је било кроз историју Цркве оних који су отпадали. А то што Грчка држава и неке друге помесне православне "Цркве" подржавају више грчке новкалендарце него истинску грчку Цркву (старокалендарце, зилоте) то је зато што су и они у јереси, прелести, духовној обмани, и под утицајем безбожника, безбожних тајних друштава које владају светском политиком, римског папе, итд.

Ето тако лепа питања и такве коментаре везане за тему постављај и биће добро.

Neko mora da ti kaže... Srbi se drže julijanskog kalendara. :)
Inače, samo rekoh da postojite nekoliko godina. Mnogo kraće od protestanata i većine protestantskih sekti. :mrgreen:

Što se tiče saveta o tome šta i kako treba da pišem, predlažem da pogledaš ispod avatara. Imaš rang 5. Kada ga uvećaš cca 50 puta, onda će možda tvoji saveti meni upućeni o tome šta treba ovde da pišem, biti relevantni.
 
@ zazi kada ćeš da shvatiš da međedi arlauču oko duda, ne oko kruške....:lol:
oni tamane kruške, to stoji, a neistomišljenike sređuju mađijama oko duda, jerbo se dud pokazao kao najefikasniji....:rtfm:
Хехехе! Имаш смисла за хумор, шала ти је умерена и духовита и није увредљива, бар по мени. Али заиста је шала то да се зилоти баве магијом. Они су православни и не баве се тиме. А погледај мало у твоју СПЦ или у римокатоличку "Цркву" како праве компромисе са разним магијашима, врачарима, "пророцима", астролозима, протестантским секташима, тајним политичким друштвима и сличнима. Па на истоку и југу Србије нарочито, неки свештеници СПЦ раде заједно са људима који се баве влашком и другом магијом. О томе ми је причао лично мој парохијски свештеник из СПЦ који је службовао у тим крајевима. Врачаре шаљу људе код свештеника из СПЦ, а свештеници им за узврат препоручују људима да за неке ствари иду код врачара да им бацају чини и врше грозне обреде, раде у договору (дилу) са врачарама, па сад ти види чији се свештеници баве магијом. А има и свештеника, монаха па чак сам чуо и владика СПЦ који се лично баве магијом. А о попадијама и обичним верницима СПЦ који иду и у СПЦ на молитве и код врачара да и не говоримо колико их много има. Код православних зилота ни један верник не иде код врачара јер добро зна да је то грех.
 
Владане ИПХ, одговорио сам ти на твој пост и цитат оног Светог оца, детаљно сам ти одговорио тамо на теми, потражи па види на теми "Зилоти матејевци".

Уморио сам се, на остало твоје писање и писање других овде, одговорићу касније кад се одморим.

Поздрав свима, на кратко време! :bye:
 
Neko mora da ti kaže... Srbi se drže julijanskog kalendara. :)
Inače, samo rekoh da postojite nekoliko godina. Mnogo kraće od protestanata i većine protestantskih sekti. :mrgreen:

Što se tiče saveta o tome šta i kako treba da pišem, predlažem da pogledaš ispod avatara. Imaš rang 5. Kada ga uvećaš cca 50 puta, onda će možda tvoji saveti meni upućeni o tome šta treba ovde da pišem, biti relevantni.
Зази, јел ти умеш да читаш шта сам написао и ти цитирао?
Понављам ти опет - зилоти су старокалендарци, легитмни наследници Грчке православне Цркве која је увек била старокалендарска од Христа, од почетка. Схваташ ли сад од кад зилоти (грчки старокалндарци) постоје. Од Христа, од настанка новозаветне грчке Цркве, од првог века. Схваташ? Мислим да и мало дете схвата.
 
Зази, јел ти умеш да читаш шта сам написао и ти цитирао?
Понављам ти опет - зилоти су старокалендарци, легитмни наследници Грчке православне Цркве која је увек била старокалендарска од Христа, од почетка. Схваташ ли сад од кад зилоти (грчки старокалндарци) постоје. Од Христа, од настанка новозаветне грчке Цркве, од првог века. Схваташ? Мислим да и мало дете схвата.

