Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postovani,upravo sam se vratio iz Azejberidzana grad Baku,tamo sam radio za firmu Technofloor gmbh international koja posluje 15 godina tamo,ispoatovali su sve sto je dogovoreno.Platili su put,vizu,smestaj,mi radnici smo kupovali hranu,avionske karte nisu odbijali od zarade.Dali su nam avans do prve plate koja se isplacuje svakog petog u mesecu,obracun se radi na kraju meseca.Trenutno im trebaju iskusni i kvalitetni majstori za ibercig kosuljice,placa se 2,10 eura po m2,polazak je za 30 dana.Svi zainteresovani mi se mogu javiti u privatnoj poruci
 
Poslednja izmena od moderatora:
Upravo sam se čuo sa firmom uplaćen je neki fiksni deo plate i pušteni su virmani za ostatak tako da će danas u toku dana proći sve, ovo su informacije koje sam upravo dobio tako da ne mora da znači da su tačne ali ajde da se nadamo

i mi smo zvali firmu,a nama su rekli ako ne uplate sutra onda 100 % posle praznika..ma kakav fixni deo plate??? I koju to firmu zovemo i sa kim pricamo ako svima daju drugacije informacije
 
Postovani,upravo sam se vratio iz Azejberidzana grad Baku,tamo sam radio za firmu Technofloor gmbh international koja posluje 15 godina tamo,ispoatovali su sve sto je dogovoreno.Platili su put,vizu,smestaj,mi radnici smo kupovali hranu,avionske karte nisu odbijali od zarade.Dali su nam avans do prve plate koja se isplacuje svakog petog u mesecu,obracun se radi na kraju meseca.Trenutno im trebaju iskusni i kvalitetni majstori za ibercig kosuljice,placa se 2,10 eura po m2,polazak je za 30 dana.Svi zainteresovani mi se mogu javiti u privatnoj poruci

OJADJENI nudi posao.....:zcepanje:... ma mi smo danas ojadjeni skroz :dash: sala mala-ne zameri
 
Danas sam se cuo sa VS rekli su mi da ce plata biti sigurno do 17 :think: , i zakonski plata kasni oko 20tak dana jer su u obavezi da isplate zaradu do poslednjeg radnog dana u mesecu za prethodni mesec, ali ih takodje niko nije lupao po prstima da napisu u ugovoru do kad ce zarada biti isplacivana :dash:

ahahah ti se sigurno salis. plata kasni vise od "do poslednjeg radnog dana u mesecu za prethodni mesec". i kada predju jedan dan i to je opet kasnjenje, takozvano "plata prvog".
treba da uvedu zakon kao u hrvatskoj, imas rok od 15 dana, a ne kao kod nas (mesec dana) pa dragi nam poslodavci trguju sa parama koje su zaradjene pre 30 i vise dana.
ali u srbiji je zakon slovo na papiru i nista vise.
oj srbijo međ' šljivama.
 
ahahah ti se sigurno salis. plata kasni vise od "do poslednjeg radnog dana u mesecu za prethodni mesec". i kada predju jedan dan i to je opet kasnjenje, takozvano "plata prvog".
treba da uvedu zakon kao u hrvatskoj, imas rok od 15 dana, a ne kao kod nas (mesec dana) pa dragi nam poslodavci trguju sa parama koje su zaradjene pre 30 i vise dana.
ali u srbiji je zakon slovo na papiru i nista vise.
oj srbijo međ' šljivama.

Nemoj pogrešno da me razumeš, ne branim ih, samo kažem ono što sam čitao u zakonu jer sam od takve situacije pobegao, bilo je prvo par dana pa dvadesetak dana pa na kraju 4 meseca kašnjenja, zakon kaže da je poslodavac u obavezi da isplati zaradu do poslednjeg radnog dana u tekućem mesecu za prethodni mesec, a to naši divni poslodavci koriste maksimalno, jer nas radnike u ovoj hebenoj državi ništa i niko ne štiti
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top