POSLANICA LSV: SRPSKI JEZIK ZA MENE JE TUĐINSKI!!!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
POSLANICA LDP: SRPSKI JEZIK JE TUĐINSKI

19. Februar, 2012.| Autor: Katarina Blagović
U emisiji „Dobro veče, Vojvodino“ na RTV rekla da je srpski jezik za nju stran i izazvala bes Rusina

BEOGRAD - Što ti i dinar nije stran?
Olena Papuga, poslanica LSV u Skupštini Srbije i predsednik stranke Zajedno za Vojvodinu, rekla je u emisiji „Dobro veče, Vojvodino“ da je srpski jezik za nju tuđinski.

U emisiji emitovanoj na Drugom programu RTV pre tri dana, Papuga, inače Rusinka, svojom izjavom šokirala je celu naciju, ali i razbesnela Rusine.

Miroslav Besermenji, predsednik Rusinske demokratske stranke, koji je s Papugom gostovao u pomenutoj emisiji, za Kurir ističe da se Rusini ograđuju od ovakve skandalozne izjave.

- Rusini s gađenjem odbacuju ikakvu povezanost sa tim šovinizmom. Nedopustivo je da ova poslanica tako degradira Srbiju, zemlju koja je toliko toga učinila za Rusine. Ovde pohađamo obdaništa, osnovne škole, gimnaziju i fakultet na maternjem jeziku - kaže on.

On još navodi da takav nacionalizam može upražnjavati njena stranka Zajedno za Vojvodinu, ali da Rusini nikada nisu i neće biti ultranacionalisti.

- Pred emisiju sam na njenom Fejsbuk profilu video da je na rusinskom napisala da će pričati na svom maternjem jeziku, a ne na tuđinskom. U emisiji sam je pitao za to, a ona je potvrdila da je srpski jezik za nju tuđinski - kaže Besermenji.

Olena Papuga kaže za Kurir da razmišlja na svom maternjem jeziku - rusinskom - te da joj je samim tim srpski jezik tuđi (?!).

- Nikad nisam rekla da je za mene srpski jezik tuđinski. Poštujem Srbiju, lojalna sam i da je drugačije, ne bih ni pričala srpski jezik. Međutim, rusinski je meni maternji jezik, razmišljam na maternjem, govorim na drugom i onaj na kome ne razmišljam je tuđi - pokušala je da nas uveri Papuga.

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/poslanica-ldp-srpski-jezik-je-tudjinski-183508.php

Kakvih sve ima u LDPu...
 
Ово више није држава српског народа,јер њоме не управљају Срби.

Све више и учесталије слушамо овакве и сличне изјаве,а да се нико од власти не усуди ни да критикује,а камоли нешто друго.

Они чак са друге стране упућују критике сопственом народу који се бори за голи живот на КиМ-у

Данас једина српска држава је Република Српска.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da je tudjinski kad joj nije maternji , isto kao što je i Srbima u Nemačkoj taj jezik tudjinski iako tamo žive .

Dokle ćeš za primer da uzimaš naciste ?

Da li su ti oni inspiracija jer si i ti sam takav ?


„Mi se kao i Hrišćansko-demokratska unija zalažemo za dominaciju nemačke kulture i protivnici smo multikulturalizma - multikulturalizam je mrtav“, istakao je Zehofer u Potsdamu, na skupu na kojem je potom govorila i Merkelova.

Merkelova je ipak naglasila da imigranti moraju da znaju nemački jezik i poznaju nemački zakonski sistem.
„Oni koji žele da žive u Nemačkoj moraju da prihvate svakodnevnu kulturu zemlje i nauče njen jezik“

Eto to kažu oni za koje se ti držiš kao pijan plota.

PS
Mene interesuje do kada će nacisti kao ti da obezvređuju teme na forumu ?
 
POSLANICA LDP: SRPSKI JEZIK JE TUĐINSKI

19. Februar, 2012.| Autor: Katarina Blagović
U emisiji „Dobro veče, Vojvodino“ na RTV rekla da je srpski jezik za nju stran i izazvala bes Rusina

BEOGRAD - Što ti i dinar nije stran?
Olena Papuga, poslanica LSV u Skupštini Srbije i predsednik stranke Zajedno za Vojvodinu, rekla je u emisiji „Dobro veče, Vojvodino“ da je srpski jezik za nju tuđinski.

U emisiji emitovanoj na Drugom programu RTV pre tri dana, Papuga, inače Rusinka, svojom izjavom šokirala je celu naciju, ali i razbesnela Rusine.

Miroslav Besermenji, predsednik Rusinske demokratske stranke, koji je s Papugom gostovao u pomenutoj emisiji, za Kurir ističe da se Rusini ograđuju od ovakve skandalozne izjave.

