posesivne mame

Izvinjavam se za spam,ali da li si ti @Cupka - ona ista sto pise lepe price i sa kojom sam diskutovao jednom prilikom u vezi "zamaranja" ... ako jesi i ako imas 15!!! godina - definitivno povlacim sve svoje reci....


Jeste,imam 15 dina,ali se uopste ne sjecam da smo bilo sta diskutovali...U vezi cega je to bilo?!Koje rijeci povlacis?!
 
Emily_Bg:
Mislim da tu nije najveci problem u mama,vec u sinovima.Ako decko pokaze svojoj mami gde joj je mesto u zivotu,da joj do znanja da je voli,ali da je samostalan,onda i pored njene bezgranicne ljubavi,problema nema.A problem je nesto drugo.Tipovi koji imaju posesivne majke,oslanjau se na njih,i sve traze od njih(znaci one prakticno brinu o njima)sve dok se ne pojavi devojka u koju se zaljube.E onda dolazi do problema,jer mami nije jasno da sad odjednom treba da se povuce.Problem je u deci ,a ne roditeljima.

Hm, mislim da je ovo boldovano tako netacno. Pre bih rekla da je problem u roditeljima. Majka je ta,u ovom slucaju, koja nauci sina na takav odnos, koja ga razmazi, nauci da bude zavisan, pasivan, itd. To je proces koji se odvija od rodjenja i ne znam zasto, ne mora da preraste nuzno u patologiju, ali mnogi primeri koje poznajem govore u prilog cinjenici da su majke privrzenije i imaju neki "poseban" odnos sa sinovima nego sa cerkama.
Samo se nadam, i eto trudim se svim silama da ne budem jedna od tih posesivnih majki.
 
Ma ok je da ti volis svoju decu, da im zelis sve najbolje, ali tema je o nekom psihickom poremecaju, kad mame nalaze mane i dobrim devojkama, ili cak i kada su sinovi u srecnom braku, a one sitnicare za glupe stvari. Zato, kako kaze moja mama, jos u samom startu treba ziveti odvojeno, svaka pomoc nije visak, ali kad su u pitanjurazlicite generacije, uvek ce doci do sukoba. A svakako da ce mame najpre braniti svoje sinove ( a tate snaskice :-)) !
 
latica:
Eto recimo ja sa svojih malo godina vec imah iskustva sa istima. To su one zene silno "zaljubljene" u svoje sinove i zavisne od njih. I najvecim neprijateljem smatraju svaku zensku osobu u koju se njihov sin zaljubi, jer zaboga kako da dele mesto najvaznije zene u njegovom zivotu. Jer eto on ce se zaljubiti, ozeniti i ostaviti njih a sta ce one jadne. Mislim da svi znamo o cemu pricam. Razumem ja da je svaka majka pomalo posesivna i vezana za svoje dete, i da je tesko kada dece odlaze i udaljavaju se od njih ali zar je to opravdanje za podmetanja u stilu spanskih serija? Obe zene u njegovom zivotu imaju razlicitu ulogu i ima dovoljno mesta za svaku od njih.


Bolje posesivna mama nego tata. Ako je tata posesivan onda mu mazne curu :lol::lol:
 
Ja sa roditeljima ne zivim vec 13 godina , otisao sam od kuce sa 14 godina i ne znam sta je to roditeljska ljubav i ljubomora majke , ozenjen sam i bas me boli uvo sto moja keva misli o mojoj zeni :))))
 
latica:
Eto recimo ja sa svojih malo godina vec imah iskustva sa istima. To su one zene silno "zaljubljene" u svoje sinove i zavisne od njih. I najvecim neprijateljem smatraju svaku zensku osobu u koju se njihov sin zaljubi, jer zaboga kako da dele mesto najvaznije zene u njegovom zivotu. Jer eto on ce se zaljubiti, ozeniti i ostaviti njih a sta ce one jadne. Mislim da svi znamo o cemu pricam. Razumem ja da je svaka majka pomalo posesivna i vezana za svoje dete, i da je tesko kada dece odlaze i udaljavaju se od njih ali zar je to opravdanje za podmetanja u stilu spanskih serija? Obe zene u njegovom zivotu imaju razlicitu ulogu i ima dovoljno mesta za svaku od njih.


A sto si ti ljubomorna na njegovu mamu???
 
