posesivne mame

Tempera:
Posesivne mame nisu virtualna kategorija, vec su se toliko izvestile da deluju skoro neopazeno!!! One vise ne drobe, ne gundjaju, ne prebacuju, vec koriste mnogo suptilnije, prefinjenije i delotvornije metode - tuzan pogled, prekoran osmeh, pokoji komentar tipa "bas je slatka, toliko je slatka, ali..." i vremenom postignu cilj!


I zasboravila si obavezno hvatanje za srce u kljucnim trenucima. Ne volim kad ljudi manipulisu takvim stvarima.
 
Mara M:
Malo je teško vama da sagledate neke stvari iz ugla roditelja, ali sve ovo vas čeka, pa jednog dana kad budete imali frku sa svojom decom, vratite se na ove komentare i podsetite se kako ste nekad mrzeli baš ono što sad radite. Neke stvari se nikad ne menjaju, majke sinova su posebna kategorija koja je meni lično bila neshvatljiva, dok me život nije nagradio sa dva sina, pa sad sebe zateknem kako se nerviram kad pate zbog svojih prvih ljubavi, i kako nekad imam neke glupe misli koje razumom moram da oteram i samoj sebi kažem ''Ne budi kreten i boleština, pusti decu neka se sama izbore u ovom svetu.''


Nije problem u tome biti majka niti brinuti za svoje dete. Ali kada problem nije u devojci vec u tome da ona ne zeli da ostane sama (sto je opet razumljivo) zar ipak zena od 40 i kusur treba da se spusta na nivo spanskih sapunica, i to doslovno.
 
Posesivne mame?? Ima ih mnogo...puno njih poznajem, drugaricine mame, mame
iz komšiluka, mame bivših ....Zato sutra kad se odlučim da živim s dečkom, samo
ja i on solo, nikakva zajednica ne dolazi u obzir!! :wink:
 
Ljuba82:
Ма моја кева је кул...не прича ништа...само нешто генерално избегавам да је упознајем са цицама у старту...
...мало ми је глуп тај однос...мислим...сутра можда већ нећемо бити заједно...а она се ту уортачује са кевом...:roll:

...ал' ћу зато да будем опасан ћале (ако Бог да)...да нервирам овакве као Клик...:lol: Мислим ћале је ипак, ћале...заштита за ћеру и то...не може ту свако...:lol:
ja imam 2 cere i cekam vrlo skoro trecu.
ma nece mi se muvati oko kuce svakojaki vuci!
pomislivsi sta sam ja radio, potencijalni kandidati ima da prodju debelu proveru /od pradede pa na ovamo/, test fizickih sposobnosti, da mi donesu uverenje da su sluzili vojni rok u specijalnim jedinicama, da resavaju vatrene zadatke preko 7 mora i 7 gora, ubijaju razne azdaje i dzinove pre nego sto mi kroce u kucu.
e bre bato, necu ja da dam moje plavuske tako lako!
 
mshone:
ja imam 2 cere i cekam vrlo skoro trecu.
ma nece mi se muvati oko kuce svakojaki vuci!
pomislivsi sta sam ja radio, potencijalni kandidati ima da prodju debelu proveru /od pradede pa na ovamo/, test fizickih sposobnosti, da mi donesu uverenje da su sluzili vojni rok u specijalnim jedinicama, da resavaju vatrene zadatke preko 7 mora i 7 gora, ubijaju razne azdaje i dzinove pre nego sto mi kroce u kucu.
e bre bato, necu ja da dam moje plavuske tako lako!

...da, da... a za chetrnaesi rodjosh prve od tri kupicemo ti pushku da terash gore pomenute vuke... municiju nabavljaj sam.
 
mshone:
ja imam 2 cere i cekam vrlo skoro trecu.
ma nece mi se muvati oko kuce svakojaki vuci!
pomislivsi sta sam ja radio, potencijalni kandidati ima da prodju debelu proveru /od pradede pa na ovamo/, test fizickih sposobnosti, da mi donesu uverenje da su sluzili vojni rok u specijalnim jedinicama, da resavaju vatrene zadatke preko 7 mora i 7 gora, ubijaju razne azdaje i dzinove pre nego sto mi kroce u kucu.
e bre bato, necu ja da dam moje plavuske tako lako!

хехе...па ако налети на неку шармантну барабу...има само да буде...ћале ко те шиша...:lol: ...јбг у принципу је лако смувати клинкицу...:lol:

...џабе све кад онда имаш инсајдера против себе...:lol: ...онда мораш на фињака...инкогнито онако...план Б...:lol:
 
latica:
Eto recimo ja sa svojih malo godina vec imah iskustva sa istima. To su one zene silno "zaljubljene" u svoje sinove i zavisne od njih. I najvecim neprijateljem smatraju svaku zensku osobu u koju se njihov sin zaljubi, jer zaboga kako da dele mesto najvaznije zene u njegovom zivotu. Jer eto on ce se zaljubiti, ozeniti i ostaviti njih a sta ce one jadne. Mislim da svi znamo o cemu pricam. Razumem ja da je svaka majka pomalo posesivna i vezana za svoje dete, i da je tesko kada dece odlaze i udaljavaju se od njih ali zar je to opravdanje za podmetanja u stilu spanskih serija? Obe zene u njegovom zivotu imaju razlicitu ulogu i ima dovoljno mesta za svaku od njih.
Strah od samoće je izraženiji kod žena,mada je mnogo lakše podnose od muškaraca.Pomenute majke naj veća su nesreća svojih sinova.Ipak,trebamo znati da sve majke žele dobro svojim sinovima.Ako ne simpatišu njegovu devojku ne znači da su posesivne,a i ne znači da su u pravu.Uz sav respekt prema majci zreo mušarac ,ipak,sam donosi odluke.Bez opravdavanja,objašnjavanja,traženja odobrenja.
 

Back
Top