Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verovao ili ne zaista bljuju vatru :cool: .Zajebani zmajevi i nije im se priblizavati preblizu :D . Imam mini varijantu kuci i izgleda kao top. Varijanta na gas
У Русији је варијанта на нафту, наравно без напајања 220 в не би радили. Зовемо их "пушке".

na kamcatki nema nps.najblize za koje znam je bilo u gradu Anadir ali 2008-2010.
из Велестроја рекла Камчатка.
 
Šta reći svi smo otišli da radimo i zaradimo. Zima, ali kada te ugreje para u đep... zaboraviš na teškoće.Još i da su šefovi koji znaju posao i da organizuju, bilo bi mnooogo lakše.Ja sam bravar monter a šef mi je armirač.koji nema pojma.

To je bio problem još u staroj Jugi (SFRJ) malo njih je radilo svoj posao i u struci.Danas svi rade sve i u sve se "razumeju", jbg......
 
Pa oko kartica za net i samih modema nemas problema samo se raspitaj koji rade najbolje...kod mene je bio fazon dok sam bio u novomrusissku radio je mts 3g wifi modem od 2000 rubalja a sad kad sam presao u samaru ovde sam kupio obican 4g modem sa 3 meseca besplatnog neta za 601 rublju(1 rublja modem i 3x200 za net) a inace i ako imas neki otkljucan domaci 3g modem, moze bilo ko ko se razume u racunare da ti podesi parametre znaci tvoje je samo da das oko 135-140 rubalja za karticu(sim).. a imam i beeline modem odtkljucan koji sam igrom slucaja dobio od kolege tako da sam obezbedjen doklegod sam u rusiji sa netom,...
moj muz je prosle nedelje stigao na gradiliste u kujumbu i samo mi je se 3 puta javljao on je iz valjeva.ako ste zajedno reci mu da se javi obavezno.on je armirac i mnogo se brinem.cekam brz i hitan odgovor:(
 
sta vas konkretno zanima


Rekli su mi samo da treba da ponesem dokumenta, radno odelo i da dođem u Leštane rano ujutru na probu i da ću tu biti ocenjen koliko znam i umem da radim.Kada sam se prijavljivao za posao prijavio sam se kao bravar-varioc, a rođak koji se trenutno nalazi u Krasnadoru mi je rekao da je mnogo bolje kao bravar pa me zanima u čemu je razlika?

Zanima me koliko to dugo traje( par sati ili dan-dva)?

Šta traže oni tamo od mene da li treba da se pripremam za nešto posebno?

Kako se tretiraju i kotiraju bravari a kako varioci?
Hvala.
 
Rekli su mi samo da treba da ponesem dokumenta, radno odelo i da dođem u Leštane rano ujutru na probu i da ću tu biti ocenjen koliko znam i umem da radim.Kada sam se prijavljivao za posao prijavio sam se kao bravar-varioc, a rođak koji se trenutno nalazi u Krasnadoru mi je rekao da je mnogo bolje kao bravar pa me zanima u čemu je razlika?

Zanima me koliko to dugo traje( par sati ili dan-dva)?

Šta traže oni tamo od mene da li treba da se pripremam za nešto posebno?

Kako se tretiraju i kotiraju bravari a kako varioci?
Hvala.

pre ćeš otići kao varioc jer trenutno ima preko 600 bravara viška...

ali tražiće od tebe da znaš da uradiš provar, popunu i završni na ploči debljine 15mm, dužine 300mm vertikalni položaj, elektrodom... ako ne reći će ti kad da dođeš na doobuku za varioca, bitno im je da znaš ili da naučiš da radiš elektrodu

kao bravaru će da ti daju u zavisnosti šta znaš da radiš 4,5-5$ a kao variocu 6-6,5$ početnu satnicu
 
moj muz je prosle nedelje stigao na gradiliste u kujumbu i samo mi je se 3 puta javljao on je iz valjeva.ako ste zajedno reci mu da se javi obavezno.on je armirac i mnogo se brinem.cekam brz i hitan odgovor:(

nisu zajedno... BeASty je u samari a do kujumbe ima nekih 3000km...

ja očekujem priglašenje za kujumbu... ne vidim da se neko javljao sa tog gradilišta ovde... izgleda da nema neta...

kako se javljao?
 
moj muz je prosle nedelje stigao na gradiliste u kujumbu i samo mi je se 3 puta javljao on je iz valjeva.ako ste zajedno reci mu da se javi obavezno.on je armirac i mnogo se brinem.cekam brz i hitan odgovor:(

Javice se, ne brinite. Mozda radi nocnu smenu, mozda se jos nije snasao... svasta moze da bude. A i tek je stigao, 3 puta za 7 dana je ok, bar dok se ne adaptira, ne organizuje i sve ostalo. Posle vecere, signal je uvek slab jer su svi na netu, pa je mozda i to problem, a moguce je i da ima problema zbog same opreme. Prema tome... strpite se, javice se.
 
Javice se, ne brinite. Mozda radi nocnu smenu, mozda se jos nije snasao... svasta moze da bude. A i tek je stigao, 3 puta za 7 dana je ok, bar dok se ne adaptira, ne organizuje i sve ostalo. Posle vecere, signal je uvek slab jer su svi na netu, pa je mozda i to problem, a moguce je i da ima problema zbog same opreme. Prema tome... strpite se, javice se.
nadam se da ce se javiti uskoro jer se mnogo brinemo svi.
molila bi sve koji su sa njim da mi se jave.on je milorad boskovic iz valjeva i otisao je prosle srede na gradiliste na kujumbu.znacilo bi mi da stupim u kontakt sa njim jer imamo 2 mala sina koji non stop pitaju jer se tata javljao:(.molim vas unapred
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top