Postoji li muskarac...

Hajde da zakuvam , još malo - da ne zamre tema. Bilo bi šteta, jer je prava!

Postoji andropauza.
Nije legenda i nije urbana. Kao i žene, muškarci fizički stare. Telo im se menja. Hormonska ravnoteža se poremeti, mišići postaju mlitaviji, masno tkivo se gomila, kosa sedi i opada, kondicija slabi, libido opada... Uz to ide i ostalo: vid, zubi, bore, ....


Zamislite sada uspešnog muškarca u andropauzi.
Nije važno čime se bavi: možda je bankar, političar, pisac, slikar, sportista, estradni umetnik ili prosto novokomponovani biznismen. Ima status, lovu, dobra kola, ugled, prijatelje i poznanike koji mu na tome zavide.Pije čivas star najmanje dve decenije. Puši isključivo sobranie. 250 konja, najmanje, je ispod haube njegovog BMW......

Njegov najveći neprijatelj je OGLEDALO.
Zamislite svakodnevni šok koji preživljava kada uveče skine Armani odelo, Diorovu kravatu, Rolex sat i sve ostale statusne simbole.
Ogledalo je nemilosrdno. Ono svake večeri i svakoga jutra govori : CAR JE GO!
Zalisci su sve veći, ćela sve šira, maljavi stomak sve više vuče prema dole, cevanice se stanjile, bicepsi omlitavili, ......holesterol, trigliceridi, hipertenzija, .....prostata, ....

A iz kuhinje, klimakterična, ugojena, u kućnoj haljini ( ili šuškavoj trenerci ), omlitavelog lica bez šminke, životna saputnica dovikuje dnevne novosti: da je sin ošamario snahu, pa je ona otišla kod tašte, ...da su oba unuka dobili boginje, ....da će kućna mezimica verovatno imati kučiće, ....da je sijalica u frižideru izgleda pregorela, ...da bojler nešto ne greje kao ranije... možda bi ga trebalo očistiti ili zameniti grejač, da je .......

A ON, sa zlatnom kreditnom karticom, sa takvim sposobnostima, ugledom, autoritetom....

Jedna karika u tom lancu nedostaje. Mesto suvozača u BMW je slobodno.

Vreme je da na pozornicu izađu SPONZORUŠE!

On ''zaslužuje'' mladu, lepu, zgodnu, visoku, prsatu, preplanulu, .....Neka košta! .... Ceo svet će da pukne od zavisti ....
On nije star, nije mlitav. On još može !....

ON ne vara svoju ženu. Ona je prevarila njega zato što je ostarila, zato što je klimakterična, zato što nije u stanju da prati ritam kojim on ''uspešno'' živi ....

Jedino ogledalo u kupatilu zna istinu: CAR JE GO!

Ovo je Tip No 1, uspešan.
Da li da pišem još?

Hajde da još malo razjasnim i obećavam da neću više.

Da li postoji..... ?
Da, postoji!

Kako mu to uspeva?
Tako što se miri sa činjenicom da njegova partnerka stari, menja se, ....da je prihvata takvu, da je voli takvu, da deli sve sa njom. Mora da se prilagodi tome, ali i da shvati da se to isto dešava i njemu samom. Da ni on nije ono što je bio u početku. Da je i ona suočena sa promenama kroz koje on prolazi.
Nije sve u celulitu ili ćelavosti, menopauzi ili andropauzi. Parovi ne provedu vek zajedno samo zbog seksa ili fizičkog izgleda. U pravim vezama postoji neki fluid koji se godinama tka i plete. U osnovi je u početku ljubav, a posle je najvažnije uzajamno poverenje, odanost, bliskost..

Partneri moraju da se opredele ( pre svega ), ali i da nauče da stare zajedno.
Onda vernost nije više problem. Može se voleti i biti veran sa 30, 40, 50, 60 ....
'Nači ovaj Zakris je TOTALNI KRALJ!:super:
 
Sta mislite,da li postoji muskarac koji u dugoj vezi (npr.5godina i vise) nikad nije prevario svoju devojku?
Postoji li muskarac koji je spreman da ceo zivot provede sa zenom(koja mu je bila devojka,kasnije supruga),a pri tom da bude veran?

Postoji,naravno...zašto ne bi postojao...Nisu svi ljudi isti...čak moram primijetiti da ne postoje ni dva ista čovjeka...tako da...sve je moguće...
 