- Rusini s gađenjem odbacuju ikakvu povezanost sa tim šovinizmom. Nedopustivo je da ova poslanica tako degradira Srbiju, zemlju koja je toliko toga učinila za Rusine. Ovde pohađamo obdaništa, osnovne škole, gimnaziju i fakultet na maternjem jeziku - kaže on.

On još navodi da takav nacionalizam može upražnjavati njena stranka Zajedno za Vojvodinu, ali da Rusini nikada nisu i neće biti ultranacionalisti.

- Pred emisiju sam na njenom Fejsbuk profilu video da je na rusinskom napisala da će pričati na svom maternjem jeziku, a ne na tuđinskom. U emisiji sam je pitao za to, a ona je potvrdila da je srpski jezik za nju tuđinski - kaže Besermenji.

Olena Papuga kaže za Kurir da razmišlja na svom maternjem jeziku - rusinskom - te da joj je samim tim srpski jezik tuđi (?!).

- Nikad nisam rekla da je za mene srpski jezik tuđinski. Poštujem Srbiju, lojalna sam i da je drugačije, ne bih ni pričala srpski jezik. Međutim, rusinski je meni maternji jezik, razmišljam na maternjem, govorim na drugom i onaj na kome ne razmišljam je tuđi - pokušala je da nas uveri Papuga.

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/poslanica-ldp-srpski-jezik-je-tudjinski-183508.php

Kakvih sve ima u LDPu...

Ima i odlicnih ,Radmila Gerov npr. Otvorena bez dlaka na jeziku i skandaloznih izjava.
 
Dokle ćeš za primer da uzimaš naciste ?

Da li su ti oni inspiracija jer si i ti sam takav ?






Eto to kažu oni za koje se ti držiš kao pijan plota.

PS
Mene interesuje do kada će nacisti kao ti da obezvređuju teme na forumu ?

Da sam znao da ću probuditi negativne komplekse i frustracije kod propalog gastosa ,ne bi spominjao BRD majke mi .:sad2:
 
Pa naravno da je tudjinski kad joj nije maternji , isto kao što je i Srbima u Nemačkoj taj jezik tudjinski iako tamo žive .

u svakoj drzavi koja je svoja i koju ne ebu kako stignu ,manjine imaju svoj jezik i kulturu i sve manjine moraju u upotrebi imati kako jezik drzave u kojoj zive ,tako i svoj i da ga koriste kad i kako zele. aj se usudi da udjes u nemacku a da ne pricas nemacki...a, jos povrh toga zivis u toj istoj nemackoj. ovo je samo moguce u srbiji ,i da sad neko kaze toj opajdari sto je to izjavila da se ponasa kako treba ,ona bi se oma pozvala na neke NVO i ostale organizacija i pozalila se ,kako joj drzava preti i ugrozava njena manjinska prava:dash:
 
u svakoj drzavi koja je svoja i koju ne ebu kako stignu ,manjine imaju svoj jezik i kulturu i sve manjine moraju u upotrebi imati kako jezik drzave u kojoj zive ,tako i svoj i da ga koriste kad i kako zele. aj se usudi da udjes u nemacku a da ne pricas nemacki...a, jos povrh toga zivis u toj istoj nemackoj. ovo je samo moguce u srbiji ,i da sad neko kaze toj opajdari sto je to izjavila da se ponasa kako treba ,ona bi se oma pozvala na neke NVO i ostale organizacija i pozalila se ,kako joj drzava preti i ugrozava njena manjinska prava:dash:
Pa ova Papiga isto zna i koristi srpski jezik , a to kako ga ona subjektivno doživljava to je njena stvar.
 
Pa ova Papiga isto zna i koristi srpski jezik , a to kako ga ona subjektivno doživljava to je njena stvar.

Ako je subjektivna zašto ga iznosi javno ?

Zašto pokušava da raspaljuje novu mržnju ? Da li je dobila zadatak od onog krmka ili od nemačkog i američkog ambasadora ?

Najbolje rešenje, iz američke demokratske prakse za takve je jednostavno proterati je u njenu državu. I svi zadovljni i mirni. Ona ovde ne buškari, znači mi zadovoljni a živi u svojoj zemlji u kojoj govori svojim matičnim jezikom, znači i ona zadovoljna.
 
Poslednja izmena:
Šta je poenta?

Poenta je da ima previše povozitih, glupih i naivnih.

Pogotovo ova guska koja nema pojma ni gde je, ni šta je, ni o čemu priča.... ali zna da mora da priča jer ima takava zadatak.

Ko joj je to usadio u glavu ili joj dao taj zadatak ?
E to govedo treba naći i živog odrati pred masom.

E vidiš. Da imamo srpsku državnu policiju a nemamo jer je partijska pa da je pozovu na razgovor od 5 sekundi sve bi ispričala u dahu....
A onda se zna ... ni po babu ni po stričevima već samo po doopetu u glavudži.
 