Kaa:
Ovaj..."chibe" svojoj mami malo - znas... jel to pravilo da ako si moderator treba da se ponasas k`o klosar? Zaboravljas da mi nismo ovde zbog tebe...A devojcicu necu da uznemiravam i zbunjujem.

to mu i ja kazem
nek shamara svoju mamu malo

decko je uspeo u zivotu postao je moderator na internet forumu
ziljavi rastamane za kobas me povuci
 
latica:
Eto recimo ja sa svojih malo godina vec imah iskustva sa istima. To su one zene silno "zaljubljene" u svoje sinove i zavisne od njih. I najvecim neprijateljem smatraju svaku zensku osobu u koju se njihov sin zaljubi, jer zaboga kako da dele mesto najvaznije zene u njegovom zivotu. Jer eto on ce se zaljubiti, ozeniti i ostaviti njih a sta ce one jadne. Mislim da svi znamo o cemu pricam. Razumem ja da je svaka majka pomalo posesivna i vezana za svoje dete, i da je tesko kada dece odlaze i udaljavaju se od njih ali zar je to opravdanje za podmetanja u stilu spanskih serija? Obe zene u njegovom zivotu imaju razlicitu ulogu i ima dovoljno mesta za svaku od njih.



p.s. Волим мајку, тучем жену
 
Ajzak:
jou
posesivne mame nebudite same
dodjite kod ajzaka na masne salame
ili kobaje zavisi ko sta voli
bicu jako nezan nece da vas boli

a nek svrate i cerkice...

@Ajzak (from unknown member of Ajzak fan club)

O Ajzače mlado momče
skuvaj kafe celo lonče,
jer mi sada neko reče
Ima Ajzakovo noćas veče...

Pesme nam je lepe sprem'o
Neki misle da je šen'o
A taj neće nikoga da laže
Već što misli to i kaže

Nije njemu narav drska
Nego mu je sorta mrska
Koja piše priče prazne
Ali radi stvari razne.

O Ajzače mlado momče,
iskipe ti celo lonče
dok si ove rime čito,
gubiš vreme naročito.
 
...ne... drugar jedan moj ima obichaj to da kazze.... a prevod iste poslovice znachi...
...sve zzene su qrve. sem njegove majke. ona je, jel`, zzena ali nije qrva. ona je izuzetak koji potvrdjuje pravilo...
eto.
...a shta je potrebno da bi se osetila kao qrva?... ne znam, a chini mi se da ne zzelim da saznam. verujem da ima veze sa poshtovanjem.... uf.
 
Maslachak:
...ne... drugar jedan moj ima obichaj to da kazze.... a prevod iste poslovice znachi...
...sve zzene su qrve. sem njegove majke. ona je, jel`, zzena ali nije qrva. ona je izuzetak koji potvrdjuje pravilo...
eto.
...a shta je potrebno da bi se osetila kao qrva?... ne znam, a chini mi se da ne zzelim da saznam. verujem da ima veze sa poshtovanjem.... uf.

Prva definicja je modifikovana!
Lako ćeš naći ko je to rekao ali i šta je rekao precizno.

Ovo drugo - tačno! Ako je neko sa qrvama u čemu se razlikuje od njih? Naravno, manjak poštovanja i prema sebi i prema drugima.
 
CaLiMeRo:
Nemam ta iskustva.
Majke mojih mladica (koje sam poznavala) su bile ql zene... jednu sam bas jako, jako zavolela... Neke nisam upoznala (jedna nije bila ziva, dve su zivele u drugim zemljama)...
Zapravo, sve su imale neke zajednicke crte, kad o tome razmislim. Bile su vitke, negovane zene, imale su neke hobije i bile onako... ne sasvim obicne mame/zene. Hm, nikad mi ranije ovo nije palo na pamet...:D


Blago tebi ;)
 
Tempera:
Nisam sigurna da li su gori "mamini sinovi" - oni koji samo slusaju svoju mamicu i rade onako kako majka kaze (imala sam kratku vezu - decka koji je u svojoj 37 godini stalno govorio: "u majke je najljepse" - debil !!!!!!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ).
A sa druge strane postoje i tipovi koji sa svojim majkama nemaju nikakav odnos, svadjaju se i dernjaju na njih :twisted: , pa je stoga malo verovatno da ce sutra postovati svoje zene, kada njihove majke imaju ovakav tretman.

Ma naravno ali neko ko ima normalan odnos sa majkom. A ne da pored svega moras jos i sa njom da se boris.
 
cLick - OR - Die:
Kako ne poznaje$? A ko ti je onda rekao: "Sine jedi, nemoj da kolabira$" .. neka voznja motorom i drug su bili u pitanju...

Elem. Ja ne poznajem ni jednog ortaka kome keva drvi oko izbora devojke i kome bi mogla da se ume$a u vezu i sl. Ni moja mi nikada rech nije prigovorila oko toga, a i da je htela normalno da bi je oterao u samu sebe :D hehe
Posesivne mame su danas u 2006. skoro pa virtuelna kategorija. Sa druge strane znam devojke koji imaju bolesne ocheve. Ono.. mora da se izrazgovara sa tobm pola sata, da vidi 'od kojih si kuca', a ima i takvih koji ne dozvoljavaju svojim cerkama da dovode mu$karce u kucu osim za rodjendane i slave

Jeste, jeste virtuelna ja mora da sam tripovala dok samo to gledala i kod drugih ljudi i kod sebe.
 

Back
Top