I ja to kažem. Ipak je ovo zemlja čuda pa možda negde neko (muško) čudo i postoji.:lol:

Nije toliko čudo...Ja ih znam više u mojoj okolini...Ne znam zašto se ljudi čude nekim običnim stvarima...90% moje bliže familije,prijatelja,okoline je vjerno svojim muževima ili ženama čitav život...Bar ja nisam čula suprotno...Naravno,da niko to ne može znati stoprocentno...Nema načina da se dokaže...Ali recimo,okvirno,ima takvih ljudi...i više nego što se misli...
 
Forum,a i generalno ljudi su skloni tome da druge ljude u cjelini posmatraju kao "prljave,loše i zle",pa iako nisu daleko od istine:)) to ipak nije prava istina.Postoje i ljudi suprotnih osobina samo su manje bučni i neupadljiviji od ovih drugih.Tako ste recimo,čuli mnoge kako se hvale da su prevarili svoga muža ili ženu,a niko se ne hvali da nije.:)
 
ja procitala sta treba - neki muskarci su kao i zene - sto stariji sve lepsi - Son Koneri, pa i glupi Tom Kruz, Ricard Gir, Dzirdz Kluni, svi lepsi sto su stariji....
Pa i moj omiljeni Robert Redford, pa cak i onaj tupson Bred Pit
ebi ga el sarmer el nije
i naravno dosadni svaler Dragan Nikolic
 
Hajde da zakuvam , još malo - da ne zamre tema. Bilo bi šteta, jer je prava!

Postoji andropauza.
Nije legenda i nije urbana. Kao i žene, muškarci fizički stare. Telo im se menja. Hormonska ravnoteža se poremeti, mišići postaju mlitaviji, masno tkivo se gomila, kosa sedi i opada, kondicija slabi, libido opada... Uz to ide i ostalo: vid, zubi, bore, ....


Zamislite sada uspešnog muškarca u andropauzi.
Nije važno čime se bavi: možda je bankar, političar, pisac, slikar, sportista, estradni umetnik ili prosto novokomponovani biznismen. Ima status, lovu, dobra kola, ugled, prijatelje i poznanike koji mu na tome zavide.Pije čivas star najmanje dve decenije. Puši isključivo sobranie. 250 konja, najmanje, je ispod haube njegovog BMW......

Njegov najveći neprijatelj je OGLEDALO.
Zamislite svakodnevni šok koji preživljava kada uveče skine Armani odelo, Diorovu kravatu, Rolex sat i sve ostale statusne simbole.
Ogledalo je nemilosrdno. Ono svake večeri i svakoga jutra govori : CAR JE GO!
Zalisci su sve veći, ćela sve šira, maljavi stomak sve više vuče prema dole, cevanice se stanjile, bicepsi omlitavili, ......holesterol, trigliceridi, hipertenzija, .....prostata, ....

A iz kuhinje, klimakterična, ugojena, u kućnoj haljini ( ili šuškavoj trenerci ), omlitavelog lica bez šminke, životna saputnica dovikuje dnevne novosti: da je sin ošamario snahu, pa je ona otišla kod tašte, ...da su oba unuka dobili boginje, ....da će kućna mezimica verovatno imati kučiće, ....da je sijalica u frižideru izgleda pregorela, ...da bojler nešto ne greje kao ranije... možda bi ga trebalo očistiti ili zameniti grejač, da je .......

A ON, sa zlatnom kreditnom karticom, sa takvim sposobnostima, ugledom, autoritetom....

Jedna karika u tom lancu nedostaje. Mesto suvozača u BMW je slobodno.

Vreme je da na pozornicu izađu SPONZORUŠE!

On ''zaslužuje'' mladu, lepu, zgodnu, visoku, prsatu, preplanulu, .....Neka košta! .... Ceo svet će da pukne od zavisti ....
On nije star, nije mlitav. On još može !....

ON ne vara svoju ženu. Ona je prevarila njega zato što je ostarila, zato što je klimakterična, zato što nije u stanju da prati ritam kojim on ''uspešno'' živi ....

Jedino ogledalo u kupatilu zna istinu: CAR JE GO!

Ovo je Tip No 1, uspešan.
Da li da pišem još?

Nemas ti pojma, ovo sa ogledalom je OK al zena mi je bomba i BMW ima 258 konja bez mene :aha:
 
Forum,a i generalno ljudi su skloni tome da druge ljude u cjelini posmatraju kao "prljave,loše i zle",pa iako nisu daleko od istine:)) to ipak nije prava istina.Postoje i ljudi suprotnih osobina samo su manje bučni i neupadljiviji od ovih drugih.Tako ste recimo,čuli mnoge kako se hvale da su prevarili svoga muža ili ženu,a niko se ne hvali da nije.:)

ako postoje verne zene sigurno postoje i verni muskarci.....samo treba poci od sebe
 

Back
Top