Poslednja izmena:
Poenta je da ima previše povozitih, glupih i naivnih.

Pogotovo ova guska koja nema pojma ni gde je, ni šta je, ni o čemu priča.... ali zna da mora da priča jer ima takava zadatak.

Ko joj je to usadio u glavu ili joj dao taj zadatak ?
E to govedo treba naći i živog odrati pred masom.

E vidiš. Da imamo srpsku državnu policiju a nemamo jer je partijska pa da je pozovu na razgovor od 5 sekundi sve bi ispričala u dahu....
A onda se zna ... ni po babu ni po stričevima već samo po doopetu u glavudži.

:ok::klap:
 
Србија је земља чуда!
У Југославији и Србији некада и сада, поносили смо се са степеном толерантности према националним мањинама. За то време суседне земље су вршиле асимилизацију српке популације тако да су Срби у тим земљама само статистички број. А ми се и даље хвалимо како су националне мањине ,,наше благо''.
Пример КиМ-а је последица те српске толеранције. Желимо ли да и даље негујемо то ,,наше благо'' или једном заувек кажемо:,,Доста је било''. Негујте ви вашу националну културу, језик, обичаје, веру, ..... али у Србији морате поштовати ред и поредак прописан од државе Србије. Онда и неби биле овакве изјаве ни у Војводини, ни у Рашкој области, ни у Босилеграду где Председник Општине каже да српска војска није пожељна у том граду а помоћ у вези снежних падавина тражи од војске и полиције суседне Бугарске.
Србија је ипак земља чуда!
 
Pa ova Papiga isto zna i koristi srpski jezik , a to kako ga ona subjektivno doživljava to je njena stvar.

ovo je sracunata izjava ,a ne izjava osobe koja ima podvodne mine u glavi. nema njena stvar ...nema u nemackoj ,francuskoj ili mrskoj americi da manjine parlataju materinjim jezikom ,a da zvancicni jezik istoimene drzave bude inferioran,jok !

ima da ga znas ili letis iz drzave ,a ako zivis u toj i toj drzavi ,a ponasas se tako (kao ova gadura) ne gine ti novcana kazna ili neki 2gi vid kazne ,pa ti sheri po drzavi u kojoj zivis .

cu ,subjektivno dozivljavanje !??
 
ovo je sracunata izjava ,a ne izjava osobe koja ima podvodne mine u glavi. nema njena stvar ...nema u nemackoj ,francuskoj ili mrskoj americi da manjine parlataju materinjim jezikom ,a da zvancicni jezik istoimene drzave bude inferioran,jok !

ima da ga znas ili letis iz drzave ,a ako zivis u toj i toj drzavi ,a ponasas se tako (kao ova gadura) ne gine ti novcana kazna ili neki 2gi vid kazne ,pa ti sheri po drzavi u kojoj zivis .

cu ,subjektivno dozivljavanje !??

Ocekivao sam da doticni liberalni gospodin objasni sve ovo sto je napisano, jer se pozvao na Nemacku. Prosto je neverovatno kako ljudi znaju da lupaju. Kaze nesto, a nema pojma sta se stvarno desava na zapadu. Verujem da evroslinavci misle da stanovnici EU nose zlatna jaja.
 
ovo je sracunata izjava ,a ne izjava osobe koja ima podvodne mine u glavi. nema njena stvar ...nema u nemackoj ,francuskoj ili mrskoj americi da manjine parlataju materinjim jezikom ,a da zvancicni jezik istoimene drzave bude inferioran,jok !

ima da ga znas ili letis iz drzave ,a ako zivis u toj i toj drzavi ,a ponasas se tako (kao ova gadura) ne gine ti novcana kazna ili neki 2gi vid kazne ,pa ti sheri po drzavi u kojoj zivis .

cu ,subjektivno dozivljavanje !??
Pa ova zna srpski i koristi ga normalno , recimo 40% LA nema pojma engleski pa nikome ništa ,a imaš gomilu Turka koji nemaju pojma nemački , ne kažem ja da je to poželjno i dobro ,al padaju u vodu vaše glupe teorije kako bi ih na zapoadu maltene streljali ako ne znaju jezik .
 
Pa ova zna srpski i koristi ga normalno , recimo 40% LA nema pojma engleski pa nikome ništa ,a imaš gomilu Turka koji nemaju pojma nemački , ne kažem ja da je to poželjno i dobro ,al padaju u vodu vaše glupe teorije kako bi ih na zapoadu maltene streljali ako ne znaju jezik .

Pa koliko samo Kineza nikad nije znalo ni naucilo engleski, a imaju svoju cetvrt u Njujorku.
 

Back
Top