Vidim da ti za odmor treba više, mada ti se čini da ti je dosta i 6 minuta. :mrgreen:
Daklem, Grka pravoslavna crkva postoji od prvog veka? Neće biti. :D
Međutim, bez obzira koliko dugo postojala Grčka pravoslavna crkva, vi ste nastali nedavno.
Može samo jedna od dve mogućnosti - ili ste Grci, pa vam nije mesto međ Srbima, ili ste Srbi, pa nemate veze sa grčkom crkvom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vidim da ti za odmor treba više, mada ti se čini da ti je dosta i 6 minuta. :mrgreen:
Daklem, Grka pravoslavna crkva postoji od prvog veka? Neće biti. :D
Međutim, bez obzira koliko dugo postojala Grčka pravoslavna crkva, vi ste nastali nedavno.
Može samo jedna od dve mogućnosti - ili ste Grci, pa vam nije mesto međ Srbima, ili ste Srbi, pa nemate veze sa grčkom crkvom.

Pa, išli bi oni u grčku, al grčki nije baš lak...Ko da čita njihove ispovedi na lošem grčkom...:sad2:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Владан ИПХ: Већ сам неколико пута рекао шта мислим на другим темама , чак ми ни на задњи пост са теме матејеваца ниси одговорио а тиче се вашег исповедања Христа, Његове личности и Његове несливено спојене две природе. Али не мари.
Прочитај тамо одговор. Ниси видео да сам ти одговорио. Као што се природе Христове нису слиле једна са другом тако се ни људска природа Христова није слила са божанском личношћу Христовом нити има сопствену личност него је ту божанску личност Христову узела за своју ипостас (личност) како каже Догматика. А на сајту правоверје.цом овде
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv ktenasovaca/teme.htm
имаш светоотачке текстове који говоре о томе да је Христова личност божанска и предвечна .

Погледај наслове:

Авраам, отац ваш, био је рад да види дан мој; и видје и обрадова се. А Јудејци му рекоше: Још немаш ни педесет година, а Авраама си видио? А Исус им рече: Заиста, заиста вам кажем: прије него Авраам настаде, Ја јесам. Тада узеше камење да баце на њега; а Исус се сакри, и изиђе из храма, па прође између њих и тако отиде. (Јн. 8:56-59)

О имену Божијем "О ΩΝ"
Ко покушава да васкрсне ђавољу повељу?
О Окружној посланици из 2005 г.
Сатанска повеља
Црквени календар за 1999 г.
О неизменљивом по ипостаси оваплоћењу Сина Божјег

--------------------------------------------------------------------------------

Св. Кирило Јерусалимски - о предвечности Христа
Св. Јован Златоусти - о предвечности Христа
Св. Григорије Ниски - о предвечности Христа
Акатист Преслатком Г.Н.И.Х.-у - о предвечности Христа
Житије св. мученице Ореозиле
Охридски пролог, 8. септембар
Епископ Николај - Беседа о Ономе који сиђе и узиђе
Свети Сава Српски - О правоверју

--------------------------------------------------------------------------------

Писмо Срђану од 20.04.2007 (одломак)
Писмо Матеју (05.05.2008)
________________________________________
Правоверје < Главна < Отпадништво < Против ктенасоваца
 
Владо читао сам то на претходној теми и добио си одговор од Сергиана. Јако кратко ћу се држати ове веома високе теме, јер јој је мало ко дорастао (у молитви посту и благодати). Ево навешћу где си направио неке грешке у изражавању:


Citat:
Владан ИПХ цитира Светог оца: Međutim, kada je došao Hristos i tako nerazdeljivo u Sebi sjedinio božansko sa čovečanskim, da ovo dvoje koji bejahu potpuno razjedinjeni, tj. božanstvo i čovečanstvo, postadoše jedna Ličnost, iako ostadoše nesemešani i neprožeti.

