Православна Црква епископа Хризостома солунског

ALi je umro. A rok teče od datuma smrti.

Христос није вампир, као што неће бити вампири ни сви људи када буде било опште васкрсење кад Христос дође следећи пут са неба. Праведни ће ићи у вечно блаженство у рају (Царству Небеском) а богохулници и непокајани грешници у вечну муку у паклу. Судиће нам се за сваку реч коју смо изговорили, и за сваку помисао и свако дело које смо учинили у животу. Не можеш бити сигуран да Бог не постоји, зато ти саветујем да га не вређаш јер ћеш зарадити дубоко место у паклу. А можда ти и волиш да идеш у пакао, али веруј ми тамо није нимало лепо никоме, имао сам неку врсту осећања пакла у свом животу, тамо те демони (зли духови) муче вечно. Ја сам их осетио (скоро видео и чуо) на 5 минута и био ужаснут а могу да замислим како је тек ужасно кад те они вечно муче. Иначе, сваком човеку је тешко кад има неку душевну бољку, кад је у депресији или пати због неузвраћене љубави или губитка члана породице или слично, е сад замисли кад на оном свету у паклу живиш вечно у том страшном и болном стању. Зато ти кажем, немој да се ругаш Богу јер Бог на Страшном Суду ником дужан неће остати.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Христос није вампир, као што неће бити вампири ни сви људи када буде било опште васкрсење кад Христос дође следећи пут са неба. Праведни ће ићи у вечно блаженство у рају (Царству Небеском) а богохулници и непокајани грешници у вечну муку у паклу. Судиће нам се за сваку реч коју смо изговорили, и за сваку помисао и свако дело које смо учинили у животу. Не можеш бити сигуран да Бог не постоји, зато ти саветујем да га не вређаш јер ћеш зарадити дубоко место у паклу.
Pascal's Wager...:sad2::hahaha:
А можда ти и волиш да идеш у пакао, али веруј ми тамо није нимало лепо никоме, имао сам неку врсту осећања пакла у свом животу, тамо те демони (зли духови) муче вечно.
Nekome bi raj bez voljenih osoba bio pakao.
Ја сам их осетио (скоро видео и чуо) на 5 минута и био ужаснут а могу да замислим како је тек ужасно кад те они вечно муче.
To iskustvo moze samo tebi neshto da znachi... Anekdotni dokaz nema nikakvu tezinu za druge.
Иначе, сваком човеку је тешко кад има неку душевну бољку, кад је у депресији или пати због неузвраћене љубави или губитка члана породице или слично, е сад замисли кад на оном свету у паклу живиш вечно у том страшном и болном стању. Зато ти кажем, немој да се ругаш Богу јер Бог на Страшном Суду ником дужан неће остати.
Opet pokushaj Paskalove pogodbe... Patetichno.
Uostalom, kako mozesh pretiti ateistima vechnim mukama za konachan greh? Uostalom, ateisti siguno nisu krivi shto nema dokaza za postojanje Boga/bogova.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ја сам пријавио Зазијавала што је Христа назвао вампиром, атеиста не верује у Христово васкрсење али неће Христа вређати тако, зато Зазијавало није атеиста него оно друго, богохулник и оно друго због чега сам добио казнени поен када сам га тако назвао. А за то што си ме назвао или назвала јадним и тебе ћу да пријавим за вређање јер ја нисам пријавио Зазијавала због атеизма него због вређања.
Poredjenje Isusa sa vampirima(da se ja pitam, vishe lichi na Undead-a) je za forumsku kaznu, nazivanje ateista sledbenicima ideologija Hitlera, Staljina i Pol Pota nije?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uostalom, kako mozesh pretiti ateistima vechnim mukama za konachan greh? Uostalom, ateisti siguno nisu krivi shto nema dokaza za postojanje Boga/bogova.
Нема доказа ни да Бог не постоји нити ће га бити, јер вера у Бога је ствар вере. Када би се рационално и тачно знало да Бог постоји онда би сви веровали и зато неби имало разлога да ико прими награду од Бога, али Бог је тако поставио да човек верује без јасних доказа да би због те вере они који верују примили награду а они који не верују да буду кажњени. Иначе, добар човек чистог срца и ума лако ће поверовати у Бога у врховно добро, а остали неће.

