Postoji li uopste resenje???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sada se vratih ponovo na postavljenu temu.Priča nimalo nije uverljiva, ispričana je iz ugla treće pristrasne osobe.Kako to da njoj uspeva da "nahuška" njegove roditelje protiv njega, 5 god. su u braku, njegovi ne poznaju sopstvenog sina, nisu uspeli za 5 god. da izanaliziraju brak sopstvenog deteta?
 
Svašta se ovde može pročitati.
Pitala bih sve forumaše koji podržavaju teoriju da čovek treba da napusti svoj stan i ostavi ga ženi i deci, jer se, eto, zaljubio i jer ne želi da ostane u lošem braku, da se zamisle. Za trenutak zamislite sebe u sličnoj situaciji - da živite u lošem braku sa supružnikom za koga vas ne vezuje ništa osim zajedničke dece, u vašem stanu, tj. u svom stanu, jel, i da se zaljubite u nekog drugog. Da li biste onda smatrali da, eto, pošto ste sami poželeli razvod i drznuli se da se zaljubite u nekog drugog, treba da napustite svoj stan i odete na neko drugo mesto da živite??? :think:
Da li bi bilo ko od vas otišao iz svog stana? Iskreno, ja ne bih. A sa druge strane, ne bih ni čekala da me suprug izbaci iz svog. A sa treće strane, da do toga dodje, bilo da sam se ja zaljubila u drugog ili on u drugu, ne bih ni u ludilu tražila da on ode iz svog stana, a ja da se krijem iza dece - eto ostavlja ( čuj - ostavlja! pa živ je bre! ) deci stan, a ja kao staratelj mogu tu da živim. :dash: 'ste čuli nekad za zloupotrebu dece? Doduše, ovo bi bila legalna varijanta toga :dash:

Posebno je pitanje da li je nužno, kada se iznese ovakav problem i ovakva situacija, vezivati odmah celu fabulu za imovinu. A ovamo, svima puna usta dece i dečije dobrobiti... :dash: E, nije nego...
 
Svašta se ovde može pročitati.
Pitala bih sve forumaše koji podržavaju teoriju da čovek treba da napusti svoj stan i ostavi ga ženi i deci, jer se, eto, zaljubio i jer ne želi da ostane u lošem braku, da se zamisle. Za trenutak zamislite sebe u sličnoj situaciji - da živite u lošem braku sa supružnikom za koga vas ne vezuje ništa osim zajedničke dece, u vašem stanu, tj. u svom stanu, jel, i da se zaljubite u nekog drugog. Da li biste onda smatrali da, eto, pošto ste sami poželeli razvod i drznuli se da se zaljubite u nekog drugog, treba da napustite svoj stan i odete na neko drugo mesto da živite??? :think:
Da li bi bilo ko od vas otišao iz svog stana? Iskreno, ja ne bih. A sa druge strane, ne bih ni čekala da me suprug izbaci iz svog. A sa treće strane, da do toga dodje, bilo da sam se ja zaljubila u drugog ili on u drugu, ne bih ni u ludilu tražila da on ode iz svog stana, a ja da se krijem iza dece - eto ostavlja ( čuj - ostavlja! pa živ je bre! ) deci stan, a ja kao staratelj mogu tu da živim. :dash: 'ste čuli nekad za zloupotrebu dece? Doduše, ovo bi bila legalna varijanta toga :dash:

Posebno je pitanje da li je nužno, kada se iznese ovakav problem i ovakva situacija, vezivati odmah celu fabulu za imovinu. A ovamo, svima puna usta dece i dečije dobrobiti... :dash: E, nije nego...

На жалост, гледајући људе око себе, данас се многи разведу и од деце. Дечија добробит се састоји итекако и од материјалних ствари и то они који имају децу јако добро знају. Није исто кад се из свог топлог гнезда нађеш наједном у туђем изнајмљеном стану (често и соби) , једеш јефтинију храну, заборавиш на летовања и зимовања, и сто других ситница јер се тата боже мој заљубио па заборавио да има дете. Мајка са једном платом у овој земљи може да преживљава, да обасипа дете бескрајном пажњом и љубављу, али без учешћа оца, врло је тешко.Због природе посла,често слушам приче од саме деце,и врло врло често отац даје само онај законски минимум који му скидају са плате, а нова породица га толико заокупи да на своје дете скоро и заборави.Тужно, да не може бити тужније!!
 