Онда твој одговор:

То што сам подвукао (и ти што си подвукао) не значи да је личност Христова постала тек са оваплоћењем Христа јер би онда Христос био само обичан човек, него се каже да је Христова божанска предвечна личност сјединила у себе људску природу (божанску природу је већ имала) и тако је постала једна личност. Ту се говори да је оваплоћени Христос у две природе и то је тачно, али није му личност постала оваплоћењем.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Није је сјединила у себе него са собом, те две природе су непомешане тј. несливене, то сведочи црвени болд.

Да не дужимо тему јер је испричана, мене интересује који Оци држе страну исповедања Хризостома Солунског? Јер овде су наведени цитати Златоустог(мада не видех где су то његове речи оспориле несливеност две природе у обједињујућој Личности), затим брата Василија Великог и других, али у ком контексту и са којим циљем?

Спознаја тајне чудесног и надсазнајног дела оваплоћења и покушај њеног смештања у оквире људског разумевања је залудан посао. Чак ни анђели не познају до краја ту тајну оваполоћења и једносушности Оца, Сина и Светога Духа, већ по мери своје заслуге. Нико није савршен да то разуме сем Бога. Шта онда да кажемо ми обични мирјани робови страсти, осим да се смиримо пред том Тајном?

Блажени Августин(не онај папски) је једном тако шетајући плажом, размиљао баш о овој тајни о којој причамо. И у духу је видео мало дете како је ископало једну малу рупу и да је кантицом покушава напунити водом. Августин га је питао шта ради? Дете му је одговорило већ објашњеним. На то ми је блажени рекао да узалуд то ради и да то никада неће успети. На то му је дете рекло да ће пре оно исппунити ту малу рупу свом водом океана, него што ће у његов ум сместити Онај Који се нигде не може сместити, јер је изнад свега. Дакле Његово смештање у наше умове неком разионализацијом је немогуће. Зато :

Будите једне мисли међу собом. Не мислите о високим стварима него се држите нискијех. Не мислите за себе да сте мудри.(Рим 12,16)
 
Poslednja izmena:
Не знам на кога мислиш да је већи православац од тебе. А Славу не треба да остављаш јер је Слава Србски православни празник, дан када су наши преци примили хришћанство и крстили се, и сви Србски зилоти (истински православни) славе своју Крсну Славу као прави и истински светосавци.

Mislim na ovog Hrizostoma.
 

Mislim na ovog Hrizostoma.
Не разумем твоје питање зашто је Хризостом већи православац од тебе, не знам шта хоћеш да кажеш и шта ти није јасно. Као што сам написао у мојим првим постовима на овој теми, Хризостом солунски је једини епископ данас на свету који се држи тачног православног исповедања и вере, за разлику од других епископа у разним "Цркавама" који су мање или више скренули са православног пута и запали у јереси. То ти могу рећи након око 20 година проучавања православља и две године интезивног проучавања истинског православља (зилота, ревнитеља) а ти ако мислиш да нисам у праву слободно ми укажи на то, реци ми у чему Хризостом није православан, а ја ћу теби навести много разлога по којима остали епископи у разним "Црквама" нису православни више. Уосталом ако хоћеш озбиљан одговор онда прочитај моје предходне постове на овој теми, нарочито на првој страни где сам објаснио по чему је Хризостом солунски остао једини православни епископ данас од свих осталих "епископа" званичних "православних Цркви" и "истински православних Цркви" (тј. других "зилота"). Постоји могућност да постоји можда још неки православни епископ данас који је руски катакомбник (припадник неке Руске истински православне катакомбне Цркве) али то сазнати је врло тешко, тако да је најбоље и најсигурније држати се Хризостома солунског јер је код њега све јасно што се тиче исповедања вере и апостолског прејемства.
 