И да поновим, нисам Зазијавала пријавио због атеизма јер то што је он изнео није атеистички став него грубо вређање и богохуљење. Може да он доказује да Бог не постоји, нека само изволи, али да вређа нико нема право на овом форуму. Ако ја не смем да вређам атеисте (због њега сам добио казнени поен) не сме ни он мене као верника да вређа, нити моја верска осећања, као ни осећања свих хришћана света, називајући Христа тако погрдно. То нема везе са атеизмом него са нечим другим што кад сам написао добио сам казнени поен.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Христос није вампир, као што неће бити вампири ни сви људи када буде било опште васкрсење кад Христос дође следећи пут са неба. Праведни ће ићи у вечно блаженство у рају (Царству Небеском) а богохулници и непокајани грешници у вечну муку у паклу. Судиће нам се за сваку реч коју смо изговорили, и за сваку помисао и свако дело које смо учинили у животу. Не можеш бити сигуран да Бог не постоји, зато ти саветујем да га не вређаш јер ћеш зарадити дубоко место у паклу. А можда ти и волиш да идеш у пакао, али веруј ми тамо није нимало лепо никоме, имао сам неку врсту осећања пакла у свом животу, тамо те демони (зли духови) муче вечно. Ја сам их осетио (скоро видео и чуо) на 5 минута и био ужаснут а могу да замислим како је тек ужасно кад те они вечно муче. Иначе, сваком човеку је тешко кад има неку душевну бољку, кад је у депресији или пати због неузвраћене љубави или губитка члана породице или слично, е сад замисли кад на оном свету у паклу живиш вечно у том страшном и болном стању. Зато ти кажем, немој да се ругаш Богу јер Бог на Страшном Суду ником дужан неће остати.

Aj malo da okrenemo malo. Kažeš ti:
Иначе, сваком човеку је тешко...због губитка члана породице... е сад замисли кад на оном свету у паклу живиш вечно у том страшном и болном стању
A ti, naravno, stižeš u raj. A neki članovi tvoje porodice u pakao. Naravno.
Ako su paklene muke da večno patiš zbog gubitka člana porodice, kakva je razlika između raja i pakla? :confused:

Zatim, vidimo da ti patiš zbog "gubitka članova porodice, neuzvraćene ljubavi i slično", nekih 5 minuta.

A kada pretiš, pokušaj sa baba-rogama. Jer, kada smo bili mali, ponekad smo verovali da postoje. Mislim, lakše ćemo se uplašiti. :mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
И да поновим, нисам Зазијавала пријавио због атеизма јер то што је он изнео није атеистички став него грубо вређање и богохуљење...
Nije nikakvo vređanje. Ljudi žive dok ne umru. Kad nastave da žive pošto su umrli, to ti je vampirsko stanje. Nisam ja kriv što one koje volite nazivate uskrslima, a one koje ne volite nazivate vampirima. Suština pojave je ista. :D
 
Da se ne bi zavitlavao previshe sa tobom(...neko nece primetiti razliku), napomena: na vama je da dokazete svoje tvrdnje. http://tinyurl.com/ybqjymg
Ко то каже да је на нама верницима да доказујемо своју веру? Рекао сам ти све је ствар вере у доброту и љубав, да они постоје и да постоји врховно добро и љубав као њихов извор и Створитељ свега. А ви ако хоћете доказујете своју неверу да Бог не постоји што сте и радили кроз историју. Што се тиче Стаљина он је био атеиста, а Лењин је био још гори па не знам што њега ниси поменуо. Али то је већ тема за политику.

А линк сам кликнуо и води ме на текст на енглеском, а енглески не желим да читам. Ако хоћеш преведи ми на српски то што си хтео да ми кажеш, а ако нећеш, срећан ти пут са ове теме. Пријатно!
 
Zazi...obzirom da vernicima smeta to poredjenje, budi uvidjavan i prekini s tim...
Захваљујем се! Хвала. Ипак треба држати неки ниво културе дијалога на форуму јер сви смо различитих ставова а ако кренемо да се вређамо ту неће бити краја и неће личити ни на шта.
 
Захваљујем се! Хвала. Ипак треба држати неки ниво културе дијалога на форуму јер сви смо различитих ставова а ако кренемо да се вређамо ту неће бити краја и неће личити ни на шта.

Slažem se..a sad se lepo svi vratite temi...Православна Црква епископа Хризостома солунског...

Hvala...
 
Vlado..vrati se na temu...
Па добро што ми обриса пост, био је поучан за свакога. Слажем се да треба да се вратим на тему, али ниси требала да обришеш пост јер је био везан за тему, за оно то је Зазијавало написао. Ако сам ја скренуо са теме скренуо сам због тога што је Зазијавало скренуо први. А дискусија о Христовом васкресењу и свим православним и хришћанским питањима свакако је везана за ову тему.
 
... нажалост код многих то пролази јер имају много разумевања за чињење зла, ако је то упаковано у омот шале и неозбиљност дворске луде. Али полако ће схватити неки, колико се мрскости крије у тим шалама. Демон сквернословља(ружних речи, хула и злобе) увек долази после своје претходнице, демона празнословља(форумским речником ''после спама и небулоза'').