Читам сада ове одговоре и паде ми једно питање на памет.Брачни пар живи у његовој или њеној кући стеченој пре брака.Међутим, свако ко је икад живео у кући зна колико трошкова она повлачи.Конретно рецимо у току брака промени се кров, уведе централно грејање, замене паркети,реновирају купатила итд, итд.То кошта на десетине хиљада еура и супружник који ради и улаже своја примања у кућу која законски није његова.Тек онда није фер да се после развода истера на улицу са два кофера!! Да ли има у нашем закону нешто што регулише овакве случајеве?

Наравно да регулише.
Процени се улагање у реновирање (износ за који је други супружник својим улагањем подигао вредност куће) и тај се износ надокнади.
 
nego, meni zao ove trece, autorke
em ce da uleti u zmijsko gnijezdno, sa muzem kog je strah svojih roditelja, tudjom djecom koja su bjesna i depresivna, njegovim roditeljima koji ce joj utrljavati sol na ranu sjenom bivse zene, sama bivsa zena koja ce biti tu zbog djece
em ce i sama da bude ispaljena za koju godinu .... pa eto je ponovo na krstaricu :lol: bez svoje djece, nadam se :neutral:
 
...nista - stan treba da pripadne onom ko ostaje sa decom

Аха, а зар није најлогичније да имовина буде онога чија је свакако, чија је и била, ко ју је сам стекао или наследио? ;)

Деца су свакако законити наследници родитеља, зашто би имовина припала бившем супружнику?
 
Situacija je sledeca. Oni su u braku 5 godina, ozenio ju je zato sto je zatrudnela. Imaju bliznakinje. Od pocetka to nije funkcionisalo kako treba. Posle 5 godina on se zaljubljuje u drugu i zavoli je. Hoce da se lepo i kulturno razvede ali ona nece iz njegove kuce i to ti je. Podgovara njegovu majku i decu huska protiv njega, on ima probleme sa porodicom jer ga ona predstavlja kao monstruma pred njima. On radi od jutra do mraka da bi njima obezbedio sve, da im nista ne zafali. Ona samo sedi i uziva a pred njegovima se predstavlja kao jadnica koju on isteruje iz kuce a ona se zrtvuje zbog dece. On zeli da se na lep nacin dogovore da se razvedu jer tako vise ne ide, gotovo da se i ne vidjaju i ne komuniciraju a kada se vide uvek zavrse svadjom. Moram da napomenem da ga je ona prevarila(spavala s drugim) na samom pocetku braka. Ali cela njegova porodica je na njenoj strani sa pricom da mora da se zrtvuje zbog dece. Kako pomoci coveku da ona ode iz njegove kuce? Zasto odrzavati brak koji ne funkcionise zbog dece? Da li je to vredno zrtve svih a pogotovo dece, jer deca ne mogu normalno da odrastaju u takvom braku?! Hvala unapred!
Budući da sam imao iskustava sa nekorektnim ljudima po ovom pitanju mogu reći da je on ovde ako je zaista sve tako kako pričaš dosta korektan...Brak ne funkcioniše i rešenje je rastanak,deca će manje patiti...
 
A mama za koju godinu dovede drugog partnera u stan, stan koji nije njen ili povremene ljubavnike. A ne, mama ce biti svetica, zasice ribicu da joj nista ne udje. :zcepanje:
Ma dajte ljudi, prvi bi potrcali da zastitite svoju imovinu. Licemerno.
Zasto deca ne bi bila dodeljena ocu, jer nigde ne pise da otac zeli da se otarasi dece, vec samo zene.
Deca mogu da ostanu u stanu oca, sa svojim ocem.
 