Владан ИПХ: Да не дужимо тему јер је испричана, мене интересује који Оци држе страну исповедања Хризостома Солунског? Јер овде су наведени цитати Златоустог(мада не видех где су то његове речи оспориле несливеност две природе у обједињујућој Личности), затим брата Василија Великог и других, али у ком контексту и са којим циљем?
Ја сам ти навео где да прочиташ светоотачке текстове о предвечности Христа а ти ме опет питаш. Нико и неће да оспорава несливеност две приороде у једној личности, управо сам и написао да као што се природе Христове нису слиле тако ни људска приорода Христова није се слила са Христовом божанском личношћу него њу узела за своју ипостас (личност) како каже Догматика. Христос по личности није човек, нити Бог и човек (двострука личност), него само Бог. Наслови текстова ти лепо говоре и сами текстови сведоче да је Христова личност предвечна и божанска, не разумем како то не схваташ. Ако ти ти текстови нису довољни онда ја мало могу да ти помогнем.

Ако мислиш да обичан верник (лаик) не треба да расуђује, упознаје и проучава своју православну веру него да слепо и зомбирано верује својим духовницима (свештенству) онда ниси ни требао да напушташ СПЦ. Ниси требао ни да тражиш истину него да слепо верујеш свештенству СПЦ и да заједно са њима тонеш у јереси.

Што се тиче хиротесија оне матејевцима нису потребне јер је једнолична хиротинија дозвољена по канонима када у близини нема других православних епископа а Матеј Брестењски је управо био у тој ситуацији када није било других православних епископа у близини иако их је тражио и у иностранству, а Хризостом Флорински не само што је био у јереси него је и обећао новокалендарцима да неће рукополагати наследнике што је и испунио. Да Матеј није учинио хиротоније апостолско прејемство Грчке истински православне Цркве би се изгубило, нестало.

Прочитај текст "О једноличној хиротонији" овде
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv florinaca/teme.htm
(тренутно мени не ради тај линк, па ако и теби не ради ако хоћеш послаћу ти тај текст на мејл)

и ово прочитај "Неколико случајева једноличне хиротоније" (код Светог Саве и других Светих отаца)
http://www.pravoverje.com/Otpadnist...dgovor_florincima/jednolicna_hirotonija_2.htm

и ово прочитај у вези хиротесија
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv florinaca/odgovor_florincima/Objava.htm

и знај да хиротесија матејеваца код РПЗЦ није ни било него су матејевци пристали на прост благослов како би се сјединили са флоринцима, извршили су икономију (снисхођење) твојим флоринцима из љубави, а флоринци су то злоупотребили и исмејавали их, и покварили добру намеру матејеваца да се сједине грчки старокалендарци (зилоти). Дакле, твоји флоринци (или филаретовци) су управо ти који су покварили напоре матејеваца за сједињењем. А ви имате много неканонских ствари у хиротонији вашег Акакија Папаса. Рукоположио га је Серафим чикашки и румунски новокалендарски "епископ" и новокалендарском храму, и ако је Синод РПЗЦ накнадно потврдио ту неканонску хиротонију Серафим после пар година пише писмо флоринцима у којем се каје што им је рукоположио Акакија Папаса и каже да матејевци нису расколници јер су се увек држали истог (православног) исповедања (дакле, увидео је да сте ви флоринци уствари расколници, да сте ви учинили раскол). Зашто је Акакије Папас ишао у Америку и однео паре Серафиму да постане епископ кад је у Грчкој имао матејевске епископе? Тиме је он учинио раскол као и пре тога ваш Хризостом флорински. А после се и ваш садашњни архиепископ Хризостом Кјусис одвојио у учинио раскол, тако да сте ви (кјусијевци, у Србији под вођством јеромонаха Акакија и смедеревског свештеника Атанасија који се не слаже са Акакијем, али су у истој "Цркви" и под истим епископом Калиником а овај под Кјусијем) уствари троструки расколници, раскол од раскола од раскола. И сад хоћете да се ми матејевци који смо увек држали чврсто, чисто и истинито православно исповедање сједнимо се са вама под вашу власт а уједно хулите на Светог Матеја Брестењског. Много хоћете. Нисте у истини.
 