Нису за џаба Латини измислили пословицу RIDENDO DICERE VERUM! (Кроз смех рећи истину(своју личну)). Ко то зна да експлуатише има увек верну пубилку и дежурне муштерије.

А што се тиче доказивања вере, она је у делима. Једно без другога не иде.
 
Poslednja izmena:
Па добро што ми обриса пост, био је поучан за свакога. Слажем се да треба да се вратим на тему, али ниси требала да обришеш пост јер је био везан за тему, за оно то је Зазијавало написао. Ако сам ја скренуо са теме скренуо сам због тога што је Зазијавало скренуо први. А дискусија о Христовом васкресењу и свим православним и хришћанским питањима свакако је везана за ову тему.

Post sam obrisala jer ima lični pečat...kad pišeš o nekoj temi pišeš o temi
a ne o ljudima sa kojima se ne slažeš...
To takodje spada u prekršaj...
 
нажалост код многих то пролази јер имају много разумевања за чињење зла, ако је то упаковано у омот шале и неозбиљност дворске луде. Али полако ће схватити неки, колико се мрскости крије у тим шалама. Демон сквернословља(ружних речи, хула и злобе) увек долази после своје претходнице, демона празнословља(форумским речником ''после спама и небулоза'').

Нису за џаба Латини измислили пословицу RIDENDO DICERE VERUM! (Кроз смех рећи истину(своју личну)). Ко то зна да експлуатише има увек верну пубилку и дежиурне муштерије.

А што се тиче доказивања вере, она је у делима. Једно без другога не иде.

Мудро збориш. Из неког разлога ми не даје да ти дам репутацију (каже морам да дам другоме репутацију јер сам наводно дао теби задњем) иако јесам задњу репутацију дао другом форумашу, а предзадњу теби.

Него да модератор ЛБарбара неби ти брисала постове реци нешто уско везано за тему, тј. шта мислиш о исповедању Хризостома солунског и његовим верницима Еноху и Авакуму и њиховом исповедању са сајта правоверје.цом.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Latini su bili mudar narod. Sve što je ostalo od njih zapisano slovi za nekakvu mudrost.
Recimo DIVIDE ET IMPERA, odnosno "zavadi pa vladaj", šo vrlo rado koriste sektaši kada treba razoriti matičn crkvu.

Inače, "povlašćenom korisniku" upravo su izbrisali nekoliko postova. :)


Секташи су они који су отпали од Христа, али теби начини отпадања од Њега никако не улазе у главу.
А управо си секташе, које се градећи се мудрима полудјеше, назвао ''мудрим народом''. Сличан се сличном радује и препознаје.

Колика је њихова мудрост сведоче њихова злодела почињена у име њиховог бога. А тог зову ''лукави'' и заменик Бога(намјесник). Закључак је за оне који не познају потпуно значење речи лукави наспрам речи мудри, да су они лукави а не мудри. Нажлост неки неће схватити ту разлику ни да им је нацрташ у три димензије.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Latini su bili mudar narod. Sve što je ostalo od njih zapisano slovi za nekakvu mudrost.
Recimo DIVIDE ET IMPERA, odnosno "zavadi pa vladaj", šo vrlo rado koriste sektaši kada treba razoriti matičn crkvu.

Inače, "povlašćenom korisniku" upravo su izbrisali nekoliko postova. :)
Е кад је СПЦ (вероватно на њу мислиш кад кажеш "матична Црква") спала на то да је ти као екстремни атеиста браниш који Христа назива онако како си га малопре назвао (и разним другим погрдним именима) онда је то жалосно. Иначе, Црква није СПЦ јер је пала у јерес екуменизма, папизма, сергијанизма, симоније, итд. Црква су зилоти (истински православни) јер држе учење Цркве од Христа до данас. Истински православни су матична Црква а сад што њеног свештенства и верника има мање у односу на "Цркве" које су пале у јерес то су и Христос и Свети апостоли и Свети оци прорекли да ће тако да буде, да ће истинских хришћана у последња времена бити све мање. О томе смо писали више пута на форуму али површном човеку који површно гледа изгледа да је Црква тамо где је више храмова, више свештеника и верника, већи луксуз и материјално богаство и више пара, а то није тако. Црква је тамо где се држи, чува и исповеда тачно учење Цркве онако како су нам га предали Свети апостоли и Свети оци православни.
 
A zasto je on veci pravoslavac od mene? Ja slavim Slavu, a je l' treba da prestanem?
Не знам на кога мислиш да је већи православац од тебе. А Славу не треба да остављаш јер је Слава Србски православни празник, дан када су наши преци примили хришћанство и крстили се, и сви Србски зилоти (истински православни) славе своју Крсну Славу као прави и истински светосавци.
 

Back
Top