A mama za koju godinu dovede drugog partnera u stan, stan koji nije njen ili povremene ljubavnike. A ne, mama ce biti svetica, zasice ribicu da joj nista ne udje. :zcepanje:
Ma dajte ljudi, prvi bi potrcali da zastitite svoju imovinu. Licemerno.
Zasto deca ne bi bila dodeljena ocu, jer nigde ne pise da otac zeli da se otarasi dece, vec samo zene.
Deca mogu da ostanu u stanu oca, sa svojim ocem.
Ali nigde ne piše ni da ih želi:rtfm:
Mnogi muškarci razvod shvataju kao prestanak svega dotadašnjeg i početak ''Novog života'' pa i deca ostanu u ''groznoj prošlosti'',kao neugodan podsetnik:roll:
 
Аха, а зар није најлогичније да имовина буде онога чија је свакако, чија је и била, ко ју је сам стекао или наследио? ;)

Деца су свакако законити наследници родитеља, зашто би имовина припала бившем супружнику?

...a gde ce to dete da stanuje dok taj skot odapne
 
postoji li uopshte reshenje ?

postoji :D

ostane u loshem braku, njegovi ,,mama, tata'', deca, ker i kravata zadovoljni. Ovu drugu voza, dok joj ne dojadi...ili dok ona njemu ne dojadi...i pricha joj priche o zabranjenoj ljubavi, kuka i plache na njenim saosecajnim grudima...i tako se kidaju i vole i joshkoje bebe da nacilja i etooo...reshenje uvek postoji, mora da postoji...kom opanci , kom obojci...a njemu je savet da radi mnogo vishe nego sada, jer ce mu trebati puno novaca za ovakav zivotnji stajling...

oduvek me fascinirala ta zenska ludost u borbi za odabranog chlana krda i ta ,,herojojoj-ska borba'' da se zashtiti i ,,POMOGNE'' jadni, mali, nezashticeni muzjachic, zrtva zle sudbine...sam protiv svih...eh, zivote lutalico...

...ili da se zadrzi...ista pricha isto odstojanje...

kome cesh ti da pomognesh ? labilnoj osobi koja ne zna shta hoce, niti je ikada znao, jer da je znao svega ovoga ne bi bilo...zenish se zbog trudnoce, jel' ? a nije svestan, da donosi dva pileta na svet u nesredjenu tempiranu bombu...pomozi mu, zvekni ga chekicem u glavu...oj, majko...njemu treba pomoc ? ima on sve shto mu treba i imace uvek...sve tako malo levo i desno...dok je ovaca za sisanje, bice i vunenih dzemperaka

kad chovek neshto hoce i nece, nema te sile osim samog Boga, koja moze da ga odgovori od cilja...i ovde nema problema ...a debili ce napraviti zemaljski pakao jedni drugima...
 
Poslednja izmena:
Ali nigde ne piše ni da ih želi:rtfm:
Mnogi muškarci razvod shvataju kao prestanak svega dotadašnjeg i početak ''Novog života'' pa i deca ostanu u ''groznoj prošlosti'',kao neugodan podsetnik:roll:

Da znam, ali on decu ne moze da izbaci na ulicu. U slucaju da to pokusa, bice zakonski gonjen.
Ali ne, automatski je on kriv sto joj je napravio decu, a ona jadna bila u cudu sto su joj noge rasirene. :roll:
Kriv je zato sto se zaljubio u drugu zenu, ma kriv je sto je ziv. Neka se lepo ubije, pa da njegova zena bude srecna..:mrgreen: Ovo je igra oko imovine, preko dece. :roll:
Predbracni ugovor ic nije losa stvar. :manikir:
Ja ovde vidim samo coveka, koji je preuzeo odgovornost, uradio ono sto svet nalaze, ozenio trudnu zenu i kome ta zena vise ne odgovara. A najverovatnije ni njoj ne odgovara da bude sa muskarcem koji je ne voli, ali taj muskarac ima posao i nekretninu. :mrgreen:

Mogao je i da je odhebe, a njoj bi ostalo ili da abortira ili da dokazuje ocinstvo. U slucaju dokazanog ocinstav, on bi imao samo obavezu prema deci, ali ne i prema zeni, koja mu u tom slucaju nikada ne bi ni bila zena.
 
Poslednja izmena:
i josh da dodam na konto debila iz priche...a ha ha...ozenio si zenu koja nece da radi, jel' ...pa za 5 godina nisi je nauchio da se brine o sebi...nadogradio njen zakrzljali mozak...da uzme zivot u svoje ruke...vec si bezao na drugu sisu

e, a sad zakrzljali mozak koji nije nauchio da se brine o sebi SMETA ...e , trt
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top