Poslednja izmena:
Одговоре на ово писмо од српских кјусијеваца (акакијеваца, флоринаца, филаретоваца или како год желе да се зову, "Српска истински православна Црква" како воле да се зову изгледа да нису) које нисам добио до данас

Можда ће њихови верници на овом форуму Владан ИПХ, Самсон, Магдалина и њихови симпатизери (Куку леле, Збораш и други) умети да одговоре.

Ово писмо сам пре око месец дана два пута слао као коментар на њихов блог и нису хтели да га објаве чак ни други пут када сам избацио део о матејевцима, иако се овај мој коментар односи на задату тему њиховог сједињења са руским тихоновцима ("Руском истински православном Црквом" на челу са архиепископом Тихоном).

Иначе од српских акакијеваца нисам добио многе одговоре. Они се као и Владан ИПХ стално ваде на то да треба само молити се и постити а расуђивање да препустимо другима, да други мисле уместо нас. По тој логици да нису расуђивали сви би они остали у СПЦ. Али расудили су боље и дошли код Акакија и сад уместо да наставе да расуђују и схвате да су матејевци истински православни, они су се зауставили и мисле да више не треба или не смеју да расуђују, сво своје расуђивање су поклонили Акакију и Атанасију смедеревском.

Ево тог мог писма. Пошто они неће да га објаве на свом блогу објављујем га ја овде. Ту сам их називао ИПЦ (истинитом православном Црквом) јер тако воле да се зову и да би ми објавили коментар али и поред тога нису хтели јер крију истину.

Помаже Бог!

Са занимањем сам прочитао све ваше постове овде и искрено бих волео да дође до вашег уједињења са Русима јер сам русофил и симпатизер свих истинских православних Цркава са намером да се у једној и крстим. Овде је проблем што Руси примају екуменисте у Цркву само покајањем а Грци и Срби миропомазањем или и крштењем (погружавањем). Неки кажу да је то руска икономија у коју се не треба мешати али треба имати у виду да један човек, (верник) после сједињења ових Цркви може да иде из државе у државу, из Цркве у Цркву и то доноси недоумице. Например, неки Србин у Америци одлучи да приступи истинском православљу. Пошто у Америци не постоји Србска ИПЦ он се присаједини Руској ИПЦ само покајањем. Када се тај исти човек врати у Србију дође у Србску ИПЦ на литургију јер је она у општењу са Русима и хоће да се причести. Србски свештеник га први пут види и пита га јел крштен. Он каже да је није већ је присаједињен само покајањем. Шта сада да ради свештеник СИПЦ? Ако га причести, други србски верници ће да се жале како су они морали бити миропомазани или крштени да би се могли причешћивати а овај Србин није, како то два аршина, две мере за један исти србски народ? А ако свештеник одреди том Србину да мора да се и он миропомаже или крсти онда се он меша у помесност Руске ИПЦ јер не признаје начин на који га је она присајединила. Исти проблем десио би се и са Грцима који су се сјединили покајањем у Руску ИПЦ негде где није било друге ИПЦ па дошли кући у Грчку и у Грчку ИПЦ. Има ту још могућих комбинација које могу изазвати проблем и недоумицу. Али ето одговорите ми бар на ово питање, шта да ради свештеник Србске ИПЦ у том случају.

(следи наставак)
 
(наставак мог писма српским акакијевцима)

И још бих замолио уредника под ником сербиантруеортходокс да нам наведе колико то „многобројних матејевских група“ постоји, и које су. Колико ја знам постоје само четири док флоринских и филаретовских група има више. И матејевци нису само група а само ви Црква. Матејевци су такође истинска православна Црква колико и ви, тим пре што је и сам Серафим Чикашки који вам је дао прејемство написао писмо (после Синодског признавања његовог рукополагања Акакија Папаса) у коме се каје због тога и пита вас како матејевце можете називати расколницима када су се они одувек доследно држали исповедања које ви тек сада држите.

И још једно питање. Да ли су по вама новокалендарци благодатна Црква пошто сматрате да СПЦ није изгубила благодат општењем са њима од 1924. године него ступањем у екуменизам са „патријархом“ Германом 1965.? Отац Акакије ми је одговорио да тек треба Сабор ваше ИПЦ да одлучи кад је СПЦ изгубила благодат као да не признаје одлуке предходних православних Сабора који кажу да расколници немају благодат, па тиме ни новокалендарци јер су анатемисани од три свеправославна Сабора. Једна ваша верница (Магдалина са овог форума Крстарице, моја напомена) ми је рекла да ваш митрополит Калиник исповеда да је СПЦ изгубила благодатност општећи са новокалендарцима 1924. док ваш отац Акакије није у то сигуран.

Не бих волео да у вашем настојању да се уједините са Русима по сваку цену, произведете контраефекат, тј. нови раскол унутар ИПЦ. Можда треба сачекати да Руси одлуче да се екуменисти примају крштењем или миропомазањем. Ако их Руси примају само покајањем а Грци и Срби миропомазањем или крштењем то може довести до проблема са почетка мог поста за које молим одговор као и на остала питања која сам поставио овде. Унапред се захваљујем, благодарим на одговорима. Свако добро од Господа Вам желим.

Влада из Београда
(Тамо сам се потписао пуним именом и презименом и оставио мејл тако да знају ко сам јер ме познају и ако неће да ми објаве коментар да могу да ми одговоре бар на мејл, али нису већ дуго и по свом обичају оставиће ме опет без одговора.)

Е па кјусијевци (или како се другачије зовете: акакијевци, флоринци, филаретовци, "СИПЦ"-овци) на овом форуму изволите одговорите ако умете. Бићу вам веома захвалан ако ми дате одговоре.
 
(наставак мог писма српским акакијевцима)

И још бих замолио уредника под ником сербиантруеортходокс да нам наведе колико то „многобројних матејевских група“ постоји, и које су. Колико ја знам постоје само четири док флоринских и филаретовских група има више. И матејевци нису само група а само ви Црква. Матејевци су такође истинска православна Црква колико и ви, тим пре што је и сам Серафим Чикашки који вам је дао прејемство написао писмо (после Синодског признавања његовог рукополагања Акакија Папаса) у коме се каје због тога и пита вас како матејевце можете називати расколницима када су се они одувек доследно држали исповедања које ви тек сада држите.

И још једно питање. Да ли су по вама новокалендарци благодатна Црква пошто сматрате да СПЦ није изгубила благодат општењем са њима од 1924. године него ступањем у екуменизам са „патријархом“ Германом 1965.? Отац Акакије ми је одговорио да тек треба Сабор ваше ИПЦ да одлучи кад је СПЦ изгубила благодат као да не признаје одлуке предходних православних Сабора који кажу да расколници немају благодат, па тиме ни новокалендарци јер су анатемисани од три свеправославна Сабора. Једна ваша верница (Магдалина са овог форума Крстарице, моја напомена) ми је рекла да ваш митрополит Калиник исповеда да је СПЦ изгубила благодатност општећи са новокалендарцима 1924. док ваш отац Акакије није у то сигуран.

Не бих волео да у вашем настојању да се уједините са Русима по сваку цену, произведете контраефекат, тј. нови раскол унутар ИПЦ. Можда треба сачекати да Руси одлуче да се екуменисти примају крштењем или миропомазањем. Ако их Руси примају само покајањем а Грци и Срби миропомазањем или крштењем то може довести до проблема са почетка мог поста за које молим одговор као и на остала питања која сам поставио овде. Унапред се захваљујем, благодарим на одговорима. Свако добро од Господа Вам желим.

Влада из Београда
(Тамо сам се потписао пуним именом и презименом и оставио мејл тако да знају ко сам јер ме познају и ако неће да ми објаве коментар да могу да ми одговоре бар на мејл, али нису већ дуго и по свом обичају оставиће ме опет без одговора.)

Е па кјусијевци (или како се другачије зовете: акакијевци, флоринци, филаретовци, "СИПЦ"-овци) на овом форуму изволите одговорите ако умете. Бићу вам веома захвалан ако ми дате одговоре.

Ovo ti je biskup Akakije...:hahaha:
 

Back
Top